Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте преди няколко дена си инсталирах Kali Linux на стария ми компютър и започнах да разучавам. Целта ми беше и все още е една единствена: обучение. Пробвах се да разбия собствения си инстаграм но не стана. Някой има ли опит в тази сфера и може ли да отдели малко време да ми каже това онова. Отново казвам само с обучителна цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай го ,за да разучиш самия линукс ,не за подобни щуротии :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако ставаха толкова лесно нещата с "хакването", всеки щеше да е хакер. Тези работи се учат с години и не са за всеки, а и не винаги се получават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

И за това го ползвам например до сега се занимавах да разуча защо не искаше да тегли неща през конзолата проблема бил в текстовия файл за браузър сорсовете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Тамболианеца написа:

Поредният неграмотен пишлегар тръгнал да хаква, не може да си напише ника правилно - но вече е хакер.
Който тръгне да му помага със съвети - също е малоумен.
Моля ако има ВЪОБЩЕ читав Линукс модратор у форума - да заключи/изтрие темата.

Ника ми е написан с грешка нарочно, а относно дугото не мисля, че има нужда да се повтарям всико съм написал в публикацията ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, MasterOfPupets2 написа:

Отново казвам само с обучителна цел.

целта на занятието е да видиш до колко си уязвим, а не разбиване
виж това
https://github.com/FluxionNetwork/fluxion

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

целта на занятието е да видиш до колко си уязвим, а не разбиване
виж това
https://github.com/FluxionNetwork/fluxion

Да просто искам да видя, ако някой ми набере какво може да ми стори. Нещо подобно

преди 1 минута, Тамболианеца написа:

Имаш късмет, че безхаберният ни линукс модератор е калпав, лично аз бих ти изтрил темата на часа

... Ей това хората, които нямате какво да вършите като седнете пред компа сте голяма работа. Пиша съвсем нормални неща и веднага съм нападнат. Ей за това избягвам общуването в българските форуми, сайтове и каквото и да било, общуване на ниво Тежка батка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, MasterOfPupets2 написа:

Да просто искам да видя, ако някой ми набере какво може да ми стори. Нещо подобно

в тубата има много нагледно инфо
тук никой няма да ти каже какво се прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Линукс раздела никога не е имало модератор .Или аз поне незнам ,може вече и да има .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винкел ...

и не само!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндьо оти си с нов профил ве палавнико :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

в тубата има много нагледно инфо
тук никой няма да ти каже какво се прави

Знам, но половината от видеата та, ако не и повече са нагласени много прост пример ще дам: Когато някой се опитва да разбие някакъв акаун използвайки Paalist i Brute Force метод просто отваря паслиста копира 10 или някой от възможностите и я сетъпва за парола и така на видеото всички изглежда "впечатляващо" а всъщност е измама

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

а всъщност е измама

виж, там няма измама, а просто ти дават пример как се прави
реално може за минути да стане, а може да ти отнеме месеци следене
нещата не са толкова бързи като във филм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Тамболианеца написа:

Поредният неграмотен пишлегар тръгнал да хаква, не може да си напише ника правилно - но вече е хакер.
Който тръгне да му помага със съвети - също е малоумен.
Моля ако има ВЪОБЩЕ читав Линукс модратор у форума - да заключи/изтрие темата.

Нормално,из целия се шири мнението че като инсталираш kali linux ставаш супер хакер и почваш с благинките......Ама работата не е в ОС а в ученето......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Ивайло Димов написа:

В Линукс раздела никога не е имало модератор .Или аз поне незнам ,може вече и да има .

Има/ше глобален, но  се сдуши с Валхирия Uno. По снимки и биене на тъпани излиза, че са си били капаците по Америка и от преследване на американската мечта много ви здраве на форумистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то става с всяко Линукс дистро не само с Кали, ама се иска бая четене и учене не става като по филмите

преди 40 минути, Ивайло Димов написа:

Е нашия "хакер" Радо да види темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Profruit написа:

Има/ше глобален, но  се сдуши с Валхирия Uno. По снимки и биене на тъпани излиза, че са си били капаците по Америка и от преследване на американската мечта много ви здраве на форумистите.

