Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 9 часа, ostavime написа:

България беше абсолютно приравнявана към СССР, заради тоталната си сервилност към Кремъл. Зависимост на всички, ама абсолютно всички нива. Дори на места по света до днес преобладава мнението, че България е била част от СССР. За каква мощ и "уважение" изобщо можем да говорим, защото виждам, че някои се опитват да убедят други, че сме били мощна икономика. Пълни измислици. Никакъв свободен пазар, няма що. Чакаш за автомобил 15 години и ако се счупи, 2 години за част, ама ако си с връзки. Не отричам заводите, да, имало ги е, работели са, но с какъв пазар? Основно в СССР? Никаква конкурентност на запада. 

Да не говорим, че оценката на хора, които през 89-та са били под 15-годишни, т.е. са под 40-годишни днес, едва ли е особено адекватна. Спомените от детството са винаги приятни. Или в повечето случаи с някои изключения. И между другото много хора бъркат носталгия по детството с харесване на отвратителния режим тогава. Т.е. по-младите не оценяват положително Живков (няма как, нямат никаква представа и база за оценка), а оценяват силно отрицателно днешното. А пък за да е такова днешното, вината е 100% у наследниците на тези, които тероризираха България 45 години преди 89-та. Или с други думи, всички положителни оценки от хора под 40 са всъщност отрицателни. 

И аз не бих го казал по добре. Евала.

Да добавя че всъщност, именно сред младите и необразованите се шири сега възход на неща като "сталинизъм" и т.н.  Изглежда яко  за тях. Стига системата да не им опре до дупето ...

Не бива да се забравя и друго - комунистическите изгониха повече от половината умни, образовани и способни българи зад граница. През последните двайсетина години качеството на населението у нас непрестанно спада, и днешното средно ниво е ужасяващо, катастрофално ниско. Т.е. пълната неспособност да се направи адекватна преценка на фактите от голяма част от населението не е толкова учудваща. 

Ако питаш цоциалистите тук,  изгониха ги "злата  демокрация' дето ни я "наложиха"  :) 

Сегашното ниво на младежите , и за  абсолютната неадекватност на населението , за съжаление е наистина катастрофално .

Всички "безплатни" благинки, за които ревете са скубани от нас. Да не мислите, че са били подарък свише?! Къде учеха децата на ЦК и Политбюро? Къде се лекуваше номенклатурата. Дали е нямало разлика между правителствена болница и блницата в Брезник? Кого и с какво снабдяваше УБО, а ние висяхме на опашки за... тоалетна хартия. Кой не е ползвал Работническо дело нарязано на квадрати? Някой? Това е вашия блян, ние да лъжем, че работим, а те да лъжат, че ни плащат. Мързел и завист. 

Никакви медии, няма BBC, няма DW, нямя Свободна Европа, за да може хората да не знаят нищо. Никаква информация за нищо. Никакви "различни" книги, списания... нищо. Нищо от запад, само от изток. Да не говорим за пътуване. Сакън. Да не би да можеше с паспорт да идеш на летището, или на КПП? Да бе да, друг път. Кореком ли? А как доказваш 2-та долара? 

Мачкахме Р.Дело с длани че да стане по меко :)   Ако питате някои по възрастни хора, те още не могат да свикнат с истинска тоалетна хартия и си карат по стария начин...

преди 8 часа, AAUUXX написа:

Добре е да си спомняме което унищожихме за да си обясним мизерията в която сме към днешна дата, икономика имахме сериозна, какво значение има на кой пазар ще се продава готовата продукция/суровина за народа, за него е от значение да има работа и да получава редовно заплатата си.

Добре е да четеш повече за този период.

Знам че цоиалистите мразите документи, но там много неща са описани както  и с мнооого примери .

Гледайте омразния ви Антон Тодоров и ревете.  :)

А ви е омразен защото човека цитира документи. Комунистически при това.

https://www.youtube.com/results?search_query=Документите“+с+Антон+Тодоров

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Yvan Sergeеv написа:

където и другите 

ти да си чувал зa умните и красивите ранобудни студнтчета ?   май не си 

в тоалетната  на дядо винаги имаше нарязан  вестник

и съм го питал защо няма тоалетна хартия

той разправяше

-тази капиталистическа хартия не става за нищо

само пари струва 

то по турско робство цензура не е имало кой си е помислял да каже нещо

или пък да напише ако  въобще е можело да пише и от къде време

тютюна трябва да се загърли 

Извинявам се. Не желая да разводнявам темата. Моля Ви да ми изтърпите коментара.

