Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, ползвам телевизор Philips 40pfh4009/88 като към него през HDMI имам свързан ТВ приемник и също така Mac Mini. Днес гледах YouTube през Mac-a и по едно време изчезна звука, взех дистанционното за да прехвърля на другия HDMI, за да видя дали е от компютъра проблема или от телевизора. Телевизорът обаче се изключи и след това отново се включи като стига до логото Philips и след това отново се рестарира. Изключих го от контакта и след 2мин отново го включих, но пак същото. В книжката също не пише нищо. Телевизорът не е смарт. 

Има ли нещо, което мога да пробвам или направо на сервиз да го карам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз е телевизора ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в сервиза какви пари щи искат защото телевизора е стар модел и въобще дали си заслужава да ремонтираш този китаец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

:offtopic_s:

преди 9 часа, Pig написа:

този китаец

Или по-скоро турчин.

Симптомите са като да е за сервиз/нов.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, DarkEdge написа:

Или по-скоро турчин.

Те са си братчета с турчетата но Филипсите са истински Китайци 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ще го вземат от един сервиз да видят дали ще могат да го оправят, но още по телефона ме предупредиха, че имало модели на Филипс, които не подлежали на ремонт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да пробваш да изтеглиш на компютъра последен софтуер от тук, да форматираш една флашка във FAT 32 и да разархивираш изтегления файл на нея. Изключваш всичко от входовете на телевизора, както и от USB и включваш единствено флашката при изключен телевизор. Ако при включването захапе и тръгне да се ъпдейтва, може и да се разминеш с ремонта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли гаранционен?

Това е китаец TPVision. Не се мъчете със софтуери за да не доомажете нещата. Трябва да се съобразява и типа на панела.

Всичко, което е техника подлежи на ремонт. Само понякога е икономически неизгодно. При този най-тежкият случай Main board втора употреба е 80 - 100 лв. Трудът отделно. Ако някой сервиз разправя че при здрава матрица не може да се оправи го сменете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е в гаранция - преди 4г някъде го купих от Техномаркет. Днес го взеха в един сервиз, до 2 дена ще ми се обадят да ми кажат дали могат да го оправят и колко би струвало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Joss Bomon написа:

Нищо не ти пречи да пробваш да изтеглиш на компютъра последен софтуер от тук, да форматираш една флашка във FAT 32 и да разархивираш изтегления файл на нея. Изключваш всичко от входовете на телевизора, както и от USB и включваш единствено флашката при изключен телевизор. Ако при включването захапе и тръгне да се ъпдейтва, може и да се разминеш с ремонта...

Това след токов удър как би помогнало? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Това след токов удър как би помогнало? 

Изчезва му звука, след което с дистанционното се опитва да превключи източника и тогава тв се гаси и рестартира. Аз не виждам някъде да става въпрос за "токов удар".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Изчезва му звука, след което с дистанционното се опитва да превключи източника и тогава тв се гаси и рестартира. Аз не виждам някъде да става въпрос за "токов удар".

За мен е такъв симптом затова съм го и написал така, в сервиза ще кажат какво е и ако автора сподели с нас ще разберем и ние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

За мен е такъв сиптом

Голяма случайност ще да е, да се случи токов удар, точно като борави с дистанционното при изчезване на звука... Дори и да е имало прекъсване на тока, това не води задължително до повреда в дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Голяма случайност ще да е, да се случи токов удар, точно като борави с дистанционното при изчезване на звука... Дори и да е имало прекъсване на тока, това не води задължително до повреда в дънната платка.

Няма никаква случайност това са проблеми породени от фазови разлики!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теорията в случая, не се връзва с логиката и фактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото пробвах го това с флашката и софтуера от сайта и нищо не стана. Утре би трябвало да ми се обадят от сервиза, защото казаха, че отговарят в рамките на 2 дни. Така че утре ще се разбере диагнозата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Платката е изгоряла, към 200лв ще е ремонта, но за съжаление в момента нямали налични така че ще се наложи да почакам още няколко дена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената платка се оказала дефектна и ми го върнаха. Ще трябва да дебна нещо в eBay. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси тв. сервизи обикновено има от тях които купуват повредени телевизори и имат чарколяци.

Както и обяви за повредени тв.

Eто обява 

https://bazar.bg/obiava-18530920/main-board-715g6092-m01-001-004k-wk-1344

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Pig написа:

Потърси тв. сервизи обикновено има от тях които купуват повредени телевизори и имат чарколяци.

Eто обява 

Аз търсих само за София и явно за това не съм я видял тази. Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Pig написа:

Eто обява 

И като купи още един с изгорял main board ще си има два изгорели, ако не разбира какво да търси нека това да го правят в сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

И като купи още един с изгорял main board ще си има два изгорели, ако не разбира какво да търси нека това да го правят в сервиз. 

Кви сервизи ? 

Нещо пак да не си се объркал че тв. е в гаранция ? Че обикновено получаваш сигнали от космоса !

За тия дърти телевизори тва е начина.

Колкот работи толкова ти какво мислиш че могат да се намерят нови части за тоя китаец

Или си купуваш нов тв. или си купуваш някакви части откъдето може и колкото изкарат толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Pig написа:

Кви сервизи ? 

Нещо пак да не си се объркал че тв. е в гаранция ?

За тия дърти телевизори тва е начина.

Колкот работи толкова ти какво мислиш че могат да се намерят нови части за тоя китаец

Или си купуваш нов тв. или си купуваш някакви части откъдето може и колкото изкарат тилкова.

Има и извънгаранциони сервизи, като си купи части /платката и тя не е изправна какво прави? В сериз ако могат му намират main board дават му гаранция след ремонта, ако пък няма си купува нов телевизор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, AAUUXX написа:

Има и извънгаранциони сервизи, като си купи части /платката и тя не е изправна какво прави? В сериз ако могат му намират main board дават му гаранция след ремонта, ако пък няма си купува нов телевизор. 

Ти отново не си в час!

Зима платката с тест ако работи работи ако не я връща.

Намери му тоя извънгаранционен сервиз който ше седне да му търси платки на старо и ше му даде гаранция.

На колко първак си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

Ти отново не си в час!

Зима платката с тест ако работи работи ако не я връща.

Намери му тоя извънгаранционен сервиз който ше седне да му търси платки на старо и ше му даде гаранция. 

Прасе пиян ли си бре, как ще я тества платката като не разбира нищо човека? 

Всеки сервиз след извършен ремонт дава гаранция за същия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...