Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Нуждая се от препоръка за настолна конфигурацуя, за която е отреден бюджет от 900 лева. Човекът,  който се нуждае от Вашето съдействие ще работи основно с Photoshop и също така се интересува от игри като Guild Wars 2, The Witcher 3 и Rise of the Tomb Raider. Монитор не е нужен. DVD също. Моля Ви само за адекватни мнения. Момичето е наясно, че бюджета е скромен за подобни изисквания но ако може да се направи нещо по въпроса, то и двамата ще сме Ви много благодарни. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една много примерна количка, но не успях да я вместя в бюджета, а не ми се режеше още.

Колко точно 900 лв. е бюджета?

Какъв е монитора (точен модел или поне видео входове, резолюция)?

Кога ще се вкарват отново пари в тази система и колко - ъпгрейд?

Само нови системи/компоненти биха се закупили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и двете предложения досега включват миньорска карта - 11256-28-10G

2019 само 240GB SSD за игри и ps = катастрофа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, arestant написа:

и двете предложения досега включват миньорска карта - 11256-28-10G

2019 само 240GB SSD за игри и ps = катастрофа

Само картинката е от миньорската. Тази е с 2г. гаранция, а миньорската с 1г., а и какво значение има, като  е с DVI, след като по производителност бие много по-скъпи карти.

Дали сега ще вземе бавен и голям HDD и след време SSD или обратното, няма никакво значение.

Освен критиките, не видях някакво по-добро предложение за въпросния бюджет.

Може да се калкулира и RYZEN 3 и по-добро видео:

G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
DeepCool PSU 450W DN450 new version 80+ 230V EU
DeepCool Case mATX WAVE V2 Black USB3.0
AMD RYZEN 3 1200 3.1GHZ AM4
SAPPHIRE NITRO+ RX 570 8G GDDR5
Gigabyte B450M DS3H AM4
Crucial BX500 240GB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD CT240BX500SSD1

Обща стойност - 910.40 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Само картинката е от миньорската. Тази е с 2г. гаранция, а миньорската с 1г. и е с 8GB памет.

Дали сега ще вземе бавен и голям HDD и след време SSD или обратното, няма никакво значение.

миньорската =принципно без видео изход, има и с 4, и с 8гб - тази картинка; гледам по номерация, не по снимка - може да не е миньорска, а OEM само с DVI

втора употреба маркова машина с нова видеокарта и SSD; intel 9100F с 500GB SSD ; Ryzen 3 1200 с голямо SSD - варианти много. ryzen 1600 по-скоро с HDD - 240GB SSD като единствено = тясно за условията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията! Не знам доколко е уместно да се инвестира във втора употреба компоненти, но ако приемем, че подобна опция е приемлива, кои компоненти предлагате да са нови и кои втора ръка? Разбира се, конкретизирайте марките / моделите и къде могат да бъдат закупени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

втора ръка на части - разправия; с маркова машина няма да мислиш захранване, дъно, кутия, но те връзва за ъпгрейд

за нова дадоха предложения; сложи нормална по размери кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-Case-E-ATX-E-ESHIELD-DP-ATX-E-SHIELD/ и поне BX500 480GB за сметка на видео - примерно http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-NITRO-RX-570-4G-G5-LITE-11266-14-20G/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, AngryChichko написа:

Благодаря за предложенията! Не знам доколко е уместно да се инвестира във втора употреба компоненти, но ако приемем, че подобна опция е приемлива, кои компоненти предлагате да са нови и кои втора ръка? Разбира се, конкретизирайте марките / моделите и къде могат да бъдат закупени.

