Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, ElSie7e написа:

Доколкото знам - 2 в 1 са. Това е цялата схема. Мисля, че се вижда 1 идея по-добре.

маркучът не е топъл а само предпазния клапан, на всичкото отгоре свири
е, нямам представа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: За какво Ви е трябвало да взимате комбиниран?

Второ: Входовете да не би да са сменени, т.е. кои са входовете/изходите за водопровода и кои са входовете/изходите на "серпентината"??? - това ще е доста опасно ...

Трето: Филтър при водомерите има ли? Може да има някакви "камъчета", които "частично да запушват" клапана ....

Четвърто: Майстора лицензиран ли е?! .... Ако да, то най-добре го викнете, за да отстрани въпросното "свиркане" ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм почти 99% сигурен,че има възвратен свободен клапан,който не се вижда...на всички сградни инсталации се слагаше такъв...

Screenshot.png

И  понеже има два-преди и след меката връзка,и понеже има разлика в налягането...в бойлер-клапан,мека връзка-клапан се получават тези "изсвирвания" с различна продължителност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сутринта се обадих на сервиза на Дипломат и им обясних за какво става въпрос. Видяха се в чудо и казаха, че никога не им се е случвало подобно нещо. Казаха, че ще изпратят нов клапан и да пробвам с него. 

Надявам се, че утре или в сряда ще е тук и веднага ще го монтирам да видим какво ще се случи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клапана е комбиниран паровъздушен-невъзвратен.Свири при изпускане на налягането.Може би бойлера прегрява, след като на пипане клапана е горещ.Възможно е да не изключва терморегулатора.Но пък тези клапани са пословични с ниското си качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, badr написа:

Клапана е комбиниран паровъздушен-невъзвратен.Свири при изпускане на налягането.Може би бойлера прегрява, след като на пипане клапана е горещ.Възможно е да не изключва терморегулатора.Но пък тези клапани са пословични с ниското си качество.

Изхабявам бойлера на макс. Включвам го и започва да "свири" след около 20 минути. След около час, час и 10 минути терморегулаторът изключва. Това е още по-интересното. Съмнява ме за 20 минути водата да се нагрее чак толкова, че да започне да изпуска налягане. Не знам обаче бойлерът ли е дефектен или клапанът. Ще стане ясно в четвъртък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е странно поведение и в симптоматиката прилича твърде много на разменени тръби.

От  първия ти пост разбирам, че бойлера е Diplomat GC 80 HSTL.Пак от линка в твоя пост виждам, че ВиК връзките са отляво за този модел.

Обаче оставам с впечатлението от снимката, че тръбите са отдясно.И ако бойлера е обърнат, то точно са разменени местата на тръбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@badr,

Абсолютно си прав. Пратил съм линк на същия модел,  с тръби отляво, но съм и споменал, че моят бойлер е същият, но с тръби отдясно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, badr написа:

Обаче оставам с впечатлението от снимката, че тръбите са отдясно.И ако бойлера е обърнат, то точно са разменени местата на тръбите.

Това е и моето съмнение. В тоя случай се получава "въздушен мехур" във бойлера ...

преди 6 часа, ElSie7e написа:

@badr,

Абсолютно си прав. Пратил съм линк на същия модел,  с тръби отляво, но съм и споменал, че моят бойлер е същият, но с тръби отдясно. :)

Днес е четвъртък. Обърнете внимание все пак на тези тръби при смяната на клапана. Вижте по корпуса на бойлера дали  няма едни "стрелкички" които да указват кое е входа и изхода ... и внимавайте с майстора ... ;) нека малко да помисли той ... и не спорете с него, а изисквайте проблема да се отстрани.

Успех!

п.п. Към бойлера няма ли монтажна схема? Все пак майстора да се запознае със същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ElSie7e написа:

@badr,

Написано е, че серпентината е отдясно, а не ВиК връзките, затова и не съм обърнал внимание.Все пак странно ми се струва.Няма как модела да е същият и да е с десни връзки, това би бил друг модел.Може с 1 буква да е разликата. но няма да е същият.Иначе правилно долната тръба е свързана със студената вода.Но ако е с леви връзки би се получило обратното.Симптомите са точно такива.Клапана може да е калпав, но не би трябвало да загрява за 20мин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, ДиоиД написа:

Днес е четвъртък.

Много ти бърза календарът. :) 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Написано е, че серпентината е отдясно, а не ВиК връзките, затова и не съм обърнал внимание.

Всеки бойлер се продава с едно "книжле", но някой трябва да го разгледа преди да тръгне да го монтира, а не по начина който би би трябвало да знае и т.н. ...

Проблематиката е, че повечето "майстори" не поглеждат книжлето, а пък производителите си имат друга логика - независимо, че може и да има някакъв стандарт.

