Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да . Ето тук даже бях операторче 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай настройка "на сляпо" :)   да намериш "restore to defaults"

Включваш, примерно знаеш че с "F2" зареждаш биоса и после с "F9" ти предлага връщане на настройките, натискаш "y" и след това ентер....всъщност аз не знам каква ще бъде комбинацията ти, може да питаш някой който има същия лаптоп или биос да речем...в каква последователност да натиснеш еди кои си клавиши.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият вариант е, видях,че предлагат с натискане на старт бутона и нула едновременно и после задържане на нулата само.А защо след стартиране не натискаш веднага  F2 или F8(с квото там се влиза в биоса),а чакаш?Монитора светва,но после като не може да зареди операционната система и изчезва.

преди 32 минути, N99 написа:

Пробвай настройка "на сляпо"

Че той така може да опита да си върне настройката за UEFI,стига да види какви бутони се натискат докато се стигне до нея и да я смени.Може да опита и да свали диска и да ми сложи на друг комп уиндоус от флашка направена за GSM,и след това да го върне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За UEFI настройките за видео изход може и да са други и от там да идва проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Слави Маринов написа:

Другият вариант е, видях,че предлагат с натискане на старт бутона и нула едновременно и после задържане на нулата само.А защо след стартиране не натискаш веднага  F2 или F8(с квото там се влиза в биоса),а чакаш?Монитора светва,но после като не може да зареди операционната система и изчезва.

Че той така може да опита да си върне настройката за UEFI,стига да види какви бутони се натискат докато се стигне до нея и да я смени.Може да опита и да свали диска и да ми сложи на друг комп уиндоус от флашка направена за GSM,и след това да го върне.

CSM. И windows, дори и да е инсталиран за uefi, стартира и под CSM без проблеми. Най-вероятно проблема е в самия BIOS или дъното. Без сервиз няма да се размине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

CSM. И windows, дори и да е инсталиран за uefi, стартира и под CSM без проблеми

Хммм,не зависи ли от избора ,когато е правена флашката за инсталацията.........има опция CSM,която е съвместима и с двата варианта,но има и UEFI only(not GSM)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Слави Маринов, не е GSM, а CSM [Compatibility Support Module]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

@Слави Маринов, не е GSM, а CSM [Compatibility Support Module]

Дам,оправих го в предният си пост.........не знам защо така съм го писал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

Хммм,не зависи ли от избора ,когато е правена флашката за инсталацията.........има опция CSM,която е съвместима и с двата варианта,но има и UEFI only(not GSM)? 

След инсталация под uefi, при стартиране на windows тръгва и при двата варианта, тествал съм на различни машини и няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Raze написа:

при двата варианта

Както писах по-рано, проблемът е в настройката в BIOS за графиката под UEFI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

След инсталация под uefi, при стартиране на windows тръгва и при двата варианта, тествал съм на различни машини и няма проблеми.

Може,щом казваш и си тествал,аз не съм си играл да сменям опциите за боот след инсталация да видя какво ще стане...............достатъчно несполучливи екперименти натрупах.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

достатъчно несполучливи екперименти натрупах

Така се трупа опит...😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не беше екрана на сол можеше и да стане ... сега какво ли не четох и какво ли не опитах ... задържане на бутони ... той няма i mini dipley port тия филми с ресет на биос тука ги няма , то ако така лесно се махаше парола на биос , тия видеа са като тея с " безплатната енергия " дето правят .... Екрана е 110 лв , втора ръка не намерих и преди пак ставаше за нещо пусках си тва онова на тв-то  , hiren ще бутвам и те така те ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...