Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже не съм много наясно с VPN-ите, реших да направя една тема тук.

Та, понеже живея в Германия, тук пиратството е забранено и имат солени глоби, въпроса ми е ако си закупя VPN и се свържа примерно към българия, то ще мога ли да използвам пиратските сайтове и да тегля каквото поискам? Питам най-вече защото искам да дръпна Photoshop CS6, а месечните такси са им големи и не ми се дават куп пари за нещо което няма да използвам редовно, а и някой филмче за наните да сваля, че не разбират много, много немски.

Та, имате ли представа дали ще ме хванат, и ако не, да ми препоръчате някое сайтче за VPN.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако започнат да разследват със сигурност ще те хванат,  има държави в които не обръщат внимание и може си пиратстваш на воля,  но в Германия нямам представа какво е отношението на властите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста трудно ще е те хванат, качествените VPN услуги всеки път се закачват за произволен сървър. Те имат стотици по целия свят и връзката между твоя компютър и vpn сървъра е криптирана и дори интернет доставчика ти не може да види какъв трафик се обменя между теб и vpn сървъра. Ако някой реши да те разследва ще трябва да обиколи половината свят за да получи достъп до сървърите през които си се свързвал, а да не говорим че повечето от тях не пазят логове и каузата е изгубена от самото начало. Един от добрите VPN-и е https://nordvpn.com/ с повече късмет и ровене имат планове с абонамент за по 3 години на цена от около 100-150$ за целия период. 

Друг въпрос е обаче дали сайтът, който искаш да посещаваш след това не е блокирал повечето ИП адреси на конкретния ВПН. Примерно може да си купиш ВПН и да се окаже, че самите замунда са блокирали ИП адресите му и пак да нямаш достъп до ресурса, които искаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За туй, купуваш си (а вероятно и имаш захвърлена някъде в БГ) някаква стара кошница и правиш горе-долу това, или това. Така, без значение в коя точка на Земята си, ще имаш криптиран достъп до собствената ти машина в БГ и то безплатно. Ест, стига да има някого у вас в БГ и да плаща за интернет (сестра, родител). Ако нямаш 50-100лв за кошница и такса за нет - плащаш за услуга като НорВПН.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, WhiteTooth написа:

Здравейте, понеже не съм много наясно с VPN-ите, реших да направя една тема тук.

Та, понеже живея в Германия, тук пиратството е забранено и имат солени глоби, въпроса ми е ако си закупя VPN и се свържа примерно към българия, то ще мога ли да използвам пиратските сайтове и да тегля каквото поискам? Питам най-вече защото искам да дръпна Photoshop CS6, а месечните такси са им големи и не ми се дават куп пари за нещо което няма да използвам редовно, а и някой филмче за наните да сваля, че не разбират много, много немски.

Та, имате ли представа дали ще ме хванат, и ако не, да ми препоръчате някое сайтче за VPN.

Късмет намерих ви немска промоция за 1 година неограничен vpn достъп https://www.okayfreedom.com/specials/chip0619/of

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kalin Karaboychev написа:

че самите замунда са блокирали ИП адресите

това сериозно ли ?

за първи път чувам  замунда да блокира ип адреси 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kalin Karaboychev написа:

Доста трудно ще е те хванат, качествените VPN услуги всеки път се закачват за произволен сървър. Те имат стотици по целия свят и връзката между твоя компютър и vpn сървъра е криптирана и дори интернет доставчика ти не може да види какъв трафик се обменя между теб и vpn сървъра. Ако някой реши да те разследва ще трябва да обиколи половината свят за да получи достъп до сървърите през които си се свързвал, а да не говорим че повечето от тях не пазят логове и каузата е изгубена от самото начало. Един от добрите VPN-и е https://nordvpn.com/ с повече късмет и ровене имат планове с абонамент за по 3 години на цена от около 100-150$ за целия период. 

Друг въпрос е обаче дали сайтът, който искаш да посещаваш след това не е блокирал повечето ИП адреси на конкретния ВПН. Примерно може да си купиш ВПН и да се окаже, че самите замунда са блокирали ИП адресите му и пак да нямаш достъп до ресурса, които искаш. 

В такъв случай мога да направя по-евтин абонамент за да проверя дали ще ми върши работа, първоначално си мислех да пробвам с email, някой да ми изпрати програма/филм под формата на папка или какъвто и да е тип файл и Аз просто да го изтегля. Не вярвам да успеят да ме хванат и по този начин, тъй като gmail си е напълно legit и ежедневно се получават документи.

