Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте група,отскоро обмислям да премина вкъщи на атмос система и се чудя дали си заслужа.... всмисъл ще сменя ресивъра и евентуално ще си купя 2 атмос колони но се чудя дали има смисъл.Имали хора които вече са направили това да пратят по някоя снимка или да споделят мнение.Отделно се чудя дали да е 5.1 или 7.1.Все пак почти всеки 4к филм вече е с такова аудио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмисляш да преминеш на Атмос система,а тя е многоканално аудио,предназначено за филми,които са записани с такъв аудио формат.Атмос колоните,свирят както всички останали.Единствената разлика е,че посоката на монтираните говорители не е напред,както е нормално за тонколоните.При Атмос,може високоговорителите да бъдат насочени в друга посока- нагоре,надолу или настрани.Това позволява на някои от колоните,да се наредят в една линия,вместо по тавана или по пода.Т.е., те са предназначени предимно за многоканалното озвучаване на филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Димитър 59 написа:

Обмисляш да преминеш на Атмос система,а тя е многоканално аудио,предназначено за филми,които са записани с такъв аудио формат.Атмос колоните,свирят както всички останали.Единствената разлика е,че посоката на монтираните говорители не е напред,както е нормално за тонколоните.При Атмос,може високоговорителите да бъдат насочени в друга посока- нагоре,надолу или настрани.Това позволява на някои от тях,да се наредят в една линия,вместо по тавана или по пода.Т.е., те са предназначени предимно за многоканалното озвучаване на филми.

да това ми е ясно :) идеята ми е да знам дали се постига ефекта с тези колони кото се слагат върху централните говорители и гледат нагоре(специални атмос колонки) а не такива които да забивам на тавана :) и евентуално при ресивър 5+1 който поддържа Атмос къде аджаба се връзват тия 2 колонки .или пък ако е 7.1 същото :) всички 4к филми са вече атмос и 7+1 и почти не пусках друго аудио в торента примерно truehd 5+1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено ресивърите, които са пригодени за Долби Атмос, вече са с изходи 7.2, или 9.2 или 11.2 примерно. Двойката означава, че има изходи за два активни събуфера. Седмицата означава обикновено свързване /без Атмос/ по схемата -два фронт, център, два странични, два задни. Или два долни фронт, два горни фронт, център, два задни. А при Атмос свързване схемата на ресивъра е 5.2.2. Което означава - два фронт, център, два задни. Плюс два фронт Атмос - вградени над фронталните, насочени нагоре под ъгъл, или монтирани на тавана, насочени надолу под ъгъл. Последната двойка - два ресивъра. При 9.2 канален ресивър вече можеш да осъществиш Атмос схема 5.4.2 Четворката означава предни и задни Атмос говорители. И така нататък.

Ресивър 5.1 не е пригоден за Атмос. Почват от 7.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да вече и аз разбрах това...аз съм със sony atr dh 590 5.2 ,,но мисля д амина на dh790 ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bartolomeo1 написа:

да това ми е ясно :) идеята ми е да знам дали се постига ефекта с тези колони кото се слагат върху централните говорители и гледат нагоре(специални атмос колонки) а не такива които да забивам на тавана :) и евентуално при ресивър 5+1 който поддържа Атмос къде аджаба се връзват тия 2 колонки .или пък ако е 7.1 същото :) всички 4к филми са вече атмос и 7+1 и почти не пусках друго аудио в торента примерно truehd 5+1 

При говорители монтирани на  тавана ефекта е винаги по добър. Стига да ти позволи ситуацията стаята.

Тези, които отблъскват/резонират към тавана и после надолу съответно ефекта е по малък.

Като вторите наподобяват идеята за  Atmos саундбар.

Ако имаш възможност отиди  на място където ги предлагат. Послушай, и си прецени какво да вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи реално ако си купя ресивъра sony str dh790 който е 7.2 мога да си направя схемата 5.1.2(като 2ката са 2 атмос говорителя) или съотвено 5.2.2 (ако имам 2 баса) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bartolomeo1 написа:

значи реално ако си купя ресивъра sony str dh790 който е 7.2 мога да си направя схемата 5.1.2(като 2ката са 2 атмос говорителя) или съотвено 5.2.2 (ако имам 2 баса) 

Точно така.

С едно уточнение ресивъра го дават само изход за един SUB. 

Но е възможно да се добавя и втори с помощта на съответния кабел RCA:

https://www.amazon.com/AmazonBasics-1-Male-2-Male-Audio-Cable/dp/B01D5H8O9S?ref_=fsclp_pl_dp_2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, oic написа:

Точно така.

С едно уточнение ресивъра го дават само изход за един SUB. 

Но е възможно да се добавя и втори с помощта на съответния кабел RCA:

https://www.amazon.com/AmazonBasics-1-Male-2-Male-Audio-Cable/dp/B01D5H8O9S?ref_=fsclp_pl_dp_2

https://www.sony.bg/electronics/av-priemnitsi/str-dh790 със два е както моят 590 модела :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти съм уверен че това ще са "Money for nothing".

Не знаем какво е помещението и акустичното му оформление, а това е от първостепенна важност. Съвременното кино вече се е изродило в един непрекъснат грохот от специални ефекти и няма място за обикновен диалог. Та заради това и вече не ходя на кино. Не знам как ще се отнесат съседите ти към звуковия терор.

За музиката нищо по-добро от класическото стерео не се наложи, всичките квадро и т.н.  си умряха безславно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка има ли някой който си е изградил атмос системка в тях ? дали по тавани или моделите които гледат към тавана? да задам няколко въпросчета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...