Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

тази сутрин ми се обади моя близка която получила странно съобщение във Viber !

Обърнала се е към мен защото знае че участвувам в няколко онлайн форуми от години,

от където черпя много ценна информация и получавам компетентни препоръки и то . . .на часа !

Аз лично в Интернет пространството съм попадал на какви ли не измами, но за подобна изпратена

до личния ти телефон в подобно уважавано масово приложение - никога !

За това и казах да не пипа нищо по него, до момента в който успеем да изясним произхода му:

Izvestie_vv_VIBER.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Optium написа:

Здравейте,

тази сутрин ми се обади моя близка която получила странно съобщение във Viber !

Обърнала се е към мен защото знае че участвувам в няколко онлайн форуми от години,

от където черпя много ценна информация и получавам компетентни препоръки и то . . .на часа !

Аз лично в Интернет пространството съм попадал на какви ли не измами, но за подобна изпратена

до личния ти телефон в подобно уважавано масово приложение - никога !

За това и казах да не пипа нищо по него, до момента в който успеем да изясним произхода му:

Izvestie_vv_VIBER.jpg 

Ето ти обща информация за телефона: От там насетне си ти. Започни разследването - СЕГА! Успех!

ScreenShot008.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

логично... все пак доверяваш контактите си + своя телефонен номер на некадърните индийски програмисти, а те на кого ги дават - отдеден въпрос... все пак е възможно потребител на random да се пробва да налучка телефони с цел спам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Колев60 написа:

Ето ти обща информация за телефона

Благодаря ви много !

Така и предполагах че ще се получи !

На кого да се обадя, за да предотвратим тази измама !?

Имайте в предвид че /явно/ звънят на предимно възрастни хора с цел измама . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Optium написа:

Благодаря ви много !

Така и предполагах че ще се получи !

На кого да се обадя, за да предотвратим тази измама !?

Най логично е да се обадите на Вътрешно министерство - Казахстан. И от там нататък - каквото сабя покаже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или просто я посъветвай да направи така както правя аз. Игнорирайте  такива съобщения с цел предотвратяване на последици.

Ако е възрастна жената мисля, че трябва въобще да не обръща внимание на такива работи, особено за такава сума! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Колев60 написа:

Най логично е да се обадите на Вътрешно министерство - Казахстан. И от там нататък - каквото сабя покаже!

Вие също разбирате от тези неща, направете го !

Аз имам някакви координати на администрацията на Viber и ще ги уведомя за пробива

в системата им !

Жалкото е че тези мръсници са си "изпипали" добре работата, защото правих опити този

номер да го блокирам във VIBER, но не се получи !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да ти налучка номера и да ти прати съобщение. Решението е да се блокира номера и да се репорне към viber:

https://support.viber.com/customer/en/portal/articles/2002168-spam-messages-on-viber?b_id=3838

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера защо изобщо някой обръща внимание на тези измислени фалшиви съобщения от незнаен произход. След първия прочетен ред и край, изтрива се. Нататък няма нужда дори да се чете.

Толкова години номера се изтърка, че вече не минава никъде. През годините всеки от нас е попадал на какво ли не по сайтове и имейли. Сега просто е на вайбър, но схемата е същата.

По-лошото е, че се получава на смартфон от където е много по-лесно да се краде лична информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Optium написа:

Стига бре !

Колцина възрастни могат да прочетат съобщение на друг език ?! И какво според теб щеше да направи въпросната дама по-нататък с това съобщение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Всеки може да ти налучка номера и да ти прати съобщение. Решението е да се блокира номера и да се репорне към viber:

https://support.viber.com/customer/en/portal/articles/2002168-spam-messages-on-viber?b_id=3838

Горе съм го написал много точно и ясно:

НЕ МОЖЕ ДА СЕ БЛОКИРА ОТ СТРАНА НА ПРИЛОЖЕНИЕТО VIBER !

Това означава че ще останеш и за в бъдеще в тяхната <база данни> като потенциална тяхна мишена !?

