Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да си добавя още 2 гб рам в компютъра и намерих 2 типа, CL5 и CL6 ,та искам да попитам коя е по-добре да купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никаква разлика  само че

ако не е еднаква  CL има проблеми

трябва да се види каква имаш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 6 часа, Veselin_7 написа:

CL5 и CL6

това показва, броят на циклите за една операция, от което следва, че тая с по-малко цикли е по-бърза
както ти посочиха в предишен пост, на можеш да сложиш памети с различни цикли за операция
трябва да са еднакви

пп

на практика няма разлика в скоростта

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложат памети с различни цикли. Не ги слушай горните. Ако не си нагодят автоматично параметрите просто може да настроят ръчно в БИОС, с използуването на готови профили, или отделно за всеки параметър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на дъното?

Точен модел на наличната ти памет?

Ползвана OS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Точен модел на дъното?

Ползвана OS?

Цитат

1.5ГБ рам DDR400

1.8Ghz процесор (едноядрен мисля)

Няколко пъти са го питали в другите му теми, явно не си знае какви са му чарковете, или не може да загрее(българския реотан) че в хардуерните теми като се пита, е (почти) задължително да има точно описание на щайгата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6.5GB рам

WINDOWS 10 home

20190711_155250.jpg

преди 7 часа, plamen_petrov_80 написа:

Точен модел на дъното?

Ползвана OS?

Дъното е:

m2rs485-btx.106  

преди 6 часа, sliderum написа:

Няколко пъти са го питали в другите му теми, явно не си знае какви са му чарковете, или не може да загрее(българския реотан) че в хардуерните теми като се пита, е (почти) задължително да има точно описание на щайгата.

преди 6 часа, sliderum написа:

Знам си частите,трябваше ми да разбера разликата,на моята рам не пише CL5 или CL6 е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung -cf7 - ти е CL6, а AXEGA CL5 - значи в твоя случай няма значение дали ще вземеш CL5 или CL6 - всички ще работят на CL6.

С програми от рода на: Speccy, CPU-Z, Aida64 ... могат да се гледат тези неща също.

Аз бих прегледам с колко чипа е паметта ми (най-вече AXEGA ) и да взема подобна на нея - предполагам ги комбинираш 2х Samsung + 2-те различни по двата канала на дъното ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така:

Дъното, ако не се лъжа поддържа до поне официално Компак му разрешават 8ГБ оперативна памет

Така че, решението е да заложите новият модул на мястото на този от 512МБ, това е програма максимум. Изглежда няма проблем с автоматичната настройка, предвид че сега вървят толкова различни като  марки и честоти  модули, освен ако някой който разбира не е правил нужните настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм му правил такива настройки,бил е 2-3 пъти при майстор ама нз дали е правил нещо такова и да на мястото на тази от 512мб мисли да я сложа , значи каквато и да сложа нямам проблем!

преди 10 минути, sliderum написа:

Така:

Дъното, ако не се лъжа поддържа до поне официално Компак му разрешават 8ГБ оперативна памет

Така че, решението е да заложите новият модул на мястото на този от 512МБ, това е програма максимум. Изглежда няма проблем с автоматичната настройка, предвид че сега вървят толкова различни като  марки и честоти  модули, освен ако някой който разбира не е правил нужните настройки.

Не са ли на една честота, 800mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Veselin_7 написа:

Аз не съм му правил такива настройки,бил е 2-3 пъти при майстор ама нз дали е правил нещо такова и да на мястото на тази от 512мб мисли да я сложа , значи каквато и да сложа нямам проблем!

Ако това са DDR2 паметите, които са от компютъра ( горният пост със снимките), премахваш най- малката (като размер):512 MB и добавяш още 2 GB.(както ти обясниха по-горе).

Така слотовете са запълнени. Остава да не си обяснил правилно и RAM-та сега със ъпгрейта (+ 2 GB) да е общо 6.5 GB.

Но, в предвид старата конфигурация и да предположим (процесора едва ли е този), едва ли ще видиш доста подобрение.

Събирай парички за нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Veselin_7 написа:

А, пардон, без да искам съм написал "различни честоти".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...