Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам с процесор i5 2300 съм и с боксово охлаждане но крачетата на охлаждането се счупиха и процесора започна да стига до 90 градуса при игрите термо пастата я смених същата работа можели да е от това че не е захванато добре охлаждането защото леко помръдва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И едно "краче" да се е счупило  охлахдането е за смяна - защото вече не прилепва по цялата площ на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Vladislav Hristov написа:

Здравейте искам да попитам с процесор i5 2300 съм и с боксово охлаждане но крачетата на охлаждането се счупиха и процесора започна да стига до 90 градуса при игрите термо пастата я смених същата работа можели да е от това че не е захванато добре охлаждането защото леко помръдва 

Със сигурност е от това.

Колко от крачетата успя да счупиш и до каква степен?

Пари за цял нов охладител имаш ли и в твоята кутия охладител с какви физически размери може да се събере, съобрази и местоположението на оперативната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с AC Freezer 7Pro и по същата причина отрязах пластмасите и сега съм на винтчета с гайки... ако 1 краче се скъса, като компромис не трябва да се закопчава това на отсрещния диагонал (щото накланя охлаждането)... ако са две крачета едно до друго - ново охлаждане... охлаждането при интел огъва платката, щом мърда значи все едно го няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 от крачетата ми ги няма ще трябва ново значи, благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Vladislav Hristov написа:

леко помръдва 

току-що, Vladislav Hristov написа:

3 от крачетата ми ги няма ще трябва ново значи, благодаря 

wow ...

значи охладителя в момента е просто закачен да се топли над процесора.

Най-евтино е ...

преди 6 минути, the professor написа:

на винтчета с гайки

Не го ползвай в това състояние!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи го легнал компютъра така че гравитацията да помага и хардиска го откачи и сложи да е в  съотнетното положение с металния капак нагоре  ако има и записвачка същото 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 23 минути, Yvan Sergeеv написа:

сложи го легнал компютъра така че гравитацията да помага и хардиска го откачи и сложи да е в  съотнетното положение с металния капак нагоре  ако има и записвачка същото 

Не пречи в каква позиция ще е хард дискът, но това наистина е добро решение.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, въпросът е риторичен. Дали са ти колегите дори решения, ммм някакви, кои  добри, кои  шеговити...Ако си решил да похарчиш някаква пара за ремонт, по-добре недей, ами направо вземи нещо в зависимост от бюджета, на старо, или ново, като ъпгрейт. Сега му е времето, цените на всичко под най-новото сегашно поколение, са яко надолу, защото на неговият фон старата техника изглежда(на пръв поглед) неадекватна, а отделно и си пада стабилно цената на оперативната памет и други компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Vladislav Hristov написа:

Професорът е импровизирал и това е твоя път. При мен охладителите на две машини също останаха без ексцентричните щипки-заключалки. Гнусна пластмаса, за което ползвам шпилки с пружини + две шайби и гайка. Всичко на 6. Изкуството е в пружинките - какъв натиск осигуряват, а причината бе замяна на паста и процесор, при което китайския найлон се разпадна на трици.

дерзай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен още по джелатската съм го направил на едно дърто дъно  :)   директно с дебели видии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре вземи нов, стоков съм виждал и по 5-6 лева понякога, да не вземеш като майсторите да го затиснеш с тояжка, да го завържеш с тел или да го подпреш с 5 стотинки 😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...