Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 16 минути, Джугашвили написа:

Аз лично наркотици не съм срещал!!! Може и да е имало, но не съм се движил в такива среди и затова не зная!!! За военно-промишления комплекс точно новите така наречени партньори го съсипаха!!! Нашият основен пазар беше арабските държави и държавите от Африка и Латинска Америка!!! До средата-края на 90-те години нещата все още вървяха,макар и по инерция от старите времена!!! Като започнахме да кандидатстваме за влизане в НАТО, те тогава ни сложиха ни чатала на врата и ни изхвърлиха от всички пазари за да се намърдат техните играчи!!! Не си мисли, че това става доброволно и без никакъв натиск отвън!!! Това е бизнес за милиарди, от който държавата ни правеше солидни приходи!!!

Не! Ние българите си съсипахме всичко след 89 година, щото било комунистическо. Никой не идваше нито да ни лъже, нито да ни баламопсва. Всички се втурнаха като хуни да грабят, унищожават и да правят бизнес. 

1. Дойдоха така наречените ликвидационни съвети. Никой не е протестирал или не ги гонил. Унищожаваше се всичко работещо. Съсипаха се кравеферми, овцеферми, свинеферми. Сградите им се разрушиха и всеки се биеше за тухли и керемиди. Аз съм бил лично свидетел. Бях и лично свидетел как германците идваха да ни изкупуват струговете и фрезите, от воеените комплекси, а ние им ги давахме като скрап.

2. Дойде простотията с боновите книжки дето шяхме да правим дружества и да развиваме бизнес и предприятия.

3. Дойде деноминацията и пирамидите.

Всеки българин участваше с пълна сила и псуваше комунистите. Гледаше да има далавера, измама и ако можеше да открадне нещо СУПЕР. И сега го прави същото, но то вече няма откъде

Просто тук беше поговорката видяла жабата, че конят го подковават и тя си подала ходилата.

И сега почти 30 години след това се продължава в същата насока. Помни ми думата, че след още няколко години ще се срути цялата държава. Ще спре да работи всичко и на хората ще им е чудно защо това е така. Всичко живее в социалните мрежи и никой не иска нито да си нацапа ръцете, нито да си напъне мозъка и да направи нещо. От 90 година насам произвеждаме неграмотно поколение . Сега нещата в образованието и икономиката са страшни и все още никой не желае да го осъзнае. 

Не ние виновен никой, ние сами си стоим на дъното, но по манталитет обвиняваме даже и марсианците. Не ни е винбовен западът. 

ПС - Предполагам знаеш вица за дяволите казана на българите, които се намират в АДА

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тая скапана носталгия по отминалото време. Точно заради това сме толкова спрели. Защото сме мързеливи като цяло и защото милеем за миналото, вместо да гледаме напред. Миналото си е минало. Или се нагаждаш към настоящето и гледаш към бъдещето или си гниеш в мисли за мналото. 

По времето на "социализъма" (беше всичко друго, но не и социализъм, по-скоро огромен концлагер под върховното командване на Москва и местни надзиратели) никой на Запад не беше и чувал за България, нито пък масата хора бяха чували за запада, само се носеха легенди, до момента на покушението срещу Папата. И се прочухме, няма що. България беше абсолютно приравнявана към СССР, заради тоталната си сервилност към Кремъл. Зависимост на всички, ама абсолютно всички нива. Дори на места по света до днес преобладава мнението, че България е била част от СССР. За каква мощ и "уважение" изобщо можем да говорим, защото виждам, че някои се опитват да убедят други, че сме били мощна икономика. Пълни измислици. Никакъв свободен пазар, няма що. Чакаш за автомобил 15 години и ако се счупи, 2 години за част, ама ако си с връзки. Не отричам заводите, да, имало ги е, работели са, но с какъв пазар? Основно в СССР? Никаква конкурентност на запада. 

