Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Така стана, че лаптопът ми се зарази с вирус.. Файловете ми на Word и. Excel получиха допълнително разширение (.besub) Опитах се да го премахна чрез AVG, Avast но нищо.. Засегнатите файлове са важни, моля помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте,
Моля, прочетете темата зад линка

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-системата-ми-е-инфектирана-какво-да-правя-сега/

и изпълнете инструкциите, като създадете нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Изчакайте спокойно член на HJT екипа (САМО такъв с табелка hjt.png.29274ffd9e6d6ed57ca706eb25723906 да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.
И по време на асистираното почистване не прилагайте други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.
Успех!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Моля да изпратите тук : ID Ransomware (IDR) .. образци на криптирани файлове, бележки за откуп и някакви имейл адреси за връзка  предоставени от киберпрестъпниците.. Това е услуга, която помага да се определи какъв ransomware може да е криптирал вашите файлове, независимо дали се декриптира и след това се опитва да ви насочи към подходяща тема за поддръжка, където можете да потърсите допълнителна помощ.

Всъщност мисля че става въпрос за STOP Ransomware ..!

Опитайте с този декриптор : STOPDecrypter v2.1.0.15

=================================================================================================================================================

Сканиране с Farbar Recovery Scan

• Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Копирайте съдържанието на файла FRST.txt в следващия си пост.Прикачете Addition.txt в коментар си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).

pfNZP4A.png&key=0a487e0a7cff89c690a32d13  Дневници 

В следващия си отговор, моля да включите (като копирате целите съдържания ) следните дневници:

• FRST.txt (копирате цялото съдържание)
  • Addition.txt (прикачате..) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да оправя всичко, вируса го премахнах. След много лутане в нета намерих програмка, която декодира файловете. Бях заразен с Djvu STOP(от файл в замунда) , а програмката е "STOPDecrypter". Благодаря за отговорите ви по-горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Да разбирам че файловете са декриптирани и всичко е ок...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да публикуваш линк към програмата, с която си се оправил . За да е от полза темата.

И ако може линк (може и на лично) към откъдето си прехванал заразата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да публикува ....аз съм му я дал в моя преден пост....! Освен това той в поста си е казал кой е декриптора:

Цитат

... а програмката е "STOPDecrypter".

Запомнете:  Ако на него даден декриптор е помогнал ,не значи че в друг случай ще помогне...!

Тук проблема е друг ...но няма как да помогна в случая ..! Автора казва че се е заразил с файл от Замунда...! А дали е така ..? И дали заразатя е още активна във системата ..?

Затова съм искал дневници с Farbar Recovery Scan...но естествено бяха игнорирани...! Нищо чудно след ден два , отново да пише че файловете са криптирани...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icotonev написа:

Автора казва че се е заразил с файл от Замунда...! А дали е така ..?

Затова исках линк. Единственото DJVU е качвано 2006 година. Така че много ме съмнява оттам да е. Ако е цъкнал на нещо рекламно е друга работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Единственото DJVU е качвано 2006 година

Тук не разбрах какво имаш впредвит..? Ама ако става въпрос  STOP (DJVU) Ransomware   , това е вида на ransomware  с който бяха  криптирани файловете..!  За каква 2006 г говориш не знам..!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от CaptainJord
      Здравейте, от няколко дни, когато стартирам компютъра ми се отваря автоматично Google Chrome и ме пренасочва към някакви random сайтове.. Съмнявам се да нямам някакъв злонамерен софтуер. Понеже Eset не ми работи, а уж я имам на системата инсталирана, когато я натисна не ми тръгва и не мога да направя Scan на системата.. 

Addition.txt FRST.txt
    • от snuri
      Здравейте.
      Проблем с усб флаш паметите (4бр) като ги пусна на настолния и лаптопа ми излиза шорткът към флашката(само в мойте компючтри) на други показва че флашката/те са празни.
      Сканирах с мбам и намери доста зарази поставих ги в карантина и след рестарт на компа не можах да вляза във флашките.Изписва ми ерор Г://-_-_.
      Ако може да помогнете.
      Благодаря предварително

Addition.txt FRST.txt dd.txt hfg.txt log.txt
    • от v3cko
      Напоследък Chrome зарежда бавно имам чувството че сякаш системата е тромава , днес при опитите да изтегля Farbar страницата се зареждаше около 1:30 минути докато започне самото изтегляне и то неуспешно
      Addition_04-08-2019 17.09.48.txt FRST_04-08-2019 17.09.48.txt
    • от sopolin4o
      Здравейте, имам проблем с file name extensions на уиндоус 8.1 - не мога да махна отметката. Съответно непрекъснато виждам разширението на файловете - пример: (.txt) Ползвам антивирусна програма Bitdefender Antivirus Free, но не открива вирус. Интересното е, че по някое време мога да махна отметката, но след рестарт на компютъра упорито се завръща...
      Четох Ето тук и нито един от методите не работи при мен, надявам се да можете да ми помогнете.
    • от roko13579
      Невъзможно е да се инсталира никаква програма на компютъра
      FRST.exe не може да се стартира
  • Дарение

• Добави ново...