Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 12 часа, Teodora Minkova написа:

Благодаря!
Да разбирам ли, че няма проблем докинг станцията да си работи нормално с win 10? Очудих се, че почти всички които гледах, пише, че работят до win 8.
Сегашния win7 го актуализирам редовно, легален е, инсталиран от фирма, още при закупуването на лаптопа. За купуване на win10 няма как да стане в момента и в най добрия случай пак фирма ще ми го инсталира.
А тия докинг станции как са предвидени да работят? Стои си свързана към мрежата и компютъра през цялото време, без да се изключва? т.е. при токов удар е вероятно да изгори, и да повреди каквито и да е дискове в нея, вкл. и 2.5". Ако е така, наистина не е добър вариант и би било по добре само една кутийка с usb и да се работи с нея само по нощите докато зверчето спи

Явно изискванията ви към резервното копиране надхвърлят финансовите ви ограничения, а и знанията ви не стигат. Преди години аз използвах стар настолен компютър, чието дъно поддържаше RAID 2 масив, но вие трябва да търсите някой макар и ентусиаст да ви реши проблема. Съвременните NAS с масив струват над 240 евро ( може някой по-стара версия да е 150) и работят обикновено под Линукс (това да не ви плаши). Ако това ви интересува влезте в Амазон.сом или най-добре помолете за помощ в магазин за конпютри и подоббна техника, особено ако живеете в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Илия Попов Принципно, мога и да се прежаля за NAS и да се изръся колкото е нужно, но по скоро проблема е, че нямам знанията... Аз съм си ентусиазирана, но ентусиазма ми умира като видя колко свободно време ми остава за странични неща заради малкия човек. Живот и здраве, ще имам време за всичко като порасне малко, а засега оставих леко настрана мечтите и мераците, поне повечето :) . В офиса ни си имаме база данни, която нямам представа дали е raid... Както и да е, архива (както викаме на щайгата с всички файлове) ако не се лъжа,  беше с Линукс, а имаме и друг компютър със специална ОС за работа с друга техника... така че, различната ОС не ме плаши.
За момента, предвид оскъдното ми време и знания, реших да използвам по семпъл начин да съхраня всичко, а по нататък винаги мога да разширя знанията си и да инвестирам в нещо по добро. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе всичко хубаво ,ама рецептата на КОка-кола или ядрените кодове на "ръката на смъртта " ще се пазят ............не ,че нещо ама най-удачния вариант е външен USB хард диск .КОлкото по-сложно е толкова по-голем варианта да се омаже :)  .

П.П."Ръката на смъртта " е руска система за изстрелване на всички стратегически ядрени оръжия, нарича се "Периметър" При евентуален ядрен удар на територията на Руската федерация и хипотетично липсваща човешка намеса ,която да нареди ответен удар ....въпросната система разчитайки данни от радиационния фонд се активира и става мама-миа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Ивайло Димов написа:

Абе всичко хубаво ,ама рецептата на КОка-кола или ядрените кодове на "ръката на смъртта " ще се пазят ............не ,че нещо ама най-удачния вариант е външен USB хард диск .

Правилно,но питащата не послуша същия мой съвет,под предлог,че щял да се развали хард диска.А другите начини,където диска ще е включен ,където постоянно се амортизира,опасноста от повредата му е ще е в пъти повече.Крайната цел е,да се запазят непокътнати файловете,но при постоянно свързан в мрежата диск,според мен си е рисковано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, мисля да заложа на вътрешно ssd + кутийка, и след някой друг месец да взема още един хард за бекъп на ssd-то. 
Спрях се на Samsung 860 EVO 2.5 1TB
Следващия хард който ще взема ще е 2тб
Избрах ssd, за да не се прецака ако малкия го докопа и изтърве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста късно се включвам по темата , но все пак може и някой тепърва да я прочете и да му е полезна .

Ще изкажа моето мнение , неангажиращо никой и с нищо .

По отношение на външните дискове :

Към момента какъвто и интерфейс да се използва ( не че са вариантите много ) , всичко приключва с USB конектор по който става трансфера на данните и захранването . Това си е чисто и просто една голяма флашка , под формата на SSD или HDD . И при двата варианта възможността за повреди е точно толкова голяма колкото при всяка една обикновена флаш памет . Имам предвид следното - издърпване на usb от компютъра внезапно по невнимание или без спиране със съответната процедура под ОС , внезапно спиране на захранването (ако се използва настолен компютър ), изгасване на лаптопа внезапно поради ред причини (изтощена до край батерия , срив във захранването ако батерията е заминала и се ползва предимно на мрежа , прегряване и т.н ) .

