Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!
Решил съм да си купя мощен геймърски лаптоп, който мисля един приятел да ми донесе от Щатите съвсем скоро.
Харесах си Alienware Area 51m, но попаднах на малко притеснителни случки за изгорели такива - без особена причина. Явно е конструктивен дефект или просто кофти сглобка (колкото и да е недопустимо за машина с такава цена). https://www.reddit.com/r/Alienware/comments/b1xgir/alienware_area_51m_died_after_4_weeks/
Та по-скоро май не ми се рискува, особено предвид липсата на опция за връщане. Какво друго можете да препоръчате с най-добър процесор? Някой да има впечатления от MSI Titan GT76?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ViOlatOR написа:

с най-добър процесор

За какво ще се ползва лаптопа?

Бюджет? Изисквания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетът не е толкова определящ. Трябва ми за виртуални машини, видеообработка и разбира се за игри - GTA V и по някой от последните шутъри.

Важно е да има DisplayPort, актуален процесор, много RAM и по възможност да не разтопява всичко около себе си. 🙂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този 9900К в десктоп машина трудно се охлажда, те го сложили в лаптоп?!? Там освен с водно охлаждане, не виждам друг вариант да го охладят. Ето въпросната машина как се представя - процесора за секунди вдига 100 градуса при товар:

https://www.notebookcheck.net/MSI-GT76-9SG-Laptop-Review-The-Titan-of-Gaming-Laptops.425043.0.html

Цитат

Because the GT76 does not throttle even in extreme situations, the internal components can get very hot. In our 60-minute stress test with FurMark and Prime95, the GeForce RTX 2080 reached a temperature of about 86 °C (186.8 °F). The Core i9-9900K got as hot as 90 to 95 °C (194-203 °F), which is very close to the junction temperature of 100 °C (212 °F). But there is no need to panic: When gaming in real life, the CPU temperatures are significantly lower. The i9-9900K runs at about 60 °C when playing The Witcher 3. The GPU, on the other hand, is still as hot as ever at 86 °C (186.8 °F).

Видеокартата и тя е печка, а като гледам температурите по корпуса на места доближават 60 градуса, това не знам как ще го ползваш, ще трябва с външна клавиатура, иначе ще ти изгорят пръстите. Тези тестове са при 22 градуса целзий, ако е по-топло в помещението, не ми се мисли, ще почне да мирише на изгоряла пластмаса сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, има още шарани дето може да се впечатлят от гръмко звучащ хардуер,пък качество , практичност и ефективност са без значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ViOlatOR написа:

Бюджетът не е толкова определящ. Трябва ми за виртуални машини, видеообработка и разбира се за игри - GTA V и по някой от последните шутъри.

Важно е да има DisplayPort, актуален процесор, много RAM и по възможност да не разтопява всичко около себе си. 🙂

В момента някак си не чета описание на лаптоп, а на настолна машина, или в най-добрият случай на тъй нареченият заместител на настолна: desktop replacement "laptop". Лаптоп в случая неслучайно е в кавички, щото само формата е като на лаптоп, нито хардуера, нито килограмите.  И аз искам да ме отвлекат извънземните, че най-после да попадна сред истински напреднала технология, ма не щат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията! Това за температурите ми беше много полезно!

То е ясно, че пълно щастие няма, аз също съм фен на добра десктоп машина, но просто няма как човек да я мъкне със себе си, докато пътува, най-малкото заради липсата на екран. MSI по принцип подхождат грамотно към охлаждането (което се вижда и на снимката от линка), така че може би е приемлив компромис, ако не говорим за 100% load...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правиш видеообработка със сигурност ще достигаш такива температури, както и при игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...