Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Беше си наред до преди малко, сега отказва да работи и стои в това положение дори когато му изкарам кабелите.

https://drive.google.com/file/d/1-CSNuqsA51TFC-ltq8-W8nVSTANvbGnE/view?usp=sharing

Въпросът ми е дали на някой му се е случвало подобно нещо? Мъртвец ли е монитора? Интересно ми е какво го прихвана...

Добрата новина е, че още е гаранционен, така че ще го сменят най-вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз е, може да опитате преди това да го рестартирате като го изключите за 5 мин от контакта и го включите отново, но едва ли ще има ползва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да отидеш в сервиз опитай това: Изключи монитора и компютъра от мрежата за половин час. Да изтинат и двете устройства добре, а след това пробвай как се държи монитора. Пробвал ли си монитора да го свържеш на друг компютър? Ако имаш втори, те съветвам да го направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките на монитора показват ли се и пак на кафяв фон ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да го държа изключен известно време. Резултата след включването след това е, че се появи още един нюанс на кафявото :D

Друг компютър нямам, но пробвах да го вържа на мястото на първия монитор и не се получи нищо. Стои си така. Вързан, развързан... все същото.

Менютата и тях ги няма никакви. 

Ако не друго, поне го направи малко преди да му изтече гаранцията. От сервиза казаха, че Dell имат много приятна политика за такива случаи и няма да го ремонтират, а направо ще го заменят с нов, което е добре дошло.

Какъв в проблема предполагам ще кажат в последствие, че ми стана интересно как се сгъбяса от нищото.

Благодаря за коментарите :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, randomdgts написа:

Менютата и тях ги няма никакви. 

Това казва всичко по въпроса, за сервиз е монитора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, randomdgts написа:

Какъв в проблема предполагам ще кажат в последствие

Изобщо няма и д а го диагносстицират - направо за ел. скрап.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно развален кондензатор на захранващата схема, в частта подаваща ток към осветлението на матрицата( допълнение: пардон, тока първо минава през управляващата платка(която е монтирана до захранващата) дремя и пропускам, но в крайна сметка наистина се подава тока за захранване на осветлението на матрицата по отделна линия от този за управлението на настройките на монитора, платките при мен са свързани през 8 пинови букси мъжка към женска, запоени на ръба на платките и без кабел между тях). Същата работа и на монитора, с който съм в момента, но при мен кондензаторите сдали багажа бяха два. Понеже нямам добри условия за запояване у нас, разглобих монитора и със захранващата  платка в една "найлонова" торбичка,  отидох в близък сервиз, където майстора свали от една дърта дънна платка подходящ кондензатор, с параметри да покрие и двата дефектирали и го запои. Работа за около минутка общо. Дори не ми иска пари човека, ама като си имах другият ден работа в района на сервиза му и настоях, се съгласи да го черпя кенче студено безалкохолно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...