Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, търся машина за отделяне на дисплей от тъч посредством нагряване и вакум. Може ли да ми препоръчате някоя за около 10-12 инча?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси в AliExpress или друг магазин който доставя стоки от Китай, ако намериш в България ще е просто по-скъпа. То е една подложка с дупки на която слагаш дисплея за да може лесно да го махнеш от котлончето, засмуква го за да го държи на място и нагрява след това минаваш с много тънка тел за да отплепиш тъча+стъклото. По-добре да е такава която има две релси отстрани за да може да опреш телта на тях и по-лесно да я прокараш.

Предполагам, че това ще е нещо като таблет така, че ще ти трябва с по-голяма нагреваема площ.

В първия линк ти дадох само за пример, но втората е с размер 9.6 инча.

Гледал съм, че китайците го правят и с течен азот, лепилото като се охлади до такава температура и започва да се разпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плащането на мито не е сложна работа. Но над 50 долара ( сега по ново не знам как е ) няма начин да не платиш мито. Освен ако те не узлъжат и не ти издадът фактура / бележка / платежно / че си дал 30-40 долара. А граничните трудно ще повярват и се почват едни въпроси и чудесии. Другия вариант е да т ия пратят на части и всяка една част да имаш бележка че си я платил   и т изобщо филми до безкрай :D П.П. Китаеца е благосклонен да прати платежно за по-малка сума, друг е въпроса граничната оценка каква ще е и дали ще минеш метъра, като стигбе в Бг играта почвва да е тука има тука нема, а не или а да...и т.н. Не на последно място, не бих зи играл да правя такива истезания, купуваш  си пакета, който иска да ремотнира ще плаща и толкова, другото зминава към скрап има такива които изкупуват подобна скрап, не е кой знае какво, но има. Да си играеш да отлепеш, че после да залепяш и т.н. ОСвен ако ит не изкупуваш скрап и не продаваш после знам ли :D  Инак не виждам смисъл от толкова движенеи, машини и т.н. за тея скапани боклуци по пазара и после някой да ти каже бее и това ми е скъпо и да се чудиш що си я взел тая машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, добра идея е и да кажеш какво устройство се опиташ да оправяш и дали си струва.

Защото ако искаш да слагаш стъкло обратно трябва едно лепило което се втвърдява само под ултравиолетова светлина и също трябва да внимаваш да не остане въздух под стъклото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mr.n0b0dy написа:

Ами да, добра идея е и да кажеш какво устройство се опиташ да оправяш и дали си струва.

Защото ако искаш да слагаш стъкло обратно трябва едно лепило което се втвърдява само под ултравиолетова светлина и също трябва да внимаваш да не остане въздух под стъклото.

И друг е въпроса дали ще успее да го центрира правилно особено с тия новите, деот имат едни глупосит криви ъгли, ранзи залепени пластмаси и т.н. и т.н. и т.н. ...  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам предимно висок клас телефони като например Samsung Galaxy S8 S9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2019 г. в 20:14, maidosta написа:

Смятам предимно висок клас телефони като например Samsung Galaxy S8 S9

Ами погледни това или това.

Защото както @pcservizpld спомена, тези с извитите ъгли са по-специфични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.07.2019 г. в 10:18, pcservizpld написа:

Плащането на мито не е сложна работа. Но над 50 долара ( сега по ново не знам как е ) няма начин да не платиш мито. Освен ако те не узлъжат и не ти издадът фактура / бележка / платежно / че си дал 30-40 долара. А граничните трудно ще повярват и се почват едни въпроси и чудесии. Другия вариант е да т ия пратят на части и всяка една част да имаш бележка че си я платил   и т изобщо филми до безкрай :D П.П. Китаеца е благосклонен да прати платежно за по-малка сума, друг е въпроса граничната оценка каква ще е и дали ще минеш метъра, като стигбе в Бг играта почвва да е тука има тука нема, а не или а да...и т.н. Не на последно място, не бих зи играл да правя такива истезания, купуваш  си пакета, който иска да ремотнира ще плаща и толкова, другото зминава към скрап има такива които изкупуват подобна скрап, не е кой знае какво, но има. Да си играеш да отлепеш, че после да залепяш и т.н. ОСвен ако ит не изкупуваш скрап и не продаваш после знам ли :D  Инак не виждам смисъл от толкова движенеи, машини и т.н. за тея скапани боклуци по пазара и после някой да ти каже бее и това ми е скъпо и да се чудиш що си я взел тая машина.

За стоки закупени извън ЕС се заплаща мито за всичко над $15(С изключение на стоките които не подлежат на обмитяване)

Ся тая пластмаска надали ще струва много, но ако да, ще я спрат, при това положение се отива в митницата на съответния град/област, намира се гише поща, дава се митническия номер който се получава като СМС и получаваш документи с които отиваш при инспектора да ти определи какво имаш да плащаш, после ако стойността на стоката надвишава опрделена сума(мисля беше $50) се попълва мичтническа декларация, накрая с всичко се отива отново на пощенското гише и се заплаща необходимото а с получения документ се отива на гишето за получаване.