Така че ако този път са те "пропуснали", за в бъдеще ще намерят начин да ти . . .скроят капата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши номера в контактите, примерно напиши "спам" като име (ако искаш). След това можеш да го добавиш към блокирани. След това можеш да го изтриеш от контактите, но ще си остане в блокирани. Поне при мен така се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не съм виждал как могат да се блокират номера. Не знам дали е и какво е, но реално може лесно да се направи БОТ софтуер и да се започне такъв спам. Решението, както във всяко едно БЕЗПЛАТНО преиложение, имейл и т.н. е да се игнорира. Имаше го в скайп, има го все още по имейли, има го по месинджър. Не знам защо си правите труда да осъждате. Давате ли пари на вайбър ?! НЕ......, съмнявам се да има 2 процента от българите, които дс ползват например Viber out ида предявяват тогава че позлват платена услуга и имат спам. И в мирката едно време имаше бълвоч на спам и какво ли не. Така и ще си остане, вайбър не е БОГ а едно приложение, БЕЗПЛАТНО за комуникация. До ту ксеп риключва със всичко.... Освен ако не искате и Captcha да сложат на всяко пращане на съобщение аджаба да се премахнат ботовете.......... Мен повече това би ме дразнило честно казан, на всеки ентър да чакам кепчата и да избирам коли, тротоари или други квадратчета за три думи на ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.07.2019 г. в 13:40, the professor написа:

все пак доверяваш контактите си + своя телефонен номер на некадърните индийски програмисти !

Вие излязохте безгранично прав като казахте с какви олигофрени си имаме работа във VIBER !

Дори по форумите където са събрани хора от "кол и въже" не биха ми предложили подобна глупост,

а именно да си блокирам разговорите в приложението, за да се предпазя от подобен телефонен рекет:

Otgovor_ot_Viber.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко разговора през viber-in провеждаш, та е проблем да го забраниш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вайбър не е правен от индийски програмисти. Научете си уроците...Да не говорим, че освен безплатен е и OPEN SOURCE - https://developers.viber.com
Ако беше написал в гуглето щеше да видиш. Минават от израелци в кипът, към японци и т.н.

Собственик на приложението Viber е международната компания Viber Media с главен офис в Кипър,[4] с развойни центрове в Република Беларус (Минск,[5] Брест) и Израел.[6] Компанията е основана от израелците Талмон Марко и Игор Магазинник.[7] До февруари 2014 г. най-големи акционери във Viber Media са израелските семейства Шабтай (55,2% от акциите) и Марко (11,4%), а също американската компания IRS West (12,5%). От февруари 2014 г. 100% от акциите на компанията принадлежат на компанията Rakuten на японския милиардер Хироши Микитани.[8]

А за спам-а същото се случва дори и на Whatsap-a вече, същото може да се случи на телеграм и на всякакив други прилоцения за комуникация... Ако участвате не само със ползване на платени опции на приложение, но и сте донор с направени дарения или пък сте част от корпорацията собственик на viber, ТОГАВА можете да ИСКАТЕ... На българина му дай безплатно, да дойде вчера и да работи като че струва 1 милион, без грешки и нежелани ефекти... Като искате, направете си! Като искате плащайте или купете дял от Viber и готово, до тогава смукалката и дим да ви няма, като не ви харесва приложението, сменяте с друго и готово. Аз например позлвам телеграм, лекичък, удобен, на всякакво устройство и мога да имам колкото си искам устройства на един номер, да не говорим че се ъпдейтва за секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от RAISA
      Здравейте, хакнаха Viber-а на дъщеря ми. Нейна позната е получила съобщения от нейния номер, а дъщеря ми дори я няма в контактите се. Инстлирала съм viber-а и на лаптопа уж да следя кореспонденцията, но и на двете места липсва хронология на чата. Притеснена съм какъв достъп до телефона може да имат. Тя е с iphone 7. Също искам да питам с back up на телефона или изтриване на всичко от него дали ще е "безопасен" за ползване. Аз ще и сменя и номера, и телефона, но ме интересува този телефон до каква степен може да бъде засегнат.  
    • от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&amp;t=258067&amp;hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
    • от milen_sf
      Здравейте.
      Имам следният проблем, който се проявява само при чатовете от Viber на компютъра ми.
      Мога да изпращам и получавам всякакви линкове към чатовете, но когато се опитам да кликна на който и да е линк, той не ми се отваря автоматично в браузъра. Въобще по никакъв начин не успявам да го отворя в браузъра на компютъра.
      Някой може ли да ми каже, каква е причината и как мога да оправя този проблем?
    • от Safet Luman
      Здравейте искам да ви питам защо ме показва онлайн при положение че не съм влизал в приложението?
    • от Soviet Soldier
      Привет!

От доста време забелязвам изскачащи и крайно неприятни реклами ,заемащи половината лист с абонати. Опитах се да намеря из интернет информация относно това ,как да ги премахна. Пробвах ,дори да блокирам един адрес ,на принципът за премахване на рекламите в скайп ,но не се получи. За това се сетих да пиша тук ,та ако някой има представа, как да премахна тези нежелани и крайно дразнещи реклами ще се радвам да сподели. 

П.С. Забравих да спомена ,че ОС ми е Windows 8.1 ,ако това има значение. 
  • Дарение

• Добави ново...