Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Michigan111 написа:

Ехеее,  ти откри топлата вода :D Не са фалирали технически,  но реално са държава лесна за манипулация.  Що мислиш че правят каквото кажат чифутите,  щото го пише в Библията?  

Не им дреме, защото знаят че един ден ше се занулят тея дългове и такива като нас ще се хванат за пореден път за палците за разлика от САЩ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Джугашвили написа:

Да и Владислав - първият шампион на България, по-късно прекръстен на Черно море!!! Извинявай, Левски е съществувал доста преди БКП да вземат властта, ЦСКА - НЕ!!!

ЦСКА не, но е имало мисля беше ас23,  армейски отбор и комунягите ги обединяват с още няколко и правят ЦСКА. А Левски си е имало,  но пък никога не е бил милиционерски,  и с тях гаврата е по голяма,  че баш към репресивния орган ги зачисляват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Michigan111 написа:

Ехеее,  ти откри топлата вода :D Не са фалирали технически,  но реално са държава лесна за манипулация.  Що мислиш че правят каквото кажат чифутите,  щото го пише в Библията?  

Най-големият им кредитори са Китай и Швейцария!!! Чифутите им печатат доларите, което не е малко, ама те печатат и на целия ЕС парите!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Не им дреме, защото знаят че един ден ше се занулят тея дългове и такива като нас ще се хванат за пореден път за палците за разлика от САЩ. 

Не виждам как ще се занулят,  никой не дава пари, ако няма да иска нещо насреща.  А тея които ги дават искат много. ,Същите са, които притисната Виденов,  а бяха снизходителни към кандидат члена на бкп иван костов. 

току-що, Джугашвили написа:

Най-големият им кредитори са Китай и Швейцария!!! 

Официално,  но кой стои зад капитала не се знае,  поне не от нас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Michigan111 написа:

ЦСКА не, но е имало мисля беше ас23,  армейски отбор и комунягите ги обединяват с още няколко и правят ЦСКА. А Левски си е имало,  но пък никога не е бил милиционерски,  и с тях гаврата е по голяма,  че баш към репресивния орган ги зачисляват

Ехааа, как само без да се усетите, сами започнахте да браните със зъби и нокти червената комунистическа пропаганда!!! Бъдете принципни реалисти като Джугашвили, а не когато ви отърва сте анти-комунисти, когато не ви отърва бълвате червена пропаганда, при това за мое най-голямо съжаление, нямаща нищо общо с реалността, колкото и да ми е трудно да го приема!!! Какво ще обединят комунистите...да, имало е такъв клуб АС 23, само че той е бил клуб на ЦАРСКИТЕ ОФИЦЕРИ!!! И изведнъж от клуб на царските офицери, става клуб на комунистическите офицери!!! Я стига, моля ви се!!! Малко по-сериозно, ако обичате!!!

преди 12 минути, Michigan111 написа:

Официално,  но кой стои зад капитала не се знае,  поне не от нас. 

То аз много се изненадах, че и Русия е сред водещите кредитори на САЩ!!! На пето или шесто място са сред основните кредитори на САЩ, ако не ме лъже паметта!!! Но това че са на 5-6-то място не означава, че са с голям дял!!! Китай и Швейцария, само тези две държави държат над 50% от американския дълг!!!

П.П.Иначе китайците са ясни, там евреи няма, а и партията-майка едва ли ще позволи някой друг да лапа вместо нея!!! Швейцарците имат швейцарската национална банка, Ю Би Ес (най-голямата частна банка в света и с най-голямо влияние на световните борси), Креди Сюиз Уникредит и още няколко по-малки банки (по-малки в световен мащаб!!! Това не означава че са малки)Уникредит е на Ротшилд,  Ю Би Ес мисля че и там Ротшилд има някакво участие, но не съм сигурен!!! За Креди Сюиз нямам информация!!! А както знаем, от Швейцария трудно може да се измъкне каквато и да е информация!!! Но аз съм склонен да вярвам, че арабските шейхове имат доста голям пръст в швейцарските банки и изкупуването на американски облигации!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Джугашвили написа:

Минало заминало, ама се гевезиха за някакви си 2 милиона лева да откупят емблемата с петолъчката!!! Че и за титлите по времето на соца големи претенции имат!!! Защо така??? За подарените им от партията титли!!! Нали комунистите са лоши и били обявени със закон за престъпници , както обясняваше фенът на ЦСКА!!! Ако комунистите са престъпници, то титлите им са придобити по престъпен начин!!!