Необходимо е да имате :

1. EORI номер(митнечески номер) - Издава се БЕЗПЛАТНО, получаването му отнема между 24 и 48 часа(работни дни).

2. Електронен подпис с който да подпишете митническата декларация(това е задължително условие на митниците при издаването на този документ). Ао не притежавате електронен подпис се налага да използвате "услугите" на измекярите нацвъкали офиси в близост до входа на митницата, които ще ви одрусат между 40 и 100лв. за почти никаквата работа която ще свършат в рамките на има-няма половин час.
Ако електронния ви подпис досега не е използван за митнически дейности и не е регистриран е необходимо да се регстрира през сайта на Агенция митници за да може да го използвате.

3. Принтирана фактура с данни от заплащането на стоката, скрийншот от пейпел или мястото където е извършено плащането, както и скрийншот от страницата на продукта(мястото където се продава същия).

4. Номер на пратката който ще сте получили като СМС.

5. Лична карта.

_______________________________________________________________________________________________________________

По темата за стъклото - Не е по-лесно направо да се закупи нов дисплей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте наскоро си закупих Самсунг галакси с6 едге зелен и сега искам да му сложа протектор закалено стъкло , имам обаче колебания какво точно да бъде на пазара има различни видове има такива които са прозрачни има такива които са зелени в горната и долната част  кое е по добро .  Освен това днес докато обикалях по магазините видях на външен вид абсолютно еднакво стъкло на едно място за 10 лв а на друго за 25 лв  каква е разликата . Аз купих такова закалено стъкло което е със зелено но се чудя дали него да поставям . Дайте съвет  дали е качествено 

• от Сервиз За Компютри
      Сервиз За Компютри Пловдив, лаптопи, таблети и други IT услуги
      Ремонт и покупко-шродажба на компютри, лаптопи, таблети, смартфони, офис техника - Пловдив
      Компютърни услуги, копирни услуги, уеб дизайн web design, изработкан а сайтове, рекламни материали, маркетинг и реклама в интернет. Видеонаблюдение, системи за досъп с чип, карта за входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Офис: ул. Златю Бояджиев 27 - срещу Панаира
      Имейл: office@callpchelp.eu
      http://pcservizplovdiv.ml

http://kompiutriplovdiv.ml/
      http://plovdivpc.ml
      http://web.prodavalnik.top/kopiutarenservizplovdiv/
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: компютърен сервиз пловдив, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри, компютърни услуги пловдив, компютърни услуги, компютри, лаптопи, таблети, продажба, офис техника, принтери, уеб дизайн, хостинг, домейни, оналйн магазини, камери, системи за сигурност, видеонаблюдение, сервиз за компютри пловдив, сервиз за компютри пловдив
    • от Таня Георгиева
      Здравейте.
      Имам Samsung S5
      Екранът ми не иска да светне и стои черен, когато съм навън и на телефонът му е студено. Изисква се около 10 минути да го стопля, за да светне. Миналата година зимата само премигваше, когато му беше студено, а сега направо не иска да светне. Телефонът си работи, мога да вдигам, когато някой звъни и да говоря, но не виждам нищо. Изтървала съм го доста пъти, но е със стъклен протектор и здрав кейс, без спуквания и счупвания по апарата. Някой знае ли какво може да му има?
    • от steffann
      Компютърът ми иска да реинсталирам дисплей драйвъра или да го ъпдейтна.И тъй като съм с последния ъпдейт на NVIDIA GeForce GT 430 остава да се реинсталира.Само,че диска ми е за Windows 7 и ме е страх да не стане каша с 10-та.Изписва ми това Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43).Дали да ползвам опцията Roll Back Driver?
    • от frozt
      Здравейте, от почти 2 години и половина имам смартфона -без никакви забележки и оплаквания, до сега   Та и преди ми е показвал високи температури (65+ при игри ), но се охлажда и продължавам. Последно време , обаче почна да дава и съобщения за прегрявания и при камерата и става неизползваем докато се охлади. Тъч скрийна започна да не отчита адекватно докосванията и му купих нов протектор (мислех че е от това). Не се оправи и го рестартирах по няколко начина- пак без резултат. Накрая върнах фабрични със софтуера на сони  (xperia companion). Сега тъч-а отчита някои неща и става за скролване и по-големи иконки , но за клавиатура никакъв шанс - пише си каквото иска . Писах на сони- предложиха ми сервиза в София- Булграм. Аз говорих с едно момче, което се занимава с това отделно-каза че трябва да се смени цял комплект и ми дават цени за процедурата около 120 лв . Та мисълта ми е- нужно ли е да сменя целия комплект като телефонът е в отлично състояние (никога не е удрян,изпускан и т.н) Не става ли само тъч да ми сменят и така да е и по-евтинко ?
      Гледам как може да мина най-тънко и да не ме прецакат нещо, защото не съм много наясно с тази процедура за цял комплект.  

• Дарение

• Добави ново...