Имаш вариант за употребявана видео карта с остатъчна гаранция до 150 лв. от рода на RX460/470, GTX 1050Ti/1060-3GB ... разгледай къде какво продават хората. А с останалите пари се вземат нови компоненти - подобни на посочените по-горе или малко по-добри. Разбира се можеш да си вземаш употребявана система с гаранция + нова карта + евентуално по-добро захранване (400+400+100 = 900 лв.), но за да се знае кой вариант е най-подходящ аз ще изчакам отговора на въпросите си по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, arestant написа:

за нова дадоха предложения; сложи нормална по размери кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-Case-E-ATX-E-ESHIELD-DP-ATX-E-SHIELD/ и поне BX500 480GB за сметка на видео - примерно http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-NITRO-RX-570-4G-G5-LITE-11266-14-20G/

Така конфигурацията скача с 30-тина лв. над бюджета и нито е с максимален процесор, нито с максимално видео за въпросната сума. Ако се окаже, че бюджета е "разтеглив нагоре", всеки ще дава предложения и докато не се даде крайна максимална стойност, няма да се стигне до единодушно одобрение.

преди 19 часа, AngryChichko написа:

Момичето е наясно, че бюджета е скромен за подобни изисквания но ако може да се направи нещо по въпроса, то и двамата ще сме Ви много благодарни.

Няма да се учудя, ако в един момент бюджета "се разтегне" и до 1200лв., щото дядо, баба, приятел е решил да помогне... или пък някой вземе да се провикне, че след седмица може да има по-оптимално решение за процесор... И тогава всичко започва отначало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Joss Bomon написа:

Така конфигурацията скача с 30-тина лв. над бюджета и нито е с максимален процесор, нито с максимално видео за въпросната сума. Ако се окаже, че бюджета е "разтеглив нагоре", всеки ще дава предложения и докато не се даде крайна максимална стойност...

.. сериозно издребня за 30лв - да издребнея за 10: сложил си по-скъпо захранване - като сравняваш давай 1 към 1

На резолюцията, която е очаквано да се играе= несъществуваща разлика между 4 и 8гб за 570, та поне ssd да не е на ръба на мизерията - това са ми доводите. Deepcool wave е ясно що за стока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, arestant написа:

сериозно издребня за 30лв

Ха, за мен и 500лв. да е горницата, ми е все тая. @plamen_petrov_80 затова запита " Колко точно 900 лв. е бюджета? ", за да се избегне това излишно писане и надскачане " с малко". С още 30лв. ще има други възможности, както и с още 30 и т. н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

?! процентно 20-30 лв на 900 са 2-3%

нито са 50 нито 100 лв- стига смехории - целя по-малко големи компромиси и не мисля да давам отчет защо съм минал бюджета с 2%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Joss Bomon написа:

С още 30лв. ще има други възможности, както и с още 30 и т. н.

http://nikem-bg.net/cart/62189p1r61991p1r61994p1r61152p1r57332p1r58036p1r60478p1rf.html

16.99 си умножил по 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, plamen_petrov_80 написа:

Една много примерна количка, но не успях да я вместя в бюджета, а не ми се режеше още.

Колко точно 900 лв. е бюджета?

Какъв е монитора (точен модел или поне видео входове, резолюция)?

Кога ще се вкарват отново пари в тази система и колко - ъпгрейд?

Само нови системи/компоненти биха се закупили?

Ето и отговори на въпросите в хронологичен ред:

1. Бюджета е 900 лв без разтягания от порядъка на 50 лв и нагоре. Последния линк към НИКЕМ с обща стойност на компоненти за 916 лв е приемливо решение.

2. Монитора е този

3. Няма как да Ви кажа кога ще се ъпгрейдва, защото това е въпрос на средства. В момента тя няма такива планове. Ако все пак може да се остави прозорец за евентуални ъпгрейди - супер. Ако не - така да бъде. 

4. На този въпрос ми е трудно да отговоря поради простата причина, че ако може да се измисли оферта, която да комбинира нови и стари компоненти, които да бият по производителност посочените предложения до момента, то, нека видим какво може да се направи. Разбира се, ако твърде много се усложнява цялата работа, просто ще изберем това, което е предложено към момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много труден бюджет, лошо време също.

Един компромис - количка. - липсва втора банка памет и SSD - но и двете се добавят срещу пари. Може да има и по-добър вариант! Въпрос на гледна точка е. Също така не пречи да се прегледат и цени в други сайтове - реално тук се борим за цена най-вече :(

Аз бих изчакал да видя какво ще стане другата седмица с цените на процесорите поне.