Да не говорим, че оценката на хора, които през 89-та са били под 15-годишни, т.е. са под 40-годишни днес, едва ли е особено адекватна. Спомените от детството са винаги приятни. Или в повечето случаи с някои изключения. И между другото много хора бъркат носталгия по детството с харесване на отвратителния режим тогава. Т.е. по-младите не оценяват положително Живков (няма как, нямат никаква представа и база за оценка), а оценяват силно отрицателно днешното. А пък за да е такова днешното, вината е 100% у наследниците на тези, които тероризираха България 45 години преди 89-та. Или с други думи, всички положителни оценки от хора под 40 са всъщност отрицателни. 
Не бива да се забравя и друго - комунистическите изгониха повече от половината умни, образовани и способни българи зад граница. През последните двайсетина години качеството на населението у нас непрестанно спада, и днешното средно ниво е ужасяващо, катастрофално ниско. Т.е. пълната неспособност да се направи адекватна преценка на фактите от голяма част от населението не е толкова учудваща. 

Всички "безплатни" благинки, за които ревете са скубани от нас. Да не мислите, че са били подарък свише?! Къде учеха децата на ЦК и Политбюро? Къде се лекуваше номенклатурата. Дали е нямало разлика между правителствена болница и блницата в Брезник? Кого и с какво снабдяваше УБО, а ние висяхме на опашки за... тоалетна хартия. Кой не е ползвал Работническо дело нарязано на квадрати? Някой? Това е вашия блян, ние да лъжем, че работим, а те да лъжат, че ни плащат. Мързел и завист. 

Никакви медии, няма BBC, няма DW, нямя Свободна Европа, за да може хората да не знаят нищо. Никаква информация за нищо. Никакви "различни" книги, списания... нищо. Нищо от запад, само от изток. Да не говорим за пътуване. Сакън. Да не би да можеше с паспорт да идеш на летището, или на КПП? Да бе да, друг път. Кореком ли? А как доказваш 2-та долара? 

Да не отваряме дума за национализацията, защото... 

Да, имало и много положителни страни, факт, да ми говорите с някакво странно умиление за онова време... не мога да го разбера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи им го .......удри с лопатата по тия бетонни глави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

Стига с тая скапана носталгия по отминалото време. Точно заради това сме толкова спрели. Защото сме мързеливи като цяло и защото милеем за миналото, вместо да гледаме напред. Миналото си е минало. Или се нагаждаш към настоящето и гледаш към бъдещето или си гниеш в мисли за мналото. 

По времето на "социализъма" (беше всичко друго, но не и социализъм, по-скоро огромен концлагер под върховното командване на Москва и местни надзиратели) никой на Запад не беше и чувал за България, нито пък масата хора бяха чували за запада, само се носеха легенди, до момента на покушението срещу Папата. И се прочухме, няма що. България беше абсолютно приравнявана към СССР, заради тоталната си сервилност към Кремъл. Зависимост на всички, ама абсолютно всички нива. Дори на места по света до днес преобладава мнението, че България е била част от СССР. За каква мощ и "уважение" изобщо можем да говорим, защото виждам, че някои се опитват да убедят други, че сме били мощна икономика. Пълни измислици. Никакъв свободен пазар, няма що. Чакаш за автомобил 15 години и ако се счупи, 2 години за част, ама ако си с връзки. Не отричам заводите, да, имало ги е, работели са, но с какъв пазар? Основно в СССР? Никаква конкурентност на запада. 

Да не говорим, че оценката на хора, които през 89-та са били под 15-годишни, т.е. са под 40-годишни днес, едва ли е особено адекватна. Спомените от детството са винаги приятни. Или в повечето случаи с някои изключения. И между другото много хора бъркат носталгия по детството с харесване на отвратителния режим тогава. Т.е. по-младите не оценяват положително Живков (няма как, нямат никаква представа и база за оценка), а оценяват силно отрицателно днешното. А пък за да е такова днешното, вината е 100% у наследниците на тези, които тероризираха България 45 години преди 89-та. Или с други думи, всички положителни оценки от хора под 40 са всъщност отрицателни. 
Не бива да се забравя и друго - комунистическите изгониха повече от половината умни, образовани и способни българи зад граница. През последните двайсетина години качеството на населението у нас непрестанно спада, и днешното средно ниво е ужасяващо, катастрофално ниско. Т.е. пълната неспособност да се направи адекватна преценка на фактите от голяма част от населението не е толкова учудваща. 