преди 9 часа, Yvan Sergeеv написа:

тютюна трябва да се загърли 

Всичкия мой тютюн находящ се в землището на махала Озърновци към село  Горни Романци - тоест всичкия тютюн между Горни Романци и Красава е загърлен преди около  осем- девет дни.

преди 7 часа, sliderum написа:

Тоя тошо маймуната, чиято провокация, е обърсана от пода на някоя тоалетна и наклепана тук от божо трола,  егати снобара. Взема се за нещо невероятен елит и нарича хората селяни. Пише се син, та син чак лилавее, като з@дника на, на, на....сега, не се сещам баш вида на маймуната, със съответният з@дник.

Точно този е от махала П************  на Парамун. Аз го знам. Така е. Същия е.

Тоя тошо маймуната, чиято провокация, 

Същия горе цитиран с цел гореописаната провокация му  направиха Европейско ***********   в махала Маниш,  намираща се между Проданча и Туроковци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Michigan111 написа:

И още една причина за ниската производителност и лошото качество на продуктите произведени в НРБ. Казват на хората къде и като какъв ще работи, без значение него какво го влече. И като го влече електрониката,  другарю Висарионович,  пък ти го пратиш на полето да копа,  той няма да копа,  той ще се прави че копа. 

Ако имаш фетиш към бюрото, дай всички да ставаме директори, а!!!

преди 14 часа, ostavime написа:

Стига с тая скапана носталгия по отминалото време. Точно заради това сме толкова спрели. Защото сме мързеливи като цяло и защото милеем за миналото, вместо да гледаме напред. Миналото си е минало. Или се нагаждаш към настоящето и гледаш към бъдещето или си гниеш в мисли за мналото. 

По времето на "социализъма" (беше всичко друго, но не и социализъм, по-скоро огромен концлагер под върховното командване на Москва и местни надзиратели) никой на Запад не беше и чувал за България, нито пък масата хора бяха чували за запада, само се носеха легенди, до момента на покушението срещу Папата. И се прочухме, няма що. България беше абсолютно приравнявана към СССР, заради тоталната си сервилност към Кремъл. Зависимост на всички, ама абсолютно всички нива. Дори на места по света до днес преобладава мнението, че България е била част от СССР. За каква мощ и "уважение" изобщо можем да говорим, защото виждам, че някои се опитват да убедят други, че сме били мощна икономика. Пълни измислици. Никакъв свободен пазар, няма що. Чакаш за автомобил 15 години и ако се счупи, 2 години за част, ама ако си с връзки. Не отричам заводите, да, имало ги е, работели са, но с какъв пазар? Основно в СССР? Никаква конкурентност на запада. 

Да не говорим, че оценката на хора, които през 89-та са били под 15-годишни, т.е. са под 40-годишни днес, едва ли е особено адекватна. Спомените от детството са винаги приятни. Или в повечето случаи с някои изключения. И между другото много хора бъркат носталгия по детството с харесване на отвратителния режим тогава. Т.е. по-младите не оценяват положително Живков (няма как, нямат никаква представа и база за оценка), а оценяват силно отрицателно днешното. А пък за да е такова днешното, вината е 100% у наследниците на тези, които тероризираха България 45 години преди 89-та. Или с други думи, всички положителни оценки от хора под 40 са всъщност отрицателни. 
Не бива да се забравя и друго - комунистическите изгониха повече от половината умни, образовани и способни българи зад граница. През последните двайсетина години качеството на населението у нас непрестанно спада, и днешното средно ниво е ужасяващо, катастрофално ниско. Т.е. пълната неспособност да се направи адекватна преценка на фактите от голяма част от населението не е толкова учудваща. 

Всички "безплатни" благинки, за които ревете са скубани от нас. Да не мислите, че са били подарък свише?! Къде учеха децата на ЦК и Политбюро? Къде се лекуваше номенклатурата. Дали е нямало разлика между правителствена болница и блницата в Брезник? Кого и с какво снабдяваше УБО, а ние висяхме на опашки за... тоалетна хартия. Кой не е ползвал Работническо дело нарязано на квадрати? Някой? Това е вашия блян, ние да лъжем, че работим, а те да лъжат, че ни плащат. Мързел и завист. 

