Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте,  колебая се между Acer Swift 3 и HP Probook 440 G6. И двата са 14 инчови с еднакви параметри и горе долу близка цена.  Въпросът ми е, има ли някакви скрити капанчета при окомплектоването на двата лаптопа,  които биха останали незабележими за обикновения потребител, wifi адаптери,  слотове и т.н. 

Като характеристики съм се спрял на Intel i5,  поне 250гб ссд,  FHD матов,  а другите неща предполагам са стандартни. 

Всяко мнение ще ми бъде от полза.

Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Acer Swift 3 има различни модификации. Дай точни параметри на моделите и къде и на какви цени си ги намерил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сърфиране, филми, някоя много лека игра, уърд, ексел, такива неща. Най вероятно от лаптоп.бг ще го поръчам, който и от двата да е, освен ако не предложите някой друг сигурен и коректен търговец,  който да е партньор на марките.  Параметрите са тези, които написах,  просто ще избера някоя от модификациите,  дали да е само 250ссд или да е ссд +hdd. .. все са около 1300-1400 лв. Въпросът ми е основно откъм надеждност на машините и за карантиите, които им слагат. 

https://laptop.bg/laptops-acer-Swift_3_SF314_56-acer_aspire_swift_3_sf31456g_NXHAREX001250GBSSD

Това е swift -a 

 

https://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_440_G6-hp_probook_440_g6_5PQ10EA

И HP 

По принцип към hp съм меко казано недоверчив,  най вече след разговори с хора в някои сервизи,  където носих стария лаптоп.  Ейсъра го разгледах в технополис и честно казано визуално много ми допадна,  а и там, и в лаптоп.бг го похвалиха доста и май клоня към него, но ще се радвам на повече безпристрастни мнения,  а ако някой ползва някой от тези лаптопи още по добре :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Michigan111 написа:

По принцип към hp съм меко казано недоверчив,

Според мен трябва по-скоро да си недоверчив към интелските процесори,хич ги няма напоследък,още повече поставени в лаптопи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Според мен трябва по-скоро да си недоверчив към интелските процесори,хич ги няма напоследък,още повече поставени в лаптопи!

В смисъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл,че идентичният razen 5 е по-добър,а и интела ще има проблеми с охлаждането.Много се съмнявам,че са коректни и относно тези 15W консумация от интел.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Консумацията на интел не е консумация, а TDP:

Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates when operating at Base Frequency with all cores active under an Intel-defined, high-complexity workload. Refer to Datasheet for thermal solution requirements.

тоест е насочено към производителите на охлаждания и е сметнато на базовата честота на процесорите, без turbo boost/burst. Един вид, енергията/топлината, която ще отдели процесора при работа. Реално е по-висока, колко точно трябва сам да си тестваш, според зависи. За сравнение, AMD дават тази стойност при максимален товар на турбо честоти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам това,все пак са дали и вата https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/149088/intel-core-i5-8265u-processor-6m-cache-up-to-3-90-ghz.html.......не ми се мисли каква е консумацията/TDP  при 3,9Ghz и колко ще издържи в този режим!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка кой от двата компютъра ви тегли повече :) Процесора явно ще е интел,  с амд не намирам много 14 инчови.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами колко да издържи...над 90 градуса температура при сериозно натоварване:

https://www.notebookcheck.net/HP-ProBook-440-G6-i7-512-GB-FHD-Laptop-Review.413826.0.html

stresstest_furmark.jpg

Общо взето, нормално, като при всеки лаптоп с 4+ ядрен процесор и HT. Моя е подобен (Asus G551 JM - в подписа), вдигал е подобни температури, тротълвал е, особено в началото го разцепвах от игри, но щом работи вече 4+ години, не мисля, че това е кой знае какъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоя се води геймърски лаптоп и е значително по-масивен от горепосочените,предполагам и с доста по-добро охлаждане,така че аналогиите са неуместни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Охлаждането не е нищо особено, един малък вентилатор и общ охладител за CPU и GPU, геймърски в ниския клас, познай колко е по-добър от лаптопа в горната връзка. Докато не му пробих малко дупки под вентилатора и не му смених термопастата с MX-4, тротълваше при малко по-сериозно натоварване или игри. Дори в момента не е натоварен и температурите варират 55-60+ градуса при браузване. Все пак и процесора се води с по-високо TDP - 47 W. Мисълта ми е, че лаптоп и ниски температури не си подхождат, така че автора каквото и да вземе, ако го товари сериозно, ще си грее доста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3.07.2019 г. в 23:52, Слави Маринов написа:

Знам това,все пак са дали и вата https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/149088/intel-core-i5-8265u-processor-6m-cache-up-to-3-90-ghz.html.......не ми се мисли каква е консумацията/TDP  при 3,9Ghz и колко ще издържи в този режим!

Пропуснал си МНОГО важна част- а именно как работят тези процесори за ултрабуци с "U" накрая...

Тая честота е до първите 15-30сек, след това работи на + 10-15 процента обикновенно при турбобуста и се застопорява на тези мегахерци. Само от "H" процесорите може да очакваш висока производителност при продължително време и то в скъпите модели с отлично охлаждане!

на 3.07.2019 г. в 23:35, Слави Маринов написа:

В смисъл,че идентичният razen 5 е по-добър,а и интела ще има проблеми с охлаждането.Много се съмнявам,че са коректни и относно тези 15W консумация от интел.......

На този етап, мобилните райзъни са добри дотолкова доколкото карат в идентични конфигурации с интел, повечко на батерия  визирам за H базираните лаптопи с 45 ватов процесор, райзъна е 35 ватов -по студен

При "U" базираните за ултрабуци, разъна с малко изостава, но за сметка натова вграденото видео е осезаемо по-добро... поне докато не излезе 10-то поколение Септември-Октомври интел архитектура мобилни процесори. Там се говори че най скъпия вариант интелско видео ще е близо до нивото на mx150, от Нвидиа.

на 3.07.2019 г. в 21:01, Michigan111 написа:

Здравейте,  колебая се между Acer Swift 3 и HP Probook 440 G6. И двата са 14 инчови с еднакви параметри и горе долу близка цена.  Въпросът ми е, има ли някакви скрити капанчета при окомплектоването на двата лаптопа,  които биха останали незабележими за обикновения потребител, wifi адаптери,  слотове и т.н. 

Като характеристики съм се спрял на Intel i5,  поне 250гб ссд,  FHD матов,  а другите неща предполагам са стандартни. 

Всяко мнение ще ми бъде от полза.

Благодаря предварително :)

Пропуснал си най-важното за какво ще се използва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, rosko написа:

 

Пропуснал си най-важното за какво ще се използва?

Здравей, радвам се че се включваш. 

Предимно ще се ползва за сърфиране,  някой друг филм,  уърд,  ексел,  някои леки игри. И понеже имам навика да отварям по 10-15 табчета на хрома четох че i3  почвали да се задъхват,  за това реших направо да си взема с i5,  за по сигурно дето се вика .

А машината искам да е здрава и стабилна,  с добри параметри за да не ми се налага след 2 години пак да я сменям.  Съответно искам и на външен вид да изглежда добре,  от тази гледна точка Swift 3 ми хареса. В началото се бях засилил към vivobook s14 но там не ми допадна това, че като отворя лаптопа долната част на капака надига основата на лаптопа,  probook -а не съм го виждал и не знам и той ли е така.  

Ще се радвам да чуя и твоето мнение за двете машинки. 

  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Michigan111 написа:

А машината искам да е здрава и стабилна,  с добри параметри за да не ми се налага след 2 години пак да я сменям.

  

Здравей!

За здрава и стабилна машина за същите пари препоръчвам друг модел на Acer - Acer Travelmate X3410 - гледах го за 1180лв с i5-8250u 8гб рам и 256гб ссд. Много добра ентерпрайз машинка -отговаря на американския военен стандарт за здравина - 2 слота за рам за двуканален режим, опция за 2 сториджа, FHD IPS матрица 14", над 10 часа на батерия и др.

