Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, silfidan написа:

Дори ако си инсталира прокси, пак ли може да бъде проследен човек през телефона си(т.е.този IMEI номер)? Интересува ме конкретно Скайп? Мога ли да скрия местоположението си през Скайп чрез прокси?

Можеш да скриеш местоположението си в Скайпа чрез прокси,но това което писах в предишния пост си е истина.Скайпа откакто го купиха Микрософт,е най уязвима програма от всички.Не напразно по голямата част от потребителите се отказаха от него.Ако в регистрацията му, си дал телефона си,значи си дал всички възможни данни.От там нататък няма смисъл да криеш местоположението си,те знаят всичко за теб. IMEI  номерa не може да се скрие по никакъв начин.Без него операторите не позволяват да се свържеш с интернет.Ако на някой му е нужно реалното ти местоположение,няма да го търси в програми използващи прокси .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Димитър 59 написа:

Можеш да скриеш местоположението си в Скайпа чрез прокси,но това което писах в предишния пост си е истина.Скайпа откакто го купиха Микрософт,е най уязвима програма от всички.Не напразно по голямата част от потребителите се отказаха от него.Ако в регистрацията му, си дал телефона си,значи си дал всички възможни данни.От там нататък няма смисъл да криеш местоположението си,те знаят всичко за теб. IMEI  номерa не може да се скрие по никакъв начин.Без него операторите не позволяват да се свържеш с интернет.Ако на някой му е нужно реалното ти местоположение,няма да го търси в програми използващи прокси .

А ако не е зададен тел.номер при регистрирането на Скайп профила, това означава ли че е защитен човек от проследяване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, silfidan написа:

А ако не е зададен тел.номер при регистрирането на Скайп профила, това означава ли че е защитен човек от проследяване?

Няма защита срещу проследяване в скайп(микрософт).С телефонния номер,просто им е много по лесно,защото е по-пълна информацията.Те заради това спират акаунти,докато някой наивник си даде телефона,уж за ,,негова“ сигурност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Димитър 59 написа:

Затова всяко устройство има свой IMEI номер, който задължително се записва към всяка извършена дейност по Интернет.

Според вашите думи излиза че подобни приложения за телефони ползуващи VPN са едва ли не . . .бош-лаф работа !

Твърде е възможно, защото днес всичко се прави за пари !

Явно е че този IMEI /без телефона ти да се пипне от "специалист"/ и посредством някакви прикачени към него

"пършиви" приложения,  няма да може да се промени !

Но така ли нещата стоят и при компютъра и дали подобни програми като тази, могат да оправят нещата

макар че в упътването и те предупреждават, че при смяна на IMEI address с нея е твърде вероятно да си загубиш

връзката с Интернет:

Interfeyst_na_SMAC_2_7_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Optium написа:

Според вашите думи излиза че подобни приложения за телефони ползуващи VPN са едва ли не . . .бош-лаф работа !

Не са бош-лаф.Те си вършат работата.Сменяват ти IP адреса в сайтовете и програмите.Но там отива заедно с IMEI номера на твоето устройство.

преди 3 часа, Optium написа:

...макар че в упътването те предупреждават, че при смяна на IMEI address с нея ...

IMEI не е адрес,а номер на устройство(на телефон или компютър).В някои сайтове,получаваш достъп за едно устройство.Като го смениш си с друг IMEI и може да не става влизането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Не са бош-лаф.Те си вършат работата.Сменяват ти IP адреса в сайтовете и програмите.Но там отива заедно с IMEI номера на твоето устройство.

IMEI не е адрес,а номер на устройство(на телефон или компютър).В някои сайтове,получаваш достъп за едно устройство.Като го смениш си с друг IMEI и може да не става влизането.

Програмата SMAC 2.7 я имам на компютъра си повече от 2 години, но не съм имал смелостта

да я ползувам /нито веднъж/ до този момент !? 

Главната спирачка за да не я "пипам" е следния предупредителен надпис в интерфейса и:

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:

Използувате тази програма на собствен риск.

Ние не желаем да носим отговорност за причинени щети,

които могат да възникнат в оперативната ви система. 

Тя не трябва също да се използува за криминални прояви или неетични цели !

Не използувайте тази програма, ако не сте съгласни с тези условия !