Никакви медии, няма BBC, няма DW, нямя Свободна Европа, за да може хората да не знаят нищо. Никаква информация за нищо. Никакви "различни" книги, списания... нищо. Нищо от запад, само от изток. Да не говорим за пътуване. Сакън. Да не би да можеше с паспорт да идеш на летището, или на КПП? Да бе да, друг път. Кореком ли? А как доказваш 2-та долара? 

Да не отваряме дума за национализацията, защото... 

Да, имало и много положителни страни, факт, да ми говорите с някакво странно умиление за онова време... не мога да го разбера. 

Фен на ЦСКА да се възмущава от комунизма, това аз наричам перверзия и слабоумие!!! Като закривате комунизма трябва да започнете с любимото ти селско отборче!!!

преди 14 часа, ostavime написа:

И?

Какъв е тоя скапан и безсмислен пример, че не мога да схвана? Ти като титан на мисълта, ще ми обясниш ли на къде биеш, моля ти се. Едно време са кастрили дърветата по правилния начин ли???  Затваряли са улиците по специален начин ли? Тия от БКС-то са били с униформи и каски, а не с доковици ли? Това ли  е важното, което искаш да ми кажеш? WTF? 

Даваш ми най-безумния възможен пример за кастрене на клони на дървета садени преди 40 години и ми казваш да ти обясня за носталгията?!? 

Абе питай мама и тате!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ostavime написа:

Стига с тая скапана носталгия по отминалото време. Точно заради това сме толкова спрели. Защото сме мързеливи като цяло и защото милеем за миналото, вместо да гледаме напред. Миналото си е минало. Или се нагаждаш към настоящето и гледаш към бъдещето или си гниеш в мисли за мналото. 

...и аз си казвам, че хубаво, или лошо, е добре да го загърбим, доколкото поне както се употребява в случая тук, като още един не просто ненужен, а ВРЕДЕН повод за разделение(гаче ли вече не ни разделят по хиляди други фактори) ама що пускате тогава божо трола да си развява скункската опашка и да овонява форума с тия провокационни теми, постоянно да ни го навира в очите. Вземете изтрийте и трола и темите му и въобще да го оставим тоя период на мира, или да си го изучаваме исторически и евентуално обсъждаме и политически, в съответната подсекция, безстрастно и ега както казваш, да обърнем погледа и действията си напред. Ама нъцки. Ще ми се администрацията най-сетне да вземе по-крути мерки, знам че има как потребител да се блокира напълно и да не може да влезе или дори да влезе да не може дълго да просъществува дори да се крие зад проксита..., щото тия теми най-малкото са исторически и  определено не са пускани с цел да бъдем просвещавани. Впрочем, защо въобще не забраните регистрацията на потребители, чийто данни минават през такива сървъри, т.е кой знае дори дали не са някакви иракски талибани от български произход, водещи  тук хибридната си война

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Джугашвили написа:

Ако имаш фетиш към бюрото, дай всички да ставаме директори, а!!!

Не просто нямам фетиш към бюрото, а даже не ме и влече,  а позицията директор е предразполагаща към корупция,  а в държава като България корупцията е сигурна. 

По повод разговора ни вчера за качеството на храните,  и от такава работа не ме е страх,  голяма част от зарзаватите сам си ги гледам,  макар че съм роден в град и съм започнал да се уча мотиката как се държи. Следващата стъпка е да си гледам животни. Та дали имам фетиш към бюрото,  сам си прецени. 

Но да сложиш някой насила да работи нещо, което не го влече, и да чакаш да го прави с ентусиазъм и да има резултати е наивно.  И мен да искаш да ме сложиш на бюро ще намеря начин да си бия камшика ;)

преди 6 минути, sliderum написа:

Ще ми се администрацията най-сетне да вземе по-крути мерки, знам че има как потребител да се блокира напълно и да не може да влезе 

Направо в Белене да го пратят а? Това е един от признаците на тоталитарната държава,  ограничаване свободата на словото.  Няма го вече Разбойническо дело, всеки има право да каже каквото мисли. Съгласен съм, че повечето му статии са с такава насоченост,  но това е право,  не привилегия.  Както ти имаш право да го обориш с факти,  ако можеш естествено.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Фен на ЦСКА да се възмущава от комунизма, това аз наричам перверзия и слабоумие!!! Като закривате комунизма трябва да започнете с любимото ти селско отборче!!!

