Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,

става дума за toshiba satellite l-50 c . Исках да му заредя едно hiren cd , но установих , че не се поддържа UEFI . Влезнах в BIOS за да го сменя и да заредя от флашката и там имаше само две опции UEFI и GSM. Не сметнах , че ще стане така да се каже проблем и го смених да пробвам на този GSM вариант и след рестарта вече нищо не излиза на екрана . Когато натисна бутон от клавиатурата се чува пищене при всяко на натискане. Може и нещо дъното да е заминало , но пък такова съвпадение не ми се вярва . Гледах варианти за ресет на биос  . но ми се видяха доста сложни с контакт между пинове по дъното. Предложете ми решение приятели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 минути, zeziok написа:

Здравейте ,

става дума за toshiba satellite l-50 c . Исках да му заредя едно hiren cd , но установих , че не се поддържа UEFI . Влезнах в BIOS за да го сменя и да заредя от флашката и там имаше само две опции UEFI и GSM. Не сметнах , че ще стане така да се каже проблем и го смених да пробвам на този GSM вариант и след рестарта вече нищо не излиза на екрана . Когато натисна бутон от клавиатурата се чува пищене при всяко на натискане. Може и нещо дъното да е заминало , но пък такова съвпадение не ми се вярва . Гледах варианти за ресет на биос  . но ми се видяха доста сложни с контакт между пинове по дъното. Предложете ми решение приятели?

Просто трябва да ресетнеш биос. Нямаш друг вариант.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Просто трябва да ресетнеш биос.

Приемам решението , но странното е , че просто не излиза нищо . Аз не мога да влезна в биос за да го ресетна.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zeziok написа:

Приемам решението , но странното е , че просто не излиза нищо . Аз не мога да влезна в биос за да го ресетна.  

Хардуерен ресет. Ти ако може да влезеш в биос няма смисъл да го ресетваш. Ето линк Ако не може да се справиш търсиш човек, който може или носиш в сервиз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Хардуерен ресет. Ти ако може да влезеш в биос няма смисъл да го ресетваш. Ето линк Ако не може да се справиш търсиш човек, който може или носиш в сервиз. 

Благодаря Ви за бързият отговор , а възможно ли е този проблем да се дължи на тази смяна в биос-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, zeziok написа:

Благодаря Ви за бързият отговор , а възможно ли е този проблем да се дължи на тази смяна в биос-а ?

О извинявай, чак сега прочетох. Ти си сменип биос. Ако си сложил грешната версия просто си убил дъното. Носиш в сервиз за да могат с програматор да се опитат да оправят нещата. Ако не просто нов лаптоп, защото смяна на дъното е безсмилено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ти си сменип биос.

Не е сменял биос, а е бърникал в настройките за UEFI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

О извинявай, чак сега прочетох. Ти си сменип биос. Ако си сложил грешната версия просто си убил дъното. Носиш в сервиз за да могат с програматор да се опитат да оправят нещата. Ако не просто нов лаптоп, защото смяна на дъното е безсмилено.

Не е сменян биос-а и би трябвало с този ресет да се оправи.  Просто влезнах в биос в настройките на boot mode  и от UEFI го смених на GSM (дори не го знам какво трябва да значи) и си казах ако не стане ще го върна отново на UEFI . След смяна лаптопа-е без монитор ползвам външен такъв просто излиза черен екран и при натискане на бутон писка.  Преди да сменя това си работеше нормално , честно казано не вярвам тази смяна на boot мода да е оказала влияние , но ще пробвам с ресет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Не е сменял биос, а е бърникал в настройките за UEFI.

Значи остава опцията ресет,макар че не се знае от HBCD  какво точно е избрал.

току-що, zeziok написа:

Не е сменян биос-а и би трябвало с този ресет да се оправи.  Просто влезнах в биос в настройките на boot mode  и от UEFI го смених на GSM (дори не го знам какво трябва да значи) и си казах ако не стане ще го върна отново на UEFI . След смяна лаптопа-е без монитор ползвам външен такъв просто излиза черен екран и при натискане на бутон писка.  Преди да сменя това си работеше нормално , честно казано не вярвам тази смяна на boot мода да е оказала влияние , но ще пробвам с ресет.

Ами хардуерен ресет. А ако от хирена си избрал да се подмени биос съм ти дал и по лошия вариант!!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Значи остава опцията ресет,макар че не се знае от HBCD  какво точно е избрал.

Ами хардуерен ресет. А ако от хирена си избрал да се подмени биос съм ти дал и по лошия вариант!!!! 

