Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Натоварен процесор.


Препоръчан отговор

Здравейте, приятели!

От няколко дни забелязвам, че когато играя Warcraft III: Frozen Throne, FPS-а ми пада до 20-25 и е доста неприятно да се играе. Пуснах таск мениджъра, после влязох в монитора на ресурсите и установих, че процесора ми е на 50%, дори когато не съм пуснал нищо и съм на десктопа. Подредих процесите и видях, че има един, който товари доста повече от останалите - rundll, само че не съм сигурен дали беше rundll.exe или rundll32.exe. Спрях процеса и процентите моментално спаднаха до 1. Какво мога да направя според вас?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Traxex написа:

Здравейте, приятели!

От няколко дни забелязвам, че когато играя Warcraft III: Frozen Throne, FPS-а ми пада до 20-25 и е доста неприятно да се играе. Пуснах таск мениджъра, после влязох в монитора на ресурсите и установих, че процесора ми е на 50%, дори когато не съм пуснал нищо и съм на десктопа. Подредих процесите и видях, че има един, който товари доста повече от останалите - rundll, само че не съм сигурен дали беше rundll.exe или rundll32.exe. Спрях процеса и процентите моментално спаднаха до 1. Какво мога да направя според вас?

Благодаря!

Като за начало кажи какъв ти е процесорът, даже с каква конфигурация разполагаш и с каква ОС си?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж къде се намира този процес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости shark_turboto

Абсолютно същото ми се случва от около 2 седмици насам. Същият процес, подобно натоварване. Убивам процеса и всичко се оправя за неопределено време, обикновено около седмица. Процесът е rundll32.exe. Win7 x64 с изключени ъпдейти. Веднъж се случи без да се играе, гледах Twitch, веднъж тествах температури при GTA: SA. Възможно е да е съвпадение.

При мен процесора е core i5-2410m. Няма да се учудя, ако и на автора е интелски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, пропуснах да спомена за конфигурацията. Слабичък и стар е, но до скоро работеше доста добре.

Intel Pentium E2180 - 2GHz;

2 GB RAM;

Video - GT8600

Windows 7 - 32 бита.

Сега процеса го няма, но натоварването отново е около 50%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Traxex написа:

Сега процеса го няма, но натоварването отново е около 50%.

Хм, да не се окаже, че процесорът идва бавничък?! Но пък не е много стар. На 12 годинки е. Почти тийнейджър...:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Traxex написа:

Да, пропуснах да спомена за конфигурацията. Слабичък и стар е, но до скоро работеше доста добре.

Intel Pentium E2180 - 2GHz;

2 GB RAM;

Video - GT8600

Windows 7 - 32 бита.

Сега процеса го няма, но натоварването отново е около 50%.

Това отива на боклука. Нищо не става от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Traxex написа:

Подредих процесите и видях, че има един, който товари доста повече от останалите - rundll, само че не съм сигурен дали беше rundll.exe или rundll32.exe. 

Това е процес от Nvidia драйвер за видео картата, обновете драйвера до последна версия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Това отива на боклука. Нищо не става от него.

Въпреки това, тоя процес е подозрителен. Конфигурацията е ок, за WarCraft III. Може да е глупавата телеметрия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто не го ползвам за нищо особено, затова и ми върши работа. Вкъщи влизам само в интернет и Уаркрафт. Да се върна на Уаркрафта - преди да се появи проблема с натоварването, си държеше 60 FPS и нямаше никакъв проблем. Още нещо - объркал съм се с rundll, защото PID всъщност е Process ID, а аз ги подредих по PID. Сега обаче видях, че това всъщност е номер на процеса. Оказва се, че не знам какво натоварва процесора. Да, стар е, но щом подкарва няколко различни софтуера за чертане, не виждам защо ще има проблем с една доста стара игра, която няма особени изисквания и която е вървяла перфектно до преди няколко дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То с този компютър, какъвто и сайт да отвориш, процесора ще се натовари на 100% на двете ядра за неопределено време. Да не говорим за ужасно малкото RAM памет. Как не знаеш какво натоварва процесора, като в task manager всичко си пише? Цъкни му опцията да ти покаже всички процеси. Може да пробваш и с външно приложение като

https://processhacker.sourceforge.io/

С него ще получиш по-подробна информация за процесите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Traxex написа:

Просто не го ползвам за нищо особено, затова и ми върши работа. Вкъщи влизам само в интернет и Уаркрафт. Да се върна на Уаркрафта - преди да се появи проблема с натоварването, си държеше 60 FPS и нямаше никакъв проблем. Още нещо - объркал съм се с rundll, защото PID всъщност е Process ID, а аз ги подредих по PID. Сега обаче видях, че това всъщност е номер на процеса. Оказва се, че не знам какво натоварва процесора. Да, стар е, но щом подкарва няколко различни софтуера за чертане, не виждам защо ще има проблем с една доста стара игра, която няма особени изисквания и която е вървяла перфектно до преди няколко дни.

Това е слаба машина. Вече не може да я използваш за нищо. Не го пиша просто така за коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

То с този компютър, какъвто и сайт да отвориш, процесора ще се натовари на 100% на двете ядра за неопределено време.

Цитат

Пуснах таск мениджъра, после влязох в монитора на ресурсите и установих, че процесора ми е на 50%, дори когато не съм пуснал нищо и съм на десктопа.

Сега в момента се движи между 8% и 16%, докато пиша тук.

