Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да започнем с това, че досега не съм имал лаптоп, т.е. това ще ми е първият. Основният фокус ще падне в/у програмиране, като игрите ще са на заден план, ако въобще ми остава време за тях. Под игри разбирайте LoL и CS:GO ( графиката не ме вълнува чак толкова, стига да се вади добър фпс). Бюджетът ми е по-скоро ориентировъчен, сигурно ще мога да мина и с по-евтин лаптоп, мисълта ми е да изтика поне 4-5 години и да е НОВ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. 

За тия пари искам да е поне 15 инча дисплей, матов IPS, по възможност без ШИМ и да има SSD. 8 RAM на първо време мисля ще са достатъчни.

Засега съм се спрял на следния лаптоп, макар и да го водят по-скоро геймърски(?) https://laptop.bg/laptops-msi-MSI_GF63-msi_gf63_leopard_8rc_9S716R112443500GBSSD#characteristics 

Очаквам Вашите предложения. Търся цена/качество, на марки не робувам. Лаптопът ще се купува след не повече 1 месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво програмираш и къде? Сигурен ли си, че 8 GB RAM ще ти стигнат? Какво ползваш в момента и с какви параметри е? Специално за избрания лаптоп пишат, че дисплея е доста тъмен и с недобри цветове, а и батерията държи под средното:

https://www.laptopmag.com/reviews/laptops/msi-gf63-8rd

Цитат
The Cons

Dim, dull display; Below-average battery life

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още съм съвсем начинаещ (разбирайте използване на условни конструкции (if, if-else) и цикли (for, while, do-while и подобни елементарни неща), към C# засега съм се ориентирал, главно за университета ще ми трябва и в нас да се упражнявам естествено, съответно лаптоп ще ми трябва със сигурност. Аз не знам къде точно трябва да падне фокусът при покупката. Може би дисплей>SSD>процесор по степен на важност? Това, което ползвам в момента, е боклук, даже не си струва да му пиша характеристиките. Ще го сменям след време, сега нямам излишни пари, пък и PC-то ще си остане в БГ, аз ще заминавам в чужбина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тези изостанали университети без компютърна техника?

Здравина - ще го разнасяш като тетрадка, а новите не са за това.

15,6" не е най-желания размер за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

че дисплея е доста тъмен и с недобри цветове, а и батерията държи под средното:

Но по описанието пише , че няма да вреди на зрението което е много важно за един бъдещ програмист ако работи 6 7 часа на лаптопа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че тъмен и неясен дисплей ще е комфортен за работа, още повече в светло помещение. А за това, колко е полезно за зрението да се гледа в тъмно помещение, няма да коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, metallica_333 написа:

Да започнем с това, че досега не съм имал лаптоп, т.е. това ще ми е първият. Основният фокус ще падне в/у програмиране, като игрите ще са на заден план, ако въобще ми остава време за тях. Под игри разбирайте LoL и CS:GO ( графиката не ме вълнува чак толкова, стига да се вади добър фпс). Бюджетът ми е по-скоро ориентировъчен, сигурно ще мога да мина и с по-евтин лаптоп, мисълта ми е да изтика поне 4-5 години и да е НОВ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. 

За тия пари искам да е поне 15 инча дисплей, матов IPS, по възможност без ШИМ и да има SSD. 8 RAM на първо време мисля ще са достатъчни.

Засега съм се спрял на следния лаптоп, макар и да го водят по-скоро геймърски(?) https://laptop.bg/laptops-msi-MSI_GF63-msi_gf63_leopard_8rc_9S716R112443500GBSSD#characteristics 

Очаквам Вашите предложения. Търся цена/качество, на марки не робувам. Лаптопът ще се купува след не повече 1 месец.

Здравейте!

Моя съвет е че щом сте се ориентирали към програмирането, игри няма да се играят и ще се разнася често - да се спрете на някоя 14" -като по УДОБНА/ЛЕКА за разнасяне и с батерия която да ви кара едно 6-7 часа.

Нещо от ниския клас на Lenovo = ThinkPad E480. Средния бизнес клас ProBook на HP -примерно G6 новата им серия - това са офисни лаптопи квалифицирани за "Малък и среден бизнес", но и на вас ще ви свършват работа със сравнителното добра изработка.

Също един много добър вариант който препоръчах наскоро е бизнес серията на Acer - TravelMate - нещо от класа на TravelMate X3410 - идващ с удобна клавиатура с подсветка, 2 сториджа, 2 слота за двуканален режим Рам памет и покриващ американските военни стандарти за здравина, батерия 13-14 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Леново е със 150 лв. по-слъпо от ейсъра, няма HDD, има по слаб процесор, разчита само на вградената видеокарта и е с по-малък екран. Въобще къде са му предимствата? Екран, сглобка, батерия може би?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- и сам си отговори

- няма как за 1600 хем най-производително, хем най-качествено изпълнение

- можеш да избереш 2 : а) евтин б) мощен в) добра изработка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе специално за програмиране и една щайга от 100 кинта ще ти свърши работа, в края на краищата ще ползваш най вече един най обикновен notepad++ който не изисква кой знае какво.

Виж вече ако ще ползваш някакви помощници които ядът много ресурси разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Bubbles написа:

Абе специално за програмиране и една щайга от 100 кинта ще ти свърши работа, в края на краищата ще ползваш най вече един най обикновен notepad++ който не изисква кой знае какво.

Виж вече ако ще ползваш някакви помощници които ядът много ресурси разбирам.

Хайде вземи една щайга за 100 лева и ми напиши приложение на андроид, след това го тествай на различни емулатори, да видим дали изобщо ще успееш да подкараш и компилираш нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Raze написа:

Хайде вземи една щайга за 100 лева и ми напиши приложение на андроид, след това го тествай на различни емулатори, да видим дали изобщо ще успееш да подкараш и компилираш нещо.

И колко струват според теб тези ресурси :

1. Your system should have at least 2GB RAM or more is recommended.
  2. 2.2 GHZ processor is recommended.
  3. 1 GB Graphic cards or more is mandatory.

Това е поне според мен най добрия емулатор за андроид

http://noxandroidemulator.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос само за емулатора, а и за компилатора. Там с 4 GB RAM и двуядрен core2 процесор е мъка за малък проект, а за нещо по-голямо да не говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...