Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте, 

Имам следния проблем и ми трябва съвет. 
Живея във Великобритания. Искам да започна курс по дизайн (аз да го водя) и за целта съм се снабдила за сега с 8 лаптопа и ми трябва легитимен софтуер.
Вече през eBay съм намирала втора ръка Adobe CS6, който е дерегистриран и аз трябва само да вкарам серийния номер и Adobe да ми пратят активационен код.
Надявах се да намеря същия и за 8-те студентски компютъра.
Първоначално бях инсталирала на всички пачнати версии, за да проверя как се държат с Adobe и каква им е производителността, но след като минаха теста и дори
студенти практикуваха на тях без да покажат проблеми, реших, че за да мога официално да рекламирам курса си, трябва да си намеря легитимни версии.
В eBay попаднах на обява че някой продава Аdobe CS6 с 3 лицензни кодове и ги купих и трите.
Махнах прекрасно работещата пачната версия за да кача "легалната"... изчистих всички регистри и прочие, като си му е реда и ...тръгна. Работи!
Това, което ми направи впечатление е че те не изискват активация - разпознава си серийния номер и тръгва, след като се регистрираш в сайта на Adobe с е-mail.
Първия сериен номер тръгна на три компютъра едновременно без да се притеснява изобщо. Страхотно!!!!. Още по-добре!
Втория и третия номера не ги проверих (нямах време да деинсталирам и инсталирам на 5 лаптопа в този момент).
Проблемите ми почнаха когато пича, който ги продава отказа да ми издаде какъвто и да е документ - първо ме отсвири... отказа всякаква комуникация след като си (помисли че си е) взе парите.
Това е глупаво, защото няма къде да се скрие - eBay помни всичко.
Исках само какъвто и де е документ, "за да си вържа гащите", както има една дума, но той се държи толкова смахнато.
Пуснах запитване за връщане на продуктите и той започна да комуникира с мен.... за да ми обясни че няма да ми издаде фактура - не бил регистриран и не помнел от къде ги е взел и прочие, обвинява ме че съм се опитвала да му открадна кодовете и тем подобни.
А единственото, което исках е софтуер които може да мине за легитимен (дори и да е пипан, да е пипнат добре) и продавача да застане с името си зад продажбата.
Междувременно реших да пробвам и другите 2 серийни номера и се оказа че единия не работи - Adobe го намира за REVOKED.
Вече се бях отказала от идеята за фактура - притеснено ми е, че някой на който съм платила един куп пари ги грабна и се крие, но му викам - поне оправи проблема с не работещия код - дай ми друг.
И познайте какво стана - обвини ме че съм му била пратила фалшива снимка (на отказания код) и прочие. Поканих го той да регистрира продукта сам чрез Teamviewer. Изпратих му видео заснето от моя екран доказващо неуспеха ми да регистрирам софтуера с третия код.
Поведението на този "младеж" не само е подозрително - то направо смърди и бих оставила всичко като е - не ми се занимава повече - ще си взема само парите за третия лиценз обратно, но ми хрумна, че неговата версия на Adobe, може да е пипана не само в посока, която ме устройва, но и в посока, която не ме устройва.... какво ако рови из компютрите, събира информация за банкови карти и транзакции, да сваля пароли....
Факт е че пачнатите версии вървяха леко и бързо а след инсталацията на неговата "легитимна" версия компютрите се спъват, мислят, кашлят....

Та -
 - как да проверя дали предложения от него сфтуер прави нещо друго освен очакваното.
Антивирусната не засича нищо (Norton), но някои от компютрите им трябват половин - една минута да заредят и стартират Photoshop, а на други много повече,  например. Да не говорим че и без да го зареждат едвам се влачат. Истина е че не ги бях пускала известно време и им трябваше време си свалят ъпдейтите си, но приключиха с този бизнес още вчера.

- Какъв е този крак (ако е крак) и каква власт той може да има върху лицензите ми - нека да кажем че си ги оставя -  устройва ме... Може ли в един момент той да продаде същите номера на някой друг и моите регистрации да престанат да работят?
Изобщо какво е това  активиране на Adobe   - един код който може да се използва на много машини, само иска да го регистрираш. И ако някой друг се опитва да регистрира същия но под друг e-mail какво ще се случи. 
Лицензиран ли е софтуера който съм купила?

Та какво мислите за моя казус. 
Много ли съм се прецакала или само малко?

А и да добавя - младежа най-вероятно е нашенец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, plamen_petrov_80 написа:

Според мен Вие не притежавате легален софтуер.

