Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся си лаптоп за работа. Дейностите, които изпълнявам ежедневно са: 90% скролване в интернет, отваряне на няколко браузъра, няколко прозореца, множество табове, ползвам разни десктоп софтуери. За мен е важно да е голям екрана, за да ми щади очите, да е супер бързи и мощен и никога да не забива и да не бави.

Сегашния ми лаптоп е Asus със следните характеристики: Processor Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz, 2197 Mhz, 2 Core(s), 4 Logical Processor(s) Installed Physical Memory (RAM) 6,00 GB Ползвам го от 2016-та и вече си е за смяна.

Търся си нещо по-мощно и по-качествено. Задължително 17 инча. Не мога да си взема настолен, защото начина ми на живот е такъв че често се местя.

Ето какво ми препоръча един приятел - https://ardes.bg/product/acer-aspire-7-a717-72g-70vu-nh-gxeex-025-16gb-500ssdnvme-125373
Нещо по-добро за тези пари дали мога да намеря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

ползвам разни десктоп софтуери

Какви точно? Какви са им изискванията? За останалото сегашната ти машина ще се справя без проблеми, единствено и добави още RAM памет и най-вече SSD диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забива, бави, искам и нещо с по-голям екран... Да не говорим, че вече и на външен вид на нищо не прилича сегашния, доста го лашкаш по пътищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, ако е с бавен диск и както няма достатъчно RAM памет, като отваряш много неща в браузъра и ако има и други приложения, част от работите се записват във виртуалната памет на диска. Още повече, ако не е и почистван, може да прегрява процесора и да тротълва. Какви са софтуерите за десктопа не разбрахме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че му е рано да го сменяш, що се отнася до "90% от ежедневните ти дейности". Лично още лашкам едно пластмасово леново с и5-4200м при моите 90% от случаите, при все че  се спъвам в къде къде по-нов хардуер. Както казаха по-горе, ако няма, едно ССД с нова инсталация, и да смениш  поне плочката 2гб рам с 4гб, в 90% от случаите няма да усетиш разлика между стария и новия лаптоп който си избрал.

А относно ейсъра - гледам и по други магазини "разпродават" такива, явно има някаква прИмоция. Като компоненти за парите си е ОК, и сигурно няма да намериш друг с по-добри. Пипал съм същия модел, но с по-стария i7-7700HQ, бих казал че и като качество на корпуса ( редактирано: около 90% )не е толкова лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.06.2019 г. в 13:09, zlinaka написа:

А относно ейсъра - гледам и по други магазини "разпродават" такива, явно има някаква прИмоция. Като компоненти за парите си е ОК, и сигурно няма да намериш друг с по-добри. Пипал съм същия модел, но с по-стария i7-7700HQ, бих казал че и като качество на корпуса ( редактирано: около 90% )не е толкова лош.

Е какво му е ок.... Кашкавален корпус от евтина пластмаса, изтънен профил... евтино охлаждане, дървена клавиатура, нисък клас IPS матрица, с тия компоненти вътре "ВРИ И КИПИ"... Хайде малко по сериозно, поне да вземе средния клас Хелиос, който е малко по-добър от този - Хелиос 300 -наскоро го гледах 17"-ка в plasico за 1800лв, същия процесор но поне е с по-студената 1050ти, и е опрделено по-висок клас от Нитрото и аспайър 7.

Те затва се продават на "килограм" -ти го каза, защото са най-евтини, най-нисък клас и са със power компоненти под капака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде малко по-сериозно някои неща като не сте ги виждали и през плет, да не говорим във всяка тема наизуст!

Незнам къде, кога, защо и как е имало Хелиос за 1800 лева, а "НЯКАКВИ" такива изчерпани за незнайно колко пари, са освен с по-калпавото видео, наполовина рам, без ссд....

Само забрави да кажеш че най-добре да отиде да си вземе втора употреба, ама от фирма с гаранция, да си доплати и за още гаранция, да спести половината пари за да има и за море, и да се кефи на 5+ (поне) годишен компютър, ама хипер-трипер висок клас за времето си, струвал майка си и баща си тогава, и естествено най-качествен. И не на последно място, като се опне на моренцето под шезлонга с НОВИЯ си лаптоп всички Дини и Пъпеши ще му цъкат с език къв тарикат е да си купува топ-машини за без пари ( щот по-голям тарикат от българина няма) и ще се избият да ги маже с МХ4 фактор 50, 2019 едишън.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rosko написа:

Е какво му е ок.... Кашкавален корпус от евтина пластмаса, изтънен профил... евтино охлаждане, дървена клавиатура, нисък клас IPS матрица, с тия компоненти вътре "ВРИ И КИПИ"... Хайде малко по сериозно, поне да вземе средния клас Хелиос, който е малко по-добър от този - Хелиос 300 -наскоро го гледах 17"-ка в plasico за 1800лв, същия процесор но поне е с по-студената 1050ти, и е опрделено по-висок клас от Нитрото и аспайър 7.