Абе питай мама и тате!!!

Много силен аргумент. 😁 

Това, че съм привърженик на ЦСКА, Левски, Ботев или който и да било друг клуб, не променя абсолютно нищо от написаното, за твое съжаление. 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ostavime написа:

Много силен аргумент. 😁 

Това, че съм привърженик на ЦСКА, Левски, Ботев или който и да било друг клуб, не променя абсолютно нищо от написаното, за твое съжаление. 😂

Трагедията е, че сам не осъзнаваш колко неща променя!!! Клуб създаден с указ на БКП през 1948-ма година!!! Много ви е избирателен анти-комунизмът!!! Пък може това да се дължи на неграмотността ви!!! Някой от вашата платена и неграмотна кохорта беше казал да се чете!!! Почвайте по-бързо, че нямам излишно свободно време да ви чакам!!!

Цитат

ff99566321456cb1449bb48f02112015_M.jpg

"Приветствие от членът на Политбюро на ЦК на БКП и министър на народната отбрана армейски генерал Добри Джуров до спортистите, треньорите, деятелите и ръководителите на ЦСКА "Септемврийско знаме" във връзка с 40-годишнината на армейския клуб:

"... Ние не можем да не отбележим, че ЦСКА Септемврийско знаме е рожба на народната власт... Очертаните от Тринадесетия конгрес и последващите го пленуми на ЦК на БКП цели и задачи изискват решително преустройство..

Това се отнася в пълна сила и за всички членове на Централния спортен клуб на армията "Септемврийско знаме". С високите критерии на Тринадасетия партиен конгрес трябва да мерим всяка изява на армейските спортисти и на клуба като цяло".

ГЛАВА ПЪРВА

Задачите на ЦСКА Септемврийско знаме са да работи за възпитанието на ЯРКИ КОМУНИСТИЧЕСКИ ДОБРОДЕТЕЛИ у членовете, спортистите...

Ръководството на идейно-възпитателната работа се осъществява от партийнополитически апарат, съвет за идеологическа работа...

Укази на държавен съвет на Народна Република България за награждаване на ЦСКА СЗ

1. Народен Орден на Труда – 1968г.

2. Червено Знаме на Труда – 1970г.

3. Червено Знаме на Труда – 1972г.

4. НРБ – III степен – 1973г.

5. НРБ – II степен – 1976г.

6. НРБ – I степен – 1980г.

ЦСКА СЗ премина през много етапи. Опорна точка бе БКП. Тя РЪКОВОДЕШЕ, тя НАСОЧВАШЕ, тя ЗАДЪЛЖАВАШЕ. Активно бе съдействието на Министерството на Народната отбрана и районните комитети на БКП..., защото е необходимо да се създават здрави и силни хора, способни да защтават социалистическите завоевания.

Нужно е обаче, да се подчертае, че успехите и постиженията на армейските спортисти имат здрави опорни точки в ДРУЖБАТА СЪС СЪВЕТСКИТЕ спортисти. РОЖБА НА НАРОДНАТА ВЛАСТ... ПОД КРИЛОТО на партията тя издигаше снага... Успехите окрилят... вдъхновяват да се работи все така упорито за постигане на още по-високи резултати в развитието на масовата физкултура и масовия спорт на КОМУНИСТИЧЕСКО ВЪЗПИТАНИЕ. ТОВА Е ОТПЛАТА ЗА ГРИЖИТЕ, КОИТО ПОЛАГАТ ПАРТИЯТА, РЪКОВОДИТЕЛИТЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ОТБРАНАТА и комитетите на БКП от бившите райони.

Основание за приноса в развитието на националния спорт дават ВСЕКИДНЕВНИТЕ ГРИЖИ НА МНО, общинските комитети на БКП...

ЗАЩО АРМЕЙСКИТЕ СПОРТИСТИ ИЗБРАХА ЧЕРВЕНИЯ ЦВЯТ?

При създаването на армейския клуб като наследник на славното работническо прогресивно физкултурно движение отпреди 9.9.1944г. Червените знамена, развявали се през незабравимите 1923г. и 1944г.

