Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Реших веднъж в живота да си купя уиндоус и имам проблем, не мога да го буутна. 

При стартиране ми излиза натпис - BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot.  Имам 7-ца на диск от там тръгва без проблем, през конзолата писах Bootrec/fixboot и Bootrec/fixmbr никаква разлика, какво ли не правих - не става. Накрая ми писна и направо преинсталирах 7-цата с някаква версия дето ми видяха първо очите, даже я ъпдейтвах - все така. 

Провах да пусна сетъпа на 10-ка през флашката да видя какво ще стане:

http://prikachi.com/images.php?images/326/9599326t.png

http://prikachi.com/images.php?images/327/9599327U.png

Не че не мога да си запиша 10-ка на диск и да го активирам, но дадох 200 кинта за тая ми ти флашка и искам да я подкарам. Не съм в България, иначе бих дал лаптопа някои да го види, но тука ми е малко по-сложно това. Пробвах и sfc/scannow няма разлика. общо взето това е... ще съм благодарен ако някои даде някакви идеи какво да правя. Лаптопа е К53SV 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, rumble написа:

Реших веднъж в живота да си купя уиндоус и имам проблем, не мога да го буутна. 

При стартиране ми излиза натпис - BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot.  Имам 7-ца на диск от там тръгва без проблем, през конзолата писах Bootrec/fixboot и Bootrec/fixmbr никаква разлика, какво ли не правих - не става. Накрая ми писна и направо преинсталирах 7-цата с някаква версия дето ми видяха първо очите, даже я ъпдейтвах - все така. 

Провах да пусна сетъпа на 10-ка през флашката да видя какво ще стане:

http://prikachi.com/images.php?images/326/9599326t.png

http://prikachi.com/images.php?images/327/9599327U.png

Не че не мога да си запиша 10-ка на диск и да го активирам, но дадох 200 кинта за тая ми ти флашка и искам да я подкарам. Не съм в България, иначе бих дал лаптопа някои да го види, но тука ми е малко по-сложно това. Пробвах и sfc/scannow няма разлика. общо взето това е... ще съм благодарен ако някои даде някакви идеи какво да правя. Лаптопа е К53SV 

Как пускаш 10 през флашката а ти излиза Windows 7? Кой ти е продал флашка с 10???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не съм се изказал правилно, пускам 7-ца през диск и там пиша в конзолата Bootrec/fixboot и Bootrec/fixmbr след което рестартирам и давам да буутвам през флашката, а не през диска(там е 7-цата), но пак ми излиза BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot. Иначе 7-ца без проблем се буутва, но тя е на диск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А флашката ти ли я запива или я получи готова? Ако ти си я правил - с какво я прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е оригинално, купувано е от PC World и за това ме е яд иначе варианти да си сложа 10-ка много. Просто ме е яд, иначе предполагам проблема е в мен, но не съм толкова на ТИ с нещата. 

http://prikachi.com/images.php?images/367/9599367O.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи какво се вижда на флашката като файлове, провери дали могат да се копират те. Покажи какви дялове има на нея с какви параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключваш лаптопа със задържане на копчето за изключване за 5-6 сек.

При включване на лаптопа "помпиш" по клавиш F8 с предварително включена флашка . Трябва да ти излезе меню за избор на устройство, от което да избереш флашката и да цъкнеш Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква файлова система е флашката - Fat(32)/NTFS? На какъв хардуер се опитваш да я стартираш/инсталираш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Клавишът е Esc, т.е. при стартиране на лаптоп като се появи логото на Asus натисскаш Esc. Ще се пояяви меню за избор - от него избери Boot order (мисля, че беше F9) Сега избери USB...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам всичко което разбера или кажете, но не става. 

http://prikachi.com/images.php?images/410/9599410I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/411/9599411J.jpg

Относносно лаптопа.i5-2410M, 8GB Ram, gt 540M за дъното не знам, трябва да го видя. Между другото пробвах през сайта на майкрософт имат опция да си го свалиш и инсталираш без да буутваш нищо, всичко активирах - изтегли се, уж започна нещо като инсталация, даже предупреждава че ще изтрие всичко, но на 80% излезе син екран. Това го пробвах 2-ри път, но  вече въобще не става... само го изтегля, но не се инсталира и дава някаква грешка още преди да започне. 

