Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 28 минути, haidukpikaso написа:

...

Още един пост, нарушаващ правилата и отиваш на почивка поне за месец - без или със запетаята!!!

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега чакам да видя поръчителя (коя партия ще почне да критикува по медиите)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:апропо, мисля, че запетаята може да е след "Вие", а накрая да е с три удивителни, за да привлече вниманието И на киселият чичко Сталин ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Задържан е 20 годишен младеж за хакерската атака! 

Това вярва ли го някой?

Че е задържан, вярвам го.. че го обвиняват него, да, медиите направо изпаднаха в духовна някаква полюция... докато не им спуснат нещо ново навярно по въпроса ..

Дали е способен на това.. възможно е, знам само, пак от медии, че работел във фирма за киберсигурност ( киберсигурност, как тежко звучи  ) ... Дали реално го е направил...пак не знам .. но ако е способен, значи е възможно да го е направил..

А това че е на 20 не значи че няма знанията ... 

И така, за мен въпроса е в сферата на много въпросителни , и засега предпочитам само да следя нещата отстрани, и да се смея на глупостите които се ръсят покрай цялата ситуация и неадекватното реагиране и смешните писаници и на медийни журналистчета в търсене на сензацията ..

П.С Един в една медия ( онлайн медия )  се беше изцепил че ГДОП били разбрали по забравен запис в LOCК файл  :giggle1:

П.П.С А ти какво намираш толкова възмутително та чак невероятно за вярване ??  Смяташ че годините го правят невъзможен извършител или какво .. все пак службите ще го решават това, и съда... не че и те са света вода и безгрешни де... 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Без умствен капацитет написа:

аз го казах в една друга тела

цирк, да ни покажат или да се защитят защо се бави електронното правителство

При тази неграмотност, която се шири в момента е без значение какво ще има,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Maleficient написа:

:offtopic_s:апропо, мисля, че запетаята може да е след "Вие", а накрая да е с три удивителни, за да привлече вниманието И на киселият чичко Сталин ;)

А ти да не си адвокат на оная под звездите случайно.. Ако е така, подай си отвод, понеже тука си в тотална грешка да я защитаваш... ще привлечеш нейните негативи към себе си...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, AAUUXX написа:

Няма за какво да го подведат под отговорност админа, не зависи от него финансирането за поддръжка, то е държавна политика. По-вероятно да си е самата истина атаката, както казах това е най - бързия начин за излитане нагоре в кариерата си, нека мине време ще видим дали е така. 

Хайде де? Не зависило от него. Не си е мръднал пръста за нищо. Просто е стоял и си е вземал заплатата. А и да се зашитиш от хакерска атака, не са нужни чаааак такива огромни средства. Да не говорим, че вече има фирми, които предлагат подобни защити и не са скъпи като цена.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Хайде де? Не зависило от него. Не си е мръднал пръста за нищо. Просто е стоял и си е вземал заплатата. А и да се зашитиш от хакерска атака, не са нужни чаааак такива огромни средства. Да не говорим, че вече има фирми, които предлагат подобни защити и не са скъпи като цена.

Не е негов софтуера какво да направи, освен това се е знаело за уязвимостта което говори, че админа е информирал, какво да направи повече? Всичко в държавната администрация е на това положение, всеки си казва абе то на нас може да не ни се случи. Дори след тази атака няма да си вземе никой поука, всичко ще е за 3 дена и ще се забрави и така до следващия път. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Sinbad_ написа:

А ти да не си адвокат на оная под звездите случайно.. Ако е така, подай си отвод, понеже тука си в тотална грешка да я защитаваш... ще привлечеш нейните негативи към себе си...

Кой защитавам? Кви негативи? 

Нещо не си ориентиран явно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

Кой защитавам? Кви негативи? 

Нещо не си ориентиран явно...

Ако е така, се извинявам.... на първи прочит ми се стори.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AAUUXX написа:

Не е негов софтуера какво да направи, освен това се е знаело за уязвимостта което говори, че админа е информирал, какво да направи повече? Всичко в държавната администрация е на това положение, всеки си казва абе то на нас може да не ни се случи. Дори след тази атака няма да си вземе никой поука, всичко ще е за 3 дена и ще се забрави и така до следващия път. 

