Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! От вчера официално съм студент МУ-Варна. След 2 дена ще се запиша за общежитие, принадлежа към категорията лица, които участват без класиране. Та изчетох правилника за вътрешния ред от глава да пети....Чух доста противоречиви неща за общежитията им, ако може студенти, които живеят там да споделят мнения и снимки. Аз като бях във Варна, минах покрай тия дето са до РПУ-то и отвън ми се сториха доста прилични. Кухненски боксове има ли, където мога да си готвя?Питам защото да знам какво да си донеса от вкъщи като се настанявам, например за едно малко хладилниче проблем ще ми направят ли и за други подобни истории?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За студентските общежития има куп вицове, прочети ги и ще ти стане ясно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, lupis написа:

За студентските общежития има куп вицове, прочети ги и ще ти стане ясно..

Чувал съм, че паркета бил разбит и т.н.....Но все пак искам да подходим сериозно по темата. Наясно съм, че не са като хотел "Хилтън" и  не ми е проблем да си донеса това- онова от вкъщи и да си си създам някакво удобство, ама да не ми направят проблем от управата или нещо такова.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го кажа така, отиваш с ръцете в джоба, настаняват те в конкретната стая.

Питаш домакина какво може и какво не, съгласувате се със съквартиранта/тите, кой какво може да донесе и кога ще се съберете да я постегнете малко - нова боя, настилка, почистване ... според конкретната стая и състояние.

След това вече се натоварва колата и се действа с план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, plamen_petrov_80 написа:

Аз ще го кажа така, отиваш с ръцете в джоба, настаняват те в конкретната стая.

Питаш домакина какво може и какво не, съгласувате се със съквартиранта/тите, кой какво може да донесе и кога ще се съберете да я постегнете малко - нова боя, настилка, почистване ... според конкретната стая и състояние.

След това вече се натоварва колата и се действа с план.

Значи казваш, че е на принципа- "Това, което не е забранено е позволено!" То и моето мнение, е че след като не са ти осугурили нормални санитарно-битови условия, а ти със собствения труд и стредства си ги осигуряваш, е някак си тъпо домакина да ти пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Тошко2001 написа:

Значи казваш, че е на принципа- "Това, което не е забранено е позволено!" 

Къде съм го казал това?

Там си има "домакин" - той/тя е човека който най-вероятно ще те проверява!

Аз правилата не съм ги чел, но нали знаеш те са направени за да се нарушават и заобикалят - винаги е било и ще бъде така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм студент, но специално във Варна, общежитията на МУ са добре поддържани - просто самия университет, заради големия брой "платени" студенти е доста богат - дори си имат собствена яхта!

Но имай впредвид, че в общежитията ще чуеш повече гръцка, турска и "израелска" реч, отколкото българска :)

За самите стаи и условията в тях, мога да разпитам подробно утре - комшията ми работи там като тех. поддръжка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Къде съм го казал това?

Там си има "домакин" - той/тя е човека който най-вероятно ще те проверява!

Аз правилата не съм ги чел, но нали знаеш те са направени за да се нарушават и заобикалят - винаги е било и ще бъде така!

Пърдон.  Аз се произнесох щото съм чел правилника на му варна няколко пъти. И да, има разлики, например в правилника на  МУ Пловдив пише, че  е забранено да се готви, а в правилника на МУ Варна нищо такова не се споменава.....Иначе мерси за съветите!

преди 4 минути, street racer написа:

Отдавна не съм студент, но специално във Варна, общежитията на МУ са добре поддържани - просто самия университет, заради големия брой "платени" студенти е доста богат - дори си имат собствена яхта!

Но имай впредвид, че в общежитията ще чуеш повече гръцка, турска и "израелска" реч, отколкото българска :)

За самите стаи и условията в тях, мога да разпитам подробно утре - комшията ми работи там като тех. поддръжка

На мен ми е пределно ясно, че чужденците ще ги настанят на меко и хубаво.....То нали ние българите трябва да сме и втора категория и собствената си държава! Благодаря ти за съдействието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Still_Hustlin написа:

Мизерия братко ле.

Ако можеш ми я снимай тази мизерия, да си изградя що годе някаква представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Тошко2001 написа:

Ако можеш ми я снимай тази мизерия, да си изградя що годе някаква представа.

Какво може да очакваш от общежитие. Лудница,купонясване, пиянски истории, мизерия и каквото още се сетиш. Ако искаш да учиш си наеми квартира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Какво може да очакваш от общежитие. Лудница,купонясване, пиянски истории, мизерия и каквото още се сетиш. Ако искаш да учиш си наеми квартира. 

Тук все пак става дума за МУ...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Тошко2001 написа:

Тук все пак става дума за МУ...........

Ако ще да става дума за МАРС. Навсякъде е едно и също. Забрави думата учене ако си в общежитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Тошко2001 написа:

Бах мааму, ама  им гледам отзивите в гугъл, всички са много доволни- PR???

Е доволни са! Питай ги обаче как се учи, дали обстановката и е тиха и ще ти се изясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил е донякъде прав, но и донякъде не. Всичко е до това, колко близо ще си до "купонджиите". От това ти зависи, както ученето, така и сънят. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване