Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Спряла съм се на Xiaomi Redmi7 и Xiaomi Redmi7А-  https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-telefoni/Smartfon-GSM-XIAOMI-REDMI-7A-32-2-DS-BLUE/p/579424 и  https://www.technomarket.bg/telefoni/xiaomi-redmi-7-16-blue-ds-09172836. Телефонът ще се използва за разговори, Фейсбук, Вайбър и снимки. Главното ми изискване е батерията да издържа дълго и да не забива. Освен това  Xiaomi Redmi7 е с 16 GB вградена памет.По характеристики от производителя Xiaomi Redmi7 е 412 ч. в режим готовност, 15,5 ч. -видео, 8 ч.игри и 27 ч. разговори, а Xiaomi Redmi7А-19 дни в режим готовност, 216 ч.музика, 25ч. разговори и 17ч. видео.Знам,че по-скъпите модели са по-добри, но в момента не мога да си позволя по-скъп телефон. Моля за съвет, защото до момента съм с Нокия Лумия и ми е трудно да избера! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези двата аз бих взел този с 32гб памет.  Но бих те посъветвал да огледаш обявите в олх за неразпечатан самсунг от оператор,  някой А6 на близка сума би могъл да се намери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi Redmi Note 7 64GB - 360лв
Xiaomi Redmi Note 7 32GB - 320лв
Xiaomi Redmi 7A - 230лв

Redmi 7 16GB/2GB RAM, както и Redmi 7A Не ги препоръчвам. 2GB RAM не мисля, че ще ти свършат работа.
По добре е с Xiaomi Redmi Note 7 64GB/3GB RAM или Xiaomi Redmi Note 7 32GB/3GB RAM.

Xiaomi Redmi Note 7 Pro струва 420лв, но си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи този с повече вътрешна памет, 16ГБ обикновено много бързо се запълват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

който и да вземеш, за тия пари не знам да има по-добро от хиаоми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-7-global,xiaomi-redmi-7a-global-2gb-32gb

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9716&idPhone2=9498

Близо са като данни, но има  разлики, зависи на какво държиш повече, разгледай детайлно сравнение по всички параметри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Виолета Не написа:

Здравейте! Спряла съм се на Xiaomi Redmi7 и Xiaomi Redmi7А-  https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-telefoni/Smartfon-GSM-XIAOMI-REDMI-7A-32-2-DS-BLUE/p/579424 и  https://www.technomarket.bg/telefoni/xiaomi-redmi-7-16-blue-ds-09172836. Телефонът ще се използва за разговори, Фейсбук, Вайбър и снимки. Главното ми изискване е батерията да издържа дълго и да не забива. Освен това  Xiaomi Redmi7 е с 16 GB вградена памет.По характеристики от производителя Xiaomi Redmi7 е 412 ч. в режим готовност, 15,5 ч. -видео, 8 ч.игри и 27 ч. разговори, а Xiaomi Redmi7А-19 дни в режим готовност, 216 ч.музика, 25ч. разговори и 17ч. видео.Знам,че по-скъпите модели са по-добри, но в момента не мога да си позволя по-скъп телефон. Моля за съвет, защото до момента съм с Нокия Лумия и ми е трудно да избера! 

Аз пък бих ви препоръчал нещо по-старо, но доказано във времето с доволството на доста потребители.

XIAOMI REDMI NOTE 5 4/64GB - добра камера, добра производителност, много издръжлива батерия  и чудесна цена.
За парите си е чуден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xiaomi Mi A2 (Mi6 X) 64GB 4GB RAM  също не е никак лош избор, но е с по - малка батерия сравнен с предложения от Алгор Xiaomi Redmi Note 5. Аз също съм на мнение да се купи малко по - стар модел но с приличен хардуер отколкото нискобюджетен нов модел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, algor написа:

Аз пък бих ви препоръчал нещо по-старо, но доказано във времето с доволството на доста потребители.

XIAOMI REDMI NOTE 5 4/64GB - добра камера, добра производителност, много издръжлива батерия  и чудесна цена.
За парите си е чуден.

Имам два такива телефона и са перфектни за цената си и даже в повече...:) И държат цена.  Xiaomi Redmi Note 7 64GB е на същата цена и по параметри би трябвало да е по- добър.

https://gsm-bg.eu/xiaomi-redmi-note-7-64gb-black

ПП Сега видях, че петицата я има по- евтино

https://gsm-bg.eu/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB-Black

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте някакъв бюджет :) ............може да измислим нещо друго ,сега избор има огромен .

Ето 2 предложения от мен 

Xiaomi mi 8 LIte

Samsung Galaxy A6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Ардес е много скъпо, ето по- евтини оферти:

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/mi-8-lite-64gb-4gb-ram-p435093426/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, lupis написа:

В Ардес е много скъпо, ето по- евтини оферти:

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/mi-8-lite-64gb-4gb-ram-p435093426/

Аз бих посъветвал, ако не държи да е ново и запечатано, да потърси в реномирани заложни къщи. Там вземат само качествена и тествана стока, в много случаи имат и нови неща, които почти не са ползвани и са в почти пълна гаранция. По принцип заложните къщи дават 1/3 от реалната стойност на продукта, като се опитват да го продадат на около 60% от цената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то верно ,че маса мургави дрогари взима скъпи телефони с договор  на изплащане и айде в заложната къща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.07.2019 г. в 10:06, Виолета Не написа:

Знам,че по-скъпите модели са по-добри, но в момента не мога да си позволя по-скъп телефон

Никой не чете края на мненията, там може да сложите нещо скандално :) 

/ минавам на "Вие", така ако си мислите, че съм вече по-надалече...;)/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съветите! Не искам да взимам на изплащане, а бюджетът ми е до 300 лв., от които ще платя около 30 лв. за смяна на  старата сим карта, която е Mini SIM и ще купя протектор за екрана и калъф, т.е. телефонът трябва да е до 270 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Ивайло Димов написа:

Абе то верно ,че маса мургави дрогари взима скъпи телефони с договор  на изплащане и айде в заложната къща :)

Виж

http://shop.zkdoverie.com/?go=shop&p=product&itemId=2106811

Даже не му е махната найлонката. Само дето са надули цените онлайн, ама така правят, 422 лв. правиш им запитване примерно за 350 и се разбирате на някаква цена. Един познат преди работеше в заложна къща ей вика гледай ги айфони колко съм ги наредил по 500 лв, няма кой да ги купи.

На този който го е заложил не са му дали повече от 200 лв. МАКС. до 60% от цената обикновено веднага се навиват да продадат, значи ако е 500, 350 лв. биха го продали, освен ако си нямат кой знае каква политика, но като погледнеш, че имат над 1000 телефона с радост ще се разделят на печалба със всеки.

преди 1 час, Виолета Не написа:

Благодаря Ви за съветите! Не искам да взимам на изплащане, а бюджетът ми е до 300 лв., от които ще платя около 30 лв. за смяна на  старата сим карта, която е Mini SIM и ще купя протектор за екрана и калъф, т.е. телефонът трябва да е до 270 лв.

Огледай заложните къщи за 300 лв можеш да вземеш телефон като нов който е примерно 500 лв. Не рекламирам заложни къщи. Само ти казвам, че ако е в гаранция с касова бележка примерно все едно получаваш нова машинка буквално с кутия и всичко.

Но искам да ти кажа, че Редми не е на нивото на Уйвей, ниските им цени към параметри не са случайни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, qwerty700 написа:

Виж

http://shop.zkdoverie.com/?go=shop&p=product&itemId=2106811

Даже не му е махната найлонката. Само дето са надули цените онлайн, ама така правят, 422 лв. правиш им запитване примерно за 350 и се разбирате на някаква цена. Един познат преди работеше в заложна къща ей вика гледай ги айфони колко съм ги наредил по 500 лв, няма кой да ги купи.

На този който го е заложил не са му дали повече от 200 лв. МАКС. до 60% от цената обикновено веднага се навиват да продадат, значи ако е 500, 350 лв. биха го продали, освен ако си нямат кой знае каква политика, но като погледнеш, че имат над 1000 телефона с радост ще се разделят на печалба със всеки.

Излиза от заложната и телефона престава да работи, няма гаранция, какво прави след това? Пие една студена вода и 300-400-500лв назад. 