Всички изброени по-горе неща , плюс това че технологията "външен хард " е пряко и единствено зависима от от захранващите вериги и такива пинчета на USB входовете ( едно разбито краче и е възможно късо , колкото и да е малко като отклонение е в 100% -но състояние да повреди всяка флашка и външен диск ) прави и то доказано използването на такива преносими устройства за съхранение не особено надеждни . Това се доказва от фактите че и при мен и при колеги по сервизите, годишно има-няма поне по 15-20 такива външни дискове прецакани под една или друга форма се носят за вадене на информация от тях ( доколкото е възможно съобразно повредата ) . Точно преди седмица от два такива външни диска по 1ТB  на един и същи човек след 4 дни въртене успях да му възстановя около 40 000 снимки ( с нормално качество ) ,но повредените бяха 3 х .....   .

Всеки колега знае че един от най-големите проблеми на хардовете ( SSD или HDD ) това са токовите удари . Да не се разбира удари от по 380V, а в рамките на късото на 5V .

Лично за мен най-добрия начин за съхранение дълготрайно на важна информация е в облачните услуги , има предостатъчно такива и безплатни .

Когато се говори пък за плащане , то тогава се прибягва до направата на сървър( има и евтини варианти с по 2-3 диска и една шейна )  със съответните бекъпи , настройки и защити .

Да се съхранява особено важна информация по външни памети е несериозно , защото дори едно изпускане на този преносим диск от 70-80 см и удар в земята , може да го направи напълно неизползваем и невъзстановим .

Поздрави  и успех на всички !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2019 г. в 17:56, jhoro написа:

Един уточняващ въпрос към авторката.
Защо не си направите бекъп на инфото, на някой „облак”? Така няма да сте зависима от вашия хардуер.

Дам и да му плащаш всеки месец и вечно да ти реве че е пълен и т.н.
Много е яко.

Както казаха и по-горе - Най добре е вънщен хард диск с USB, при днените USB-та които копират данни с до 100МБ/с че и повече в отделни моменти просто всичко става за нула време, после прибираш някъде и точка, инфото си стои непокътнато.

Ето и предложение за модел : https://www.technomarket.bg/vynshen-tvyrd-disk/sony-hdb2beu-hdd-2tb-2-5-b-09168744

Иначе и NAS е добър вариант например това : https://www.jmt.bg/synology-diskstation-ds218play-pid25956

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от render1967
      Привет на всички!
      Става дума за хард диск Тошиба 6ТВ. Наскоро започна да бави много четенето от него, чак целия компютър забавя. Веднъж ми се стори, че проработва като че ли, но беше инцидентно. Първо го преместих в друг компютър – за да сменя дъното/контролера и кабела, а след това направих тестове с HD Tune Pro. Доста бавно ги минава – предполагам, че и големината на диска също оказва влияние; а Disk Monitor – просто не успя да го мине (на скрийншота може да забележите, че съм го изчакал близо 68 часа). Направих му и LLF, но състоянието се запазва същото. Зная, че с Hard Disk Sentinel мога да нулирам грешката Interface CRC Error Count, но когато повторих теста след 4 дни, имаше увеличение. Три дни по-късно направих теста отново – грешката се беше запазила същата от втория път. Ето скрийншотове на всички – искам да чуя мнението и препоръките ви. На първо място – дали има начин да се оправи. 
      [Benchmark - Read]   [Benchmark - Write]   [Info]   [Health]   [Health (4 дни по-късно)]   [Health (още 3 дни по-късно)]   [Error Scan]   [Erase]   [File Benchmark]   [Disk Monitor (Block Size)]   [Disk Monitor (Position)]   [Disk Monitor (Statistics)]   [Random Access - Read]   [Random Access - Write]   [Extra Tests - Read]   [Extra Tests - Write]
    • от Plamen Sedlarski
      Здравейте имам следният проблем моля без хейт и др.глупости моля ми!!!Значи Бях баннат на Фортнайт и четох в различни форуми , че е хард диска и как на други хора като си сменят Харда и се оправя Epic games , но аз си го смених и я инсталирах в новият хард диск и пак същият проблем , че съм баннат нещо драйвери на Харди диска това онова , че е нов трябва ли да се правят и как да реша този проблем!!!
    • от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
  • Дарение

• Добави ново...