Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Не е за първи път преди около три месеца, направи тоя номер и брат ми му смени термостата, но сега го направи същият номер и се плаша сериозно, а брат ми е в провинцията в момента.

Стрелката на термометъра забива на макс. Бойлерът е изключил обаче като пуснеш водата е много гореща и с пара! И ме е много страх...

Тази сутрин същия номер. Източих го докато стрелката слезе в синьото, включих го (че го бях изключила от таблото) и зачаках да видя къде ще изключи.

Изключи си където обикновено изключва! Ето го!

IMG_20190630_124437.thumb.jpg.88632e746aedf280edbc003fb28a203b.jpg

Обикновено седи така!

Вече не знам какво да правя. Регулатора си седи все така никой не го пипа.

1231942136_.jpg.533c3ea18c1fc158025f3c276ba4ea6b.jpg

И вече нямам идеи! Пак ли нов термостат? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, barbuncela написа:

Здравейте. Не е за първи път преди около три месеца, направи тоя номер и брат ми му смени термостата, но сега го направи същият номер и се плаша сериозно, а брат ми е в провинцията в момента.

Стрелката на термометъра забива на макс. Бойлерът е изключил обаче като пуснеш водата е много гореща и с пара! И ме е много страх...

Тази сутрин същия номер. Източих го докато стрелката слезе в синьото, включих го (че го бях изключила от таблото) и зачаках да видя къде ще изключи.

Изключи си където обикновено изключва! Ето го!

Обикновено седи така!

Вече не знам какво да правя. Регулатора си седи все така никой не го пипа.

И вече нямам идеи! Пак ли нов термостат? :speak:

Подобни случки се получават, когато имаш капещ кран на топлата вода.  Топлата водичка изтича, а на нейнното място влиза студена, която охлажда сондичката на терморегулатора и го заблуждава, че не е достигната температурата за изключване.   Погледни си крановете :)

Като гледам  снимките, сондата на този бойлер, мисля че е от ония с навитите тръбички. Ако не е пъхната както трябва, до края, а е по-надоло, също може да се заблуди терморегулатора.

За притеснение е, защо не е изключила термозащитата. Тя работи на друг принцип-обикновено е с биметална пластина и би трябвало да изключи бойлера при по-висока температура. Обикновено оплакванията са, че изключва тя. А причините за това са, или че не работи терморегулатора, или както ти казах, течащи кранове. Но при твоя случай,  терморегулатора си изключва.  На първо време, затягай добре крановете, или смени  гумичките, ако са се износили. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ma_ri написа:

Подобни случки се получават, когато имаш капещ кран на топлата вода.  Топлата водичка изтича, а на нейнното място влиза студена, която охлажда сондичката на терморегулатора и го заблуждава, че не е достигната температурата за изключване.   Погледни си крановете :)

Като гледам  снимките, сондата на този бойлер, мисля че е от ония с навитите тръбички. Ако не е пъхната както трябва, до края, а е по-надоло, също може да се заблуди терморегулатора.

За притеснение е, защо не е изключила термозащитата. Тя работи на друг принцип-обикновено е с биметална пластина и би трябвало да изключи бойлера при по-висока температура. Обикновено оплакванията са, че изключва тя. А причините за това са, или че не работи терморегулатора, или както ти казах, течащи кранове. Но при твоя случай,  терморегулатора си изключва.  На първо време, затягай добре крановете, или смени  гумичките, ако са се износили. :)

Крановете ми са с керамични свери, и грам не пуска. Даже от възвратния клапан не капе??? Не знам защо не изключва крайната температурна...Може би не е достатъчно горещо...нямам идея. Миналия път брат ми смени терморегулатора и това беше...Сега го направи същия номер...Следя го вече три пъти, изключва си където трябва...Ама ме е страх вече...Като излизам ще го изключвам, докато се върне брат ми...Върнах малко регулатора назад...Нямам идея за друго! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, barbuncela написа:

Крановете ми са с керамични свери, и грам не пуска. Даже от възвратния клапан не капе??? Не знам защо не изключва крайната температурна...Може би не е достатъчно горещо...нямам идея. Миналия път брат ми смени терморегулатора и това беше...Сега го направи същия номер...Следя го вече три пъти, изключва си където трябва...Ама ме е страх вече...Като излизам ще го изключвам, докато се върне брат ми...Върнах малко регулатора назад...Нямам идея за друго! :(

При това положение с крановете,  се замисли, дали някоя ръчичка, случайно да не ги е затегнала до края ;)

ПП Няма да се плашиш, ако не сработи защитата, би трябвало да сработи възвратния клапанм ако и той откаже, фланеца ще избие, или меките връзки.....Не гърми така лесно бойлер, ако не е  сериозно побългарен. А ако случайно гръмне, ще се окажеш собственик на тризонет. Което не е чак толкова лошо :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ma_ri написа:

При това положение с крановете,  се замисли, дали някоя ръчичка, случайно да не ги е затегнала до края ;)

Това не го разбрах? Те са на 1/4 оборот и спира. Няма как да стягаш при тях, ще се счупят. Не са като старите с гумичка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Това не го разбрах? Те са на 1/4 оборот и спира. Няма как да стягаш при тях, ще се счупят. Не са като старите с гумичка!

Ааааааааааа. Е, в този случай важи, офертата ми за тризонет. :super:

Като дойде брат ти, да погледне и възвратния клапан.  Може да е заседнало нещо и да не затваря добре . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в предната тема писах, че за най - сигурно да намалиш термостата. През лятото държа бойлера включен на II, а през зимата на III. Ако не ти се иска да намаляш термостата това опитай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Ma_ri написа:

Топлата водичка изтича, а на нейнното място влиза студена, която охлажда сондичката на терморегулатора и го заблуждава, че не е достигната температурата за изключване.

те тва е вярно
предния път и казах, когато ползва топлата вода, да си изключва бойлера
бойлера трябва да е нагрял, изключва го и ползва водата
само за къпане, когато водата тече постоянно, само тогава може да се остави включен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си тръбата на топлата вода. Пластмасова е и се набива вътре в металната, която излиза от бойлера. С времето се разпадат и може да предизвика такива аномалии, заради въздуха който остава в горната част на бойлера и няма как да излезе.

Също така и топлата вода ще ти свършва доста по-бързо отколкото когато бойлера е бил нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baitexpo написа:

Смени си тръбата на топлата вода.

Е това не мога да направя аз. Но явно има нещо за да прави така. Брат ми ще трябва да го види.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...