преди 2 часа, Gangosa написа:

Късмет намерих ви немска промоция за 1 година неограничен vpn достъп https://www.okayfreedom.com/specials/chip0619/of

На такива не вярвам, немците не правят просто така едногодишни промоций.

преди 2 часа, Masakra написа:

За туй, купуваш си (а вероятно и имаш захвърлена някъде в БГ) някаква стара кошница и правиш горе-долу това, или това. Така, без значение в коя точка на Земята си, ще имаш криптиран достъп до собствената ти машина в БГ и то безплатно. Ест, стига да има някого у вас в БГ и да плаща за интернет (сестра, родител). Ако нямаш 50-100лв за кошница и такса за нет - плащаш за услуга като НорВПН.  

Това означава че трябва да си бия 15 дена отпуск, да си отида до България, съответно да намеря части, да подписвам договори за интернет и да се мъча с тъториали, става дълга и широка, просто няма как да седна и да се занимавам с подобно нещо, точно поради тази причина питам за VPN, 2 клика на мишката и си в Серевния Полюс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yvan Sergeеv написа:

това сериозно ли ?

Какво си чувал и каква е действителността са много различни неща. Точно замунда блокират най-много международния трафик защото не искат да се виждат от вън прелестите им. Ето ти пример точно през VPN при опит да се отвори сайта им.

screenshot-foreign.zamunda.net-2019_07.10-10-35-36.png.05b8ec088e91a78d3bb122f55da17df4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Yvan Sergeеv написа:

това сериозно ли ?

Че те са баннали всичко извън България, какво се чудиш?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Иначе VPN-и дал Господ, може и безплатен примерно https://touchvpn.net/

От друга страна може да докопаш и някоя кракната версия на платените, но това е малко трудно щото повечето губят ефекта на крака след като се обновят, но пък затова има TOR и MyPal те са безплатни и достатъчно сигурни, ако им лепнеш някой безплатен VPN хептен няма как някой да успее да разбере какви ги вършиш онлайн.

Сяколкото до незаконното пиратство в интернет - Това си е незаконно навсякъде по света къде има интернет, друг е въпроса дали някой ще седне да се занимава с теб заради това че си дръпнал една програма или пък игра или някой филм.
Най общо казано по-на прицел са тези дето разпространяват, ако си решил да разпространяваш, тука вече нещата са по зложни, ама ако става дума да си дърпаш програми/игри и филми лично за теб в къщи не го мисли толкоз, няма кой да ти се заяде. Аз съм във Франция от има няма две години никой не ми е казал копче пък тегля и с истинското ми IP и с VPN и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Bubbles написа:

Че те са баннали всичко извън България, какво се чудиш?

това е друго

понеже американите и други западни утрепки се правят на инересни и забраняват телевизионни  предавания да се предават по интернет в страни извън споменатите страни 

преди 5 часа, Kalin Karaboychev написа:

Какво си чувал и каква е действителността са много различни неща

имам предвид  българия

действителносста  е каквото ти каже администратора на сайта защо е така освен ако не те излъже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Kalin Karaboychev написа:

Какво си чувал и каква е действителността са много различни неща. Точно замунда блокират най-много международния трафик защото не искат да се виждат от вън прелестите им. Ето ти пример точно през VPN при опит да се отвори сайта им.

screenshot-foreign.zamunda.net-2019_07.10-10-35-36.png.05b8ec088e91a78d3bb122f55da17df4.png

В крайна сметка, ако VPN-ът не работи за конкретният сайт ще ми излиза по подобен начин, както на screenshot-а?

Отделно да попитам, ще помогне ако някой те флууди, или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, WhiteTooth написа:

В крайна сметка, ако VPN-ът не работи за конкретният сайт ще ми излиза по подобен начин, както на screenshot-а?

Отделно да попитам, ще помогне ако някой те флууди, или?