Те затва се продават на "килограм" -ти го каза, защото са най-евтини, най-нисък клас и са със power компоненти под капака.

helios 300 i5 1050ti - по-горещ от aspire 7 i7 1060

- и двете матрици трептят

- машина за игри не трябва на човека - визирам двата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zlinaka написа:

Хайде малко по-сериозно някои неща като не сте ги виждали и през плет, да не говорим във всяка тема наизуст!

Незнам къде, кога, защо и как е имало Хелиос за 1800 лева, а "НЯКАКВИ" такива изчерпани за незнайно колко пари, са освен с по-калпавото видео, наполовина рам, без ссд....

Само забрави да кажеш че най-добре да отиде да си вземе втора употреба, ама от фирма с гаранция, да си доплати и за още гаранция, да спести половината пари за да има и за море, и да се кефи на 5+ (поне) годишен компютър, ама хипер-трипер висок клас за времето си, струвал майка си и баща си тогава, и естествено най-качествен. И не на последно място, като се опне на моренцето под шезлонга с НОВИЯ си лаптоп всички Дини и Пъпеши ще му цъкат с език къв тарикат е да си купува топ-машини за без пари ( щот по-голям тарикат от българина няма) и ще се избият да ги маже с МХ4 фактор 50, 2019 едишън.....

Виж приятелю, аз съм напълно сериозен и уравновесен. За да го спомена това, явно нъкъде съм го видял, и да знам че хелиос 300 нормално е около 2200-2300лв и нагоре, просто явно хората си разчистват складовете...

Само за ПРОТОКОЛА, ако не сте запознати и i7-8750H и видеото 1050ti идват вече доста стари, процесора е вече на година, от 2 месеца вече го правят с наследника 9750H, а видеото е 1650, 1660ti- тези чипсети започват да налагат, ама кой да прочети, важното е да се ПЕНИМ, като веро без капачка колко сме в час... и накрая едно нищо.

Хората си сменят генерацията и си разчистват складовете, това е истината -на запад това е нещо нормално, тук не чак толкоз.

преди 30 минути, arestant написа:

helios 300 i5 1050ti - по-горещ от aspire 7 i7 1060

- и двете матрици трептят

- машина за игри не трябва на човека - визирам двата

Здравей!

Някъде да виждате в коментара лично да съм ги сравнявал? Казах само че е ПО-ВИСОК клас и цената го доказва.  А това че след кобилейк смениха охлаждането с двата вентилатора вече един до друг, като нитрото е в тяхна беда. С кобилейк 7-мо поколение бяха 2 вентилатора разделени един от друг и всеки отговаряше поотделно за един компонент.

на 30.06.2019 г. в 11:19, GeorgiTodorovBG написа:

Нещо по-добро за тези пари дали мога да намеря?

Здравей!

За диапазона до 2000лв в момента, най-добрите предложения с известни компромиси, най-вече матрицата  са Dell G5, и в краен случай Legion Y530 ако говорим за по-мощен лаптоп, спрямо примера който сте дали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между i7-8750H и i7-9750H е никаква, единствено по-новия процесор буства на малко по-висока честота, но по този начин и грее повече - ребрандиран стар процесор. Вече разликата при видеокартите е доста по-осезаема, но това е в случай, че лаптопа се взема за игри, а съответно и цената ще е по-висока. Реално 1050 TI е напълно достатъчна за игра на 1080p и средни/ниски настройки, според играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май разбираш само каквото ти отърва. Остави настрана какви са актуалните процесори и видеокарти - така и така явно не сме запознати, ще е наглост да се коментра заедно с такъв корифей...

Имах предвид да не коментираш качеството на неща които я си ги чел из нета, я не. Това просто протоколно, за да не трябва да се пеним когато някой си приказва глупостите а хората си дават парите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Raze написа:

Разликата между i7-8750H и i7-9750H е никаква, единствено по-новия процесор буства на малко по-висока честота, но по този начин и грее повече - ребрандиран стар процесор. Вече разликата при видеокартите е доста по-осезаема, но това е в случай, че лаптопа се взема за игри, а съответно и цената ще е по-висока. Реално 1050 TI е напълно достатъчна за игра на 1080p и средни/ниски настройки, според играта.

Напълно съм съгласен за процесорите, но по-новия и рембрендиран процесор както казваш е по оптимизиран -има по-ниска консумация пикова по време на натоварване, иначе като бенчмаркове да на едно и също ниво са.

И за видеото е така, но това не променя факта че големите фирми макар и рядко в един момент правят промоция като тази на Хелиос 300 17" вариант, защото на неговото място вече идват новите партиди с по-новото поколение на съ

ата цена, като стария който се е предлагал близо 1 година.

