Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

преди 3 минути, ElSie7e написа:

Доколкото знам - 2 в 1 са. Това е цялата схема. Мисля, че се вижда 1 идея по-добре.

маркучът не е топъл а само предпазния клапан, на всичкото отгоре свири
е, нямам представа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: За какво Ви е трябвало да взимате комбиниран?

Второ: Входовете да не би да са сменени, т.е. кои са входовете/изходите за водопровода и кои са входовете/изходите на "серпентината"??? - това ще е доста опасно ...

Трето: Филтър при водомерите има ли? Може да има някакви "камъчета", които "частично да запушват" клапана ....

Четвърто: Майстора лицензиран ли е?! .... Ако да, то най-добре го викнете, за да отстрани въпросното "свиркане" ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм почти 99% сигурен,че има възвратен свободен клапан,който не се вижда...на всички сградни инсталации се слагаше такъв...

Screenshot.png

И  понеже има два-преди и след меката връзка,и понеже има разлика в налягането...в бойлер-клапан,мека връзка-клапан се получават тези "изсвирвания" с различна продължителност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сутринта се обадих на сервиза на Дипломат и им обясних за какво става въпрос. Видяха се в чудо и казаха, че никога не им се е случвало подобно нещо. Казаха, че ще изпратят нов клапан и да пробвам с него. 

Надявам се, че утре или в сряда ще е тук и веднага ще го монтирам да видим какво ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клапана е комбиниран паровъздушен-невъзвратен.Свири при изпускане на налягането.Може би бойлера прегрява, след като на пипане клапана е горещ.Възможно е да не изключва терморегулатора.Но пък тези клапани са пословични с ниското си качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, badr написа:

Клапана е комбиниран паровъздушен-невъзвратен.Свири при изпускане на налягането.Може би бойлера прегрява, след като на пипане клапана е горещ.Възможно е да не изключва терморегулатора.Но пък тези клапани са пословични с ниското си качество.

Изхабявам бойлера на макс. Включвам го и започва да "свири" след около 20 минути. След около час, час и 10 минути терморегулаторът изключва. Това е още по-интересното. Съмнява ме за 20 минути водата да се нагрее чак толкова, че да започне да изпуска налягане. Не знам обаче бойлерът ли е дефектен или клапанът. Ще стане ясно в четвъртък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е странно поведение и в симптоматиката прилича твърде много на разменени тръби.

От  първия ти пост разбирам, че бойлера е Diplomat GC 80 HSTL.Пак от линка в твоя пост виждам, че ВиК връзките са отляво за този модел.

Обаче оставам с впечатлението от снимката, че тръбите са отдясно.И ако бойлера е обърнат, то точно са разменени местата на тръбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@badr,

Абсолютно си прав. Пратил съм линк на същия модел,  с тръби отляво, но съм и споменал, че моят бойлер е същият, но с тръби отдясно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, badr написа:

Обаче оставам с впечатлението от снимката, че тръбите са отдясно.И ако бойлера е обърнат, то точно са разменени местата на тръбите.

Това е и моето съмнение. В тоя случай се получава "въздушен мехур" във бойлера ...

преди 6 часа, ElSie7e написа:

@badr,

Абсолютно си прав. Пратил съм линк на същия модел,  с тръби отляво, но съм и споменал, че моят бойлер е същият, но с тръби отдясно. :)

Днес е четвъртък. Обърнете внимание все пак на тези тръби при смяната на клапана. Вижте по корпуса на бойлера дали  няма едни "стрелкички" които да указват кое е входа и изхода ... и внимавайте с майстора ... ;) нека малко да помисли той ... и не спорете с него, а изисквайте проблема да се отстрани.

Успех!

п.п. Към бойлера няма ли монтажна схема? Все пак майстора да се запознае със същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ElSie7e написа:

@badr,

Написано е, че серпентината е отдясно, а не ВиК връзките, затова и не съм обърнал внимание.Все пак странно ми се струва.Няма как модела да е същият и да е с десни връзки, това би бил друг модел.Може с 1 буква да е разликата. но няма да е същият.Иначе правилно долната тръба е свързана със студената вода.Но ако е с леви връзки би се получило обратното.Симптомите са точно такива.Клапана може да е калпав, но не би трябвало да загрява за 20мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, ДиоиД написа:

Днес е четвъртък.

Много ти бърза календарът. :) 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Написано е, че серпентината е отдясно, а не ВиК връзките, затова и не съм обърнал внимание.

Всеки бойлер се продава с едно "книжле", но някой трябва да го разгледа преди да тръгне да го монтира, а не по начина който би би трябвало да знае и т.н. ...

Проблематиката е, че повечето "майстори" не поглеждат книжлето, а пък производителите си имат друга логика - независимо, че може и да има някакъв стандарт.

Аз и затова не помним и не знам, защото винаги преди да монтирам или ползвам нещо поне оглеждам схеми и прочие ... В днешно време с наличието на N на брой стандарти - Американски, Европейски, Китайски и т.н. поне се разглежда кой стандарт е и прочие ... ;) 

Това е като дрехите - ти си знаеш размера, но когато е китайски е друг ... ;) А и клапана - какъв е ???  Налягането на водопровода какъв е??? Тръбите какви са??? "Твърди частици" или "отлагания" има ли? твърдост на водата и т.н. ... Примерно - някой клапани се задействат на 6 бара, а други на 8 ... сечението примерно е 1/2 инча, но на меките връзки е по "тясно". В следствие на което скоростта нараства. Материалите от които са произведени фитингите ... вътрешни шупли и прочие ...

п.п. С всичко това един майстор би редно да се съобрази, а не да вземе парите и да каже, че е нормално "свиренето" .... щото еди какво си ...

преди 1 час, DarkEdge написа:

Много ти бърза календарът. :) 

Тъй е ;) Май съм вече утре ... :) Абе и моето е вид склероза някаква ... :) или от мързел да се вгледам в детайлите ... ;) Старческа разсеяност ... :)

Мани, мани, пак са изложихме пред чужденците ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Смених клапанът и "свиренето" изчезна. 

Благодаря на всички, които се включиха в темата. 

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...