Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам помощ за настройките на тази IP камера

И по- точно как мога да наблюдавам от друга мрежа- понеже сега успявам да се свържа само ако съм в същата мрежа, в която е и камерата.

Да уточня- в къщи ползвам 4 рутера, като един е тоя, който има връзка към WAN- другите са във вътрешната мрежа и дават WiFi. Kамерата е свързва с всеки рутер, но телефона мога да свържа с камерата и да имам образ само ако и аз с телефона съм свързан със същия рутер- ако ползвам друг от рутерите или мобилен интернет връзка не се получава. Има ли начин да се настрои това нещо? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как са свързани тия допълнителни 3 рутера? Правят ли NAT (най вероятно) или са като АР-та?

За да гледаш "от вън", трябва да имаш публичен, статичен IP адрес от ISP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали правят "NAT" - всеки рутер е вързан към "главния" рутер по LAN портовете и им е даден адрес от вътрешната мрежа. Целта на това да имам няколко рутера е за да увелича WiFi обхвата в къщи- и съм го постигнал това. Иначе- да- имам статичен IP адрес от доставчика. Но не се сещам какво да направя за да "виждам" камерата отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qfwfq написа:

но телефона мога да свържа с камерата и да имам образ само ако и аз с телефона съм свързан със същия рутер

Което значи, че си направил няколко субнет-а! Кабелите от суича (основния рутер) в кои портове на допълнителните "рутери " влизат - WAN или LAN?

преди 10 минути, qfwfq написа:

Иначе- да- имам статичен IP адрес от доставчика

Оправи си вътрешната мрежа и просто ще пренасочиш един или два порта в основния рутер към лпкаланото ип на камерата.

Когато си извън LAN  ще си гледаш камерата на публичното ип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелите от основния рутер (излизат от неговите LAN) и влизат в LAN- портове на допълнителните рутери - те дори са такива с повредени WAN - от гръм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qfwfq написа:

Кабелите от основния рутер (излизат от неговите LAN) и влизат в LAN- портове на допълнителните рутери - те дори са такива с повредени WAN - от гръм.

Това ме означава, че няма втори, трети...NAT в цялата "мрежа" - може да са преглашнати и да е назначен wan...

Вземи един лаптоп, сеържи се с основния рутер и виж какво ип получава съответноя NIC

След това, се свържи с някой от другите и пак виж ип, което ще получиш! Трябва да се различават, само по последното число

Пример: 192.168.0.20, 192.168.0.21....т.н

Пс: ти ли си преглашвсл рутерите след аватията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах всичко от отговора. Аз съм си настройвал всичко по мрежата. Всички IP- та на всички свързани в тая мрежа устройства се различават само и единствено по последните цифри - 192.168.1.х. Всъщност може дори да се абстрахираме от другите рутери- ще свързвам камерата само с основния, но ако се получи и как връзка от всякъде, а не само от вкъщи ще е ОК- товс ще е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо гнило, но, ако ще я свържеш с основния, ще го оправим ...утре, че сега съм вече на софра :)

пс: кое е приложението на телефона, което ползваш, че тия китайци, могат фа те изкарат от равновесие понякога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложението е iCSee. Интересна работа- снощи какво ли не правих и неще и не ще. Тая сутрин пускам- всичко бачка и то независимо откъде съм се свързал с телефона- и мобилни данни и от друг рутер- не от моите. Чудна работа- да не би да е трябвало да мине някакво време след регистрацията - нещо да обработят и настроят- щото очевидно връзката и самото приложение зависят от някакъв сървър на разработчика на приложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, qfwfq написа:

Приложението е iCSee. Интересна работа- снощи какво ли не правих и неще и не ще. Тая сутрин пускам- всичко бачка и то независимо откъде съм се свързал с телефона- и мобилни данни и от друг рутер- не от моите. Чудна работа- да не би да е трябвало да мине някакво време след регистрацията - нещо да обработят и настроят- щото очевидно връзката и самото приложение зависят от някакъв сървър на разработчика на приложението.

Има го този момент! Връзката е Р2Р и минава през сървъри на производителя :)

По принцип би могло да се настроят нещата и без посредник.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще съм много благодарен, ако получа подсказка как би могло да стане без този посредник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, qfwfq написа:

Ще съм много благодарен, ако получа подсказка как би могло да стане без този посредник.

Ами ще се опитам с няколко думи да ти обядня принципно:

1. След като свържеш камерата с рутера, влизаш в рутера и виждаш какво IP си е взела

2. Резервираш това IP по МАС адреса на камерата - за да си взема винаги едно и също вътрешно IP

3. Влизаш в мрежовите настройки на камерата и виждаш на кои портове слуша. Може да са един, дава или три. Обикновено са 80 и някой от големите 66хххх

Добра идея да ги смениш. Ако камерата ползва RTSP на 554, него не го бутай!

4. Пренасочваш тези портове към вътрешното IP на камерата

Достъпа "от вън" правиш на публичното си IP (есетствено и съответния порт) - ххх.ххх.ххх.ххх:порт с браузър (някои китайци работят само с IE). От локалната мрежа си я достъпваш на вътрешното IP

Що се отнася за мобилния достъп - не знам дали iCSee може да работи по IP, но XMEYE със сигурност може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има някакво друго подходящо приложение освен Icsee и Xmeye- първото доста товари и харчи батерия, а второто има по- постни настройки- няма например опции за светкане на светодиодите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...