А как мога да го докажа и как мога да проверя освен не-легитимен дали не е и вреден?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само серийни номера ли получихте или и дискове със софтуер за инсталиране?

Реално би трябвало да можете да ползвате въпросните номера със софтуер изтеглен от друго място - ако версията е подобна.

Най-удачно е да се свържете с представители на Adobe, като може да понесете и санкции ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, plamen_petrov_80 написа:

Само серийни номера ли получихте или и дискове със софтуер за инсталиране?

Реално би трябвало да можете да ползвате въпросните номера със софтуер изтеглен от друго място - ако версията е подобна.

Най-удачно е да се свържете с представители на Adobe, като може да понесете и санкции ...

Серийни номера и файл който свалих от негов сървър.
защо ще понасям санкции -аз съм жертвата.  adobe вече не предлагат cs6 и единствената опция е да се закупи "на старо". Повечето компании които го ползват и решат да минат на CC не могат просто да го ъпгрейднат а трябва да си закупят абонамент за CC и затова  продават CS6-тата си. Въпросът е че всякакви се възползват. 
Искам само да мога да проверя дали не е пипана версията по начин по който да нанесе щети на компютрите и мене. Предполагам ако е дописана по начин да рови из компютъра и да търси пароли и прочие, няма как да я хване антивирусната, защото инсталирайки я аз съм казала че и вярвам 
Има ли как да се провери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aneliya Beaton написа:

Първоначално бях инсталирала на всички пачнати версии, за да проверя как се държат с Adobe и каква им е производителността, но след като минаха теста и дори
студенти практикуваха на тях

Файл с какво или за какво? Подписан ли е файла и т.н.?

Защо не предпочетохте актуалната версия, можеше да се избира периода на абонамента?

Ако не е тайна колко е пробния период на Adobe CS6?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Файл с какво или за какво? Подписан ли е файла и т.н.?

Защо не предпочетохте актуалната версия, можеше да се избира периода на абонамента?

Ако не е тайна колко е пробния период на Adobe CS6?

инсталационен фаил - предполагам същия който би се свалил от диска с тази разлика че диска предполагам няма да е хакнат.
за СС искат £32 на месец (може и повече) на компютър. За проект който сега започва с 8 компютъра не мога да си позволя - може би ако тръгне добре 
Пробен период на адоб - какво имате пред вид - седмица е ако инсталирам легална версия без номер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седмица не е много, но не е и малко.

Ако не се лъжа на CS4 беше цял месец.

Ако не е сигурно как ще върви бизнеса, вместо покупката от съмнителен индивид бих предпочел пробния период.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Седмица не е много, но не е и малко.

Ако не се лъжа на CS4 беше цял месец.

Ако не е сигурно как ще върви бизнеса, вместо покупката от съмнителен индивид бих предпочел пробния период.

Седмица е нищо!!!!!
Аз говоря за година в най оптимистичните си представи, като период в който ще стане ясно ще го бъде ли или не. За това време трябва да мога да осигуря всички необходими ресурси на минимална цена! 
да скоча на скъпо платените версии в началото е като да подкарам колата на 4-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 месец:

при CS6 - ще трябва 4 пъти да инсталирате отново

при CS4 - ще е по веднъж на месец

Аз не съм правил бизнес плана, нито съм го чел ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме как да проверя дали въпросния софтуер е само бавен или е бавен защото е зает с други задачи.
Как да разбера дали шпионира и краде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверява се ползвания файл, проверява се това което е създал той, проверява се трафика който генерира, глобално е добре да се провери цялата система ...

Без интернет пак ли е така бавен, а кое реално бави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да има легален начин за закупуване на код за тези продукти, освен през техен сайт или лицензиран търговец. Разни ключове втора употреба и от някой от ebay или подобни сайтове ще са същите, каквито могат да се направят с някой генератор. Тези продукти са скъпи, евтини варианти единствено ако има някоя промоция. Друг вариант за нещо по-евтино или безплатно е някой линукс алтернатива:

https://www.reallinuxuser.com/what-are-the-best-alternatives-to-adobe-products-for-linux/

И как си решавате, че тези неща ще станат с малко пари за много машини?!? Най-добре си пуснете тема в антивирусния отдел, където ще могат да дадат решения за проверка на бавните компютри:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ангел Александров
      Здравейте!
      Използвам Adobe Photoshop CC 2017 и от скоро забелязвам, че има някои шрифтове, при избирането на които, текстът става на правоъгълници и съответно - нечетим (показано е на снимката). Искам да разбера къде е проблемът - в програмата или има нещо общо със шрифтовете на самия Windows?

