Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли някой да ми каже дали в приложението на Фейсбук-Месинджъра може да бъде проследен (по интернет данни) човек от кой град и държава е, дори точния му адрес ако не си е вписал в профила във Фейсбук тези данни? Въобще доколко е сигурен един човек, който би искал да запази някаква инкогнитост във месинджъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гугъл те следи кога и от къде/какво IP влизаш. Като не искат да те следят, ползвай прокси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Спри да ползваш интернет!

Сигурност в Интернет няма никаква , тъй като това явление си остава едно Сатанинско творение на чифутите

зад Океана !

В момента съм открил един електронен адрес на VIBER /не знам защо тези големи брандове в бизнеса си крият

адресите, явно защото всички са в кюпа/, на който да се жалвам че от тяхно име някаква банда от Казахстан

предлага "големи парични награди" на дебили /а те са доста много из грешната ни земя/ които да се набутат от алчност

с парични такси и международни телефонни разговори за собсвена сметка . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Optium написа:

Сигурност в Интернет няма никаква , тъй като това явление си остава едно Сатанинско творение на чифутите

зад Океана !

В момента съм открил един електронен адрес на VIBER /не знам защо тези големи брандове в бизнеса си крият

адресите, явно защото всички са в кюпа/, на който да се жалвам че от тяхно име някаква банда от Казахстан

предлага "големи парични награди" на дебили /а те са доста много из грешната ни земя/ които да се набутат от алчност

с парични такси и международни телефонни разговори за тяхна сметка . . . 

По същия начин може да се жалваш и на арменския поп за този проблем. В предната ти тема ти казах как да блокираш номера. Все едно да се жалваш на доставчика ти на поща, че получаваш спам писма. Много от нещата, които се репортват, се филтрират автоматично, но постоянно изникват нови. Дори и да искат не могат да огреят навсякъде във всеки един момент.

Освен това ползвате абсолютно безплатни услуги, така че могат да правят с тях каквото си искат, да ви пускат всякакъв спам и реклами. Като не ти харесва, има платени такива или си плащаш на някой да ти направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже явно нищо не вдявам, 🙂, пак да си питам това проследяване на IP важи ли и през Месинджъра? 

Ако да, възможно ли е Скайп да е по сигурен от Месинджъра?

А наясно ли сте с приложението Telegram?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, silfidan написа:

Понеже явно нищо не вдявам, 🙂, пак да си питам това проследяване на IP важи ли и през Месинджъра? 

Ако да, възможно ли е Скайп да е по сигурен от Месинджъра?

Следят те независимо кое приложение използваш в интернет.Не само IP адреса на всеки знаят.Всеки доставчик на интернет е длъжен,като достави услугата,да записва лични данни на потребителя.Сети се кой може да поиска информацията!Но това е всичко.Те съхраняват задължително идентификационният номер на устройството ти(телефон или компютър),местоположението ти,всички дейности по интернет и т.н. ,не ми се впуска в повече подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Димитър 59 написа:

преди 1 час, Raze написа:

По същия начин може да се жалваш и на арменския поп за този проблем.

Естествено е че обикновените хора излизат потърпевши в подобни ситуации, след като има недобросъвестни

хора между нас които защищават тези "юнаци с накривени калпаци" , които с манипулации и далавери успяха за кратко

да прибрат милиарди долари в бездънните си джобове !

Неслучайно техния побратим Тръмп е побеснял от яд днес, след като световните осведомителни агенции

съобщиха че от 1 август и ФРАНЦИЯ започва да облага с данъци многонационалните "кабалистични" гиганти от IT сектора:

Ashampoo_Snap_11_yuli_2019_g__12h28m13s_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, silfidan написа:

Може ли някой да ми каже дали в приложението на Фейсбук-Месинджъра може да бъде проследен (по интернет данни) човек от кой град и държава е, дори точния му адрес ако не си е вписал в профила във Фейсбук тези данни?

Забравих да кажа,че точно пък този месенджър може би се намира в класацията на най следените програми,защото е свързан с фейсбука.Когато търсят някой,започват с това,дали има фейсбук.Там са неговите приятели ,снимките,коментарите,харесванията и подробности за всичко,което им е необходимо да разберат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от кого се крие информацията. Ако е от обикновен човек, доволно сигурен е, макар че има хакери, дето разбират профили. Има не един или два скандала с изтекла лична информация на известни личности получена от хакери. А ако става дума за полицията, те във всеки един момент могат да следят вашата дейност и местоположение. 

Едно от най-сигурните сред популярните приложения за комуникация е Viber, защото съобщенията са шифрирани. Ето повече информация: 
https://questona.com/viber-end-to-end-encryption/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% сигурност няма никъде. Винаги ако някой реши да ти открадне паролата ще го направи, дори ако трябва да те отвлече и да те накара насила да му я кажеш. А относно хакването на профили на така наречените "знаменитости", това се случва поради несигурни пароли, които слагат, както и ако ги въвеждат където им падне, дупки в ОС или мрежата, която ползват и така нататък. Също не е изключено да са си заразили устройството с някой malware и така да са им научили паролите. Това, че са "знаменитости", не ги предпазва от кражба на данни а напротив, още повече ще привлича хора, които да се мъчат по всякакъв начин да докопат личните им данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, silfidan написа:

Здравейте! Може ли някой да ми каже дали в приложението на Фейсбук-Месинджъра може да бъде проследен (по интернет данни) човек от кой град и държава е, дори точния му адрес ако не си е вписал в профила във Фейсбук тези данни? Въобще доколко е сигурен един човек, който би искал да запази някаква инкогнитост във месинджъра?

