Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Tърся мощен лаптоп за графична и видео обработка и се загубих в морето oт възможности. Излезли са ново поколение чипове, нови видеокарти (не задължително по-добри) и като неспециалист ми е трудно да се ориентирам.  Бих искала да добавя, че работя с огромни бази данни в Excel. Бюджетът ми е 3000 лева.

Ще съм балгодарна за всяко споделено мнение.

Поздрави,

Криси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква машина работиш в момента и какви са и параметрите? Как се справя с тези задачи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мощни като параметри видеокарти, могат да имат по-слаба производителност за графичен дизайн от по-слаби като параметри видео карти. Специално за лаптоп има си едишъни, които са направени специално за графични програми.

Всъщност с какво се занимаваш и за кои графични програми си търсиш машинка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-картите за игри отдавна стигнаха тези за работни станции във видео обр.

- от специализианите pugetsystems

Цитат

Premiere Pro works great with a Quadro card, but for most users a GeForce card is the better option. Not only are GeForce cards much more affordable, they are able to match or beat the performance of the Quadro cards. However, there are two main benefits to using a Quadro video card - they support 10-bit displays, and we have found them to be a bit more reliable long-term. For most users, these benefits are not worth the substantially higher cost, so we typically recommend using a GeForce card instead.

= освен ако не се изисква 10bpc - 30-bit цвят

nbc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Съжалявам за забавянето на отговора ми, но бях в чужбина и имах трудности да вляза в профила си.

Старият ми компютър беше Legion Y520, модел: 80WK00NVBM, с добавени допълнителни 8 GB RAM (общо 16 GB):

https://most.bg/lenovo-y520-15ikbn-80wk00nvbm.html

Забележките ми бяха единствено по отношение качеството на графиката (слаб контраст и недостатъчна наситеност при цветовете). Очаквах по-добро представяне от екрана с оглед процесора (Intel® Core™ i7-7700HQ 6M Cache) и видеокартата (GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5). Друга слабост на машината беше забавянето при работата със сравнително големи файлове в Excel.

Във всички случаи беше чудесна машина преди да ми я откраднат :(

Работя с Adobe illustrator, Adobe Photoshop, различни конвертори от RAW формат, бази данни в Excel, включително релации между таблици.  

Към какъв модел бихте ме насочили в рамките на моя бюджет от 3000 лв.? 

Предварително благодаря!

Спорна седмица,

Криси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, след дълго ровене из сайтове и форуми, вниманието ми прикова следния модел:

https://lenovoonline.bg/products/lenovo-legion-y7000-81NS0013RM

Моля за мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че ако поровиш още малко ще го намериш и по-евтино, например

https://plesio.bg/laptopi-c-69977907/lenovo-legion-y7000-p-336327.html?gclid=CjwKCAjw1_PqBRBIEiwA71rmtSaaJUYx6ZO2jBLwN10avhJX1TC3Se1ocNQo94Bu7ulIA8dYEb0dhhoCC8cQAvD_BwE

Просто за да няма изненади с дисплея - по възможност виж някъде мостра. Иначе друго всичко е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...