Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Винаги има смисъл от SSD, щом можеш да заделиш някой лев. Цените им вече са достатъчно ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Винаги има смисъл от SSD, щом можеш да заделиш някой лев. Цените им вече са достатъчно ниски.

Понеже четох, че могат да качат производителността най-много до 10%. Диска и без тест го усещам, че бави цялата система. Смисъул бързо си бачка, но се усеща че диска бави. Доста по-нов модел ми е от стария диск, даже го има още в продажба. Пак е Хитачи, но реално моя 10 годишен хард с близо 40 хиляди часа ползване е в по-добро състояние от този, който е ползван около 7 хиляди часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш ССД системата ще литне .Така ,че ако имаш възможност 128 гб ще заспят :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Дискчето, препоръчано от теб в другата тема много ще му отива - Crucial 240 гигабайта - 55 лева. Работят много добре а цената им е паднала почти 2 пъти.

http://nikem-bg.net/computer-components/Crucial-BX500-240GB-3D-NAND-SATA-2.5-inch-SSD-CT240BX500SSD1/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Дискчето, препоръчано от теб в другата тема много ще му отива - Cricial 240 гигабайта - 55 лева. Работят много добре а цената им е паднала почти 2 пъти.

Къде е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОлев ти е дал линк в поста си : ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Камен Петров написа:

Къде е това?

В поста ми съм дал линк с разрешението на колегата. Преди месец поставях такъв на мой приятел и на "ATTO" покрива всичко, написано за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

КОлев ти е дал линк в поста си : ) 

Редактирал го е:) нямаше линк когато отговорих:) Ай стига сте ме правили на глупак:П

Аз нямам никаква представ какво е ССД, как се вързва това нещо? някакви изисквания към дъно и т.н. Това от линка на Колев 50 лв. ще ги дам за такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Камен Петров написа:

Редактирал го е:) нямаше линк когато отговорих:) Ай стига сте ме правили на глупак:П

Никой не те прави на глупак, а само ти помагаме. Не се ли сети, че за да го намеря ми трябваше малко време. Естествено е, че съм редактирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев, аз не съм тъпанар. Така може да изглеждам:) за 350 лв. тази машинка дето си я взех да не дърпам за опашката, но е ОК за цената. Нали? 60 лева бих вложил в ССД, чета че дава производителност и за дизайнерските програми, а мен това основно ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти само едно Sata кабелче за да вържеш диска. Предполагам , че имаш свободен молекс за захранването на SSD от импулсното. ако не го знаеш какво представлява, ще питаш там, от където купуваш SSD - то.

89952.512x0.jpg

89954.512x0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само и тая тема да не отпори 3-4 страници като предната, че май натам се запъти... Тая маркова машина, няма да се учудя, ако няма свободни захранващи SATA, но винаги може да се разкачи едно захранване от записвачката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Joss Bomon написа:

Само и тая тема да не отпори 3-4 страници като предната, че май натам се запъти... Тая маркова машина, няма да се учудя, ако няма свободни захранващи SATA, но винаги може да се разкачи едно захранване от записвачката...

Аз преди да го взема, ходих и го видях лично. Човекът също ми направи впечатление на честен човек. Доколкото е възможно да съществуват честни хора в наши дни в България. Не съм такъв глупак за какъвто ме вземате. Аз съм винаги така с покупките, много трудно си избирам. Дори в една втора употреба за дрехи да вляза, не си ли намеря нещо като Пиер Карден като ново не го вземам. Такъв съм си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"...но винаги може да се разкачи едно захранване от записвачката..."

Ето, дори и така, веднага можеш да монтираш и пуснеш SSD - то, както ти е предложил колегата, а на по късен етап да го нагласиш така, че ако ти е нужна и записвачка, да можеш да ползваш всичко. И като питаш за разни дрънкулки, е редно да напишеш модела на компютъра, който си купил. А с какъв е процесор, който се интересува, ще го види. Тогава на всеки въпрос може да ти се отговаря адекватно и няма да си мислиш, че си тъпанар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази конфигурация бих взел по-скъпо SSD, например нещо от Crucial MX500 2.5 250GB SATA3.

