Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Радул написа:

Tи да не очакваше да е някой 60 годишен?

аз очаквах да е  36 -50 годишен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Yvan Sergeеv написа:

аз очаквах да е  36 -50 годишен 

Не се издавай бе! Ейййй, то да са похвали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм на 34 ...

не оставям следи  :rolleyes:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

Задържан е 20 годишен младеж за хакерската атака! 

Това вярва ли го някой?

Бе резултат трябва да покажат, доколко е вярно друг въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми е интересно дали наистина данните са изтекли в нета? защото някакъв по бтв каза че си е свалил архива с данните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адвокатите на Кристиян: В ГДБОП часове наред са го притискали да се признае за виновен

Цитат

Часове наред в ГДБОП са притискали Кристиян да се признае за виновен и то без присъствието на адвокат. Ако в полицият имат доказателства срещу него, защо ще го правят? Обвинението е от 4 реда, в които няма нищо. Някой го е натопил. Той е страхотен професионалист. Това разкриха пред БТВ адвокатите на 20-годишният младеж, задържан за хакер атаката срещу НАП. Ето какво разказаха работодателят и защитниците му:

...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, barbuncela написа:

Така де...Ако някой е очаквал друго!

Борисов винаги е прав, той никога не греши, той е бог наш всевишний! :D

Мнения по темата

Шефът на обвинения хакер: Не смятам, че е замесен в кибератаката срещу НАП

Слави Трифонов: Хак да ни е, щом търпим всичко това

Адв. Е. Георгиев: Какъв ли скандал се мъчат да замажат ГДБОП и прокуратура

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, barbuncela написа:

Задържан е 20 годишен младеж за хакерската атака! 

Това вярва ли го някой?

За задържането вече няма нужда да вярвам, за авторството все още не знам какво да мисля.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият казус с набеждаването на момчето ми се вижда абсурден. Това е като намирането на паспортите на терористите в отломките на 9/11. Ако иска да хаква, ще направи така, че да не го хванат (а не да си остави IP-то), и защо въобще му е тая информация? Познавайки характера на нашите (мутро-)милиционери, които са и корумпирани, и некадърни - дано не пострада момчето!

Иначе истерия има, ако приемем, че наистина има хакване:

Цитат

Вижте, макар да съм на вълна сарказъм, вкл. и по повод на данните от НАП, всъщност положението е мега сериозно. Толкова е сериозно, че не разбирам повсеместното спокойствие, с което го приемате. Затова нека кратко ви обясня какви “прекрасни” неща могат да последват от тоталния хак на всички ни:

- Могат да ви изнудват или да злоупотребят с достъпната чувствителна информация за вас. Примерно, отивате на интервю за работа и като преговаряте за парите, установявате, че нямате много поле за разговор, защото потенциалният ви работодател знае не само колко сте получавали в последните 10 години, ами и какво притежавате, половинката ви какво притежава, майка ви и баща ви и тн.

- Може да се окажете горд притежател на пет фалирали фирми с 80 млн. задължения (примерно);

- Може да де окаже, че имате да погасявате значителни по размер и разнообразни по произход кредити;

- Може изведнъж да станете престъпник, изявявал се не само на родна, но и на международна сцена и издирван от Интерпол. Мхм. Ей така, минавате някой паспортен контрол на някое летище със семейството и хоп – появяват се едни робокопи и сръчно ви арестуват, защото им излизате като издирван международен престъпник;

- Може да се окаже, че нямате нищо. Вчера сте имали дом, а днес нямате. Прибирате се един ден и виждате с изненада как изнасят имуществото ви, понеже домът ви има нов собственик. И той си има всички документи. Нищо, че вие нищо не сте продавали;

- Може и банковите ви сметки да се окажат празни. Защото (разбира се, без да знаете) сте дали пълномощно на някой, който се е разпоредил с тях и ги е “изчезнал”.

Убедена съм, че това не е всичко, което може да ви се случи вследствие на тоталния хак на държавата. Много по-кофти неща има сигурно още. Просто не мисля като болните мозъци, които биха използвали данните ви във ваша вреда. Но те са много изобретателни. Та, не знам, то сигурно не ви е важно тва, понеже е лято и има узаки да се пие, но аз да си кажа.
#hubavoe и все по-хубаво става.

Радина Ралчева, Фейсбук

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто от гдбоб не познават друг хакер

наредено им е да задържат хакер 

• Ха-ха 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бях прав

задържания е ползвал линукс

а хакера е ползвал windows ..  каза адвоката

че е невъзможно да се хакне с  линукс 

10  предполагам е ползвал 

ако беше ползвал 7 нямаше да остави следи .

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeеv написа:

просто от гдбоб не познават друг хакер

наредено им е да задържат хакер 

Тука си прав, работили са в сътрудничество с и като нищо от ГДБОП може да не познават друг хакер. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Maleficient написа:

вербуван от руснаци

Тц,тц, знаех си аз че е вербуван, ама мислех че е от македонците. Я като си вътрешна личност от агентурата дай малко подробности. Кога е вербуван, от кой руски агент вербовчик, как му е агентското име на новият агент, и.т.н. неща от кухнята. Каква му е заплатата(предполагаемо в рубли) :rolleyes:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, sliderum написа:

Тц,тц, знаех си аз че е вербуван, ама мислех че е от македонците. Я като си вътрешна личност от агентурата дай малко подробности. Кога е вербуван, от кой руски агент вербовчик, как му е агентското име на новият агент, и.т.н. неща от кухнята. Каква му е заплатата(предполагаемо в рубли) :rolleyes:

Не разбирам какво ме питате.

Някой ми е хакнал профила и е писал от него ...

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Maleficient написа:

Не разбирам какво ме питате.

Някой ми е хакнал профила и е писал от него ...

и това също подозирах, сигурно е 20 годишният от килията в следственият арест. :D

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeеv написа:

ако беше ползвал 7 нямаше да остави следи .

явно е прост хакер

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sliderum написа:

и това също подозирах, сигурно е 20 годишният от килията в следственият арест. :D

не мога да отговоря, защото нямам доказателства, но за сега не мисля да подавам оплакване до ГДБОП!

Ако искате да Ви се извиня по някакъв начин за коментара "си", ще трябва да измислите нещо по издирването на този гнусен Какер ( всъщност-в моя случай)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

Все още го наричат хакер медиите. Да вземат нещо да престанат да клеветят човека?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз как мога да разбера дали фигурирам в тези файлове които са изтекли от НАП ?

Може и на лични да е отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

наистина къде са тези файлове за да видим какво има НАП за нас

Абе аз намерих някакъв сайт дето може да се направи проверка, ама ми иска ЕГН!А това нема къ да стане!

http://afera.bg/проверете-тук-дали-данните-ви-са-във-фа/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсете на сайта на НАП 

Цитат

Първата от тях е, че НАП ще подготви и пусне в сайта си приложение, чрез което гражданите да проверят дали техни лични данни са станали публично достояние, вследствие на хакерската атака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ivan_pop написа:

Абе аз намерих някакъв сайт дето може да се направи проверка, ама ми иска ЕГН!А това нема къ да стане!

http://afera.bg/проверете-тук-дали-данните-ви-са-във-фа/

...и как точно би проверил без егн, данните си. Като си напишеш имената ли. Нали все пак трябва да има минимална сигурност, че ти си търсил, а не някой твой враг, който не ти знае егн-то,  но ти знае имената.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...