Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте, миналата година по това време взех компютър втора употреба и сега съм решил да му сложа още два харда- един ссд за операционната и още един обикновен 1гб или 2гб за игри и филми, в случай че системата позволява. Конфигурацията се състои от процесор- i7 4770, дъно-  asus B85M-E, видеокарта- gtx 1060 6gb, захранване- FORTRON FSP600 50ARN 88+, 16gb рам, хард диск-  wd blue 1tb . По възможност да ми препоръчате компоненти за евтин ъпгрейд, тъй като не мисля да влагам повече от 150-200 лева. Засега съм се насочил към още един wd blue 1tb, но за ссд не знам какво да търся. Искам да уточня че няма да ги монтирам сам, така че планки, кабели, каквото е необходимо ще го взема от сервиза, където ще нося компютъра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

План минимум:

Kingston SSD 120GB A400 - 40 лв.

Toshiba P300 1TB - 78 лв.

Общо: 116 лв.

План: оптимално:

Crucial BX500 240GB - 56 лв.

WD Blue 2TB SATAIII 64MB WD20EZRZ - 124 лв.

Общо: 177 лв.

Ако в кутията няма място или прецениш, че е добре да имаш външен твърд диск за бекъп на важни файлове:

Orico Storage Case 3.5 inch USB3.0 - 31 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се слага начален клас SSD във I7 конфигурация, макар и по старо поколение не е разумна идея.

Препоръчвам  за SSD: 

Crucial MX500 2.5" SATA3 (CT250MX500SSD1)

Samsung SSD 860 EVO 250GB

Benchmark:

Crucial BX500 vs Crucial BX500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го дърпа назад ли?

Всякакво SSD може да бъде сложено, пак ще е по-добре от механичен диск споделящ OS + Torrents.

Говорим за

преди 2 часа, vlade4ko написа:

за евтин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, oic написа:

- за какво му е това, като за 20 лв. повече = MX500 500GB

- голямо ssd 500GB-1TB за ос, програми, игри: стига наличният hdd да покрива останалото - ново hdd си е вътреж, ако реално не трябва обемът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, arestant написа:

- за какво му е това, като за 20 лв. повече = MX500 500GB

- голямо ssd 500GB-1TB за ос, програми, игри: стига наличният hdd да покрива останалото - ново hdd си е вътреж, ако реално не трябва обемът

Щом има да взима него, ако бюджета го позволява.

Трябва да се провери дали дават 5 г. гаранция в nikem за MX500.

Защото по спомен мисля че е само 3г.

Все пак ако иска да вземе и  HDD, трябва да компенсира от нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-точно 20 лв. да икономиса за 250GB ? - с hdd пак се побира в 200 лв., колкото и да съм против, най-добре 1TB ssd

-за 250 ето го = 80 лв. , на този никакъв , смешен обем няма да сбърка с bx500 - доста по-евтин - i7, ама на 6 години, всяко ssd ще забърза пц-то предоволно

преди 8 минути, oic написа:

Трябва да се провери дали дават 5 г. гаранция в nikem за MX500.

Защото по спомен мисля че е само 3г.

- това как го измисли, че и спомен имаш ?

Outmax

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, arestant написа:

-точно 20 лв. да икономиса за 250GB ? - с hdd пак се побира в 200 лв., колкото и да съм против, най-добре 1TB ssd

-за 250 ето го = 80 лв. , на този никакъв , смешен обем няма да сбърка с bx500 - доста по-евтин - i7, ама на 6 години, всяко ssd ще забърза пц-то предоволно

Според мен бенчмарка не лъже. Това си е лично мое мнение и си държа на него.

Автора, да си прецени и да си вземе, каквото реши. Негови са си парите все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Поправено:

Kingston SSD 120GB A400 - 40 лв.

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

WD Blue 2TB SATAIII 64MB WD20EZRZ - 124 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, arestant написа:

- това как го измисли, че и спомен имаш ?

Outmax

Вземал съм от nikem въпросният диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми достига място. Колекционирам филми и музика и направо се побърквам когато трябва да трия, за да освободя място. Това явно най-добре ми пасва засега: 

Crucial BX500 240GB - 56 лв.

WD Blue 2TB SATAIII 64MB WD20EZRZ - 124 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам те, но никога няма да има толкова голям диск, че да побере целия интернет :)

Можеш да помислиш за докинг станция и големи употребявани дискове ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- употребявани hdd - не е най-добрата идея, nas решенията са скъпи за жалост

toshiba p300 3tb - 132 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мен това:

SSD - посоченият от колегата  arestant за 81 лев и  WD Blue 2TB SATAIII 64MB WD20EZRZ - 124 лв. Дъното ти има 6 Сата порта, което ти позволява впоследствие  ако не ти стигне обема, да прибавиш нови дискове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, oic написа:

Според мен бенчмарка не лъже. Това си е лично мое мнение и си държа на него.

Както и да им обясняваш, като не са специалисти, няма как да те разберат. На практика BX500 e по-бавен от харддиск след  първите 30 сек запис:

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS82

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, arestant написа:

- употребявани hdd - не е най-добрата идея, nas решенията са скъпи за жалост

toshiba p300 3tb - 132 лв.

Вземаш един употребяван 2TB диск за 25 лв. пълниш го за ден два с подредени видео материали, изключваш го и го прибираш в шкафа, ако толкова ти се гледа видео от там го вадиш от нафталина ...

Разликата между чисто нов и ползван диск ще е никаква - ако му е писано пак ще загубиш данните.

3-4TB диск има резон, но и те свършват ... :(

преди 5 минути, Тамболианеца написа:

Както и да им обясняваш, като не са специалисти, няма как да те разберат. На практика BX500 e по-бавен от харддиск след  първите 30 сек запис:

А за тези 30 s, колко информация ще запише, а каква - обясни нагледно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

А за тези 30 s, колко информация ще запише, а каква - обясни нагледно!

