Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Накратко трябва да избера лаптоп за фирмата. Лаптопа ще се ползва на строителен обект, предимно във фургона, но нищо чудно и на самият обект.

Лаптопа ще се ползва предимно за Аутокад, вероятно с доста отворени файлове.  Шефа не харесва техника втора ръка, така че няма да му предлагам такава.  Искам да предложа нещо 17 инчово, екрана трябва да има добра видимост на слънце. Като резервен по-евтин вариант ще предложа нещо 15 инчово. Мисля да разгледам по 2-3 лаптопа с двата размер екран. Съмнявам се да се навие за бюджет над 3000, съответно няма да има финанси за нещо с по-специални защити от прах и подобни. На обекта е голяма жега, така че няма място за слаби охлаждания.

Скоро не съм следил лаптопите, така че приемам съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/dell-precision-m7530-6-yadren-i7-4-1ghz-ips-p2000-16-256-garantsiya-3g-CID632-ID7RUwJ.html
Същият продавач има и 17" Дел, но е с две поколения по-стар. Не се подлъгвай по "игрови" модели - трябва ти професионално видео за Аутокад-а.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, имам добро понятие просто не следя лаптопите от известно време. . Сглабял съм доста компютри използвани за целта и ще разпозная без проблем хардуер, който ще ми свърши работа.  Противно на очакванията Аутокад се използва прекрасно и с видеокарти в долната част на средният клас. Професионалните имат сериозно предимство май само в 3д работа  Със сигурност ще ми трябва и гаранция от фирмата предвид че ще се купува за фирмата. 

Благодаря за предложението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията на Дел е желязна - по сервизен код (service tag) се уважава в цял свят. Може да се доплати и удължи допълнително за по-стария модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакво мнение за този лаптоп?

Мисля да го предлога като бюджетно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Игнатов написа:

Някакво мнение за този лаптоп?

Мисля да го предлога като бюджетно решение.

vsg996pb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ревютата виждам високи вътрешни температури при натоварване, спад на производителността в режим на батерия, пластмасов корпус навсякъде (способства неприятното огъване), кофти матрица от LG вместо AU Optronics, посредствена е батерията за модела с този процесор. Аз не бих го препоръчал дори за бюджетно решение - все пак за шеф се взима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vasettoo написа:

От ревютата виждам високи вътрешни температури при натоварване, спад на производителността в режим на батерия, пластмасов корпус навсякъде (способства неприятното огъване), кофти матрица от LG вместо AU Optronics, посредствена е батерията за модела с този процесор.

precision 7530 с екран ultrasharp 1080p (72% gamut) = Lg LP156WF6-SPB1 матрица, 6 бита с проявено трептене; тротване на CPU при товар и на батерия; опростено охлаждане - подобни недостатъци като другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
precision 7530 с екран ultrasharp 1080p (72% gamut) = Lg LP156WF6-SPB1 матрица, 6 бита с проявено трептене; тротване на CPU при товар и на батерия; опростено охлаждане - подобни недостатъци като другия.

Любопитно ми е откъде извади тези "спецификации", защото аз имам други наблюдения и то от форума на Дел точно за тази серия и модел, сиреч нищо не е вярно от написаното по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Игнатов написа:

Здравейте,

Накратко трябва да избера лаптоп за фирмата. Лаптопа ще се ползва на строителен обект, предимно във фургона, но нищо чудно и на самият обект.

Лаптопа ще се ползва предимно за Аутокад, вероятно с доста отворени файлове.  Шефа не харесва техника втора ръка, така че няма да му предлагам такава.  Искам да предложа нещо 17 инчово, екрана трябва да има добра видимост на слънце. Като резервен по-евтин вариант ще предложа нещо 15 инчово. Мисля да разгледам по 2-3 лаптопа с двата размер екран. Съмнявам се да се навие за бюджет над 3000, съответно няма да има финанси за нещо с по-специални защити от прах и подобни. На обекта е голяма жега, така че няма място за слаби охлаждания.

Скоро не съм следил лаптопите, така че приемам съветите.