Главното в дейността на армейския клуб е да осъществява политиката на БКП, като неотменна черта на СОЦИАЛИСТИЧЕСКЯ ЖИВОТ... да възпитава ЯРКИ КОМУНИСТИЧЕСКИ ДОБРОДЕТЕЛИ, ДУХ НА ВЯРНОСТ И ПРЕКЛОННОСТ НА ДЕЛОТО НА ПАРТИЯТА, обич към родината и СССР, братска солидарност с народите от социалистическите страни.

ЦСКА СЗ провежда своята дейност в съответствие с партийните и съюзните решения в най-тясна връзка с поделенията на МНО, органите и организациите на БСФС, ДКМС, БПС, МНП... да работи за формиране на МАРСКСИСТКО-ЛЕНИНСКИ МИРОГЛЕД У СПОРТИСТИТЕ, като ги възпитава в ДУХА И ТРАДИЦИИТЕ НА БКП, учи ги на ПАРТИЙНОКЛАСОВ подход към всички направления в живота и подготвя НЕПОКОЛЕБИМИ, ВСЕОТДАЙНИ СТРОИТЕЛИ И БРАНИТЕЛИ НА СОЦИАЛИЗМА И КОМУНИЗМА С ЯРКИ КОУНИСТИЧЕСКИ ДОБРОДЕТЕЛИ.

ЦСКА СЗ се ръководи от ЗАПОВЕДИТЕ НА МИНИСТЪРА НА НАРОДНАТА ОТБРАНА, непосредственото ръководство се осъществява от заместник-министър на народната отбрана".

Няма нужда да ми благодариш за безплатната информация!!! За мен е удоволствие да ви изкарвам кирливите ризи!!! При това го правя напълно безплатно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Но това не променя нищо от написаното 1-2 страници назад, преди да се хванеш за ЦСКА :))) 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лош Джугашвили, лош!  Аз вече не съм запален особено по футбола, но колкото нещо все пак е останало, отношението ми спрямо българските отбори, е положително именно към ЦСКА. С което няма намерение да твърдя, че имам отрицателно отношение към останалите ни отбори, въобще ако имам отрицателно отношение, то е към качеството на първенството, на мизерните изяви на националите и играта въобще.

...Да се отнасят  политически пристрастия към спорта, ако не е тролщина, вече здраве му кажи. Какво значение има сега, дали и как е създаден някой отбор, някога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦеЦеКа....фалира и беше закрит 2016 .....Ситния микренец даже се опита да го прекръсти на ФК Лупи.....после събитията са ясни....Ребрандирания Литекс се обедини Чавдар Етрополе и сега се представя за ЦСКА с тире :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Michigan111 написа:

Да се включа, понеже обявиха, че никой няма да отговори.  

Не е лошо да видим и малко цифри, повече долу от линка. 

Цитат

За периода 1979-1988 г. САЩ увеличава БВП на глава от населението със 182%, Япония с 275%, Германия със 158%, Франция със 157%, а България увеличава БВП на глава от населението с 234%. Това ще рече, че България по време на комунизма, дори и в годините на Перестройка, никога не е била в рецесия, камо ли фалирала, както поучава западната пропаганда.

http://svoboden-narod.eu/737/икономическото-чудо-нрб-от-44-г-до-89-г-в-ци/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко тъп трябва да си за да обвързваш футболни отбори с политически пристрастия :laughing4:

Отделно че бе описано в исторически план какво бе цоциализма и пагубното му влияние. Просто факти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лош Джугашвили, лош!  Аз вече не съм запален особено по футбола, но колкото нещо все пак е останало, отношението ми спрямо българските отбори, е положително именно към ЦСКА. С което няма намерение да твърдя, че имам отрицателно отношение към останалите ни отбори, въобще ако имам отрицателно отношение, то е към качеството на първенството, на мизерните изяви на националите и играта въобще.

...Да се отнасят  политически пристрастия към спорта, ако не е тролщина, вече здраве му кажи. Какво значение има сега, дали и как е създаден някой отбор, някога.

Тук въпросът не е в самия клуб ЦСКА, а в избирателното отношение на новоизлюпените анти-комунисти!!! Последно кажете да знаем и ние, клубът създаден от комунистите и БКП с цел пропаганда и възпитание в комунистическите идеали, хубав ли е или лош??? А онзи комсомолец фен е на ЦСКА, а плюе създателите му!!! Това вече граничи със шизофрения, не с тролщина!!!