Щом ще се ползва за програми

Което е почти на равнището на Samsung Evo серията.

Или вземи голямо SSD, да кажем 500 GB. Ако е в ниският клас BX500 на Crucial, ще е по бавно.

И не е препоръчително ОС , програмите и файловете (ако са големи) да са на едно дисково устройство.

Но, както ти казаха Отвори машината, ако не е в гаранция и виж какви свободни интерфейси имаш, както и захранване за новият бърз диск.

Относно SATA3 кабел не взимай, най-евтиния, а този със щипки, за да е сигурна връзката:

Orico кабел Cable SATA3 60cm /w Lock - CPD-7P6G-BC60

Orico кабел Cable SATA3 60cm /w Lock, 1 Right angle - CPD-7P6G-BA60

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Ето, дори и така, веднага можеш да монтираш и пуснеш SSD - то, както ти е предложил колегата, а на по късен етап да го нагласиш така, че ако ти е нужна и записвачка, да можеш да ползваш всичко. И като питаш за разни дрънкулки, е редно да напишеш модела на компютъра, който си купил. а с какъв е процезор, който се интересува, ще го види. Тогава на всеки въпрос може да ти се отговаря адекватно и няма да си мислиш, че си тъпанар!

дел отпифлекс 7010 е модела, биоса е версия от края на 2017-та. дъното е дел ogy6y8, версия a01. Захранването има един свободен сата кабел и 2 обикновени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Камен Петров написа:

дел отпифлекс 7010 е модела, биоса е версия от края на 2017-та. дъното е дел ogy6y8, версия a01. Захранването има един свободен сата кабел и 2 обикновени.

Захранването няма как да има SATA кабел. Не е присъщо за захранване. Ако искаш да си точен, правиш снимки и ги постваш, а ние ще ти отговорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, oic написа:

И не е препоръчително ОС , програмите и файловете (ако са големи) да са на едно дисково устройство.

Т.е. да инсталирам програмите в D, това ли казваш.

Захранването няма как да има SATA кабел. Не е присъщо за захранване. Ако искаш да си точен, правиш снимки и ги постваш, а ние ще ти отговорим.

Има, даже 2, единия към харда, и един свободен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ли се разграничение между диск и дял/партишън/... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Камен Петров написа:

Има, даже 2, единия към харда, и един свободен.

Никога няма да спориш със хората. Ясно е, че нищо не разбираш от компютри. Спори си, но само със  Пиер Карден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Прави ли се разграничение между диск и дял/партишън/... ?

Айде сега... :) 

Изяден е малко диска. Много ясно че се прави разлика.

Никога няма да спориш със хората. Ясно е, че нищо не разбираш от компютри. Спори си, но само със  Пиер Карден

Сега ще се опитам да направя снимка. Малко е тъмно и с трелефона няма да стане кой знае каква снимка. Аз не искам да споря бе човек. Макар че така излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Камен Петров написа:

Айде сега... :) 

Изяден е малко диска. Много ясно че се прави разлика.

Сега ще се опитам да направя снимка. Малко е тъмно и с трелефона няма да стане кой знае каква снимка. Аз не искам да споря бе човек. Макар че така излиза.

Ето ти захранването на SSD диска - черният куплунг! Той идва от импулсното захранване или през този белия молекс, който се ползва като удължител!

89954.512x0.jpg

Ето ти и сата кабела за данни, който се присъединява от едната страна към SSD - то, а от другата е куплиран към дъното на компютъра. Крайно време е да се запознаеш с основни неша в компютъра а не само със бенчмарк!

89952.512x0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Камен Петров написа:

1.jpg

Имаш захранване за SSD. Да беше направил цялостна снимка на дъното, за да ти се каже къде се куплира SATA кабела към него. Можеш да се ориентираш по кабела от записвачката или от този на HDD-то.. 

1.jpg.3eef839bdd564536974c544622b11dd1.jpg

преди 27 минути, Камен Петров написа:

1.jpg

Това дето е най-мъгляво в средата всъщност е сата буксата...която е свободна.

Това ти е захранването бе Тропчо! Нали се разбрахме, че като не знаеш кое какво е - няма да спориш? Самите кабели на куплунга са достатъчни да те ориентират кое какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...