То не е имало атака, а просто се проверява колко българите все още мислят. Нали се сещаш, че след приемането на GDPR в тази ситуация НАП трябва да се глоблят с над 200 милиона лева. Да виждаш нещо такова??

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Sinbad_ написа:

Ако е така, се извинявам.... на първи прочит ми се стори.....

И ти извинявай, но ме изненада, и колкото рядко да влизаш, си мислех, че поне малко е направило впечатление на чия страна съм :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

То не е имало атака, а просто се проверява колко българите все още мислят. Нали се сещаш, че след приемането на GDPR в тази ситуация НАП трябва да се глоблят с над 200 милиона лева. Да виждаш нещо такова??

Прав си, но говорим за държавна институция и няма да се случи знаеш го добре. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Задържан е 20 годишен младеж за хакерската атака! 

Това вярва ли го някой?

Че какво пречи?Ако наистина се окаже това хлапе-лошо за него и "кариерата" му по-нататък.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Maleficient написа:

И ти извинявай, но ме изненада, и колкото рядко да влизаш, си мислех, че поне малко е направило впечатление на чия страна съм :)

Амии.. аз съм голяма блейка понякога... и в някои отношения абсолютно незаинтересован, затова и често се оказвам неориентиран...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Прав си, но говорим за държавна институция и няма да се случи знаеш го добре. 

Да не говорим какво значи дупка в сигурността? Ако никой външен "хакер" не знае за нея нищо подобно няма как да се случи.  И на моят компютър имам дупки в сигурността и чакам да ме хакнат. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bасил написа:

Че какво пречи?Ако наистина се окаже това хлапе-лошо за него и "кариерата" му по-нататък.

ше го осъдат  5 години затвор  и ше избяга в русия или като ги излежи или  под гаранция докато е и ще си прави каквото иска 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bасил написа:

Точно обратното ще бъде най - търсения от софтурните компании занимаващи се със защитен софтуер, а може и държавата да го привлече да работи за киберслужбите. Това е била и идеята му вероятно за да го направи, времто ще покаже за момента само гадаем, но така мисля аз. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bасил написа:

Няма такъв субект. Просто все пише наизуст. Със същата сила може да се напише, че са хванали марсианец. Защот не му се кажат трите имена и не се покаже снимката му. С какво ще ми докажат, че това е вярна информация???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в моя компютър нама никакви дупки и никой неможе да ме хакне

само аз хаквам  понеже съм с windows 7

windows 7   може да се хакне само от windows 7 

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Точно обратното ще бъде най - търсения от софтурните компании занимаващи се със защитен софтуер, а може и държавата да го привлече да работи за киберслужбите. Това е била и идеята му вероятно за да го направи, времто ще покаже за момента само гадаем, но така мисля аз. 

Малко трудно в днешно време-никой клиент не иска подобни да му проверяват сигурноста. ;)

Няма такъв субект. Просто все пише наизуст. Със същата сила може да се напише, че са хванали марсианец. Защот не му се кажат трите имена и не се покаже снимката му. С какво ще ми докажат, че това е вярна информация???

Чети де,по-назад има линк кой е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не говорим какво значи дупка в сигурността? Ако никой външен "хакер" не знае за нея нищо подобно няма как да се случи.  И на моят компютър имам дупки в сигурността и чакам да ме хакнат. 

Нямаш нищо интерсно на компютъра иначе да са те хакнали без да ги каниш за това.  Не съм капацитет по въпроса и не мога да кажа дали без да знае за уязвимост може да хакне и дали хаква на случаен принцип. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе за киберсигурноста на службите не знам в какво положение са сега в новото време .. Но навремето когато се сформираше отдел към БА за киберсигурност  ( и не само ) в стила на НАТО , та там бяха привлечени някои мои съкурсници за които най голямото достижение и познания  в ИТ сферата беше цъкането на пиратски записи на игри  в Плейстейшън 1 ... мдам... И с комповете бяха на същото ниво .. бяха ги пратили на курсове по информатика някъде :))) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bасил написа:

Малко трудно в днешно време-никой клиент не иска подобни да му проверяват сигурноста. ;)

има едни конкурси

и дава обява кой хакне еди кво си получава 100 марки ако го направи

има и за решаване за нерешени задачи

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Васко , друже , сергича иска да те открехне и научи как стават нещата май :))))) 

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...