Аз и затова не помним и не знам, защото винаги преди да монтирам или ползвам нещо поне оглеждам схеми и прочие ... В днешно време с наличието на N на брой стандарти - Американски, Европейски, Китайски и т.н. поне се разглежда кой стандарт е и прочие ... ;) 

Това е като дрехите - ти си знаеш размера, но когато е китайски е друг ... ;) А и клапана - какъв е ???  Налягането на водопровода какъв е??? Тръбите какви са??? "Твърди частици" или "отлагания" има ли? твърдост на водата и т.н. ... Примерно - някой клапани се задействат на 6 бара, а други на 8 ... сечението примерно е 1/2 инча, но на меките връзки е по "тясно". В следствие на което скоростта нараства. Материалите от които са произведени фитингите ... вътрешни шупли и прочие ...

п.п. С всичко това един майстор би редно да се съобрази, а не да вземе парите и да каже, че е нормално "свиренето" .... щото еди какво си ...

преди 1 час, DarkEdge написа:

Много ти бърза календарът. :) 

Тъй е ;) Май съм вече утре ... :) Абе и моето е вид склероза някаква ... :) или от мързел да се вгледам в детайлите ... ;) Старческа разсеяност ... :)

Мани, мани, пак са изложихме пред чужденците ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Смених клапанът и "свиренето" изчезна. 

Благодаря на всички, които се включиха в темата. 

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Х. Трифонова
      Н.А.Т.  - композира пее свири вече седнала
    • от Анита Х. Трифонова
      народна безмензурна песен,  хоро - изпълнява А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Soviet Soldier
      Всички знаем, колко много търговски марки се подвизават на българския пазар, предлагащи най-различна битова техника. Голяма част от тях, дори се опитват да изкарват стоките си българско производство. Истината е, че 99% от тях просто поръчват на едро продукти, които са конструирани и произвеждани в огромни фабрики в Китай. По този начин цената на един и същ продукт, продават в една и съща страна, но под две различни търговски марки, цената може да се различава в 3-4 пъти. На скоро попаднах на електрически смесители, които са правени в един завод в Китай, но са поръчки на няколко различни фирми и се продават под различни марки и на коренно различни цели.

Пример: 

Кауфланд ги предлага под марка "Crown" на цена от 34,99лв.: 

Emag ги предлага под марката "My Domo", но тук цената вече е различна 47,99лв: 

Друга известна марка на българския пазар "Sapir" Не остават по-назад с цена от 79,99лв.:

Но черешката на тортата е един силно рекламиран по българските телевизии бренд с подвеждащо италианско наименование "Delimano" предлагащ този евтин китайски смесител на цена от 99,90лв.:

Аз само мога да ви посъветвам, да не се хвърляте да купувате разни продукти импулсивно. Първо проверете добре, какво се предлага на пазара, но в крайна сметка е ваш избор, дали да си харчите парите разумно. Това е само един дребен пример, но същите порочни практики и огромни разлики в цените на един и същ продукт, са забележими и при по-крупни и далеч по-скъпи уреди. Тук виждате, как чрез една бърза проверка в интернет, преди покупка на даден уред, може да спестите от (на пръв поглед) евтин и дребен уред до 65лв. 
    • от blue_789
      Здравейте, на квартира съм в боксониера ново строителство и тъй като жилището и банята съответно са по-тесни, хазяинът ми е монтирал хоризонтален бойлер Елдом, за да се спести място уж и да е по-удобно, но откакто съм се нанесъл тъпия бойлер за 3ти път протича. Някакво уплътнение се къса. Като идваха да го ремонтират (от самата фирма елдом) всеки от майсторите каза по нещо различно. Единият обвини мен защото термостата бил нагласен на по-високи градуси да загрява водата, вторият ми каза че тези бойлери имали някакъв клапан, който през 15 дни трябвало да се продухва и, че налягането в тази част на града е по-високо и от там идва проблема. И че единственото предимство на този тип бойлери е, че пестят място, всичко останало било минус.
      На този човек с градусите му казах "за какво тогава е направен да загрява до толкова градуси като се пука"  втория майстор го попитах "възможно ли е след като не съм продухвал този клапан, тъй като не знаех за него от там да е проблема" и го попитах мога ли да направя нещо за да предотвратя следващ такъв теч...

Продухвам клапана, термостата е на по-ниски градуси, къпя се по-бързо, защото не ми стига водата за по-дълго и ето, че за 3ти път пак протича този бойлер и ми омръзна... Последния път сложиха "по-здраво уплътнение" , това беше преди 2 седмици. Какво да правя не знам, посъветвайте ме и се извинявам предварително за глупави изрази, които може би съм употребил, но не съм на ясно с техническите термини относно този тип битова техника. 

Благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...