Явно подарените им на времето титли, им направиха футболисти съставляващи сериозен процент от отбора, с който на световното САЩ `94-та, българският футбол постигна най-големите си успехи.  Също им свърши работа, конкретно на ЦСКА, в международните им изяви и през соца и след това. Ей дейб@, някои хора и теб вече ще те пиша в техният списък, ама наистина не могат да мислят логично, да не кажа че въобще мисленето им е неприсъща дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Джугашвили написа:

имало е такъв клуб АС 23, само че той е бил клуб на ЦАРСКИТЕ ОФИЦЕРИ!!! И изведнъж от клуб на царските офицери, става клуб на комунистическите офицери!!! Я стига, моля ви се!!! Малко по-сериозно, ако обичате!!!

Викаш,  отказаха се царските офицери от спорта :D Но сега като го каза това,  логичната мисъл може да се сети защо са го преименували. Да не би наистина да вярваш,  че са питали някой дали е съгласен?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Явно подарените им на времето титли, им направиха футболисти съставляващи сериозен процент от отбора, с който на световното САЩ `94-та, българският футбол постигна най-големите си успехи.  Също им свърши работа, конкретно на ЦСКА, в международните им изяви и през соца и след това. Ей дейб@, някои хора и теб вече ще те пиша в техният списък, ама наистина не могат да мислят логично, да не кажа че въобще мисленето им е неприсъща дейност.

Аз в предния пост съм обяснил и как ги вземаха тези футболисти в ЦСКА!!! Пак по заповед на ЦК на БКП!!! И не ме разбирай погрешно!!! Нямам нищо против, че са играли там, че са станали звезди, че са прославили България!!! Странно ми е как човек може да харесва или обича даден клуб, да го възхвалява, да носи на ръце футболистите му, да ги издига в култ и в същия момент да плюе по хората с основен принос за тази негова радост и тази негова тръпка!!! ТОВА НЕ МОГА ДА ГО РАЗБЕРА!!! Щото Краси Балъков ако си стоеше в Етър, много щеше да види Спортинг или Щутгарт и да си развие талантът!!! Стоичков ако си стоеше в Хеброс (Харманли) или Марица (Пловдив), щеше само да сънува за Барселона или Парма!!! Лечков ако не беше излезнал от Сливен, нямаше да помирише ни Хамбургер, ни Марсилия!!! И това са хора донесли радост не само на феновете на ЦСКА (в конкретния случай изброявам футболисти на ЦСКА), а на цяла България!!! И всичко това, цялата тази радост е благодарение на директивите спуснати от ЦК на БКП!!! Не да ги плюят, а на ръце трябва да носят и да възхваляват комунистите феновете на ЦСКА, защото скоро подобна радост и подобни победи няма да видят!!! Няма комунисти, няма победи, няма слава!!! Факт, безспорен при това!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Джугашвили написа:

да носи на ръце футболистите му

Дай снимка как ги носи на ръце за доказателство. Явно имаш все пак някаква мисъл, щом демонстрираш такова въображение . :38:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наивно е да смяташ,  че ако нямаше комунисти Лечков щеше да си стои в Сливен,  а Стоичков в Пловдив.  Тези, които са си били цесекари са си отивали в ЦСКА,  левскарите в Левски.  То ако не ме лъже паметта и Гунди го бяха вкарали в Чорбата,  ама човека го влече Герена и отива там. Да, армейците нямаше да са играли за цска,  а за ас23.  Държавата не започва с комунистите,  с тях свърши.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Michigan111 написа:

Викаш,  отказаха се царските офицери от спорта :D Но сега като го каза това,  логичната мисъл може да се сети защо са го преименували. Да не би наистина да вярваш,  че са питали някой дали е съгласен?  

Не, наивно е да се вярва че от клуб на царските офицери ще стане клуб на комунистическите офицери!!! Наивно е да се вярва, че царските офицери избивали комунисти преди 44-та и после избити от комунистите дошли на власт след тази дата ще се обединят!!! Евем ти и обединението такова!!! А най-големия цинизъм е че феновете на червения клуб гордо заявяват, че били наследници на АС 23!!! Значи царските офицери са избити, клубът е създаден от комунистите, всичките им титли и купи са по времето на соца, благодарение на Иван Мирски и Добри Джуров и накрая ти заявяват, че са горди наследници на клуба на избитите от създателите им царски офицери, в същия момент обаче си искат историята и подарените от комунистите титли и купи и в следващия момент почват да ти обясняват как комунистите трябва да станат на сапун, щото били най-голямото зло!!! Хайде обясни ми това какво е според теб!!!

