Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам една мрежова карта (TOTOLINK N300UA), която работи и искам да използвам на компютър с Windows 7, но никъде в интернет не намерих драйвъри за нея, а оригиналният диск с такива е изгубен. Ако някой е собственик на такава карта и има налични драйвъри, или пък намери такива в нета, ще се радвам да помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Драйверите от тук: N300UA

Тези съм ги пробвал, но не стават незнайно по каква причина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Ангел Александров написа:

но никъде в интернет не намерих драйвъри за нея

Точна версия на OS-а, Hardware ID на картата, грешката при слагането на драйвера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж дали това няма да помогне.

https://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_en.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Точна версия на OS-а, Hardware ID на картата, грешката при слагането на драйвера?

Всъщност инсталирам драйвъра успешно, но след това софтуерът ми показва, че картата не е свързана към компютъра, което не е така и отделно самият софтуер търси някаква ralink, railink или там някаква подобна карта...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай дай тези данни, да видим точно какъв драйвер трябва:

https://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Както и точната версия на windows 7 - 32/64 битов и кой SP е инсталиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Raze написа:

Ами в такъв случай дай тези данни, да видим точно какъв драйвер трябва:

https://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Както и точната версия на windows 7 - 32/64 битов и кой SP е инсталиран.

Благодаря за информацията, успях да намеря нужния драйвър! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ангел Александров написа:

Благодаря за информацията, успях да намеря нужният драйвър! 

Щом сте го намерил и всичко е добре, е желателно да посочите и за други интересуващи се за този драйвер, като линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Колев60 написа:

Щом сте го намерил и всичко е добре, е желателно да посочите и за други интересуващи се за този драйвер, като линк.

Линк към драйвъра: https://www.wireless-driver.com/ralink-usb-rt2870r-t2770-rt357x-rt5370-windows-drivers-ver3240/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от The Conqueror
      Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
      CPU: i3-4170
      GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
      Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
      Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
      HDD: Toshiba 1TB 7200rpm
      Бюджета не е от значение
      Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
      Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
      Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл!
    • от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро прочетох някои статии и изгледах видеа за вредата от електромагнитното облъчване на рутерите вкъщи и вредата им върху здравето на хората (въпрос за който още не се говори у нас) решихме да преминем на кабелен интернет на всички устройства. Речено-сторено. Изключих копчето на Wi-Fi на рутера и техник ми свърза кабели от него към всички стаи където ми беше необходима интернет връзка. След няколко дни почувствахме разлика в съня и здравословното състояние: съня на всички стана по-дълбок, главоболието на майка ми изчезна, раздразнителността ни също намаля и т.н. и т.н. да не ви занимавам. Всичко беше просто чудесно. Имам обаче един проблем - не мога да пусна интернет на мобилните устройства, на които искам. В кухнята имам един смартфон, който искам да държа като домашен телефон. В спалнята ми също имам такъв. И двата искам да ги използвам като домашни телефони, но да имам и интернет на тях. Купих от магазин това което ми препоръчаха - USB устройство с LAN вход, купих и адаптор с букси - женско USB към микро USB, за да влезе във входа на смартфона. Свързах ги, последва съобщение: вашата карта е еди кой си номер с ПИН еди кой си номер и... нищо. Нямам връзка с интернет. Опитвах какво ли не. Не става и не става. Прилагам снимки на закупените от мен устройства и свързването им с телефона. 
      Освен това ще помоля и за съвет дали е възможно чрез USB разклонител да пусна едновременно интернет сигнала от LAN адаптера и да включа захранващия кабел, който идва от адаптера за захранването за да не изключвам постоянно интернета за да включвам зареждането на смартфона. Така правех преди - не го изключвах и си беше постоянно включен в захранването. Това обаче - само ако е технически възможно.
      Моля компетентните тук специалисти за помощ. За мен е наистина важно да пусна интернет и на мобилните си устройства. Благодаря на всички ви предварително!

• от loc_dogy
      Привет колеги,

Наскоро си изрових Sacred героите от преди години. Някой случайно да е навит за една ланка през Hamachi?
    • от Anton Markov
      Здравейте колеги,
      От скоро имам проблем с моята локална мрежа. Имам два последователно свързани рутера и един суич. Връзката междъ тях е следната:
      света -> (switch) TP-LINK TF-S 1005D -> (1st router ip: 192.168.1.1) ZTE ZXHN H118N (има няколко устройства свързани към това устройство) -> (2nd router ip: 192.168.185.1) Linksys WRT54GL (моите устройства като: моб телефон, компютър и лаптоп) 
      Проблема е от около 1 седмица и по някаква причина между 1ви и 2ри рутер отвреме-навреме няма връзка. Дори като е включен кабела идващ от първият рутер към лаптопа или компютъра, пак няма интернет. Но докато съм свързан към WI-FI на първият рутер изведнъж по някое време от нищото идва и спира интернета на вторият. Вторият ми е много важен и не знам как бих работил без него. Надявам се някой да може да ми помогне с намирането на проблема.
    • от Мимето К.
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• Дарение

• Добави ново...