Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ASUS PRIME X470-PRO 

AMD Ryzen 7 2700X (3.7GHz)

2x16GB DDR4 2666 Kingston

480GB SSD Kingston A1000

ZALMAN T5

700W Fortron 

Fortron Windale 4

видео и монитор от стария компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цени няма!

Паметта е само на 2666, а за какво ти е 32GB?

Бих погледнал това SSD: CRUCIAL MX500 500GB CT500MX500SSD1

От механичен диск има ли нужда, че не го виждам?

Няма точен модел на захранването, нито на видео картата и монитора!

Не е ясно предназначението на системата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво точно те интересува? Какъв ти е бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си SSD PCIe NVMe™ Gen 3.0 x 4 lanes двойно по бързо е от колкото само 2 линии 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде пак ше хвърляме боб.

Абе научете се да пускате теми бе дЕца.

Дал някакви чаркове неизвестно какви и вика "помощ".
Ми кажи първо какви са ти целите, за какво ще се ползва машината, дай информация за чарковете, обясни каква помощ ти трябва - Нещо по сглобяването ли, при избора на части, кутия или дали комшийката ще го хареса до толкова че да ти пусне...

Дайвайте информация да му се невиди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите на AMD работят много по ефикасно с по-голяма тактова честота на Оперативната памет, препоръчвам над 2933, съвет заложи на 3200Mhz специално за 7 версия на AMD и с то с X  в края.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD два броя от стария комп- WD, Seagate -sata2, VGA Palit GeForce GTX 650 1GB,мониторLG 32` HD ips

Програми - Corel Draw, Photoshop, 3D, V-ray

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата ще се справя ли с това неизвестно "3D"? Пак не е ясен крайния бюджет и на какви цени си намерил тези части......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да хвърляте боб. Писах и в други форуми подробно, но не получих отговори. Честно казано не вярвах да получа отговор.

Бюджет не съм определил. Искам да е достатъчно за програмите с които работя. Съвместимост между компонентите.

Работя доста нямам много свободно време. В зависимост от натовареността в следващите месеци може да го събирам и по коледа.

Взех голям монитор защото очите вече отслабват. Заложил съм на части с които съм събирал няколко компа през годините.

Видеокартата засега работи, а това 3D е най-лекия вариант Cketchup. Не съм определил бюджет. А мога да го купя отвсякъде включително Америка.

Но заради гаранцията по-добре България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен това SSD ми се струва доста бавно и бюджетно:

https://www.anandtech.com/show/12991/the-kingston-a1000-nvme-ssd-review/2

намирам го за 132 лева:

https://edigital.bg/ssd-hard-diskove/kingston-a1000-480-gb-m2-2280-nvme-sa1000m8480g-p554863

По-добре си вземи някое малко по-скъпо, но с по-добри скорости. Другото за паметта са ти го казали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли да е решението:

2x16GB DDR4 3200 Kingston HyperX Fury - HX432C18FB/16,

500GB SSD Kingston KC2000 - SKC2000M8/500G

това захранване съм предвидил

700W Fortron Hyper S - FORT-PS-HYPER-700

за 3D четох, че се изисква повече RAM затова съм с 32Гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това SSD изглежда малко по-добро:

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dysku_ssd_kingston_kc2000_konkurent_adata_sx8200_pro?page=0,2

Евтино захранване, пише, че използва ниско качество кондензатори. Колко е добро, може би малко по-добро от китайските "no name".

https://forums.tomshardware.com/threads/fsp-hyper-700w-and-r9-290.2463810/

RAM паметта се гледа според това, с което работиш, колко ползва при работа. Най-лесно става като отвориш task manager и следиш заетата памет. Ако в момента си с 16 GB и не ти стигат, може да я увеличиш, но да я вземеш ей-така защото нещо си чел някъде....това е абсолютно безсмислен разход. Както историята с готовите "геймърските" компютри с по 32 GB и повече RAM памет, слаби процесори и видеокарти. Или на времето, където имаше супер бюджетни видеокарти, наблъскани с много ненужна и бавна памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишните компютри ми бяха с фортрон и съм доволен,

това го дават по-добро

SEASONIC FOCUS GOLD 650W SSR-650FM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

На мен това SSD ми се струва доста бавно и бюджетно:

Е как няма да е бавно,като интерфейса е 3.0 x 2 Lanes.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, ето компактна машина за работа:

ASRock B450M Pro4
Ryzen 7 2700
Corsair 32GB Kit DDR4-3000 C15 CMK32GX4M2B3000C15R
ADATA XPG Gammix S5 512GB
Seasonic Focus Gold 650W SSR-650FM
Sharkoon V1000

Бих добавил скрач устройство (примерно 240GB Kingston A400).
Захранването е изгодно и отговаря на запитването, но реално 400 - 450W са повече от достатъчни.

Около 1350лв със скрач диска и голямото захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишните компютри ми бяха с фортрон и съм доволен,

това го дават по-добро

SEASONIC FOCUS GOLD 650W SSR-650FM

Не ми допадат дъната Асрок въпреки, че са дъщерна фирма на Асус предпочитам Асус. Имам 4 компютъра с Асус и съм доволен от тях.

Също мислех за Райзена и ще ти се доверя. SSD-то и кутията ми харесват. Имам 2 харда 2.5 TB мисля да не вземам скрач устроиство.

Ще взема по-скъпото захранване с 30-40 лева няма да обеднея. Още се двуомя за РАМ-а мисля да е Кингстън  3200 или 3600MHz.

Имам време да помисля. И четерите стари компютъра работят, новия комп не е спешен. Остана само да проверя за съвместимост между 

тази конфигурация и старите HDD, чувал съм за проблеми. Защото там ми е всичката информация. Благодаря на всички отзовали се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B450M Pro4 за цената си е добре оборудвано откъм заден панел и радиатори. Малко под 200лв бих предложил MSI B450M Bazooka Plus, където се лишаваш от USB-C/USB 3.1, но получаваш солиден VRM, който ще се справи добре с 8-ядрения. ASUS TUF B450M-Pro Gaming според мен си заслужава най-малко от трите.

Идеята на скрача е да е бърз, иначе не е проблем да си заделиш дял на твърдия диск, но ефектът няма да е като със SSD. Вярно, Ryzen процесорите обичат бърза памет, но при теб обемът е водещ, така че най-изгодното за 32GB на 3000/3200MHz е оптимален избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах впредвид това дъно - ASUS PRIME X470-PRO , a RAM на 3600 MHz ми се вижда неоправдано скъп в случая така, че няма да е на 3600 MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...