Цената му е такава защото излезе х5- току що новата им серия базирана на уиски лейк. Въпреки някой минуси спрямо Тинкпад/Латитюд -все лаптопи на близо двойни цени си заслужава -визирам липса на тракпоинт по средата на клавиатуата бутони над големия тракпад, САТА3 ссд м.2, мисля че пак си оправдава цената.

преди 5 минути, qwerty700 написа:

Acer  е малко по-добре от HP, но и двете марки са зле.

Зле са защото все обсъждаме ниския клас предимно тук... да поговорим за Спектъра при ултрабуцуте, Елитбука във високия бизнес клас, или Зетбука за тежки задачи 0друга песен ще запееш😀😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, rosko написа:

Зле са защото все обсъждаме ниския клас предимно тук... да поговорим за Спектъра при ултрабуцуте, Елитбука във високия бизнес клас, или Зетбука за тежки задачи 0друга песен ще запееш😀😀

Аз на дамата бих и препоръчал да си вземе едно фуджитсу втора ръка за 300 лв, асемблирани в германия или в япония от преди няколко години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, qwerty700 написа:

Аз на дамата бих и препоръчал да си вземе едно фуджитсу втора ръка за 300 лв, асемблирани в германия или в япония от преди няколко години.

Ти хубаво мислиш, ама не отговаря на условията които е задала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Michigan111 написа:

Здравей, радвам се че се включваш.  

Предимно ще се ползва за сърфиране,  някой друг филм,  уърд,  ексел,  някои леки игри. И понеже имам навика да отварям по 10-15 табчета на хрома четох че i3  почвали да се задъхват,  за това реших направо да си взема с i5,  за по сигурно дето се вика .

А машината искам да е здрава и стабилна,  с добри параметри за да не ми се налага след 2 години пак да я сменям.  Съответно искам и на външен вид да изглежда добре,  от тази гледна точка Swift 3 ми хареса. В началото се бях засилил към vivobook s14 но там не ми допадна това, че като отворя лаптопа долната част на капака надига основата на лаптопа,  probook -а не съм го виждал и не знам и той ли е така.  

Ще се радвам да чуя и твоето мнение за двете машинки.  

   

Между I5 има огромна разлика - има с 2, 4 и 6 ядра. Ето примерно от 8 серия:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/series/122597/8th-generation-intel-core-i5-processors.html#@Mobile

Зависи какво има в тези табове, които отваряш, за 15 може да ти стигне и двуядрен процесор, а може и машина с 6+ ядра и 16 GB RAM да не стигне. Реално при нормална употреба е много възможно и двуядрен I3 с HT да ти е достатъчен.

Още повече, за игри ще трябва и отделно видео, колкото и да са леки, с вградено, дори и от новите, няма да е много комфортна играта, а и ползват системната памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, rosko написа:

Ти хубаво мислиш, ама не отговаря на условията които е задала.

Еми иска да бил лек и да го разнася като салфтека в дамската чанта. Да си взема един Леново тогава, по добро в момента откъм цена и тегло няма. И отгоре на всичкото 14 инча, дамата изобщо дава ли си сметка колко малко е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,  че понеже съм мъж дамска чанта не ползвам.  Искам да е 14 инча първо защото досега бях с 13,3 и ми беше ок, а с големия просто не съм свикнал и ми идва неудобен за работа,  и второ защото доста пътувам и не ми се разнася големия лаптоп.  Поради втората причина искам и да е здрав. 

 

Иначе, въпросното фуджитсу на 2-3 години за 300 лв ако ми го покажете вероятно бих го взел.  300 лв са осезаемо по добра оферта от 1300,  още повече че ще го ползвам 10тина часа седмично компа.  Само че втора употреба само някакви паметници намирам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Michigan111 написа:

Иначе, въпросното фуджитсу на 2-3 години за 300 лв ако ми го покажете вероятно бих го взел.  300 лв са осезаемо по добра оферта от 1300,  още повече че ще го ползвам 10тина часа седмично компа.  Само че втора употреба само някакви паметници намирам. 

На 5-6 години са и са 17 инча. Мисля, че нещо подобно на това ще ви задоволи капризите. Напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...