Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искал да се допитам до експертното ви мнение, тъй като първоначалната ми конфигурация също беше сглобена с ваша помощ и до ден днешен съм изключително доволен от препоръките ви!

Та, сега, в момента съм със следната конфигурация:

GPU: Inno3D GeForce GTX 1060 3GB Twin X2 N106F-2SDN-L5GS

CPU:Intel Core i5-7500 BX80677I57500

RAM: G.Skill Value 4 DIMM 8GB F4-2400C15S-8GNT

Motherboard: MSI B250M Pro-VDH 7A70-003R

Power: XFX Pro Series Full Wired Edition (Bronze) 450W P1-450S-X2B9

HDD: Seagate BarraCuda Compute 1TB ST1000DM010
Case: Thermaltake Versa H15 CA-1D4-00S1NN-00

Искам да го ъпгрейдна, но не знам от къде да започна. Мога да си позволя до около 1500 лева общ бюджет за подобрения, като по възможност да ги взимам част по част, месец след месец.
За момента RAM-та мисля че е наистина не-достатъчно, след което мисля за процесора, но наистина не съм сигурен.

Благодаря предварително, и ако има нещо което съм изпуснал - кажете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното /платформата/ не позволява нещо особено за ъпгрейд. Бюджета от 1500лв. може да се запълни с нов процесор, памет и видео.

Едно SSD в добавка от още 100лв., също ще се отрази добре.

Друг вариант е, да сменяш платформа и да минеш на AMD с новия RYZEN, но тогава губиш възможността за която имаш изискване - част по част, месец след месец, защото нямам представа колко си събрал "накуп"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате 1500лв, с които може да закупите цял нов компютър и искате да ги потрошите за ъпгрейд на старият при това чарк по чарк. Идеята никак не е логична.

На кратко, изчакайте да стане другата седмица, да видим намаленията на интелските процесори и какво ще предложи АМД, то теоретично е доста ясно, но не на 100%, ще се четат ревютата от утре след обяд. Единственото, което е сигурно, е че ще има наличности пукнати в продажба още от понеделник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има множество варианти при ъпгрейт на нова конфигурация.

Например запазваш сегашната видеокарта. Пускаш за продаване всичко останало.

Вземаш най добрият процесор, който може да позволи бюджета + дъно, памет RAM (DDR4 3000 Mhz) и кутия и голямо SSD 500 GB, захранване.

След като се "отъррвеш" от конфигурацията. Вземаш най добрата видео карта за бюджета (да кажем около 800 лв) и си готов с нова съвременна платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...