Всички "безплатни" благинки, за които ревете са скубани от нас. Да не мислите, че са били подарък свише?! Къде учеха децата на ЦК и Политбюро? Къде се лекуваше номенклатурата. Дали е нямало разлика между правителствена болница и блницата в Брезник? Кого и с какво снабдяваше УБО, а ние висяхме на опашки за... тоалетна хартия. Кой не е ползвал Работническо дело нарязано на квадрати? Някой? Това е вашия блян, ние да лъжем, че работим, а те да лъжат, че ни плащат. Мързел и завист. 

Никакви медии, няма BBC, няма DW, нямя Свободна Европа, за да може хората да не знаят нищо. Никаква информация за нищо. Никакви "различни" книги, списания... нищо. Нищо от запад, само от изток. Да не говорим за пътуване. Сакън. Да не би да можеше с паспорт да идеш на летището, или на КПП? Да бе да, друг път. Кореком ли? А как доказваш 2-та долара? 

Да не отваряме дума за национализацията, защото... 

Да, имало и много положителни страни, факт, да ми говорите с някакво странно умиление за онова време... не мога да го разбера. 

Ами ако дойдеш в България и постоиш малко друга песен ще ми запееш. Никой не говори за носталгия и никой не казва, че трябва да се върне старото време. Това няма как да стане. Извинявай ама с неграмотност, далавери, измами, хитрости и врътки нищо ново положително няма да излезе. В момента държавата е просто умряла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е, че "онова" време го плюят някакви лапешори на по 15-20 години, които тогава даже не са били запланувани.
Като гледам неграмотността им, по-добре бащите им да са си направили една чекия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил в България, само ти ли не го разбра?!? 

Ти много обичаш да се изказваш като крайна инстанция и да давай крайни и обикновено апокалиптични оценки и прогнози за всичко. Казал съм ти и ще го кажа отново, ти пък най-малко си ми фактор и критерий за каквото и да било. Съжалявам, но просто си много зле, за да мога дори да се замисля над написаното от теб в 99% от случаите. Не се обиждай, просто казвам какво мисля. Трагичен си в разсъжденията си. Казваш някакви факти, които са видими и разбираеми и за 8 годишен второкласник, като мислиш, че си разкрил страшната тайна на прехода. Аууууу, чудо. 

"Помни ми думата..." - ти е една от любимите фрази, но за радост повечето хора я подминават лекомислено и слава Богу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се на акъла на онези които се надяват, 
че Германците ще се излъжат да построят завод за сглобяване на Фолксваген автомобили в България??? 
Ами през 1992, БЪЛГАРИЯ ИЗЛЪГА БАВАРСКИТЕ АВТОМОБИЛОСТРОИТЕЛИ НА БМВ ДА ПОСТРОЯТ ЗАВОД ЗА СГЛОБЯВАНЕ НА БМВ АВТОМОБИЛИ ВЪВ ВАРНА, БЪЛГАРИЯ. 
ЗАВОДА БЕШЕ ПОСТРОЕН, ОБОРУДВАН И ЗАПОЧНА ДА СГЛОБЯВА АВТОМОБИИ МОДЕЛ НА ФИРМАТА "РОВЕР", КОЯТО ТОГАВА БЕШЕ ЧАСТ ОТ БМВ. 
И тогава се намеси избрания в края на 1994 нов министър председател Жан Виденов и постави нови НАПЪЛНО НЕПРИЕМЛИВИ условия за опериране на фирмата БМВ в България. 
Много обидени и огорчени Германците бяха принудени да затворят завода във Варна и да напуснат България ЗАВИНАГИ (по думите на техния шеф тогава), 
КАТО БМВ ЗАГУБИ ОКОЛО $30 МИЛИОНА ЩАТСКИ ДОЛАРА ИНВЕСТИРАНИ В БЪЛГАРИЯ ДО МОМЕНТА НА ИЗГОНВАНЕТО НА БМВ ОТ БЪЛГАРИЯ ОТ ЖАН ВИДЕНОВ. 
И СЕГА НЯКОИ СЕ НАДЯВАТ, ЧЕ ЖЕРТВАТА НА ГРАБЕЖА ЩЕ Е ЗАБРАВИЛА КЪДЕ Е БИЛА ОГРАБЕНА ПРЕДИ ГОДИНИ 
И ЩЕ СЕ ВЪРНЕ НА МЕСТОПРЕСТЪПЛЕНИЕТО ЗА ДА БЪДЕ ОГРАБЕНА ОТНОВО!!!

