Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Устройството е Canon Pixma MG3520 , ОС на лаптопа е Windows10.

Проблема е следния :от интернет директно печата ,копира документи директно и ги печата,но не ми печата  файлове записани  в лаптопа .

От Word също печата,проблема е само с файлове ,който са сканирани и запаметени или изтеглени и запазени за последващ печат.

Драйверите са изтеглени ,нямам оригинален диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, dizela_99 написа:

не ми печата  файлове записани  в лаптопа .

Как се опитващш да печаташ? През Send To  менюто ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какви са тези файлове? В какъв формат са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Как се опитващш да печаташ? През Send To  менюто ли?

С десен бутон .Имам в падащото меню -"печат".От там ми прехвърля файла към печатане с предварителните настройки за формат,тип хартия и избор на принтер.

преди 1 час, Емил Костов написа:

И какви са тези файлове? В какъв формат са?

Например ,сканиран документ и запазен за последващо разпечатване.

Формат А4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, dizela_99 написа:

С десен бутон .Имам в падащото меню -"печат".От там ми прехвърля файла към печатане с предварителните настройки за формат,тип хартия и избор на принтер.

И появява ли се някакво съобщение? Принтерът зададен ли е като принтер по подразбиране? Какво е поведението през менюто Send To?

За един файл ли става дума или за множесво (над 15) файлове наведнъж?

Регистрирай shell.dll  файла от cmd с администраторски права:
regsvr32 /i shell32.dll

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се появява съобщение ,той започва отпечатване ,но излиза бял лист.През Send нямам опция за печат. Това за принтер по подразбиране го четох,но ми излиза прозорец ,че Windows няма да може да управлява принтера и не знам дали да го задам като такъв ,да не "забатача" още проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Control panel >Devices and printers >Canon отметнат ли е със зелена отметка? Ако не е - десен клик по иконата му и избираш Set as default printer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададох по подразбиране,има зелена отметка и пак ми изкарва бял лист. Срещнах някъде мнение за смяна на потребителски настройки ,но не знам как и дали това ще оправи проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите.Проблемът се реши просто ,но нямаше кой да се сети.В контролен панел ,десен бутон и "отстраняване на неизправности".

Изписа ,че са направени промени и да опитам пак отпечатване.Сега прозореца за отпечатане ми излиза по друг начин и най -важното ,вече печата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...