преди 6 минути, sliderum написа:

Дай снимка как ги носи на ръце за доказателство. Явно имаш все пак някаква мисъл, щом демонстрираш такова въображение . :38:

Ами ето, цесекарят повече не се показа!!! Покри се по тъча и думичка не смее да обели!!! Нормално!!! Но Джуганчето е доволен от деня!!! Постави на мястото им анти-партийните функционери, чак и приятно се изненада, че някои от анти-комунистическите тролове не знаят как да реагират и започнаха да припознават комунистическите идеали като свои!!! Ти да видиш!!! Значи можело!!! Джугашвили иска да изрази искрените си благодарности пред другарите Гьобелс и Бернайс - неговите ментори!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как направихте паралел партиина принадлежност и футболна ми е чудно ама нищо не ме учудва вече :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Как направихте паралел партиина принадлежност и футболна ми е чудно ама нищо не ме учудва вече :speak:

Остави се, явно има личности с начин на мислене достатъчно различен от човешкия. Продукт на капитализма, не се отличава с качество, което би им помогнало да оцеляват в друга среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е твоят прочит на историята. Когато комунделите заграбват нещо и го преименуват не означава че са го създали.  Както завод Чавдар в Ботевград,  реално го кръщават Чавдар,  но го заграбват от Рачо Джамбов, основал го повече от 15 години по- рано.  И без комунягите,  заводът щеше да си работи,  вероятно и до днес. Същото е и с футболните отбори,  това че са национализирали,  слели и преименували не означава че са създали.  А след като са заграбили и терена (ако не се лъжа) на ас23 и новия отбор играе там и пак е армейски е логично феновете да претендират за правоприемственост.  

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Питай Тавариш Висарионович. Аз дори футбол не гледам и даже не знам що пиша по въпроса :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Michigan111 написа:

И без комунягите,  заводът щеше да си работи,  вероятно и до днес.

Теория на вероятностите и предположенията. А можеше и ако не бяха "комунягите" просто да фалира поради всякакви обстоятелства няколко месеца след несъстоялият се в паралелната реалност 9-ти септември.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Michigan111 написа:

Държавата не започва с комунистите,  с тях свърши.  

Именно. Дано все пак се възродим поне в някаква степен.

Уврежданията не са само икономически , а и в манталитета и мозъчната промивка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Теория на вероятностите и предположенията. А можеше и ако не бяха "комунягите" просто да фалира поради всякакви обстоятелства няколко месеца след несъстоялият се в паралелната реалност 9-ти септември.

За това написах "вероятно", не сме екстрасенси все пак. Но започнал е едно шаси на старо и докарал го износ на запад (май Варшава) вероятно щеше да надгради . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, AAUUXX написа:

Много просто!!! Появи се изневиделица един человек по тениска на ЦСКА и започна да клейми славния соц и комунистите!!! В началото си помислих, че има доста странно, но достойно за уважение чувство за хумор!!! Приех го весело, с дружелюбна усмивка под мустак!!! Впоследствие обаче се оказа, че человекът вярва напълно сериозно нещата които пише!!! Вехтият Джугашвили е видял какво ли не в съзнателния си житейски път,може да изтърпи какво ли не...дори пасквилите на Мирчо-истината, но цесекар - антикомунист му идва в повече!!! Напълно акуратно със съответните факти,доказателства и аргументи,постна едно интервю на бойния другар Добри Джуров и наказа предателите!!! Този комсомолец или е анти-комунист, или е цесекар!!! Ако е анти-комунист, веднага да сваля тениската на любимия клуб!!! Предатели в нашите стройни редици не ни трябват!!! Ако е цесекар, да спре да плюе по създателите на славния строй и славния клуб и може да си остане с тениската дори и през зимата!!!

преди 38 минути, Michigan111 написа:

За това написах "вероятно", не сме екстрасенси все пак. Но започнал е едно шаси на старо и докарал го износ на запад (май Варшава) вероятно щеше да надгради . 