отваряш си калкулатора и смяташ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Вземаш един употребяван 2TB диск за 25 лв. пълниш го за ден два с подредени видео материали, изключваш го и го прибираш в шкафа, ако толкова ти се гледа видео от там го вадиш от нафталина ...

Разликата между чисто нов и ползван диск ще е никаква - ако му е писано пак ще загубиш данните.

Пламене!

Гледам, в последно време препоръчваш дискове втора употреба  2 терабайта по 25 лева. Я посочи един адрес дето ги продават. Това е диск а не кибрит да си пали цигарите и на него човека ще си събира информация. Не е редно да се препоръчват незнайни дискове, от незнайни хора, които са си правили разни експерименти с тях.Не приемам отговор - тест, проверка и тогава плащане! Разбира се че може и така, но аз бих го направил само ако добре познавам човека и начина му на работа и последният си продава компютъра на части. Независимо от всичко, винаги ще имам при така купеният - едно на ум. На момчето му трябва диск със гаранция поне за 2-3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Тамболианеца написа:

отваряш си калкулатора и смяташ

Аз съм го сметнал и много добре знам, че този обем информация няма от къде да дойде към SSD то в рамките на 30 секунди, още повече предназначението на SSD-то за OS + програми не вещае 15GB/за 30 s промяна/създаване на информация - нали?

Но нищо ти си вярвай!

преди 2 минути, Колев60 написа:

Пламене!

Гледам, в последно време препоръчваш дискове втора употреба  2 терабайта по 25 лева. Я посочи един адрес дето ги продават. Това е диск а не кибрит да си пали цигарите и на него човека ще си събира информация. Не е редно да се препоръчват незнайни дискове, от незнайни хора, които са си правили разни експерименти с тях.Не приемам отговор - тест, проверка и тогава плащане! Разбира се че може и така, но аз бих го направил само ако добре познавам човека и начина му на работа и последният си продава компютъра на части. Независимо от всичко, винаги ще имам при така купеният - едно на ум. На момчето му трябва диск със гаранция поне за 2-3 години.

С уважение, но гаранция - информация не пази!

Аз лично ползвам два такива диска, като имам много закупени дискове втора употреба от 7 до 50 лв. бройката, различни обеми, различни продавачи, дискове и т.н.

Като всеки продукт - цените знаеш са относителни, а за части втора употреба не можеш да искаш складови наличности по всяко време.

Ако толкова желаеш ще намеря и ще ти пратя (на ЛС) точно от къде съм взел цитираните дискове. Ако не интернт е свободно място и всеки може сам да си намери всичко което му е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Тамболианеца написа:

- 'специалисте'- я кажи само по линейни записи ли мериш производителността на устройствата и се замисли каква част от работата на едно малко по обем SSD е това

- след един момент излиза от slc и това е, доста са устроени така

преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

- това с шкафа е интересен похват :D мисълта ми е, че hdd от втора ръка частите е най-пипкаво за избор, понеже годините винаги са от значение и е от частите, които най-често показват проблеми след време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, но едва ли знаеш , че по добре от теб зная кое как и къде да търся. Аз те помолих не заради себе си, а хората да видят. По фирмите продаващи дискове 2 или 3 терабайта  - втора употреба - дискове на такава цена не се продават! Ако ти си се спазарил за толкова, това е друг въпрос, но пък той е още по притеснителен за мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма пипкаво!

- искаш SMART

- искаш снимка на етикета

Всичко друго го има в интернет - знаеш тази серия става ли, не става ли, проблемна ли е и т.н.

Ако не ти харесва подминаваш.

Само, че за парите който той ще даде сега за дискове аз имам много повече място и устройства - било то черни, зелени, RE, 2,5" ... всичко което ми е допаднало като цена и това което предлага, разбира се трябва да имаш идея кое за какво ти трябва и къде можеш да го ползваш, но мястото никога не стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Няма пипкаво!

- искаш SMART

- искаш снимка на етикета

Всичко друго го има в интернет - знаеш тази серия става ли, не става ли, проблемна ли е и т.н.

Ако не ти харесва подминаваш.

Само, че за парите който той ще даде сега за дискове аз имам много повече място и устройства - било то черни, зелени, RE, 2,5" ... всичко което ми е допаднало като цена и това което предлага, разбира се трябва да имаш идея кое за какво ти трябва и къде можеш да го ползваш, но мястото никога не стига.

Нищо не написа! Не забравяй, че аз когато съм почнал да се занимавам с компютри, тебе едва ли те е имало на този свят!В поста ти никъде не виждам диск с обем 500 гигабайта, да не говорим за споменатите от теб 2 терабайта! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Колев60 написа:

Мерси за отговора, но едва ли знаеш , че по добре от теб зная кое как и къде да търся. Аз те помолих не заради себе си, а хората да видят. По фирмите продаващи дискове 2 или 3 терабайта  - втора употреба - дискове на такава цена не се продават! Ако ти си се спазарил за толкова, това е друг въпрос, но пък той е още по притеснителен за мен!

Конкретно от фирма:

11.2018 г.

1. 3.5", 250GB, 7200 RPM - 5.83 лв.

2. 2.5", 250GB, 7200 RPM - 5.83 лв.

3. 3.5", 320GB, 7200 RPM - 7,50 лв.

4. 2.5", 320GB, 7200 RPM - 7,50 лв.

Цените са без ДДС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Колев60 написа:

Нищо не написа! Не забравяй, че аз когато съм почнал да се занимавам с компютри, тебе едва ли те е имало на този свят!

Аз не знам от кога се занимавате с компютри, но Вие знаете кога съм се пръкнал - сметнете го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...