Да, нещо подобно ще се появява на блокираните сайтове. Никакъв шанс няма някой да те флууди защото изобщо не знае твоя ИП адрес. Другите виждат ИП адресът на сървъра през който си излязъл и няма никакъв шанс за атака срещу теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2019 г. в 23:16, WhiteTooth написа:

Или няма да видиш нищо-както е в случая с Express VPN  и Китай :)
За Мунда-ВПН със сървъри в България (подържащи р2р,иначе забрави за торенти),та Карабойчев много добре те е ориентирал към кой да се насочиш.
Отделно Норд може да се ползва безплатно на всеки 7-м дни ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@WhiteTooth един разработчик промотираше свой безплатен VPN, приложение налично от микрософт магазина. По ирония на съдбата по-късно е премахнато за да върви платена услугата като плъгин към браузъра и въпреки, че приложението го няма вече в магазина, този който си го е изтеглил му работи безплатно. :)  Интересното в случая, че Замунда е адаптирана за работа с Румъния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Бонбон с катран! написа:

@WhiteTooth един разработчик промотираше свой безплатен VPN, приложение налично от микрософт магазина. По ирония на съдбата по-късно е премахнато за да върви платена услугата като плъгин към браузъра и въпреки, че приложението го няма вече в магазина, този който си го е изтеглил му работи безплатно. :)  Интересното в случая, че Замунда е адаптирана за работа с Румъния.

Това е супер якото приложение, имам си го на компютрите и на телефона, приложението още го има в магазина на майкрософт но сега ти ми обясни и защо от време на време не е достъпно за всички устройства, а аз горе съм дал линк към него и там в техния сайт има линк към приложението в магазина, пък и за лисицата добавката им също е безплатна. :)

Апропо попаднах един сайт за кракнати програми и там ги имаше повечето платени VPN клиенти, засега съм пробвал само betternet и работи добре, мисля да пробвам и hotspot щото по спомени той беше най проблемен от към кракове заради вечните си ъпдейти. Линк не давам защото не ми се ще модераторите да си помислят че сайта мой и му правя реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Bubbles написа:

Това е супер якото приложение, имам си го на компютрите и на телефона, приложението още го има в магазина на майкрософт но сега ти ми обясни и защо от време на време не е достъпно за всички устройства, а аз горе съм дал линк към него и там в техния сайт има линк към приложението в магазина, пък и за лисицата добавката им също е безплатна. :)

Олееее, верно си давал линк, извинявай че не съм погледнал. Значи, потребителят може да вижда страницата, но тя е скопена и няма да ти инсталира приложението, а по-скоро ще те пренасочи. Това мисля е замисъл на авторите да пренасочат своите потребители към платена версия. Но аз съм си го изтеглил и си го инсталирам по всяко време на всеки компютър и ми работи безплатно. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Бонбон с катран! написа:

Олееее, верно си давал линк, извинявай че не съм погледнал. Значи, потребителят може да вижда страницата, но тя е скопена и няма да ти инсталира приложението, а по-скоро ще те пренасочи. Това мисля е замисъл на авторите да пренасочат своите потребители към платена версия. Но аз съм си го изтеглил и си го инсталирам по всяко време на всеки компютър и ми работи безплатно. :) 

Одеве се пробвах, в момента приложението е достъпно в магазина на на чичо Бил но само с директнен линк, с търсачката не се намира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Bubbles написа:

Одеве се пробвах, в момента приложението е достъпно в магазина на на чичо Бил но само с директнен линк, с търсачката не се намира.

Деинсталирай програмата и опитай да я инсталираш отново! Кажи имаш ли успех? Аз инсталирам всякакви приложения от магазина, но само тази програма ме лъже. Даже май казваше, че вече сме го имали, а всъщност е деинсталирана. Докато офлайн се инсталира без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Деинсталирай програмата и опитай да я инсталираш отново! Кажи имаш ли успех? Аз инсталирам всякакви приложения от магазина, но само тази програма ме лъже. Даже май казваше, че вече сме го имали, а всъщност е деинсталирана. Докато офлайн се инсталира без проблем.

Да и при мен се получава от време на време, снощи се пробвах и стана, ся мисля да се пробвам някак да докопам инсталанционния пакет на приложението и да си го запазя за да избегна мъките, ако успея ще пусна и тук. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей тоя чичко Били така ги скрил тия приложения че с клизма трябваше да го вадя : https://yadi.sk/d/4TwpHMundJc8-w

Парола : Bubbles

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Bubbles написа:

Брей тоя чичко Били така ги скрил тия приложения че с клизма трябваше да го вадя

Не са ли сменили версията? 😮 Тя тази версия 1.1.5 върви от 7 месеца! А за два месеца сменяваха от 1.1.3 до 1.1.5, сега ги няма никакви! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бонбон с катран! написа:

Не са ли сменили версията? 😮 Тя тази версия 1.1.5 върви от 7 месеца! А за два месеца сменяваха от 1.1.3 до 1.1.5, сега ги няма никакви! :) 

Не съм обръщал внимание на версиите, важното е че работи при това по-добре от доста от платените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...