Аз hiren cd  не успях и да го подкарам , тъй като той беше  с MBR boot система и по тази причина исках да сменя настройките в биос от uefi на  legacy , но тази опция я нямаше  и избрах GSM . Дано сте прилагали метода с хардуерният ресет на биос и да съществува , тъй като аз сега разбирам за този метод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо го ползваш на външен монитор? Дисплея на лаптопа не работи ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така като теб,преди 10-12 год. нали съм "специалист"и понеже малки дисковете ми беше останало малко свободно място в диск(C) и ми свети в червено и трих оттук - оттам,обаче все си свети и не щеш ли както ровя попаднах през свойства на диска на опцията "компресирай този диск за икономия на дисково пространство".Викам си може ли да съм толкова прост,те хората сложили такава опция,аз диря като изоглавен как да освободя място!Сложих отметката смело и рестартирах с нетърпение да видя колко място е икономисало...............е не можах да видя,току що сложената 7ка не се появи.:giggle1::wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма никаква връзка с проблема! Ако дисплея на лаптопа е повреден и се ползва само на външен монитор, при активиране на CSM най-вероятно сигнала отива към екрана на лаптопа. Може да се пробва и да се изключи конектора за дисплея на лаптопа, ако дисплея не работи. @zeziok нямаш ли функционални клавиши за прехвърляне на образа между дисплеите, с тях какво се случва, стига да работят без драйвер преди да е заредена ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Аз така като теб,преди 10-12 год. нали съм "специалист"и понеже малки дисковете ми беше останало малко свободно място в диск(C) и ми свети в червено и трих оттук - оттам,обаче все си свети и не щеш ли както ровя попаднах през свойства на диска на опцията "компресирай този диск за икономия на дисково пространство".Викам си може ли да съм толкова прост,те хората сложили такава опция,аз диря като изоглавен как да освободя място!Сложих отметката смело и рестартирах с нетърпение да видя колко място е икономисало...............е не можах да видя,току що сложената 7ка не се появи.:giggle1::wub:

Нещо не разбрах каква 7 е имало през 2007?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Това няма никаква връзка с проблема

Знам,че няма,казах го да се посмеете...........пък и той като мен е решил да види какво ще стане,променяйки опциите за буутване,е видял е!

току-що, petie1 написа:

Нещо не разбрах каква 7 е имало през 2007?

Еееееееее,било е 2008,или 09,казах преди 10-12 год,помня ли точно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Еееееееее,било е 2008,или 09,казах преди 10-12 год,помня ли точно!

2008 имаше ХР и Виста 7 може би в лабораториите на М$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

2008 имаше ХР и Виста 7 може би в лабораториите на М$

Може и виста да е било,не помня вече,не беше XP със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

Това няма никаква връзка с проблема! Ако дисплея на лаптопа е повреден и се ползва само на външен монитор, при активиране на CSM най-вероятно сигнала отива към екрана на лаптопа. Може да се пробва и да се изключи конектора за дисплея на лаптопа, ако дисплея не работи. @zeziok нямаш ли функционални клавиши за прехвърляне на образа между дисплеите, с тях какво се случва, стига да работят без драйвер преди да е заредена ОС?

Здравей, 
лаптопа е със счупена матрица и екрана изобщо го няма и се случи точно това което описвате в този мод екрана не се прехвърля към външният монитор . Ще опитам да сменя с бутоните , но силно се надявам с този джъмпер да върна биос-а по подразбиране . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че след като върнеш настройките по подразбиране, системата ще зарежда САМО на основния монитор. И няма да има сигнал към външния монтор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откачи буксата на дисплея на лаптопа, ако пак няма картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

ако пак няма картина.

си приготви петдесетина долара и си купи нова матрица.

преди 13 часа, zeziok написа:

там имаше само две опции UEFI и GSM

Освен CSM, трябва да активираш и Legacy mode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може и друг проблем да има - BIOS, дъно.... Този лаптоп не си струва да се ремонтира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В заключение ще кажа , лаптопа му бях махнал матрицата и работеше , щом влизах в биос ясно е , още от началото си пускаше на външния монитор. Просто сменин този мод и всичко умря. Странно е , тъй като би трябвало отново да може да се влиза в биос , а не иска и не излиза нищо на монитора. Все се надявам , че има как да се върнат настройките по подразбиране. Много ме е яд , тамън му взех едно Ссд и щях да го ползвам като настолен комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да откачиш кабела на вградения дисплей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...