Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Plamen d.

Как да узаконя документ издаден в мексикански съд за развод в България

Препоръчан отговор

Здравейте. Ожених се през 1993 година в България и през 2000 година заминах за Мексико. През 2013 година се разведох в Мексико и официално имам документ от мексикански съд. Имаме двойни гражданства мексиканско и българско Въпросът ми е Мога ли да узаконя документа издаден в мексиканския съд за развод в България и как. Ще съм много благодарен на всеки който би могъл да ми помогне със съвет или идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че поставям под съмнение компетентността на хората във форума,  но по този въпрос си заслужава да дадеш някой лев за консултация с адвокат.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се упълномощи адвокат в България. Той ще направи всичко необходимо.

Сумата е по договаряне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Michigan111 написа:

Не че поставям под съмнение компетентността на хората във форума,  но по този въпрос си заслужава да дадеш някой лев за консултация с адвокат.  

Разбира се и няма проблеми да си платя но адвоката ми казва че трябва наново да води бракоразводно дело

преди 35 минути, haidukpikaso написа:

Сумата е по договаряне.

Въпросът ми е може ли адвоката да впише решението на мексиканския съд за развод в българия.за да не се налага да водя повторно дело и в българия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Plamen d. написа:

Въпросът ми е може ли адвоката да впише решението на мексиканския съд за развод в българия.за да не се налага да водя повторно дело и в българия

Да. Няма нужда от повторно дело.

Нито да идвате в България. Всичко става дистанционно. И напълно законно.

Но не знам какви са законите при вас - проучете какво е що е. Всяка държава си има различни изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, haidukpikaso написа:

Да. Няма нужда от повторно дело.

Нито да идвате в България. Всичко става дистанционно. И напълно законно.

Но не знам какви са законите при вас - проучете какво е що е. Всяка държава си има различни изисквания.

Благодаря Ви за отговора Може ли да ми насочите към някой адвокат който има някаква идея как се вписват тези договори тъй като всички адвокати досега казват че трябва да водя на ново дело в България

преди 11 часа, haidukpikaso написа:

Сумата е по договаряне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 11.07.2019 г. в 23:44, Plamen d. написа:

Разбира се и няма проблеми да си платя но адвоката ми казва че трябва наново да води бракоразводно дело

Здравейте.

Разговарях с адвокат компетентен по тези дела и му обясних случаят Ви.

Няма как да се "признае" мексикански документ за развод, след като сте сключили брак тук в България по нашите закони.

Необходимо е да има дело и поне едно заседание, на което да се явите с жена си и "по взаимно съгласие", ще ви дадат развод.

За повече въпроси, човекът се съгласи да Ви консултира и на ЛС ще ви пратя имена и телефона му.

Друг път не задавайте толкова смело подобни сериозни въпроси. По-важното, НЕ се доверявайте на вторият отговорил, който/която ... за "съветите" си - грешни, заслужава да бъде банната!

Допълнение: това, че имате двойно гражданство, не е от значение в смисъла на това, къде е сключен брака и към същия момент сте си били с едно-българско

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Maleficient написа:

Необходимо е да има дело и поне едно заседание, на което да се явите с жена си и "по взаимно съгласие", ще ви дадат развод.

извинявам се предварително
аз законите не ги знам, но това е смешно
и какво излиза, че трябва да вдигне некава международна полиция да я издири нейде по Хаваите,
за да я принудят, да се яви в български съд за развод
ако имах гражданство и живех в Мексико,
мислиш ли че щех да се съобразявам със законите на една малко известна държавица на Балканите
много интересен казус
как аджеба ще я накара да дойде нейде от Америка ,те тука е да фърли камара пари 
тва верну българските закони са некакъв цирк
:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

извинявам се предварително
аз законите не ги знам, но това е смешно
и какво излиза, че трябва да вдигне некава международна полиция да я издири нейде по Хаваите,
за да я принудят, да се яви в български съд за развод
ако имах гражданство и живех в Мексико,
мислиш ли че щех да се съобразявам със законите на една малко известна държавица на Балканите
много интересен казус
как аджеба ще я накара да дойде нейде от Америка ,те тука е да фърли камара пари 
тва верну българските закони са некакъв цирк
:lol6:

Еми като не ги знаеш, недей и ти да се изказваш.

Не знаеш какви конкретно са обстоятелствата, и ТЯ къде е и може ли, не може ли да идва или да бъде "принуждавана", но и за подобни казуси си има наши закони.

Които уважаемият ни български съд ще разгледа и ще реши.

Дали ти или някой ще се съобразява е въпрос на избор, но ако иска развод за българския си брак, тук трябва да се разтрогне.

Щото може и от някой шаман да получи развод, който също не е чувал за "държавицата" ни, но едва ли ако трябва да се дели имущество и кинти после, ще му свърши работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Maleficient написа:

Щото може и от някой шаман да получи развод, който също не е чувал за "държавицата" ни, но едва ли ако трябва да се дели имущество и кинти после, ще му свърши работа!

харесва ми отговора, благодаря
значи нещата опират до наследство, така ли да го разбирам
в предишните постове, правилно са му казали да се насочи към адвокат,
да представи документи и достоверна история, за да защитят версията на истината
а каква е тя, ами не знам
само автора на темата я знае

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...