Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Системата ми е оптичен кабел, суич, приемник за IPTV, HDMI кабел, тв Сони 4К с Андроид, оптичен кабел и аудио система JVC. Проблемът започна да се забелязва горе-долу след началото на работата на новото студио на БТВ. Примерно, говорителят на новинарската емисия очевидно иска да каже "децата", а се чува "дета"-липсват срички от отделни думи, които понякога променят смисъла. На мястото на липсващите фрагменти няма пауза, често се забелязва притрепване и на видеото в същия момент. Добре да се разбере-няма прекъсване, а сякаш части от една лента са изрязани и останалите са залепени. Първо мислех, че това е проблем на БТВ (от новото студио), после забелязах, че го има и на други канали-например музикалните. Там това се вижда по-трудно поради динамиката както на звука, така и на видеото, но категорично го има. Какво направих. Прекербовах всички накрайници на проводниците RJ45, макар, че от същия хъб се захранват компютри, при които няма индикация за проблеми с интернета. Обадих се на 123 и дойдоха хора, дето ми смениха приемника с нов-без резултат. Смених кабела HDMI към телевизора с нов и го сложих на друг вход-без резултат. Опитах да слушам през говорителите на самия телевизор-същото. За сега не съм сменил само телевизора, защото нямам с какво. Проблемът не е катастрофален, за да бъде забелязан, е необходимо внимателно слушане и гледане на напр. едни новини на БТВ в 19 часа. Пиша това с надеждата, че колеги със същата телевизия ще обърнат внимание и ще помогнат да се разбере-къде се манипулира сигналът, у дома ли или по-нагоре в самата телевизия .Достатъчно е само един да види същото и ще стане ясно , че не е у дома. 

111.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С филм или нещо друго от флашка има ли го това прекъсване на говора ?

Или се получава само и единствено от телевизията на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма го с други източници на сигнал, и не е прекъсване, а липсват фрагменти. Мисля, че телевизорът не е виновен. Като пусна ефирната телевизия от антена, няма нищо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е някъде при тях.

По някое време ще си го оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още при смяната на приемника от Виваком правиха някаква проверка и не намериха аномалии, но този дефект иска по-внимателно наблюдаване, той се повтаря през 20-30 секунди. Отначало мислех, че повечето трафик заради HD качеството е причина, но тестовете за скорост далеч надвишават необходимото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самия Виваком си имат някъде технически проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елиминирай си ахдио системата и пробвай пак!

на 3.07.2019 г. в 15:12, Pig написа:

Самия Виваком си имат някъде технически проблем.

Спри да пишеш глупости на килограм. То и ти си имаш технически проблем, но те търпим във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Спри да пишеш глупости на килограм. То и ти си имаш технически проблем, но те търпим във форума.

Koй го казва чиляка дето пише само глупости.

Я прочети пак темата за какво става на въпрос че отново не си си пил хаповете.

преди 8 минути, Емил Костов написа:

На какви вещества влизаш в тоя форум !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Pig написа:

Koй го казва чиляка дето пише само глупости.

Я прочети пак темата за какво става на въпрос че отново не си си пил хаповете.

Няма значение за какво става на въпрос. Как вие решавате, че ВИВАКОМ имат проблем от оплакване, за което не се знае откъде е проблемът и излизате с крайно становище. Ето аз пък казвам че не ви слуша главата от написаното от вас самия. И я покажи къде аз съм писал глупости???

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Няма значение за какво става на въпрос. Как вие решавате, че ВИВАКОМ имат проблем от оплакване, за което не се знае откъде е проблемът и излизате с крайно становище. Ето аз пък казвам че не ви слуша главата от написаното от вас самия.

Кръчмите са другаде не ме знимавай с глупости.

От нищо не разбираш затва си за смях на целия форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

на 3.07.2019 г. в 14:31, B3M2W0 написа:

слушам през говорителите на самия телевизор-същото

Имам запис на звук, в който се чуват всичките дефекти. Същата емисия новини е слушана от ефирна бтв-съвсем чист сигнал. Това и разни други тестове показват, че вината и причината са някъде в самата телевизия. Емиле, даже не си прочел най-важното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Имам запис на звук, в който се чуват всичките дефекти. Същата емисия новини е слушана от ефирна бтв-съвсем чист сигнал. Това и разни други тестове показват, че вината и причината са някъде в самата телевизия. Емиле, даже не си прочел най-важното.

Елиминирай системите, които използваш една след друга. Ако трябва тествай с друг ТВ. Проблем с БТВ няма. Ако е в доставчика ще имаш проблем и на други канали не само на този.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Емил Костов написа:

Елиминирай системите, които използваш една след друга. Ако трябва тествай с друг ТВ. Проблем с БТВ няма. Ако е в доставчика ще имаш проблем и на други канали не само на този.

преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Същата емисия новини е слушана от ефирна бтв-съвсем чист сигнал

Първо мислех, че това е проблем на БТВ (от новото студио), после забелязах, че го има и на други канали-например музикалните

Смених кабела HDMI към телевизора с нов и го сложих на друг вход-без резултат. Опитах да слушам през говорителите на самия телевизор-същото.

Емилчо на какви вещества си !?

Или толкова си можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емиле, и аз съм работил много години в БТК и не искам да слагам петно на репутацията й, но за нас, като хора на техниката, най-важна е обективната истина. А тя ще изплува ,така или иначе. Чудя се, между десетки хилядите регистрирани във форума, дали ще се намери един, дето да отговори на моя апел и да погледа с внимание, дале няма същият дефект и при него? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Емиле, и аз съм работил много години в БТК и не искам да слагам петно на репутацията й, но за нас, като хора на техниката, най-важна е обективната истина. А тя ще изплува ,така или иначе. Чудя се, между десетки хилядите регистрирани във форума, дали ще се намери един, дето да отговори на моя апел и да погледа с внимание, дале няма същият дефект и при него? 

Аз също не слагам петно на компанията, нито пък я защитавам, защото там работя. Честно казано такова оплакване като твоето не сме имали.  Ще ти насичат и други канали. Това, че си сменил всички RJ45 кабели нищо не означава. Повече пъти се повреждат UTP кабелите. Освен това от главния суич е блока, където живееш идва също UTP кабел.

Без да рестартираш, когато ти прекъсне БТВ се обади на 123 и ги накарай да ти проверят как се държи приемника, имали загуби до него, имаш ли въобще загуби на порта на главния суич и т.н. И пак ти казвам. Тествай без аудио системата като за начало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за още едно нещо. На кой порт на суича ти е закачен приемника за телевизия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...