• от vankata4
      Здравейте, изтеглих си adobe premiere pro cc 2015 от замундата, инсталирах я, но нещо не ми тръгва - излиза ето това:

Няк'фи идеи? :)

• от peb4000
      Здравейте спешно ми е нужен съвет за нова конфигурация за настолен компютър за работа с таблет Cintiq 24hd. Ще се използва за рисуване в Photoshop, Flash, Corel Painter също така за видеообработка на клипове за Youtube с Premiere, Aftereffects и др. подобни. За видео след много размисъл и консултации се спрях на nVida GTX 970 4GB, за RАМ задължително 32 гб евентуално с възможност за 64 гб на по-късен етап. SSD 2бр. Бюджета ми е около 3000 лв. За сега ми предложиха това от Плесио:
      Intel Core i7 6700 3.40 GHz
      МБ Gigabyte H170-HD3 (H170/1151/DDR4)
      RAM DDR 4 Crosair 2400Mhz - 32Gb
      HDD 2TB TOSHIBA 64MB
      SSD Sandisk Plus 240GB SataIII - 2br.
      SVGA PALIT nVida GTX 970 4GB
      case Full Tower 
      power 750w
      Какво е мнението ви и ще ме посъветвате ли за корекции
    • от Iza
      Здравейте,   Моля, посъветвайте ме за фабричен компютър или за конфигурация подходяща за работа с програми на Adobe CC 2015. Това, което правя е предимно 2D анимация в After Effects и Flash, видео ефекти и монтаж, графика, видео реклами и TV анимационни сериали за които не са нужни прекалено дълги композиции, но са богато наситени с ефекти и движение. Понякога комбинирам 2D анимация с игрално видео, маски, particles и т.н.   Нямам нужда от мишки, клавиатура, мониторът ми е ASUS PA 246 1920 X 1200, с HDMI и DisplayPort. Имам собствен Win 7 x64 Ultimate.   За съжаление в момента нямам възможност за нещо по-скъпо от 2 500 - 3 000 лв. Не разбирам много от хардуеър, но ми се струва, че важни за мен са процесорът (i7 мин.) и видео картата нещо като NVidia GeForce GTX 970 4GB DDR5 (?). SSD памет (120 GB?) за програмите би било чудесно. 16 GB RAM. Нямам нужда от от голям допълнителен хард диск защото предпочитам да държа само малка част от последните си проекти на работния си компютър - в момента дори и 500 GB ми стигат.   Ако не се замислях много за бюджета бих си взела вероятно този:   Asus G20AJ  http://www.altech.bg/bg/product/48280#tabset1-1   Но, първо, мога да спестя от операционна система и освен това не е ли по-скоро геймърски?   Другият компютър, за който сериозно имам нужда от професионално мнение е този:   http://plasico.bg/sonic-intel-i7-479016gb2tbgtx970-4gb-18074.html   С добавени 128 GB SSD, цената му изглежда много привлекателна, но ме притеснява, че е много по-евтин отколкото се предполага за тези данни. Страхувам се, че останалите му части, от които изобщо не разбирам - охлаждане, дънна платка, захранване, са лошо качество, а не искам да рискувам с боклуци. Да не говорим, че е и доста грозен, но това не е важно. Моля ви, кажете какво мислите. Какво друго бихте ме посъветвали?   Харесвам компютрите на DELL и НЕискам HP (лош опит). Също ми се иска да е много тих, защото сегашният ми трактор ме съсипва.   Много се надявам да ми помогнете!   Иза   
    • от Шри Компютърджи
      От известно време получавам следните предупреждения когато отворя някаква страница с флаш-съдържание в мозила
      http://snag.gy/NnRFZ.jpg
      http://snag.gy/QFGW1.jpg

Файърфокс преди десетина дни обявиха, че флашът им имал дупки в сигурността - http://smartnews.bg/mozilla-%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0-flash-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-firefox/

Какво ще ме посъветвате - да го ъпдейтвам ли (т.е. имате ли инфо адоб решили ли са проблема) или за всички страници с флаш да превключвам на хром (доста досадно би било..)?
      Ако ще го ъпдейтвам, коя от тези две версии, които последно съм изтеглил да бъде: http://snag.gy/qHQqU.jpg
      (интересно защо едната е кафеникава, някак зловещо ми се струва.. )
  • Дарение

• Добави ново...