преди 2 часа, AAUUXX написа:

И тук отговор не чакай!!!

преди 2 часа, Ивайло Димов написа:

ЦеЦеКа....фалира и беше закрит 2016 .....Ситния микренец даже се опита да го прекръсти на ФК Лупи.....после събитията са ясни....Ребрандирания Литекс се обедини Чавдар Етрополе и сега се представя за ЦСКА с тире :)

Браво на момчето, точно така!!! Както от комунисти станаха демократи, така и от цесекари станаха фенове на Литекс!!! При тях преживяването на дълбоки катарзис е ежедневие!!! Нещо като национален спорт!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Джугашвили написа:

Тук въпросът не е в самия клуб ЦСКА, а в избирателното отношение на новоизлюпените анти-комунисти!!

То е избирателно по принуда, не то желание. Иначе не биха имали аргументи, не че и сега това което предлагат като аргументи е състоятелно, но те така си мислят. Не знам обаче защо в случая се дърлиш с глобалния? Давай там борба с троловете, той не е от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

То е избирателно по принуда, не то желание. Иначе не биха имали аргументи, не че и сега това което предлагат като аргументи е състоятелно, но те така си мислят. Не знам обаче защо в случая се дърлиш с глобалния? Давай там борба с троловете, той не е от тях.

Не се дървя, а констатирам една очевадна истина!!! И съм прав!!! Хора които са фенове на комунистически отбор нямат никакво право да плюят  създателите му!!! А в конкретния случай, глобалния се надърви, ама откъде да знае, че Джугашвили ще му пльосне акуратно интервю на другаря Добри Джуров!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Джугашвили написа:

Не се дървя, а констатирам една очевадна истина!!! И съм прав!!! Хора които са фенове на комунистически отбор нямат никакво право да плюят  създателите му!!! А в конкретния случай, глобалния се надърви, ама откъде да знае, че Джугашвили ще му пльосне акуратно интервю на другаря Добри Джуров!!!

Не може ли просто хората да са фенове на отбора, на играчите, на изявите им, без да имат положителни политически пристрастия към инициаторите му, които и без това отдавна са мъртви? Явно ти е трудно да отделиш нещата, помисли по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AAUUXX написа:

Айде сега си отговори на въпроса какво представлява БВП и по какъв начин помага на Централната банка да е с по- висока разплащателна  способност - по никакъв.  БВП най просто е общата стойност на всички изхарчени пари в държавата,  обикновено за година.  И като генерират външен дълг вкарват още стоки в обръщение и стимулират стокообмена.  Уж бвп расте,  пък расте и външния дълг,  затова външния дълг го показват като процент от бвп. 

За фалита на държавата основна роля играе търговския дефицит,  това е разликата между износа и вноса.  Колкото по- голям минус има нейния експорт,  толкова по бързо потъва кораба. Свършиха доларите бе човек,  не можеха да си платят вноската и приключиха с играта. Отказваха им нови заеми и нямаше зелено за внос на суровини за да работят прехвалените заводи. 

Ако не е било така, обясни ни защо обикаляха всички банки на запад да просят пари и никой не им даваше?  

преди 15 минути, Джугашвили написа:

Хора които са фенове на комунистически отбор нямат никакво право да плюят  създателите му!!!

А я кажи някой отбор, който не е комунистически? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Не може ли просто хората да са фенове на отбора, на играчите, на изявите им, без да имат положителни политически пристрастия към инициаторите му, които и без това отдавна са мъртви? Явно ти е трудно да отделиш нещата, помисли по въпроса.

Не, не може!!! Помисли и ти малко!!! Създаден е 1948-ма година, при това Май месец!!! Сам можеш да си направиш сметка кога завършва първенството в България!!! Забележи че същата година стават шампиони!!! Наясно ли си, че това е единствения клуб в света, който става шампион на държава, без да участва в първенството!!! Иван Мирски се казва человекът, разпоредил титлата да се даде на ЦСКА!!! Всичките титли и купи на този клуб през периода на славния соц са дадени с директиви от ЦК на БКП!!! А има ли нужда да обяснявам как вземаха играчи от другите клубове пак със заповеди от ЦК на БКП??? И тези люде на какво всъщност са фенове??? Ако са фенове на клуба и историята му, значи са комунисти и нямат никакво право да плюят по комунистите!!! Ако са анти-комунисти, няма как да бъдат фенове на този клуб!!! Сега разбра ли какво имах предвид ,като казвах, че цесекар - антикомунист е граничещо със шизофрения!!!