Явно е че има лек и за този IMEI address , но трябва да имаш нужните познания и квалификация за да я ползуваш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Optium написа:

Програмата SMAC 2.7 я имам на компютъра си повече от 2 години, но не съм имал смелостта

да я ползувам /нито веднъж/ до този момент !? 

Главната спирачка за да не я "пипам" е следния предупредителен надпис в интерфейса и:

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ:

Използувате тази програма на собствен риск.

Ние не желаем да носим отговорност за причинени щети,

които могат да възникнат в оперативната ви система. 

Тя не трябва също да се използува за криминални прояви или неетични цели !

Не използувайте тази програма, ако не сте съгласни с тези условия !

Явно е че има лек и за този IMEI address , но трябва да имаш нужните познания и квалификация за да я ползуваш !

Кво?

Добре ли си?

Отиваш в първия срещнат магазин и си вземаш USB то LAN - ползваш го когато и колкото поискаш и после го хвърляш - хардуерния MAC адрес на тази мрежова карта никъде не ти се води на отчетност.  Ти обаче къде и как ще си оставиш информационната следа е съвсем друго - не мисля да ти обяснявам там как могат да се заобикалят всички проследявания и т.н. Толкова за SMAC 2.7.

Прочети пак какво е IMEI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, plamen_petrov_80 написа:

Прочети пак какво е IMEI...

Благодаря ви, за напътствията !

Но все пак не е лошо на този електронен адрес, който все още ми е активен: 

gordano_abc@0815.ru

да ми напишете по-подробно какво трябва да направя от сега-нататък,

че да ползувам /най-сетне/ тази практична програма !

Ще ви бъда много благодарен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Optium написа:

Благодаря ви, за напътствията !

Но все пак не е лошо на този електронен адрес, който все още ми е активен: 

gordano_abc@0815.ru

да ми напишете по-подробно какво трябва да направя от сега-нататък,

че да ползувам /най-сетне/ тази практична програма !

Ще ви бъда много благодарен !

Какво искате да постигнете с програмата SMAC 2.7?

Да смените MAC адреса на мрежова карта ли?

Ако ДА > има и много по лесен начин за това, в повечето настройки на мрежови карти си има поле за смяна на адреса ... аз драма не виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво искате да постигнете с програмата SMAC 2.7?

Да смените MAC адреса на мрежова карта ли?

Ако ДА > има и много по лесен начин за това, в повечето настройки на мрежови карти си има поле за смяна на адреса ... аз драма не виждам.

Аз ще ви кажа честно, пък вие преценявайте !?

Проблема ми е с този проклет сайт "PIK" където от няколко седмици насам, 

макар че имам две програми VPN на компютъра си и с тях до сега успешно ги "финтирах" с IP addresses,

вече най-сетне успяха да ми хванат цаката и явно започнаха да ме блокират по IMEI адрес,

като всяка моя публикация ми я блокират с бан:

НЕЦЕНЗУРНО СЪДЪРЖАНИЕ

Ако има начин да се оправя с тях пишете ми на този имейл който ви дадох,

за да не дразним тукашните модератори, които са техни колеги !  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Отиваш в първия срещнат магазин и си вземаш USB то LAN - ползваш го когато и колкото поискаш и после го хвърляш - хардуерния MAC адрес на тази мрежова карта никъде не ти се води на отчетност. 

Наивно лесно,но за балъци.Малко филми си гледал.. Повечето хора си мислят че няма да бъдат проследени при смяна на IP адреса.Ти пък си мислиш,че по MAC адреса става,но не си наясно че с него се дава информация само за модела на устройството.Като загубиш телефон и идеш в полицията,да не те питат:,,Дай си IP-то или MAC адреса си?"Нужно им е единствено IMEI номера на устройството ти.Никой не може да го скрие с програми.Без него,няма свързване с интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Димитър 59 написа:

Наивно лесно,но за балъци.Малко филми си гледал.. Повечето хора си мислят че няма да бъдат проследени при смяна на IP адреса.Ти пък си мислиш,че по MAC адреса става,но не си наясно че с него се дава информация само за модела на устройството.Като загубиш телефон и идеш в полицията,да не те питат:,,Дай си IP-то или MAC адреса си?"Нужно им е единствено IMEI номера на устройството ти.Никой не може да го скрие с програми.Без него,няма свързване с интернет.