Снимка на купон за обувки и подметки от 1950 год. Трън. Димитровска - Пернишка окръг.

64995943_10211614275107183_1983999789506756608_n.jpg

66149570_10215196545249307_2845161077614837760_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ostavime написа:

За каква мощ и "уважение" изобщо можем да говорим, защото виждам, че някои се опитват да убедят други, че сме били мощна икономика. Пълни измислици. Никакъв свободен пазар, няма що. Чакаш за автомобил 15 години и ако се счупи, 2 години за част, ама ако си с връзки. Не отричам заводите, да, имало ги е, работели са, но с какъв пазар? Основно в СССР? Никаква конкурентност на запада. 

Добре е да си спомняме което унищожихме за да си обясним мизерията в която сме към днешна дата, икономика имахме сериозна, какво значение има на кой пазар ще се продава готовата продукция/суровина за народа, за него е от значение да има работа и да получава редовно заплатата си. Живота не се свежда до нова кола, сега като има всеки възможност да купи 20 годишен западен таралясник, а няма каква да сложи на масата си за ядене и да изучи децата си по - добре ли е? Всички знаем, че което е било няма да се върне и никога не можем да възстановим заводите които унищожихме, искаме или не искаме се напасваме към днешната  реалност и всеки прави каквото може и колкото може за оцеляването си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ostavime написа:

Винаги съм бил в България, само ти ли не го разбра?!? 

Ти много обичаш да се изказваш като крайна инстанция и да давай крайни и обикновено апокалиптични оценки и прогнози за всичко. Казал съм ти и ще го кажа отново, ти пък най-малко си ми фактор и критерий за каквото и да било. Съжалявам, но просто си много зле, за да мога дори да се замисля над написаното от теб в 99% от случаите. Не се обиждай, просто казвам какво мисля. Трагичен си в разсъжденията си. Казваш някакви факти, които са видими и разбираеми и за 8 годишен второкласник, като мислиш, че си разкрил страшната тайна на прехода. Аууууу, чудо. 

"Помни ми думата..." - ти е една от любимите фрази, но за радост повечето хора я подминават лекомислено и слава Богу. 

Аз  се изказвам неподготевен??? Ще ти дам един  пример, на който бях свидетел онзи ден. А ти може да си говориш колкото си поискаш. Не ми пречи това че ми се надсмиваш щото така ти харесва. 

Налага се да се окастрят дървета, които пречат на жиците.

1. Въпрос - дървета садевни по комунистическото време. След 89 година не се поддържат, не се окастрят, оставени са на самотек. В един момент жиците се оплитат, даже имаше опасност от пожар та от ЧЕЗ се наложи да спрат тока на цяла квартал.

2. Фирмата, която дойде да ги окастря беше под всякаква критика. Две газки ( от комунистическо време, с присадени подемници пак от тогава). Всичко беше само кафяво, само началникът българин ( да ме прощавате не засягам темата циганин). Няма лого на фирмата, няма работно облекло, за инструктаж няма да говорим.  Не ми се мисли ако стане някой инцидент. Както и да е.

3. Полицаите затварят главната улица, за може да се изрежат дърветата. Слагат една патрулка и до нея знак влизането забранено. За 50 минути докато пих кафе над 10 водачи на превозни средства нарушиха знака. Даже един щеше да сгази полицая. Само дето не сложиха таралежки за пукане на гуми.

Та хайде сега ми обясни за носталгия господин спец, щото аз по комунистическото време такова нещо не съм и мислел че може да се случи. А сега го видях и се чудех да се смея ли или да плача.

Примери мога да ти дам много. Не знам къде живееш в България, но явно е на някоа друга планета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ostavime написа:

Къде учеха децата на ЦК и Политбюро? Къде се лекуваше номенклатурата.

където и другите 

Не бива да се забравя и друго - комунистическите изгониха повече от половината умни, образовани и способни българи зад граница.