преди 32 минути, zlinaka написа:

Нещо май

Нещо май.... не си ти човека който ще ми държи сметка къде и как да си дишам въздуха приятелю...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде го видя това за консумацията? От към TDP ги дават еднакви, но това не е точно консумация, а и е при основна честота. При товар с външен монитор i7-8750H го дават, че достига 97 вата:

https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-8750H-SoC.275944.0.html

Цитат
Power Consumption - Prime95 V28,10 Stress Power Consumption (external Monitor) ultra *

darkred_pixel.gif

min: 0     avg: 45.2     median: 45.2 (12%)     max: 90.4 Watt
Power Consumption - Cinebench R15 Multi Power Consumption (external Monitor) ultra *

darkred_pixel.gif

97 Watt (26%)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rosko написа:

Здравей!

Някъде да виждате в коментара лично да съм ги сравнявал? Казах само че е ПО-ВИСОК клас и цената го доказва.  А това че след кобилейк смениха охлаждането с двата вентилатора вече един до друг, като нитрото е в тяхна беда. С кобилейк 7-мо поколение бяха 2 вентилатора разделени един от друг и всеки отговаряше поотделно за един компонент.

Какво било- било..

прочети си поста - ври и кипи в асп 7, а по-добре хелиос 300: не е така - клас или не втория с по-лоши температури, пак средна матрица, пак трепти

.. а геймърски карти за работа са ненужно премеждие - тези пари в матрица без трептене, клавиатура, изработка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Приятелю" е нещо което не ни отива.

Докато си дишаш вземи пак да кажеш пипал ли си такова нещо или само си го чел? Щото да се повторя, ала-бала не ми се слуша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Raze написа:

Къде го видя това за консумацията? От към TDP ги дават еднакви, но това не е точно консумация, а и е при основна честота. При товар с външен монитор i7-8750H го дават, че достига 97 вата:

Здравей!

Да точно за тази консумация от 97 вата иде реч. По новата генерация е по оптимизирана и консумира по малко, въпреки че все още се води кофилейк. Донякъде същото се получава и при ултрабуците -кофилейк и уискилейк, просто по-новите са по-хладни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rosko написа:

Здравей!

Да точно за тази консумация от 97 вата иде реч. По новата генерация е по оптимизирана и консумира по малко, въпреки че все още се води кофилейк. Донякъде същото се получава и при ултрабуците -кофилейк и уискилейк, просто по-новите са по-хладни.

преди 31 минути, Raze написа:

Къде го видя това за консумацията?

Още повече, че са по-хладни? Аз такова нещо не съм виждал, същите печки са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, arestant написа:

Какво било- било..

прочети си поста - ври и кипи в асп 7, а по-добре хелиос 300: не е така - клас или не втория с по-лоши температури, пак средна матрица, пак трепти

.. а геймърски карти за работа са ненужно премеждие - тези пари в матрица без трептене, клавиатура, изработка

Ами кипи защото  са пауър компуненти сложени във тънък корпус. Обясних и защо нагледно при Хелиос 300 охлаждането не е на ниво... но кой да прочете. Един лаптоп е съвкупност от много неща не е само матрица нито охлаждане. Има явно защо на единия да му търсят 2300, докато на другия 1400 и нагоре в зависимост от конфигурацията.

За второто съм съгласен, но това го решава какво ще му трябва човека пуснал темата, не нито аз или ти.

преди 10 минути, Raze написа:

Още повече, че са по-хладни? Аз такова нещо не съм виждал, същите печки са.

За консумацията под товар иде реч - и примера който сте дали 97 вата при пик. По новия консумира по-малко при същото натоварване, а резултатите при бенчмарковете са сходни, а това дали са печки -да определено са 6 ядра 12 нишки при максимален турбобуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още чакам някакви доказателства на твоите твърдения, ама май ще си остана само с чакането, както и останалите във форума......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Аз още чакам някакви доказателства на твоите твърдения, ама май ще си остана само с чакането, както и останалите във форума......

Невиждам защо трябва да си оборвам твърденията си за консумацията си, след като съм го написал, явно се очаква някъде и да съм го прочел. Нямах ни най-малко намерения да го търся, но все пак направих изключения за "Тома неверни"

друг път някой да не се съмнява какво точно съм написал.  Какъв е смисъла да се лъжем и кой печели от всичко това??? Един от хората които следя с интерес с ревютата го е описал подробно тук -за по ниската консумация на новия чип:

i7-8750H vs i7-9750H

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така вече съм съгласен. Интересното е в края на теста - графиката показва, че i7-9750H има по-висока средна температура, въпреки по-ниската консумация и по-ниските средни честоти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Така вече съм съгласен. Интересното е в края на теста - графиката показва, че i7-9750H има по-висока средна температура, въпреки по-ниската консумация и по-ниските средни честоти...

Два различни модела лаптопа, с различни охлаждания, всичко е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...