Хайде, хайде!!! Странно защо вероятностите ви са все в едната посока!!! Как пък един път не прочетох, че ако не беше паднал комунизмът, сега можеше да сме на нивото на Китай по икономическо развитие, примерно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Джугашвили написа:

Хайде, хайде!!! Странно защо вероятностите ви са все в едната посока!!! Как пък един път не прочетох, че ако не беше паднал комунизмът, сега можеше да сме на нивото на Китай по икономическо развитие, примерно!!!

Ми защото опцията да не падне комунизма не съществуваше.  А днешния китайски комунизъм е доста по различен от развития съветски. 

преди 41 минути, Джугашвили написа:

Напълно акуратно със съответните факти,доказателства и аргументи,постна едно интервю на бойния другар Добри Джуров и наказа предателите!!!

Е то на на другарите от бригадата Чавдар ако не вярваме,  на кой :D

Ей ти ги хубавците,  зоват Негово Величество да вкара страната във войната на страната на Германия, после се бият в гърдите какви големи антифашисти били,  ти тези май ги наричаше истинските комунисти.  Добри Джуров е същия,  пък го цитирай колкото акуратно си желаеш ;)

изтеглен файл.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Michigan111 написа:

Ми защото опцията да не падне комунизма не съществуваше.  А днешния китайски комунизъм е доста по различен от развития съветски. 

Няма такъв момент!!! На практика комунизъм никъде не е съществувал!!! Най-близко до постигането до заветната цел са били кибуците в Израел, но и там не са го постигнали!!! Хайде сега да видим къде са Израел и Китай в икономическо развитие и къде сме ние!!! Тия люде да не са по-прости от нас, че вървят към комунизъм, пък на нас ни се спуска отгоре да се връщаме към дивия капитализъм??? Едните по един или друг начин контролират света и паричните потоци, а другите са с няколко хилядолетна история и са бъдещите владетели на света!!! Що се отнася до съвременния китайски комунизъм, те започнаха с реформите през 79-та година и и от тогава тръгна и възхода им!!! Резултатът го виждаме всички!!! Ние бяхме тръгнали по същия път, само че реформите бяха направени малко по-късно!!! Някъде между 84-86-та година!!! Е да, ама не ни оставиха да ги проведем, свалиха режима и после разграбиха всичко на безценица!!! Резултатите също ги виждаме всички!!! А ние имахме доста по-голям потенциал и от двете гореспоменати държави!!!! Покрай географското ни положение, покрай геостратегическото ни място, покрай климата, покрай границите ни с три големи пазара ако щеш (ЕС, Русия, Турция)!!! Не са ви виновни комунистите, виновни са продажниците дошли след тях!!! За тях трябва да пише в учебниците по История!!! Това са българоубийци, по-големи и от Василий II българоубиец!!!

преди 43 минути, Michigan111 написа:

Е то на на другарите от бригадата Чавдар ако не вярваме,  на кой :D

Ей ти ги хубавците,  зоват Негово Величество да вкара страната във войната на страната на Германия, после се бият в гърдите какви големи антифашисти били,  ти тези май ги наричаше истинските комунисти.  Добри Джуров е същия,  пък го цитирай колкото акуратно си желаеш ;)

изтеглен файл.jpeg

Да, да!!! Ей такива УЖ автентични документи мога да ти направя колкото си искаш!!! Вие си им вярвайте, кой съм аз да ви спирам да си пълните главите с глупости!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Колко тъп трябва да си за да обвързваш футболни отбори с политически пристрастия :laughing4:

Той горкия, като не държи сметка що антикомунисти ходят на концерти на Лили Иванова, пак добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Michigan111 написа:

Значи нали се сещаш, че соца не работи според теории и ако не беше враждата на запада, които по всякакъв начин да пречат при това нечестно не на конкурентни пазарни принципи, а нарочно като държавна политика, никак нямаше да се случи соца да фалира,след като се развива изцяло планирано.  Впрочем именно затова фалира, щото беше соц, защото парите и финансовите отношение все още съществуваха.  Ако беше комунизъм, както много пропагандатори все таки продължават да бълват вероятно не вярвайки си сами, но опитвайки се да промият с тази глупост незрелите мозъци, тогава пък въобще нямаше да може да фалира поради простата причина, че парите и финансовите отношения нямаше да съществуват, ерго нямаше да съществува възможността да се случи нещо, което е основано на съотношение на несъществуващи фактори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Michigan111 написа:

Айде сега си отговори на въпроса какво представлява БВП и по какъв начин помага на Централната банка да е с по- висока разплащателна  способност - по никакъв.  БВП най просто е общата стойност на всички изхарчени пари в държавата,  обикновено за година.  И като генерират външен дълг вкарват още стоки в обръщение и стимулират стокообмена.  Уж бвп расте,  пък расте и външния дълг,  затова външния дълг го показват като процент от бвп.