За обект нещо такова: https://www.amazon.com/Dell-Latitude-7414-Touchscreen-Notebook/dp/B01JNMRFXU/ref=sr_1_3?keywords=Dell-Latitude-7414-Touchscreen-Notebook&qid=1562155409&s=gateway&sr=8-3

Всичко друго ще се скапе след месец ползване....

Ето един който не е с touch screen: https://www.amazon.co.uk/DELL-LATITUDE-14-RUGGED-EXTREME/dp/B01MQUDTV9/ref=sr_1_2?keywords=Dell+Laptop+Latitude+14+Rugged+Extreme&qid=1562155495&s=computers&sr=1-2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане чест и почитания ......но този лаптоп с този U двуядрен процесор няма да свърши работа за Autocad .

Мисля ,че това би свършило работа ....LINK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Капитане чест и почитания ......но този лаптоп с този U двуядрен процесор няма да свърши работа за Autocad .

За 500 долара отгоре слагаш i7 с четири ядра :)

https://www.dell.com/en-us/work/shop/cty/pdp/spd/latitude-14-7424-laptop/xctol742414us

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но няма външно видео или поне аз не видях да има :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

Да но няма външно видео или поне аз не видях да има :)

Тази машина не вярвам да е за разработка а по-скоро за гледане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игнатов да каже :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен не знаеш какво искаш, ако трябва да е корав лаптоп:

panasonic toughbook cf-54

panasonic toughbook cf-52

но коравите лаптопи обикновено са с посредсвтена происводителност. така че остава варианта с евтини пластмасови боклуци (леново) и като се счупи/скапа - нов. друг вариант е компютър, а ако трябва да се гледа нещо на място - на таблет с teamviewer към компа във фургона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И разработка - работен проект за къща включително интериор ще се адаптира на място към изпълнен груб строеж. Условията няма да са твърде тежки и ме съмнява, че шефа ще прозре ползите от машина за 3-4 000лева. Техническия ръководител си има лаптопче за гледане. Проектантите отиваме там, за да форсираме строителството.

ПП: И определено варианта трябва да е наличен след няколко дни. Т.е. поръчки, изчаквания за наличност, внос от чужбина не са вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Игнатов написа:

И разработка - работен проект за къща включително интериор ще се адаптира на място към изпълнен груб строеж. Условията няма да са твърде тежки и ме съмнява, че шефа ще прозре ползите от машина за 3-4 000лева. Техническия ръководител си има лаптопче за гледане. Проектантите отиваме там, за да форсираме строителството.

ПП: И определено варианта трябва да е наличен след няколко дни. Т.е. поръчки, изчаквания за наличност, внос от чужбина не са вариант.

вземaш някоя пръчка леново за 1000 лв от технополис и за следващия обект нова...

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-LENOVO-Ideapad-33015IKB-81DE01CHBM/p/516928

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-LENOVO-Ideapad-33015IKB-81DE01SFBM/p/516952

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Игнатов написа:

Баси, от кога проекта почна да се нагажда към това, което са направили строителите....

Купете си каквото сметнете за добре, като го изпуснете няколко пъти и/или някой мене върху него ще си говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се дали поне да не взема 17 инча, че да не си вадя очите толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направо  32" и да е с колелца и дръжка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

Баси, от кога проекта почна да се нагажда към това, което са направили строителите....

Купете си каквото сметнете за добре, като го изпуснете няколко пъти и/или някой мене върху него ще си говорим

Става въпрос за доста скъп обект и стандартните иначе отклонения за един средностатистически строителен обект играят по-голяма роля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vasettoo написа:

сиреч нищо не е вярно от написаното по-го<ре

за охлаждането, процесора, температурите?

матрици - 1080P TN, 1080P IPS, 1080P IPS touch, 4K - за TN и тъча не съм търсил, 4K = sharp, 1080P IPS - http://forum.notebookreview.com/threads/precision-7530-precision-7730-owners-thread.820539/page-134 - ще прочетеш и за други интересни проблеми с модела

преди 1 час, Ивайло Димов написа:

чест и почитания, но autocad отварял ли си през живота си. При 2d и просто 3d външно видео = ненужна екстра, повече от 2c / 4t  = по-малко ненужна екстра. Офиц. изисквания за autocad 2018 сочат 1гхц процесор (и повече), което говори достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...