преди 29 минути, qwerty700 написа:

Но искам да ти кажа, че Редми не е на нивото на Уйвей, ниските им цени към параметри не са случайни.

Xaiomi са с по-  добър хардуер от Huawei в един и същи ценови клас! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах, ако има гаранция. Повечето телефони са взети на промоция от операторите, и принципно касовата бележка им е гаранцията. Както предположи колегата по-горе, бай мангау си взема ново телефонче и след 2 дни го залага и повече не го взема. Ако няма гаранция, вече човек си преценя. Но ако си говорим за реномирани заложни къщи там боклуци не вземат. Всичко се тества надлежно. Естествено никой не знае кога нещо може да се развали.

Колкото до цените, Хиаоми ги вдигнаха, но не могат да се сравняват с Уйвей, който на практика флагмана им е на цената на флагмана на Самсунг. Ти за по-евтините модели ли говориш, защото не те разбирам. И какво те убеди, че качеството им е същото? Само по параметри ли ги гледаш? Реално изобщо не стоят така нещата. Особено за по-евтините модели на Хиаоми очаквай всякакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, qwerty700 написа:

Само по параметри ли ги гледаш? Реално изобщо не стоят така нещата. Особено за по-евтините модели на Хиаоми очаквай всякакви проблеми.

Хардуера какво да гледам друго? Не говора за флагмани, темата е за бюджетен телефон съответно за такива става въпрос. Точно евтините модели на Xiaomi са без конкуренция цена/хардуер. 

преди 11 минути, qwerty700 написа:

Казах, ако има гаранция. Повечето телефони са взети на промоция от операторите, и принципно касовата бележка им е гаранцията. Както предположи колегата по-горе, бай мангау си взема ново телефонче и след 2 дни го залага и повече не го взема. Ако няма гаранция, вече човек си преценя. Но ако си говорим за реномирани заложни къщи там боклуци не вземат. Всичко се тества надлежно. Естествено никой не знае кога нещо може да се развали.

Ако е взет от оператор ще е с абонаментен договор как мислиш биха изпълнили гаранцията ако заложилия телефона не си плаща сметката за плана? Тоест и да има касова бележка от оператора за продажба няма значение, пак е без гаранция. 

преди 2 часа, Виолета Не написа:

По - горе има дадени предложения около 300лв, вярвам че няма да направите компромис за 30лв и да купите нещо което да не може да послзвате нормално. Nokia 3.1 plus също може да видите, ценово е по - ниско от които предложихме, но и хардуера също е по - слаб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гаранцията е възможно да си прав, няма да споря въпреки че моите наблюдения са, че служителите се интересуват само от касовата бележка.

За Хиаоми те уверявам, че качеството им не е като на Уйвей. Обичайни проблеми са слаб сигнал, бързо прегряване, кофти камера. Наистина като параметри и цена на пазара по-добро няма. Казвам ти го от опит и наблюдения. В ниския клас Хиаоми е много под Уйвей. За високия няма какво да си говорим, Уйвей втора поредна година е телефон на годината.

То в крайна сметка за 300 лв няма да получиш нищо повече от телефонче за интернет. Но аз акцентирам над това, че за 300 лв можеш да вземеш машинка на цена от 500 лв, което специално за Хиаоми отива вече към висок клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, qwerty700 написа:

За Хиаоми те уверявам, че качеството им не е като на Уйвей. Обичайни проблеми са слаб сигнал, бързо прегряване, кофти камера. 

Аз пък те уверявам, че няма нищо такова, имал съм Xiaomi Redmi 5 имам и доста познати с различни модели на марката и никой не споделя подобно нещо! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, AAUUXX написа:

Аз пък те уверявам, че няма нищо такова, имал съм Xiaomi Redmi 5 имам и доста познати с различни модели на марката и никой не споделя подобно нещо! 

Хубаво, уверихме се взаимно :)

Основателят и собственик на Хиаоми е много интересен и иновативен човек. Но аз пак ще те уверя, че Хиаоми е далеч от качеството на Уйвей.

P.s. Сега мога да ти го кажа и по друг начин, чисто логически. Едната компания е реално собственост на Китай, зад нея стои цялата държавна машина. Другата не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.07.2019 г. в 17:14, qwerty700 написа:

Уйвей.

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...