Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

itsmandor

Свързване на два рутера с 2 доставчика Viva i Net1

Препоръчан отговор

Каква е целта на задачата ? Разказ по картинки ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе ги плащам а ако изляза от стаята Нет1 изчезва

Network20190719_142928.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те, събери си мислите и обясни проблема, както и какво искаш да постигнеш, като краен резултат! Кое изчезва? WiFi сигнала от тп линка ли?

Каква е топлогоята на мрежата/мрежите в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като тегля филм например на лаптоп понеже се закачам и на двете скороста ми е двойна но Нет1 е Лан

screenshot_20190719_145618.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, itsmandor написа:

Като тегля филм например на лаптоп понеже се закачам и на двете скороста ми е двойна но Нет1 е Лан

screenshot_20190719_145618.png

Пак пишеш глупости и не отговаряш на въпросите! Айде да предположа - свързван си с кабел към тп-линка.....естествено, че за да излезеш от стаята с лаптопа, разкачаш кабела. Какво очакваш да се случи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам кабели

въпроса ми е не може ли да виждам 1 wi fi мрежа от двата рутера

да кабела е към тп линка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, itsmandor написа:

въпроса ми е не може ли да виждам 1 wi fi мрежа от двата рутера

Може да "виждаш" една "wifi мрежа" - т.е. едно и също SSID на двете АР-та, но в даден момент можеш да си вързан само към едното АР.

Друг вариант е да ползваш втори WiFi контролер, но това не значи, че ще ползваш сумарната скорост от двете ISP! 

ПС: По принцип, торент протокола може да се въползва до някъде от подобен конфиг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, street racer написа:

ПС: По принцип, торент протокола може да се въползва до някъде от подобен конфиг

това ми е идеята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, itsmandor написа:

това ми е идеята

Не е добра тази идея! Можеш да сложиш втори wifi NIC на лаптопа, но не очаквай чудеса - те и самите ти АР-та са доста калпави....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.07.2019 г. в 12:53, street racer написа:

Може да "виждаш" една "wifi мрежа" - т.е. едно и също SSID на двете АР-та, но в даден момент можеш да си вързан само към едното АР.

Друг вариант е да ползваш втори WiFi контролер, но това не значи, че ще ползваш сумарната скорост от двете ISP! 

на 29.07.2019 г. в 16:48, street racer написа:

Не е добра тази идея! Можеш да сложиш втори wifi NIC на лаптопа, но не очаквай чудеса - те и самите ти АР-та са доста калпави....

как да го направя? Лаптоп е не РС с 3-4 свободни шини

А ако сложа едно и също SSID на двете АР-та и еднакви IP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от leonsanchesss
      Здравейте хора проблема е следният инсталирах си  драйверите за usb-връзка (всичко точно) след което реших да ги инсталирам и за wifi-връзка при което нещо не се получи (явно съм объркал нещо) и решиш да ги деинсталирам и инсталирам наново с usb-връзка отново (принтера си работи както трябва) но лампичката за wifi не спира да свети (явно се свързва към wifi) има ли начин да се премахне това.Моделът на устройството е HL-1223WE.
    • от Bozdukov Tihomir
      Бих искал да попитам възможно ли е към старият ми рутер да свържа меш система с лан кабел и тя да работи със същото потребителско име и парола както рутера?
      Рутера ми е ASUS RT-N66U и не съм доволен от неговият WiFi но като рутер на закачените към него с кабел устройства работи безпогрешно.
      Наскоро се преместих в голяма къща на 3 етажа и се оказа, че 5 гигахерцовата мрежа изобщо не преминава през каменни стени а дори и на един метър от рутера през стената сигнала на 2.4 мрежата пада наполовина.
      Видях, че се предлагат много меш системи но дали ако си купя такава от 3 устройства ще мога да я добавя към рутера си като ги свържа с лан кабели и така да имам 3+1 Wifi точки за достъп с една парола и потребител.
    • от BORIS2000
      Скоро закупих принтер DeskJet с опция за wifi принтитане. Когато от мобилния ми телефон се включа в wifi мрежата на принтера да принтирам нещо, изскача прозорец с парола. Въпросът ми е как да открия тази парола? Благодаря за отговорите! 
    • от Станислав Великов
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
    • от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
  • Дарение

• Добави ново...