Когато се спреш на конкретно предложение - пусни го преди да дадеш парите - повече очи повече виждат.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, plamen_petrov_80 написа:

Много труден бюджет, лошо време също.

Един компромис - количка. - липсва втора банка памет и SSD - но и двете се добавят срещу пари. Може да има и по-добър вариант! Въпрос на гледна точка е. Също така не пречи да се прегледат и цени в други сайтове - реално тук се борим за цена най-вече :(

Аз бих изчакал да видя какво ще стане другата седмица с цените на процесорите поне.

Когато се спреш на конкретно предложение - пусни го преди да дадеш парите - повече очи повече виждат.

Успех!

Благодаря ти за съдействието! Действително, самият аз не бих оставил момичето да вземе конфигурация с HDD и по-малко памет. Ще те послушам и ще изчакам. От любопитство да те питам - какво имаш предвид под "лошо време"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес излизат новите процесори на AMD - тоест тези дни може цените да се раздвижат на вече старите модели.

Разбирам те, но за да вземе още памет +56 лв. и някакво ССД - 35-60 лв. и трябват едни 90-116 лв. ако не може да ги извади трябва да реже - от процесор или от видео карта, защото то май-друго за рязане не остана, съответно ако отреже от процесора - работата с Photoshop ще пострада - говорим за 4 нишки срещу 12 .. , за игрите също ще пострада, но там все пак видеото е по-водещо, та ако реше от него пак същото ... остава варианта да намерите картата RX570 - на старо за 150 лв с гаранция и тогава да вземете 16 памет и ССД. При рязане сега и ъпгрейд после - старата част я махаш, а варианта който съм дал само добавяш.

Не казвам, че съм прав - това е мое мнение, вие ще го прецените!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Днес излизат новите процесори на AMD - тоест тези дни може цените да се раздвижат на вече старите модели.

Разбирам те, но за да вземе още памет +56 лв. и някакво ССД - 35-60 лв. и трябват едни 90-116 лв. ако не може да ги извади трябва да реже - от процесор или от видео карта, защото то май-друго за рязане не остана, съответно ако отреже от процесора - работата с Photoshop ще пострада - говорим за 4 нишки срещу 12 .. , за игрите също ще пострада, но там все пак видеото е по-водещо, та ако реше от него пак същото ... остава варианта да намерите картата RX570 - на старо за 150 лв с гаранция и тогава да вземете 16 памет и ССД. При рязане сега и ъпгрейд после - старата част я махаш, а варианта който съм дал само добавяш.

Не казвам, че съм прав - това е мое мнение, вие ще го прецените!

Разбирам, благодаря! Определено ще почакаме, та дано търпението да възнагради. Между другото, би ли ме насочил къде бих могъл да намеря карта като RX570 на старо при това с гаранция? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От човек, а обявата му може да се потърси на различни онлайн ресурси.

Въпреки, че ще е с остатъчна гаранция е крайно препоръчително преди заплащането на картата тя да се пробва, така че доставка до вкъщи с опция за тест.

Ако можете да се видите лично, а не през куриер още по-добре.

RX470/480 - също може да е обект на търсене, както и други стойностни модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.07.2019 г. в 16:29, plamen_petrov_80 написа:

От човек, а обявата му може да се потърси на различни онлайн ресурси.

Въпреки, че ще е с остатъчна гаранция е крайно препоръчително преди заплащането на картата тя да се пробва, така че доставка до вкъщи с опция за тест.

Ако можете да се видите лично, а не през куриер още по-добре.

RX470/480 - също може да е обект на търсене, както и други стойностни модели.

Успях да намеря Asus RoG Strix RX 570 4G втора ръка за 211 лв с остатъчна гаранция. С остатъка от бюджета дали ще можем да сглобим машина с 16 RAM и SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Количка - която не бих взел просто се събира в бюджета от 690 лв.

2. Количка - която като компоненти дава много повече, за съжаление цените постоянно се променят и ако по-горе има системи с 16GB RAM при цена 120 лв. сега е 160 лв. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...