Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, доста се рових по нета да намеря дънна платка за Lenovo z50-70 (лаптоп), но уви само в иБей.

Всъщност тук от вас търся помощта да си намеря дънна платка за лаптопа. Моля за малко хелп.

Имам и друг въпрос, съвместима ли е z50-70 със g50-70 ? Ще се зарадвам на малко помощ, в иБей вървят 100-150 $ .

Благодаря  предварително колеги! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи да е "съвместима" платката? На нея е всичко, включително и процесор и видеокарта. Ако смениш платката, сменяш цялата конфигурация все едно. Ако останалите неща са със същите параметри - захранване и дисплей, както и куплунгите им и се събира в корпуса, може и да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 51 минути, SVEeN написа:

съвместима ли е z50-70 със g50-70

https://www.aliexpress.com/item/32903022759.html
Има и по-евтини, но търговците им са със съмнителен рейтинг

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Какво значи да е "съвместима" платката?

Не съм се изказал явно правилно, извинете. Досега не съм боравил с конфигурацията на лаптоп, само с настолен компютър.

На този лаптоп ми казаха, че е изгоряла видеокартата и било прекалено сложно сменянето й, и по добре да сменя дънната платка. Затова и се рових да търся да разбера дали да не си купя направо нова. В случая, не съм носил лаптопа на сервиз. Ако го занеса дали няма да ме излъжат с някоя ментарска примерно? Пък и не съм чак толкова бос в нещата. Днес все пак разбрах, че е по-добре да сменя направо цялото дъно от колкото видеокартата. По добрия вариант ли е от колкото да купя нов лаптоп ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без сервиз как се установи че е изгоряла видео картата? Занесете лаптопа в сервиз да го видят и ще ви кажат какви са възможностите за ремонт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" ...да купя нов лаптоп"  - Това за мен е правилният вариант. А ако го занесете на сервиз и след някой ден отново спре? Тогава какво ще му сменяте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, SVEeN написа:

На този лаптоп ми казаха, че е изгоряла видеокартата

Явно не е в сервиз...
Дъното за лаптоп рядко е взимозаменяемо. Сменя с такова за същия модел лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та казусът е следния:

Собственика на лаптопа забравил да ми спомене, че е минал през сервиз (град Сливен, аз съм от Шумен .. както и да е)

Там му казали, че лаптопа не може да се включи, защото е изгоряла видеокартата и един вид купува нов лаптоп.

Аз обаче искам да сменя само дънната платка. (мисля, че ще излезе малко по евтино)

На темата: пак да питам информативно. Мога ли да заменя с такава на g50-70 или директно да го нося в сервиза да ми кажат там?

Искам да съм информиран, защото съм страдал от "скубене" по моя настолен компютър и не искам да ми кажат космическа сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, SVEeN написа:

Та казусът е следния:

Собственика на лаптопа забравил да ми спомене, че е минал през сервиз (град Сливен, аз съм от Шумен .. както и да е)

Там му казали, че лаптопа не може да се включи, защото е изгоряла видеокартата и един вид купува нов лаптоп.

Аз обаче искам да сменя само дънната платка. (мисля, че ще излезе малко по евтино)

На темата: пак да питам информативно. Мога ли да заменя с такава на g50-70 или директно да го нося в сервиза да ми кажат там?

Искам да съм информиран, защото съм страдал от "скубене" по моя настолен компютър и не искам да ми кажат космическа сума.

Само и единствено в сервиза ще ти кажат дали си струва и цената за ремонта. Тук е форум, а не сервиз и се мъчим да ти бъдем полезни само със съвети.Нали знаеш поговорката: "Мерак със пари се гаси!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

Само и единствено в сервиза ще ти кажат дали си струва и цената за ремонта. Тук е форум, а не сервиз и се мъчим да ти бъдем полезни само със съвети.Нали знаеш поговорката: "Мерак със пари се гаси!"

Цитат

На темата: пак да питам информативно.

Именно затова питам, за да съм ориентиран какво точно да направя. Благодаря Ви за отзивите :)

СПАМ: А ето и какво открих : https://www.aliexpress.com/item/33004932357.html?spm=2114.search0604.3.14.23f365c6zASnje&s=p&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_52%2CppcSwitch_0&algo_expid=035d9823-1e1e-458b-bd06-96bda873b8ee-2&algo_pvid=035d9823-1e1e-458b-bd06-96bda873b8ee

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, SVEeN написа:

По този въпрос колегата от по горен пост ви е отговорил, но има и резерви, като е посочил, че нещо доставчиците не са много коректни. 

Според вас: Не е ли най добре да оставите този лаптоп и да купите нов, но от място, където се доверявате на търговците, а не както сте направил. Представете си, че го дадете на сервиз, оправят го и след 3-4 дни, отново дефект( почти 100% сигурно) Че той ще ви излезе златен  със месечните му ремонти! Парите са ваши, лаптопа също, а написаното от мен е само най добра препоръка!

https://www.aliexpress.com/item/32903022759.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя си едни груби сметки, като ако говорим за цена и ако нямам възможност за нов (който го намерих за 1200 лв същия) мисля, че един ремонт ще излезе малко по евтино. Друг е въпроса какво ще ми кажат в сервиза, защото да не забравяме че в България сме си кожодери и как да бъда сигурен, че няма да купи платката (ако реша  да я сменям наистина) за 150 лв. примерно и да ми я продаде за 300+ някаква сума за ремонт ... варианти много :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, SVEeN написа:

Мога ли да заменя с такава на g50-70

преди 22 часа, DarkEdge написа:
Цитат

5B20G38600 For Lenovo G50-70 Z50-70

преди 14 минути, SVEeN написа:

СПАМ: А ето и какво открих

Щом ти се дават $30 повече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Щом ти се дават $30 повече...

Твоята връзка е с в вградено видео, затова е и по-евтина платката.

преди 1 час, SVEeN написа:

Това изглежда добра оферта, но все пак продавача си го е написал:

Цитат

Fit For Lenovo Z50-70, Please compare your motherboard with our photo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е дъно с вградено видео за да не бере ядове с "външно", вероятно "препечено" за да се продаде, а пък мъртвороденото с 840М не ми се и коментира! 

Авторе, поръчвай от продавач с добра репутация, че да не останеш на "плюс" с още една не работеща платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...