ти да си чувал зa умните и красивите ранобудни студнтчета ?   май не си 

а ние висяхме на опашки за... тоалетна хартия. Кой не е ползвал Работническо дело нарязано на квадрати

в тоалетната  на дядо винаги имаше нарязан  вестник

и съм го питал защо няма тоалетна хартия

той разправяше

-тази капиталистическа хартия не става за нищо

само пари струва 

преди 7 минути, Bozhidar Denkov написа:

Чудя се на акъла на онези които се надяват, 
че Германците ще се излъжат да построят завод за сглобяване на Фолксваген автомобили в България??? 
Ами през 1992, БЪЛГАРИЯ ИЗЛЪГА БАВАРСКИТЕ АВТОМОБИЛОСТРОИТЕЛИ НА БМВ ДА ПОСТРОЯТ ЗАВОД ЗА СГЛОБЯВАНЕ НА БМВ АВТОМОБИЛИ ВЪВ ВАРНА, БЪЛГАРИЯ. 
ЗАВОДА БЕШЕ ПОСТРОЕН, ОБОРУДВАН И ЗАПОЧНА ДА СГЛОБЯВА АВТОМОБИИ МОДЕЛ НА ФИРМАТА "РОВЕР", КОЯТО ТОГАВА БЕШЕ ЧАСТ ОТ БМВ. 
И тогава се намеси избрания в края на 1994 нов министър председател Жан Виденов и постави нови НАПЪЛНО НЕПРИЕМЛИВИ условия за опериране на фирмата БМВ в България. 
Много обидени и огорчени Германците бяха принудени да затворят завода във Варна и да напуснат България ЗАВИНАГИ (по думите на техния шеф тогава), 
КАТО БМВ ЗАГУБИ ОКОЛО $30 МИЛИОНА ЩАТСКИ ДОЛАРА ИНВЕСТИРАНИ В БЪЛГАРИЯ ДО МОМЕНТА НА ИЗГОНВАНЕТО НА БМВ ОТ БЪЛГАРИЯ ОТ ЖАН ВИДЕНОВ. 
И СЕГА НЯКОИ СЕ НАДЯВАТ, ЧЕ ЖЕРТВАТА НА ГРАБЕЖА ЩЕ Е ЗАБРАВИЛА КЪДЕ Е БИЛА ОГРАБЕНА ПРЕДИ ГОДИНИ 
И ЩЕ СЕ ВЪРНЕ НА МЕСТОПРЕСТЪПЛЕНИЕТО ЗА ДА БЪДЕ ОГРАБЕНА ОТНОВО!!!

Снимка на купон за обувки и подметки от 1950 год. Трън. Димитровска - Пернишка окръг.

64995943_10211614275107183_1983999789506756608_n.jpg

66149570_10215196545249307_2845161077614837760_n.jpg

то по турско робство цензура не е имало кой си е помислял да каже нещо

или пък да напише ако  въобще е можело да пише и от къде време

тютюна трябва да се загърли 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

Всички се втурнаха като хуни да грабят, унищожават и да правят бизнес.

Тези всички са всъщност бившата червена номенклатура - и за съжаление все още са: същите фамилии, които ни клатеха 45 години, ни клатят и сега; те що престъпленията на комунизма си останаха ненаказани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През 1980-та година в Народна Република България можеше да те арестуват за ПРИТЕЖАВАНЕ НА ВЕЩИ ПОД ВАЛУТЕН КОНТРОЛ 
за носене на еспадрили и дънки "SUPER RIFLE" купени от Кореком, но без да имаш право на притежаване на валута. 
След като прекараш един ден в следственното и те разпитат, най-подробно как и от къде си придобил тези вещи под валутен контрол, ти ги отнемат с протокол и най-сетне бос и без гащи те пускат да си ходиш в къщи като делото ти за съда ти е насрочено за няколко месеца по-късно. 
На деня на делото се явява вещо лице и оценява еспадрилите и дънките на 250 лева. 
Съответно съдията те зашлевява с 3 месеца лишаване от свобода (затвор) условно и глоба в петорен размер, т.е. 1,250 лева. 
Плащаш глобата с твоята мизерна заплата от 150 лева на месец и разгръщаш тревата като стъпваш, защото ако те хванат (или натопят) за нещо колкото и да било малко през изпитателния срок отиваш в затвора.
От работа те изхвърлят защото си съден. 
Не можеш да намериш никъде свястна работа, защото навсякъде искат свидетелство за съдимост и на твоето пише ОСЪЖДАН ЗА ВАЛУТНО ПРЕСТЪПЕНИЕ СРЕЩУ НРБ. 
Трябва да отидеш на работа на някой национален обект където никой не иска да ходи, но там приемат и без свидетелство за съдимост. 
Но си подсвиркваш "Рокендрола беше млад" и като деменциите по Фейсбук въздишаш по времето когато един пакет "Стюардеса" беше 60 стотинки. 
И ако се объркаш в Родопите и влезеш по грешка в "Граничната зона" те застрелват И "ДОБЛЕСТНИТЕ" ГРАНИЧАРИ СА МНОГО РАЗОЧАРОВАНИ КОГАТО НЕ НАМИРАТ НИЩО ЦЕННО ПО ДЖОБОВЕТЕ ТИ ОСВЕН МАЛКО СТОТИНКИ И НЯКОЛКО СМАЧКАНИ ЕДНО-ЛЕВКИ. 
И цялата застава те псува три месеца след като дивите парасета и чакалите са ги оглозгали трупа погребан набързо в плитък необозначен гроб някъде из гранината зона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sound написа:

Тези всички са всъщност бившата червена номенклатура - и за съжаление все още са: същите фамилии, които ни клатеха 45 години, ни клатят и сега; те що престъпленията на комунизма си останаха ненаказани.

НЕ! АБСОЛЮТНО всички. Моите родители, моитео баба и дядо, цялото село. Всичко унищожаваше. Никой не искаше да слуша или да мисли. ЛАВИНА. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Аз  се изказвам неподготевен??? Ще ти дам един  пример, на който бях свидетел онзи ден. А ти може да си говориш колкото си поискаш. Не ми пречи това че ми се надсмиваш щото така ти харесва. 

Налага се да се окастрят дървета, които пречат на жиците.

1. Въпрос - дървета садевни по комунистическото време. След 89 година не се поддържат, не се окастрят, оставени са на самотек. В един момент жиците се оплитат, даже имаше опасност от пожар та от ЧЕЗ се наложи да спрат тока на цяла квартал.

2. Фирмата, която дойде да ги окастря беше под всякаква критика. Две газки ( от комунистическо време, с присадени подемници пак от тогава). Всичко беше само кафяво, само началникът българин ( да ме прощавате не засягам темата циганин). Няма лого на фирмата, няма работно облекло, за инструктаж няма да говорим.  Не ми се мисли ако стане някой инцидент. Както и да е.

3. Полицаите затварят главната улица, за може да се изрежат дърветата. Слагат една патрулка и до нея знак влизането забранено. За 50 минути докато пих кафе над 10 водачи на превозни средства нарушиха знака. Даже един щеше да сгази полицая. Само дето не сложиха таралежки за пукане на гуми.

Та хайде сега ми обясни за носталгия господин спец, щото аз по комунистическото време такова нещо не съм и мислел че може да се случи. А сега го видях и се чудех да се смея ли или да плача.

Примери мога да ти дам много. Не знам къде живееш в България, но явно е на някоа друга планета. 

И?

Какъв е тоя скапан и безсмислен пример, че не мога да схвана? Ти като титан на мисълта, ще ми обясниш ли на къде биеш, моля ти се. Едно време са кастрили дърветата по правилния начин ли???  Затваряли са улиците по специален начин ли? Тия от БКС-то са били с униформи и каски, а не с доковици ли? Това ли  е важното, което искаш да ми кажеш? WTF? 

Даваш ми най-безумния възможен пример за кастрене на клони на дървета садени преди 40 години и ми казваш да ти обясня за носталгията?!? 

Казах ти, че за мен си зле в мисленето си. Затвърди го. Тъжно ми е, но мисля да прекратя тоя безнадежден разговор с теб и да си спестя мъката в разгадаването на мислите ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bozhidar Denkov написа:

През 1980-та година в Народна Република България можеше да те арестуват за ПРИТЕЖАВАНЕ НА ВЕЩИ ПОД ВАЛУТЕН КОНТРОЛ 
за носене на еспадрили и дънки "SUPER RIFLE" купени от Кореком, но без да имаш право на притежаване на валута. 
След като прекараш един ден в следственното и те разпитат, най-подробно как и от къде си придобил тези вещи под валутен контрол, ти ги отнемат с протокол и най-сетне бос и без гащи те пускат да си ходиш в къщи като делото ти за съда ти е насрочено за няколко месеца по-късно. 
На деня на делото се явява вещо лице и оценява еспадрилите и дънките на 250 лева. 
Съответно съдията те зашлевява с 3 месеца лишаване от свобода (затвор) условно и глоба в петорен размер, т.е. 1,250 лева. 
Плащаш глобата с твоята мизерна заплата от 150 лева на месец и разгръщаш тревата като стъпваш, защото ако те хванат (или натопят) за нещо колкото и да било малко през изпитателния срок отиваш в затвора.
Не можеш да намериш никъде свястна работа, защото навсякъде искат свидетелство за съдимост и на твоето пише ОСЪЖДАН ЗА ВАЛУТНО ПРЕСТЪПЕНИЕ СРЕЩУ НРБ. 
Трябва да отидеш на работа на някой национален обект където никой не иска да ходи, но там приемат и без свидетелство за съдимост. 
Но си подсвиркваш "Рокендрола беше млад" и като деменциите по Фейсбук въздишаш по времето когато един пакет "Стюардеса" беше 60 стотинки. 
И ако се объркаш в Родопите и влезеш по грешка в "Граничната зона" те застрелват И "ДОБЛЕСТНИТЕ" ГРАНИЧАРИ СА МНОГО РАЗОЧАРОВАНИ КОГАТО НЕ НАМИРАТ НИЩО ЦЕННО ПО ДЖОБОВЕТЕ ТИ ОСВЕН МАЛКО СТОТИНКИ И НЯКОЛКО СМАЧКАНИ ЕДНО-ЛЕВКИ. 
И цялата застава те псува три месеца след като дивите парасета и чакалите са ги оглозгали трупа погребан набързо в плитък необозначен гроб някъде из гранината зона.

Че сега не е ли така??? Я си размърдай някоя мозъчна клетка, ако има таква останала.

преди 3 минути, ostavime написа:

И?

Какъв е тоя скапан и безсмислен пример, че не мога да схвана? Ти като титан на мисълта, ще ми обясниш ли на къде биеш, моля ти се. Едно време са кастрили дърветата по правилния начин ли???  Затваряли са улиците по специален начин ли? Тия от БКС-то са били с униформи и каски, а не с доковици ли? Това ли  е важното, което искаш да ми кажеш? WTF? 

Даваш ми най-безумния възможен пример за кастрене на клони на дървета садени преди 40 години и ми казваш да ти обясня за носталгията?!? 

Казах ти, че за мен си зле в мисленето си. Затвърди го. Тъжно ми е, но мисля да прекратя тоя безнадежден разговор с теб и да си спестя мъката в разгадаването на мислите ти. 

Ти въобще главна връзка с мозъкът си правиш ли?? Според теб това е нищо.  Давам втори пример. Навсякъде вече има контейнери за събиране на отпадъци разделно. Минава един камион без канати, без обозначения и  изсипва и трите контейнера в него и ги закавра на сметишето. Ха сега да видим къде е носталгията? Или и това е ташак според теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bozhidar Denkov написа:

сега ми стана ясно защо мразиш комунизама

носел си дънки super rifle   и не  си доказал от къде имаш кинтите

още тогава си  бил доларжия 

преди 44 минути, Ивайло Димов написа:

Кажи им го .......удри с лопатата по тия бетонни глави 

този е правен по времето на комунизма

HP EliteBook 6930p Core 2 Duo T9600 4 GB DDR 2 Arch Mate 64 bit Lenovo A 536 ALPS 5.1.1 Samsung A5 2017  Hades V6 Oreo 8.0.0 Arcas 7" nJoy ALPS 5.1.1

Renault Laguna 1 1.8 mi Petrol/LPG

ако не беше комунизма нямаше да го има

и сега нямаше да пишеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво е това раздвоение на личността ,хем си сакаш бай Тошо и задължителната манифестация ,хем ти текат лигите по западния начин на живот .Искаш да носиш маратонки Найк ,дънки ,да пиеш хубаво Джони и да караш западен автомобил.Едни хора специализирани на тва му викат шизофрения :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

Не мога да разбера какво е това раздвоение на личността ,хем си сакаш бай Тошо и задължителната манифестация ,хем ти текат лигите по западния начин на живот .Искаш да носиш маратонки Найк ,дънки ,да пиеш хубаво Джони и да караш западен автомобил.Едни хора специализирани на тва му викат шизофрения :) 

за кой говориш ?