Флашката е фат, дяловете нтфс, това между другото не се сетих да го видя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не можеш да се справиш ще платиш на някой който да ти инсталира 10-ката. Флашката изглежда наред, но като гледам е от 2017 година, а актуалната версия е от май 2019.  Общо взето си губи смисъла да се продават към лиценза DVD или флашка, като можеш винаги да си изтеглиш безплатно от сайта на Микрософт актуалната версия и да си ги направиш сам.

Бъркаш нещо от сайта на майкрософт няма възможност директно да се инсталира 10-ка, а да се направи инсталационна флашка или да си изтеглиш .ISO за до го запишеш на DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай флашката дали ще тръгне да се инсталира на друг компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че се  boot-ва от DVD устройство вместо от флашката и от там и проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие четете ли изобщо какво казва човека?

Слага флашка, избира я от буут менюто и му казва че изображението на ОС-а е счупено.

Да може да се пробва колкото за теста на друго устройство дали би тръгнало, но най добре пич да се свържеш с магазина от който си купил ОС-а и да ти го сменят, щото явно някъде нещо при записа на флашката са им се объркали нещата.

Също ако нямаш друго устройство да тстваш дали ще тръгне флашката, може да пробваш на виртуално устройство vmware ил итам както се казваше другата програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво де, а какво пречи да се свали iso от Microsoft, да се запише на флашка/диск, да се инсталира и след това да се ползва лиценза за който е платено? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще ви покажа как съм сложил 7-ца на ДВД и 10-ка на флашка едновременно. 

http://prikachi.com/images.php?images/453/9599453c.jpg

7-цата от UEFI-то се буутва, но KDI-то където е 10-ка не става. Тествал съм Рам и ХДД през уиндоус опциите, но не дават грешки, може някоя програма да намери нещо, но уиндоуса казва- нищо сериозно. 

Мисля че само този вариант остана - да сваля исо, не ми се занимава с магазина, те там освен да се усмихват друго не могат да ми помогнат. Пък и съм видял вече кея за уиндоуса и ще трябва да се разправяме до не знам къде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, rumble написа:

7-цата от UEFI-то се буутва, но KDI-то където е 10-ка не става. 

Не става защото е записана флашката в MBR Partition table, а за UEFI трябва да е GPT или обратното, CSM BIOS и MBR Partition table. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9599410I.jpg
Избираш KDI-MSFTWindows 10 PMAP 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом в момента е със 7, вероятно ще се наложи да коригира настройките от биос, за да инсталира 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, rumble написа:

давам да буутвам през флашката

Покажи картинка със състояние, след като избереш да се зареди от флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат, аз не можах да се преборя с тая мечка. Изтеглих исо от Майкрософт и го активирах. Ако някой има подобен проблем, предполагам той е в GPT/UEFI  както каза един потребител по-горе, но аз не го пробвах. Пробвах обаче с 10-ка на диска при инсталирана 7-ца да я сложа, но ми даде тази грешка за GPT/UEFI и за това предполагам, че там е проблема и с флашката. Ако някой има подобен проблем, да пробва първо в Биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам тук за да не отварям нова тема - искам да инсталирам 7ца и 10ка на един диск, реда нали е първо 7 после 10 на отделни дялове? В момента има дялове С и Д. Мисля да отцепя от края на Д около 50гб за 7цата - нов дял E (надявам се да стигнат за работа с една две програми). Ако не греша при инсталацията на логически дял, буут файла се слага на primary дял и няма проблем... Предполагам и няма да е проблем, че двата Уина са различни - х86 и х64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, The_Nomad написа:

Да питам тук за да не отварям нова тема - искам да инсталирам 7ца и 10ка на един диск, реда нали е първо 7 после 10 на отделни дялове? В момента има дялове С и Д. Мисля да отцепя от края на Д около 50гб за 7цата - нов дял E (надявам се да стигнат за работа с една две програми). Ако не греша при инсталацията на логически дял, буут файла се слага на primary дял и няма проблем... Предполагам и няма да е проблем, че двата Уина са различни - х86 и х64.

Каква е глобалната идея?

Настолна или лаптоп е?

Важна информация на диска има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да инсталираш на CSM, ако машината има UEFI го изключи, иначе няма да се получи. Също и диска ти трябва да е MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...