Капитана ли .Живи и здрави да са 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я?!
Моите постове в тази тема са изтрити ?! Похвално. Не, не съм аз изтрилия ги.
А който модератор го е направил толерира кибертероризъм в противоположност на възраженията ми по същността на темата. Направо изумително прекрасно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Дръндьо оти си с нов профил ве палавнико :)

щот са разсърдих и са изтрих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Тамболианеца написа:

Я?!
Моите постове в тази тема са изтрити ?! Похвално. Не, не съм аз изтрилия ги.
А който модератор го е направил толерира кибертероризъм в противоположност на възраженията ми по същността на темата. Направо изумително прекрасно.

И мен са ме трили ама пих една студена вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, MasterOfPupets2 написа:

Пробвах се да разбия собствения си инстаграм

Нямате собствен Инстаграм, а само профил в Инстаграм. Инстаграм не е ваша собственост и  вършите престъпление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не си разбрал идеята на Kali Linux. Инструментите, които съдържа са за pen тестове, не за разбиване на профили в Instagram.

Плюс това, от Instagram не пасат трева... единственото, което ще постигнеш с brute force, е да си заключиш профила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека се помъчи чиляко ,аджамия е явно .Да си потроши главата в  опити да покори върховете  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Т'ва Кали само за разбиване на пароли ли го ползвате бре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от The Piper
      Имам проблем с принтер HP M1120N,инсталирам му "hplip 3.19.5" и всичко се инсталира без проблем.След това иска някакъв плугин и ми дава грешка.
      Linux Mint 19.1
      Cinnamon 4.0.10
      Ядро 4.15.0-50
      Грешката е следната:
      HP Linux Imaging and Printing System (ver. 3.19.5) Plugin Installer ver. 3.0 Copyright (c) 2001-18 HP Development Company, LP This software comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are welcome to distribute it under certain conditions. See COPYING file for more details. Plug-in version: 3.19.5 Installed HPLIP version: 3.19.5 Number of files to install: 64 Plugin installation failed error: Python gobject/dbus may be not installed error: Plug-in install failed. Някой ако може да помогне,защото вече два дена са занимавам с този принтер.

• от eXXcal
      struct sembuf vop;
      vop.sem_num=0;
      vop.sem_op=1;
      vop.sem_flg=0;
      sem_op(semid,&vop,1);

• от eXXcal
      Как мога да създам масив от 3 семафора (1,0,0) ?
    • от cybercop
      Това е проблем, който се появи при мен преди няколко години  при  DELL 1700 с обновяването на версията на CUPS. Първият документ се отпечатва коректно. Всеки следващ документ се отпечатва, като хаотично нахвърляни символи или просто размазани и несъразмерно големи букви. Примитивно решение е да се изключва принтера от захранването или свързващият кабел след всеки документ, но това е кошмар при работа с много документи, както за потребителя, така и за принтера.
      Наскоро включих два принтера към машини под Linux - Lexmark и IBM, които се оказа, че имат същият проблем. Порових се и се оказа, че проблемът е в това, че не се разтоварва паметта на принтера след  завършването на печата.
      Проблемът се решава за около десет секунди по следният начин. Приемам, че принтерът вече е добавен в system-config-printers или през уеб интерфейса на CUPS.
      1. Засича се вида на принтера с командата :
      lpstat -p
      2. Копира се името, което се намира след "printer" . Същото име, трябва да го има и в списъка на system-config-printers при добавените принтери.
      3. Копираното име се поставя на мястото на "IBM-Infoprint-1222" (без кавичките) в долните два реда.
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -R usb-unidir-default
      sudo lpadmin -p IBM-Infoprint-1222 -o usb-no-reattach-default=true
      4. Двете команди се копират и изпълняват последователно в терминала. Тези с мазохистични наклонности може и да ги препишат.
      5. Принтерът се изключва и включва от бутона за захранването.
      Проблемът е решен. Не се спомням, дали се наложи да рестартирам компютъра, но мисля, че няма нужда от това  допълнително усилие.
    • от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=258067&hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
  • Дарение

• Добави ново...