Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да взема на племенницата (17г.) такова някакво андроидче ,защото телевизора       не е смрАд и вече настолният компютър много остаря. Мисля нещо по бюджетно да е (90-100лв.),защото ще се ползва за чатове,клипове и ютюб предимно.Трябва и да може да се свърже безжична клавиатура и мишка (не знам дали всички такива са съвместими но съм избрал тази).Попаднах на първо четене на някакво намалено от 125 на 75лв.

Обаче с този 1гб рам не знам дали ще има душа да си носи кокалите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През 2019, гледай да е с повече RAM, минимум 3, 4 GB. 

Ако имаш възможност поръчай от Aliexpress. Защото ще вземеш не лоша машина за бюджета. 

Относно клавиатурата. Може да се ползва PC с донгъл (usb приемник) и безжична мишка, за предпочитане комплект или Air mouse (въздушна) или мини мишка и клавиатура в едно с тракпад:

https://www.google.com/search?q=mini+keabord+mose&oq=mini+keabord+mose&aqs=chrome..69i57j0l3.9463j0j7&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=UuCqWagp1o6HHM:

Възможен е и блутут вариант стига да се разчита коректно от устройството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, gibson58 написа:

Нямам преки впечатления. 

На хартия не е лош. Бюджетен box.  Процесорът му е като на Xiaomi Mi  box. 

Но, трябва да се внимава, как му е охлаждането и до колко е качествена сглобката. 

Преди във форума се препоръчваше добър бюджетен TV Box. Но не мога да намеря темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих с продавача каза че този го ползвали предимно за вид.наблюдение че е с повече рам но е със слаба в.карта и насичал.препоръча ми пак такова но модел 2019 с 8.1 адроид с 2г и хубава карта който се справял много по добре от този и не лагвал въпреки че бил с 2г.за 79лв.той го имал същия и бил доволен. Ама до колко  оже да се вярва е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона, и за това набързо. ..Не е ли по - добре да потърсите някой компютър втора употреба? Питам защото колкото и да са икономични тези тв -боксове, андроидът който е инсталиран създава малко дискомфорт при работа с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма къде да го сложим защото вече тв то е високо до тавана а и детето иска такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я темата, с бюджетния TV box, за 59 долара предложен от съфорумец:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това уредче изглежда много добро ,но надхвърля бюджета ми. Май ще взема онова препоръчаното на риск и това е.Има поне и гаранция 1 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпусни още 70лв. Който е ползвал такива уреди знае, че мощния хардуер е важен за комфортна работа. Някои оплюват тв боксовете, защото са ползвали само слаби боклуци.

Ха !!! Тия гадини от емаг веднага след пускане на поръчка вдигнаха цената с 30лв. !

3.png

emag.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, gibson58 написа:

Това уредче изглежда много добро ,но надхвърля бюджета ми. Май ще взема онова препоръчаното на риск и това е.Има поне и гаранция 1 г.

И в продължение на 1 година ще посещаваш търговеца за да му го върнеш? Че то тогава какъв подарък правиш и то на близък човек?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам бокс със същият процесор S905x2, но с 2 ГБ рам. Нямам грижи. Но... Първо, затворен в кутията, процесора си грее. Второ, ограничен си от броя на usb входовете. Работата с дистанционното си е тегава. Тоест трябва безжична мишка. Но за някои операции не можеш без дистанционното. Работата с браузъра и с YouTube не е като да си на Windows компютър. YouTube си е в мобилна версия. Ако имаш смарт телевизор, виж там как се работи с YouTube и ще разберете че никак не е удобно. В настоящия момент ползвам бокса само да си пусна някой филм от сървъра  с помощта на Kodi, докато моята приятелка е на компютъра, и по този начин спокойно си управлявам екрана. И честно казано, който и да е бокс не може да се сравни с компютъра с Windows по отношение на удобство при работа. Освен шума и икономичност на ток. И количеството usb портове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Колев60 написа:

И в продължение на 1 година ще посещаваш търговеца за да му го върнеш? Че то тогава какъв подарък правиш и то на близък човек?

Какво те наведе на тази мисъл? Имал си такова или предполагаш заради цената му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gibson58 написа:

Какво те наведе на тази мисъл? Имал си такова или предполагаш заради цената му?

Това са играчки за деца, а аз не съм от тях и не може да имам. Какво ме наведе ли? Ами това, че имам стаж в електрониката малко по голям отколкото ти си на години. А за да ти отговарям и аз, значи, че ги разбирам добре нещата! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...