Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bryca03

Предложение за най-бюджетен и добър телефон?

Препоръчан отговор

Кой телефон се представя от към батерия, памет, софтуер, процесор, графично ядро, камера и така нататък, се представя най-добре спрямо цената си? Спрял съм се на един от тези. Какво ви е мнението?

phones.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

800+ лева изобщо не е "бюджетен" телефон, а си е среден-висок клас. За камера, всеки модел е различен, трябва да разгледате снимки с дадените модели и да си прецените чия камера най-ви устройва. Софтуерно, поне от към поддръжка Nokia са едни от най-добрите, след Google Pixel, чист софтуер плюс редовни и дълготрайни софтуерни актуализации. Чипсет най-добре търсете на Qualcomm, изпълнен по възможно най-ниска нанометрова технология, това означава, че процесорът изразходва по-малко енергия и отделя по-малко топлина, съответно до тротлинг се стига по-рядко. 

За батерия, факторите там са много, и далеч не е само нейният капацитет (mAh) основен. Там зависи от хардуера и от софтуера до огромна степен. Спокойно телефон с 3000mAh батерия може да издържа повече от такъв с 4000mAh. Както по-горе казах търсете процесор изпълнен по възможно най-ниска (като цифрена стойност) нанометрова технология, търсете OLED/Amoled дисплей, и възможно най-чиста ОС, незамърсна със куп допълнителен софтуер, който да изразходва излишно батерия. Разбира се и капацитетът на батерията е добре да е по-голям (mAh). Дисплеят е хубаво и да е с по-малък диагонал и по-ниска резолюция, това също пести батерия. 

Впрочем скоро се очаква Нокиа да пуснат нов тип батерии, които наскоро разработиха издържащи 2,5 пъти повече от сегашните Li-Po батерии. 

https://www.digital.bg/nokia-sazdadoha-bateriq-za-smartfoni-s-25-pati-po-golqm-kapacitet-ot-obiknovenite-article825874.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш "бюджетен"и добър телефон, това е:

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/redmi-note-7-64gb-4gb-ram-p454158867/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, всъщност не съм много запознат с нанометровата технология. Не знам какво означава

преди 21 часа, Soviet Soldier написа:

Чипсет най-добре търсете на Qualcomm, изпълнен по възможно най-ниска нанометрова технология

Като цяло гледах и да е с поне 4 ram и 64gb rom. Имам нужда от голямата памет, защото сегашния ми телефон не ми отчиташе памет картата и не знам от него ли е, или от самата карта (Huawei P9 Lite). Ако има как да е и повече от 64 gb rom ще е супер. Намислил съм да го ползвам за видео обработка (е и някоя игра, но това не ми е толкова приоритетно, колкото видео обработката, както и заснемане на видео.) Батерията. В кои моменти 3000 mAh могат да бият 4000 mAh? Ами тези екрани

преди 21 часа, Soviet Soldier написа:

OLED/Amoled

а има ли и разлика между тях и IPS (то естествено, че има, но каква е?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Bryca03 написа:

В кои моменти 3000 mAh могат да бият 4000 mAh?

Когато в телефон с батерия 4000mAh стои стар процесор, като Snapdragon 430 примерно изработен по 28нм. технология, когато стои голям като размер и резолюция IPS дисплея, когато софтуерната прошивка е пълна с боклуци и направена адски неудачно, тогава със сигурност телефон със 3000mAh , чист Андроид, модерен процесор изработен по 7 нанометрова технология и качествен OLED дисплей може да издържи значително повече. 

Търсите хубава камера, най-добре вземете google pixel.

Разликата между Amoled/OLED и IPS дисплеите е, че при IPS се ползва подсветка, а при Amoled/OLED всеки един субпиксел свети самостоятелно. Плюсовете на Amoled/OLED са най-вече в истинското черно, както и в икономията на електроенергия, но минусите са му доста повече. По-скъп е , много по-лесно се повреждат при изпускане, ненадеждни са, самите пиксели имат склонност да изгарят, както и ШИМ при тях е в по-високи нива, или иначе казано повече товари и вреди на очите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Soviet Soldier написа:

Когато в телефон с батерия 4000mAh стои стар процесор, като Snapdragon 430 примерно изработен по 28нм. технология, когато стои голям като размер и резолюция IPS дисплея, когато софтуерната прошивка е пълна с боклуци и направена адски неудачно, тогава със сигурност телефон със 3000mAh , чист Андроид, модерен процесор изработен по 7 нанометрова технология и качествен OLED дисплей може да издържи значително повече. 

Търсите хубава камера, най-добре вземете google pixel.

Разликата между Amoled/OLED и IPS дисплеите е, че при IPS се ползва подсветка, а при Amoled/OLED всеки един субпиксел свети самостоятелно. Плюсовете на Amoled/OLED са най-вече в истинското черно, както и в икономията на електроенергия, но минусите са му доста повече. По-скъп е , много по-лесно се повреждат при изпускане, ненадеждни са, самите пиксели имат склонност да изгарят, както и ШИМ при тях е в по-високи нива, или иначе казано повече товари и вреди на очите. 

Аз като цяло гледам всичко в едно да ми е. Да мога да го ползвам за повечко неща, то хубаво ще има хубава камера (например), но ако няма памет Ram+Rom няма да ми е от голяма полза. Ако забива/засича често пак не би ми било голяма полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта поне при 80% от устройствата се разширява чрез карта памет, а колкото до РАМ-та, това е като търговски трик, масово бухат особено по-скъпите устройства с излишно много рам. 4GB рам са напълно достатъчни в днешно време. 
Хората са неинформирани и се ловят на цифрички, без реално да осъзнават, как стоят нещата. Примерно многото мегапиксели или многото сензори автоматично се приемат за гарант, че една камера е по-добра от друга, а това изобщо не е така. Примерно пикселите на гугъл са само с 1 камера, обаче са толкова добре оптимизирани софтуерно, че правят по-добри снимки от китайци с по 2 даже 3. Многото ядра на процесора също автоматично се приемат за чиста монета, и процесорът с повече го мислят за по-добър, а това е далеч от истината. Същата работа и е с рамта, резолюцията и други ненужно раздути компоненти на телефона. Просто потребителя масово залага на цифрицките, които вижда без да осъзнава доста други важни детайли. Не случайно Xiaomi са едни от най-продаваните телефони, те са ярък пример за това, че потребителя сравнява цифрички - цена, без да вниква по-детайлно в нещата.

Да на характеристики Xiaomi са много яки, обаче въпросът е, как е реализирана тази хардуерна "мощ". И пак ще дам за пример телефони, като Google Pixel и Iphone, които може на пръв поглед от към цифрички да не впечатляват, но на практика се оказват далеч по-добри телефони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...