преди 4 минути, Michigan111 написа:

Славия!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Michigan111 написа:

Айде сега си отговори на въпроса какво представлява БВП и по какъв начин помага на Централната банка да е с по- висока разплащателна  способност - по никакъв.  БВП най просто е общата стойност на всички изхарчени пари в държавата,  обикновено за година.  И като генерират външен дълг вкарват още стоки в обръщение и стимулират стокообмена.  Уж бвп расте,  пък расте и външния дълг,  затова външния дълг го показват като процент от бвп. 

За фалита на държавата основна роля играе търговския дефицит,  това е разликата между износа и вноса.  Колкото по- голям минус има нейния експорт,  толкова по бързо потъва кораба. Свършиха доларите бе човек,  не можеха да си платят вноската и приключиха с играта. Отказваха им нови заеми и нямаше зелено за внос на суровини за да работят прехвалените заводи. 

Ако не е било така, обясни ни защо обикаляха всички банки на запад да просят пари и никой не им даваше?  

Другарю да примем ли по тази логика и САЩ за фалирали? Към 26 април 2011 г. общия размер на държавния дълг на Щатите е бил $ 14395,00 милиарда долара  или в съотношение 96,5% от БВП на страната.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Джугашвили написа:

Създаден е 1948-ма година, при това Май месец!!! Сам можеш да си направиш сметка кога завършва първенството в България!!! Забележи че същата година стават шампиони!!! Наясно ли си, че това е единствения клуб в света, който става шампион на държава, без да участва в първенството!!!

Минало заминало, напиши нещо за бистришките тигри на Боко, ако искаш да си актуален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и държави с дългове от над 100% от БВП!!! Разбира се не са комунистически,а капиталистически!!! Иначе съм съгласен с колегата, че БВП не е никакъв измерител!!! Всъщност бил е измерителна икономическо развитие, при това доста верен,но на времето!!! В момента тази методика е доста остаряла и това го казват доста световни икономически експерти!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Джугашвили написа:

Славия!!!

Също и Черно море. 

Както феновете на Левски не са виновни,  че узурпаторите за ликвидирали, новосформирали,  преименували,  пак закривали и пак прекръствали отбора,  така за същото не са виновни и тези на ЦСКА.  Колкото са били щастливи едните,  някакви прости селяци от бкп решават бъдещето на любимия им отбор,  точно толкова са били щастливи и другите.  Особено левскарите - отбор на гнусните милиционери са ги направили.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Минало заминало, напиши нещо за бистришките тигри на Боко, ако искаш да си актуален.

Минало заминало, ама се гевезиха за някакви си 2 милиона лева да откупят емблемата с петолъчката!!! Че и за титлите по времето на соца големи претенции имат!!! Защо така??? За подарените им от партията титли!!! Нали комунистите са лоши и били обявени със закон за престъпници , както обясняваше фенът на ЦСКА!!! Ако комунистите са престъпници, то титлите им са придобити по престъпен начин!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AAUUXX написа:

Другарю да примем ли по тази логика и САЩ за фалирали? Към 26 април 2011 г. общия размер на държавния дълг на Щатите е бил $ 14395,00 милиарда долара  или в съотношение 96,5% от БВП на страната.  

Ехеее,  ти откри топлата вода :D Не са фалирали технически,  но реално са държава лесна за манипулация.  Що мислиш че правят каквото кажат чифутите,  щото го пише в Библията?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Michigan111 написа:

Също и Черно море. 

Както феновете на Левски не са виновни,  че узурпаторите за ликвидирали, новосформирали,  преименували,  пак закривали и пак прекръствали отбора,  така за същото не са виновни и тези на ЦСКА.  Колкото са били щастливи едните,  някакви прости селяци от бкп решават бъдещето на любимия им отбор,  точно толкова са били щастливи и другите.  Особено левскарите - отбор на гнусните милиционери са ги направили.  

Да и Владислав - първият шампион на България, по-късно прекръстен на Черно море!!! Извинявай, Левски е съществувал доста преди БКП да вземат властта, ЦСКА - НЕ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...