в либия беше така както казваш

ама развалиха рахатлъка на хората с измислени пролети 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

Проблемът е, че ние нито искаме Тодор Живков, нито пък искаме западния свят. Затова сме в това положение. Искаме да сме добре, но да има далавера. Искаме да има правила, но за нас да не важат. Искаме да сме добре, но някой друг да ни реши проблемите. Чакаме някой да се заложи и да отнесе калайа, а ние просто му казваме БРАВО и ЕВАЛА. Е няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сергееф кво стаа ве фикус :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си говорим за социализъма трябва да се прочете един разказ от Елин Пелин "Чорба от греховете на отец Никодим"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя тошо маймуната, чиято провокация, е обърсана от пода на някоя тоалетна и наклепана тук от божо трола,  егати снобара. Взема се за нещо невероятен елит и нарича хората селяни. Пише се син, та син чак лилавее, като з@дника на, на, на....сега, не се сещам баш вида на маймуната, със съответният з@дник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AAUUXX написа:

Как фалира държава с такава икономика? 

Да се включа, понеже обявиха, че никой няма да отговори.  Първо да напомня,  за 2018 Гърция е с 18млрд Евро приходи само от туризъм,  а е практически във фалит, на изкуствено дишане.  Как фалира - грешно управление.  Същото е и с НРБ.  Имали сме енергетика,  спор няма,  може би един от малкото на 100% печеливши отрасли,  колко приходи е генерирал, и до колко е можел да навакса финансовото изоставане на други отрасли? 

Икономиката на НРБ беше ориентирана към сив,  на квотен принцип,  колкото и калпава да е била продукцията другите я купуват.  Качествените стоки пък се изнасяха и на запад,  от където идваха и валутните постъпления.  Редно е да отбележим също, че с цел да няма безработни и на всеки да се намери работа в много заводи работеха повече от необходимия брой хора,  което пък вдига себестойността на продукцията,  което за продуктите предназначени за сив не е особен проблем.  Проблемът идва втората половина на 80те години и върхушката осъзнава, че е пропуснала нещо важно - технологичния напредък на запада.  Западните стоки вече се произвеждат много по механизирано и оптимизирано, което ги прави по качествени и по евтини, и износа към запада започва не да спада,  започва да рухва. А като няма износ,  няма и долари. А запада не иска рубли,  иска валута, която не достига не просто за стоки за корекомите,  не стига за закупуването на суровини и материали за производството на и без това скъпата продукция на родните заводи.  Валутния дефицит расте с все по големи темпове всяка година,  тоест плановата икономика почва да се задъхва. Опитват да запълнят дефицита с нови заеми, дърпат и от валутния резерв.  Стига се до там, че новите заеми не успяват да покрият лихвите по старите,  за внос на суровини даже и не става въпрос последната година.  И така до логичния момент,  в който всички кредитори отказват нови заеми на очевидно фалиращата държава,  което знаете какво означава. 

Та, това че една държава има заводи и в тях работят хора, далеч не е гаранция че тази държава има икономическа мощ. НРБ си фалира по всички правила на държавните фалити,  има заведени дела и книги дори написани,  в които този  (забравих кой беше), който обикаляше банките да проси кредити си излива душата.

Иначе е интересно,  въпреки нарастващия валутен дефицит успяваха Всяка година доволно количество милиони в зелено да намерят за нови външно търговски дружества,  където за целия период потънаха сигурно няколко милиарда,  и в крайна сметка никой не разбра какво стана с тях и кои хора им сложиха ръка. 

Та ей така фалира държава с такава икономика.  

преди 4 часа, Джугашвили написа:

То там ни е проблема, че всички дето трябва да сте на полето и да копаете, станахте висшисти и безделници!!!

И още една причина за ниската производителност и лошото качество на продуктите произведени в НРБ. Казват на хората къде и като какъв ще работи, без значение него какво го влече. И като го влече електрониката,  другарю Висарионович,  пък ти го пратиш на полето да копа,  той няма да копа,  той ще се прави че копа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно много са намалили парите щом са опрели до такива олигофрени храчещи по миналото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...