Както и да е, явно изведнъж е решил да се прецака... Благодаря на всички за помощта! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, приятели. Нямам намерение да възобновявам темата или да навлизам в спорове, просто искам да ви информирам, че проблема наистина се оказа Rundll.exe, който се стартира със стартирането на играта, но след като вляза в играта и го премахна от монитор на ресурсите, нямам никакъв фрийз и FPS-а е добре. При мен остава въпроса защо този процес изведнъж е започнал да се стартира и да ми създава проблеми, след като играта я играя от много години и преди не го е имало... Е, все пак безкрайно стария ми процесор все още върши работата, за която го ползвам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Traxex написа:

Здравейте отново, приятели. Нямам намерение да възобновявам темата или да навлизам в спорове, просто искам да ви информирам, че проблема наистина се оказа Rundll.exe, който се стартира със стартирането на играта, но след като вляза в играта и го премахна от монитор на ресурсите, нямам никакъв фрийз и FPS-а е добре. При мен остава въпроса защо този процес изведнъж е започнал да се стартира и да ми създава проблеми, след като играта я играя от много години и преди не го е имало... Е, все пак безкрайно стария ми процесор все още върши работата, за която го ползвам. :)

Както бях писал по - горе това е процес от Nvidia драйвер. 

Виж дали нама да помогне това 

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-is-rundll32exe-and-why-is-it-running/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за какво точно служи и какво се случва тогава, когато го спра ръчно? Защото го спрях 2 пъти и FPS-а се оправи, а нямах никакви проблеми с играта, от самото изключване на dll-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости shark_turboto

Хайде да се обзаложим, че не е свързан с nvidia, нито с вируси. Аз си оправих проблема с точно 15 минути разучаване.

Целият проблем, при мен и още много други хора, започва от Microsoft (естествено, от кой друг) и техния Games Explorer. В момента, в който се пусне игра, която е инсталирана, Games Explorer се опитва да се свърже със сървър от който сваля новини, ъпдейти и т.н. Само че MS в един момент решават, че този сървър вече не им трябва. И така, Games Explorer се опитва да се свърже, после пак и отново. Съветвам те да видиш Command line на процеса в таск мениджъра и да потвърдиш, че накрая завършва на gameux.dll и gameuxlegacy. Това се случва основно с по-стари игри, каквито са WC3 и GTA: San Andreas. Много хора се оплакват точно от тези игри основно.

И така, след като потвърдиш, че става въпрос за gameux.dll и gameuxlegacy, преминаваме към спирането на това безумие games explorer. Тъй като си с 32-битова ОС, при теб е по-лесно, реално една команда по-малко. Отваряш cmd с администраторски права и пишеш следното: regsvr32 -u c:\windows\system32\gameux.dll . Това ти дерегистрира .dll файла. При нужда, може да се регистрира отново, но не знам кой би направил това.

Друг вариант е, да разровиш в регистрите (сега ме мързи да търся точно къде беше) и да намериш къде е описан уеб адреса, към който се свързва games explorer и да го промениш на localhost или 127.0.0.1 което е същото. Но и от това няма нужда, защото изисква повече от теб, от една команда. Другият вариант е да използваш take ownership, като първо го добавиш в контекстното меню, което е още по-досадно да се прави и после промениш името на въпросния gameux.dll на gameux.old или въобще каквото решиш.

После си играеш и не четеш глупости, че процесора бил стар, че машината била за кофата и т.н. Занимавам се с един ASUS X50GL на сигурно 10 години с Т5800 и 8200G видео мисля, 2 гиги рам и някакъв позорно малък хард и лаптопа е повече от перфектен за браузване, филми и леки игри. Честно казано, дори като конструкция е на светлинни години от умрелите "геймърски" лаптопчета до 3к лв с усукващи се шасита и кривящи се пластмаси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Traxex написа:

А за какво точно служи и какво се случва тогава, когато го спра ръчно? Защото го спрях 2 пъти и FPS-а се оправи, а нямах никакви проблеми с играта, от самото изключване на dll-а.

А направи ли това, което ти казах?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, AAUUXX написа:

Както бях писал по - горе това е процес от Nvidia драйвер. 

Виж дали нама да помогне това 

https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/what-is-rundll32exe-and-why-is-it-running/

Да, процеса се стартира от папката, от която трябва, но не присъства в процесите, които се стартират със стартирането на Windows 7 - в msconfig и ще пробвам нещо друго...

Иначе, rundll32.exe действително е свързан с библиотеката gameux.dll, която shark_turboto спомена по-долу.

Сега ще поразровя още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дерегситрирах gameux.dll, но библиотеката rundll32.exe се стартира отново и пак от същото място.

C:\Windows\system32\rundll32.exe C:\Windows\system32\gameux.dll,GameUXShim {63dc63d0-97d3-4590-9ed7-3a682fc118df};E:\Games\Стратегии\Warcraft III 1.26 - RGC\Frozen Throne.exe;2504

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че уж е премахнато това, но вече в новите версии на windows:

https://www.gog.com/forum/general/games_explorer_gameuxdll_and_rundll32_issues_with_offline_gaming

Пробвай да преименуваш файла и виж дали всичко ще работи нормално, примерно го преименувай на "gameux._dll"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така... Дерегистрирането на библиотеката не помогна, не присъстваше и в msconfig, но най-после проблема сякаш е решен. Минах през доста глупави перипетии - трябваше да си дам права за фул контрол, даваше ми някакви грешни, но най-после успях. Промених името на gameux.dll (сложих няколко черти, за да знам че съм правил нещо) и сега rundll32.exe не се стартира, със стартирането на играта. Мисля, че всичко е точно. Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат, както и на тези, които не ми обясняваха колко стар и смотан ми е процесора, че вече чак е и за боклука. Този компютър все още подкарва програми като AutoCad, SolidWorks и Photoshop. Е, разбира се, че настройките са на минимум... : )

image.jpeg.ad23fc51449294f0abbef857fb743823.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...