Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Gelata

Свързване на ''бисквитка'' от Виваком към Убунту 16.04

Препоръчан отговор

Здравейте на всички !!! Имам от така наречената ''бисквитка'' на Виваком.Бих искал да Ви попитам има ли вариант да използвам интернета на моето Убунту 16.04 ? Какво ще ми е нужно за целта ? Благодаря Ви за оказаното съдействие !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От вивакома какво ти казаха? Като го свържеш какво се случва? Модел на устройството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам подобна на глобул ,ръгаш я и порта и нета тръгва.Ползвал съм я на 14.04 сега на Арч.Тествана е и със лайв дистрибуции пак работи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройството си работи,няма проблем.На смартфона се свързвам и ползвам интернета,на смарт телевизора също няма ядове.Бисквитката няма изход за свързване чрез кабел а разпръсква само безжично.Към компютъра трябва да свържа устройство с което да се свържа към мрежата на бисквитката.Аз имам такова но за съжеление на Линукс не тръгва и когато го включа към usb входа не реагира изобщо и не го открива.Как да вържа Убунту към безжична мрежа ?

преди 7 минути, Ивайло Димов написа:

Аз ползвам подобна на глобул ,ръгаш я и порта и нета тръгва.Ползвал съм я на 14.04 сега на Арч.Тествана е и със лайв дистрибуции пак работи .

Искаш да кажеш с да ползвам кабела с който я зареждам ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Gelata написа:

Устройството си работи,няма проблем.На смартфона се свързвам и ползвам интернета,на смарт телевизора също няма ядове.Бисквитката няма изход за свързване чрез кабел а разпръсква само безжично.Към компютъра трябва да свържа устройство с което да се свържа към мрежата на бисквитката.Аз имам такова но за съжеление на Линукс не тръгва и когато го включа към usb входа не реагира изобщо и не го открива.Как да вържа Убунту към безжична мрежа ?

Значи проблемът не е в бисквитката, ами в мрежовия адаптер на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дай точен модел на устройството. Бисквитки и вафли са в хранителния магазин ;)

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

😉

Ето това нещо искам да вържа към Убунту

12_1234.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това не се връзва към убунту. Компютърът трябва да има безжична карта. През USB порта просто можеш да го зареждаш. Моделът му е HUAWEI E5330.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Gelata написа:

😉

Ето това нещо искам да вържа към Убунту

12_1234.jpg

Вземаш си безжичен WiFi USB адаптер за компютъра, включваш го, инсталираш го, намираш WiFi мрежата и се свързваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това искам да Ви обясна.Знам,че така номера ще мине.Имам такова устройство,проблема обаче е че когато включа адаптера към usb порта,компютъра не реагира по никакъв начин.Опитах да инсталирам драйверите защото върви със диск,уж са инсталирани но промяна няма...не реагира пустото pc :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ако беше обяснил по-точно това, както и да беше казал какво точно е устройството, както искахме, може и да има решение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се на всички.Новобранец съм и ми е трудно да се изразя така,че да ме разберете правилно.На адаптера пише като модел DWA-131 но не мога да го подкарам на Линукс.Ще пробвам с друг адаптер и дано компа го намери,от там вече знам как да се оправя.Проблема не е в ''бисквитката'' а в това,че не мога да подкарам wifi адаптера.Той е на D-Link wireless n nano usb adapter DWA-131 ver.5.05

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Gelata написа:

Извинявам се на всички.Новобранец съм и ми е трудно да се изразя така,че да ме разберете правилно.На адаптера пише като модел DWA-131 но не мога да го подкарам на Линукс.Ще пробвам с друг адаптер и дано компа го намери,от там вече знам как да се оправя.Проблема не е в ''бисквитката'' а в това,че не мога да подкарам wifi адаптера.

Ами вземаш си външна USB карта, която има драйвери за убунту

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

- управление на мрежата;

- създаване на нова мобилна връзка:

https://i.imgur.com/d9UW8Sx.png

https://i.imgur.com/9xXurpr.png

https://i.imgur.com/lQl6lIT.png

https://i.imgur.com/QCeXmhY.png

https://i.imgur.com/Q2c8UiI.png

https://i.imgur.com/UbvZLeD.png

Никакви драйвери.

В Убунту е подобно.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.След като попрочетох тук там с гордост мога да кажа,че всичко е наред.Усмивки !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво...аз помислих че е усб бисквитка :).Важното е че си се справил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Ивайло Димов написа:

Браво...аз помислих че е усб бисквитка :).Важното е че си се справил

Нарочно така написах, защото това на което му се казва неправилно "бисквитка" или "флашка" е USB 3G/2G модем, а другите устройства са вече рутери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявам се на всички.Новобранец съм и ми е трудно да се изразя така,че да ме разберете правилно.На адаптера пише като модел DWA-131 но не мога да го подкарам на Линукс.Ще пробвам с друг адаптер и дано компа го намери,от там вече знам как да се оправя.Проблема не е в ''бисквитката'' а в това,че не мога да подкарам wifi адаптера.Той е на D-Link wireless n nano usb adapter DWA-131 ver.5.05
От много време ползвам TP-LINK 150 Mbps TL-WN722N с Убунто 14.04, 16.04, сега 18.04. Никакви проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, jhoro написа:
преди 2 часа, Gelata написа:

От много време ползвам TP-LINK 150 Mbps TL-WN722N с Убунто 14.04, 16.04, сега 18.04. Никакви проблеми!

Използвам го същия. Много добро попадение от страна на TP-Link. Че е и евтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...