Нищо подобно!

"Брутният вътрешен продукт (БВП) е икономически термин, който обозначава измерването на общата стойност на стоките (продукти) и услугите, произведени в определена териториална област (обикновено една страна), през определен период (обикновено една година), преди амортизация. Тези данни се изразяват в пари."

https://bg.wikipedia.org/wiki/Брутен_вътрешен_продукт

преди 10 часа, Джугашвили написа:

То аз много се изненадах, че и Русия е сред водещите кредитори на САЩ!!! На пето или шесто място са сред основните кредитори на САЩ, ако не ме лъже паметта!!! Но това че са на 5-6-то място не означава, че са с голям дял!!! Китай и Швейцария, само тези две държави държат над 50% от американския дълг!!!

И ти си в грешка, Китай и Япония държат най-много от американския дълг, Швейцария е доста по-назад.

https://money.bg/finance/darzhavite-koito-sa-nay-golemi-kreditori-na-sasht.html

Русия до преди няколко години наистина беше в десетката, но от миналата година ударно разпродава американски дълг и купува злато.Китай и той продава по малко.

https://money.bg/finance/rusiya-otnovo-kupuva-amerikanski-dalg.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Джугашвили написа:

Не са ви виновни комунистите, виновни са продажниците дошли след тях!!! За тях трябва да пише в учебниците по История!!! Това са българоубийци, по-големи и от Василий II българоубиец!!!

Добре де, говорите за тези продажници като за извънземни, все едно си нямат имена.  Кои са те,  кажи няколко,  дай да ги разгледаме, да ги видим от какъв род са. Знаеш че са същите тези болшевици и активни бандити.  75 години вече грабят. 

преди 3 часа, sliderum написа:

Значи нали се сещаш, че соца не работи според теории и ако не беше враждата на запада, които по всякакъв начин да пречат при това нечестно не на конкурентни пазарни принципи, а нарочно като държавна политика, никак нямаше да се случи соца да фалира,след като се развива изцяло планирано.  

Добре де,  не било комунизъм.  Принципни е така,  комунизъм е прието название.  Но и соц не беше,  а си беше тоталитаризъм.  Ако беше обикновен соц,  нямаше да има нужда от стотици хиляди доносници,  да слухтят кой говори против и кой иска да избяга от социалистическия рай. 

И по какъв начин ти пречеше запада? Че финансираше фалиращия тоталитарен режим?  Ми СИВ нали си беше затворена система,  ако може ще се издържа. Ако има нужда да внася суровини от запада,  тамощните производители ще продават на каквито цени си преценят.  Или и те са били длъжни да се грижат за благосъстоянието на благоденстващия соц? Да, ама не.  Икономиките се развиват , недоносчето тъпче на едно място. 

Пак питам, като са се развивали, защо обикаляха като совалки западните  банки да просят кредити?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

комунизъм е прието название

Не, не е прието название, а реален строй, който трябваше да следва. Социализмът беше някаква междинка, не нещо завършено и промислено да действа самостоятелно. Социализмът беше направен с цел постепенно адаптиране на хората в посока към комунизма, ама дори в това си качество беше страшен за запада, страшен заради насоките които даваше на хората да се освободят от експлоатацията на капиталистите и тия капиталисти и поотделно и  всичките накуп, заедно с държавата си и всичките капиталистически държави като глутница хищници, хвърляха мило и драго, а те бяха и тогава богати и успяха да убият своят враг. Забележи, от своя страна и логика, комунизмът не е враг на хората, не е враг и на страните в качеството им на държави, не е враг на народите на капиталистическите страни, враг е на капиталистите, религиозните лидери и политическите системи и най-вече на крупните такива, които експлоатират  и паразитират върху народите на страните си. Т.е.  враг е на ограничени прослойки(класи)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...