Защо не цитира цялото - това е физическия еквивалент на това което ще направи с програмата SMAC 2.7.

Ако говорим за филми - отиваш на битака, вземаш лаптоп, след това приватизираш бус със тъмни стъкла, паркираш до заведение със свободен интернет, зареждаш Live OS на лаптопа, създаваш си наново всичко което ти трябва - поща, IM и т.н. като избягваш да пишеш лични данни, избягваш да пишеш в твоя стил и още куп неща - правиш каквото си тръгнал да правиш, накрая като напускаш буса на усамотено място драсваш клечката, логично преди това се дегизираш и гледаш да си извън обхват на всякакви камери - ето такива неща показват по филмите. Също там, едно ловко движение и си имаш чисто нов, чужд телефон - няма да обяснявам, че шанса някой да разбере кой реално е бил от другата страна на телефона клони към 0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, plamen_petrov_80 написа:

Също там, едно ловко движение и си имаш чисто нов, чужд телефон - няма да обяснявам, че шанса някой да разбере кой реално е бил от другата страна на телефона клони към 0.

За този IMEI разбрах че нещата са сериозни /като отчасти вече ми се проясниха/,

така че ако ще се търсят някакви заобиколни пътища за в бъдеще по този проблем,

то те ще се намерят на друго място . . .далеч от подобни форуми-клюкарници в Интернет !

Но защо тактично никой от вас не ми спомена нищо относно истинската причина да

се ровя в тези неща, а именно БЛОКИРАНЕТО на мои постове с дамгата:

*НЕЦЕНЗУРНО СЪДЪРЖАНИЕ*

в агенция PIK /макар същите да не съдържат обиди или клевети/,

но пък са в разрез с начертаните им стереотипи /на новинарската агенцията/ от ВОДЕЩАТА

ни ПАРТИЯ - МАЙКА !

Може ли да има положителен изход от тази ситуация, посредством смяна на IP addresses,

MAC addresses или други някакви трикове, или блокировката и тук отново е по този "проклет" IMEI . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Optium написа:

За този IMEI разбрах че нещата са сериозни /като отчасти вече ми се проясниха/,

така че ако ще се търсят някакви заобиколни пътища за в бъдеще по този проблем,

то те ще се намерят на друго място . . .далеч от подобни форуми-клюкарници в Интернет !

Но защо тактично никой от вас не ми спомена нищо относно истинската причина да

се ровя в тези неща, а именно БЛОКИРАНЕТО на мои постове с дамгата:

*НЕЦЕНЗУРНО СЪДЪРЖАНИЕ*

в агенция PIK /макар същите да не съдържат обиди или клевети/,

но пък са в разрез с начертаните им стереотипи /на новинарската агенцията/ от ВОДЕЩАТА

ни ПАРТИЯ - МАЙКА !

Може ли да има положителен изход от тази ситуация, посредством смяна на IP addresses,

MAC addresses или други някакви трикове, или блокировката и тук отново е по този "проклет" IMEI . . . 

От къде тръгна темата, къде стигна ...

Виж някой твой комшия със същите убеждения и пиши от неговия компютър, ако отново те блокират още от първото съобщение:

- значи това което пишеш не се толерира

или

- големия брат те следи изкъсо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Optium написа:

Но защо тактично никой от вас не ми спомена нищо относно истинската причина да се ровя в тези неща,... 

Тактично ще ти го спомена:Не харесват това,което коментираш там.Дори да смениш IP,MAC,IMEI(друго устройство),като ги клъвнеш с някой пост,пак ще бъдеш баннат.Явно там отрязват всеки,който пише в разрез с техните ,,убеждения".Някой плаща за техните ,,измислени"новини!Плюс това,явно имат персонал занимаващ се да прочиства неудобни коментари,като твоите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Димитър 59 написа:

Не харесват това, което коментираш там .

Този факт ми е пределно ясен и за съжаление не засяга само мен . . .

В случая е по-важното, че вместо тук да търся нужната ми информацията /на час - по лъжичка/,

по-добре е да ми се посочат от вас местата, от където да мога да се запознавам обстойно с проблема !

Тъй като ме тревожи факта че имам два ОСНОВНИ пробива във VPN програмите които използувам и е ЖЕЛАТЕЛНО

да ги "запуша" някакси, за да не изтича от тях информация :

Metodi_za_proverka.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...