Ако Фейсбък или службите се интересуват, могат да го разберат по всяко време. Ако е въпрос за случайни хакери - по-трудно, но пак не е абсолютно изключено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

В предната ти тема ти казах как да блокираш номера.

Какво блокиране на номер, какви ти "5 лева", друже !

От тези мушмороци /бетер телефонни измамници/ и бандити които си плащат данъците към хазната

но пък за това и си крадат НА ВОЛЯ, само железния Феликс Дзерджински, граф Чано - зет на Мусолини

или Хайнрих Химлер /ако бяха живи/ биха ни освободили:

Izvestie_na_operator~0.jpg

Забележка:

Ако днес ОТКАЖА две от тях . . .утре ми идват три нови !

Няма оправия от тази борба за печалби !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Soviet Soldier написа:

Едно от най-сигурните сред популярните приложения за комуникация е Viber, ...

Беше, но преди години.Сега най-сигурното е руското telegram.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Димитър 59 написа:

Беше, но преди години.Сега най-сигурното е руското telegram.

Знам го, плюс това не съдържа реклами, но в България не е особено известно и разпространено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Димитър 59 написа:

Беше, но преди години.Сега най-сигурното е руското . . .

Като говорим за руското, този руски IP address който ползувам от няколко месеца 

на телефона си на това сериозно приложение, може ли да ми предпази разговорите

или да фиксира . . . недействително местонахождение !?

Screenshot_20190711-162525.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време отидох в едно заведение да се почерпим с приятели, лично Аз си държах телефона на масата ( без да съм го бутал ), прекарвайки 2-3 часа, хапвайки, пийвайки, от време на време пускахме комертари за заведението, персонала, по какъв начин но обслужват, кухнята а-у.. Прибирайки се у дома, на следващата сутрин 10-тина минути ровейки си в телефона веднага след като се събудих получих нотификация за въпросното заведение и ме питаше дали искам да оставя оценка и коментар, какво мисля за мястото, предостави ми телефон за контакт, сайт на заведението а-у... А Аз абсолютно никъде не съм споменавал името на заведението, нито в интернет, нито по месиндръж, просто излязохме с момчетата и решихме че то ще е мястото.
Да не забравя да смопена, GPS & МЯСТО бяха ИЗКЛЮЧЕНИ през цялото време, единствено ползвам GPS & МЯСТО когато пътувам на някъде и не знам пътя!
Та, да... Определено биваме следени по един или друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо след като така точно съм формулирал въпроса си относно

възможностите на профи-версията на Steganos Online Shield, никой да не каза

нищо по въпроса !?

И тук ли има наложена цензура , както в средствата ни за масова информация ?

Защото съм сигурен че между вас има по-добри специалисти отколкото работещите

в техническия отдел на Viber /като тази Жасмин например, приличаща ми на някоя

от бившите усукани селски моми назначени по офисите на Mtel,Telenor или Vivacom из страната/

които на практика не могат :

на две магарета . . .сено да разделят !

Тази "специалистка" ми предлага за да се отърва от измамници,  да взема да си изключа разговорите в приложението !?

Ами, според мен по-правилно би било въобще да деактивирам Viber . . .

Otgovor_ot_Viber.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@silfidan човек, който би искал да запази някаква инкогнитост не трябва да ползва фейсбук и нищо свързано с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Optium написа:

Не знам защо след като така точно съм формулирал въпроса си относно

възможностите на профи-версията на Steganos Online Shield, никой да не каза нищо по въпроса.

Защото е зададен в тема,където се дискутира по друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Димитър 59 написа:

Защото е зададен в тема,където се дискутира по друг въпрос.

Ако е вярно това че вие комуникирате от място което е извън страната  /а това не представлява капан

за глупаци и наивници което е твърде възможно/, вие спокойно можете да се изказвате по въпроси

"засягащи интересите" на създадените в страната ни, репресивни и силови организации спрямо свободомислещите

граждани в обществото !

Поради тази причина подобна тема не бих могъл да публикувам на място подобно на това ,

а бих я вкарал в някоя друга . . . за да не прави впечатление на околните !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2019 г. в 15:45, Optium написа:

Като говорим за руското, този руски IP address който ползувам от няколко месеца на телефона си на това сериозно приложение,може ли да ми предпази разговорите или да фиксира . . . недействително местонахождение !?

Недействително местонахождение ще покаже.Но то върви с информацията,че използваш прокси.Което пък означава,че не е реалното местонахождение.Защо си мислиш,че ако си на ,,друго" място,си защитен от идентифициране?По важно за тях е да знаят с какво комуникираш.Затова всяко устройство има свой IMEI номер,който задължително се записва към всяка извършена дейност по интернет.С този IMEI могат да те открият реално къде си,да те подслушват и гледат през твоето собствено устройство,да имат достъп до всички файлове които имаш в устройството си и много още...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Димитър 59 написа:

Недействително местонахождение ще покаже.Но то върви с информацията,че използваш прокси.Което пък означава,че не е реалното местонахождение.Защо си мислиш,че ако си на ,,друго" място,си защитен от идентифициране?По важно за тях е да знаят с какво комуникираш.Затова всяко устройство има свой IMEI номер,който задължително се записва към всяка извършена дейност по интернет.С този IMEI могат да те открият реално къде си,да те подслушват и гледат през твоето собствено устройство,да имат достъп до всички файлове които имаш в устройството си и много още...

Дори ако си инсталира прокси, пак ли може да бъде проследен човек през телефона си(т.е.този IMEI номер)? Интересува ме конкретно Скайп? Мога ли да скрия местоположението ако ползвам Скайп чрез прокси? И то на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме Условия за ползване'>бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените Декларация за поверителност'>настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване