Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 40 минути, аm-аm написа:

Някак така спорите,

спор няма. Емоционално дете няма как да спори, освен да си плюе на воля - от безсилие, с лъжи и изхвърляния.

Простащината, която се демонстрира в допълнение, е само част от вътрешната мизерия и незрелост, в същия.

Лъжата си е лъжа., особено преднамерената, по детски скроената и просташки защитаваната... Едва прикриваната агресия, като първосигнална защитна реакция - доста смешно кореспондира с лъжите за "помагане" и "спасяване" на някой си...

А Нещастните, като въпросното дете, опитват да изиграят "съпричастие" и "взаимопомощ" на друг нещастен, като тях. И как да стане - едно гълъбче без крила, само с раздувка пред огледалото... да изиграе ролята че помага на друго - такова като него. Не че можело иначе - щото инстинктите няма как да се заобиколят от никое гълъбче, нито гълъбица.

Глупостите за 'тълпата' и помагането... вече са отделна фантазия и идеали. Не по-различна от тая за  "обичането на споминалите се."

Пет пари не давам за никакви подкрепи, не играя в никакви колективни игри, нито ми е нужно нечие одобрение или оценки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е влезнал в затворения кръг на сивото ежедневие, плюс битовизми и тежка физическа работа според мен.От друга страна ми струва,че тука има един непораснал тинейджър, който тъгува за миналото.До като живееш в миналото,няма как да градиш бъдеще.Познавам много хора,които живеят само в тяхното минало.Имали са един период на възвишение,след това рязко падение,и вместо да отлепат ютията от дъното,и да тръгнат пак на горе, на тях сякаш им е по лесно да си живеят в оновата хубавото минало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Бай Тошо написа:

От друга страна ми струва,че тука има един непораснал тинейджър, който тъгува за миналото.До като живееш в миналото,няма как да градиш бъдеще.

Мисля, че литературният герой добре съзнава, че няма връщане в миналото. Живее в настоящето, мъчи се и не го приема, но не вижда реалистични планова за бъдещето. 

(Хипотезата, че има нова любов и търси подкрепа за да зареже жена и дете виси, но не е отречена.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази хипотеза, разбира се, не е невероятна. Но за мен някои елементи в антрето са леко нереалистични и някак си - издокарани, съставно-скалъпени, като за написването тук. Има доста несъответствия, невербалните сигнали от текста имат несходства. Дори на места има някак си "словесни заемки" - може и да са усвоени, за целта на изказа, но може и да са от това че историята е смесица от лична и чужда опитности... Именно и заради това не го взимам сериозно. Още повече че няма как сериозно да се търси помощ по сайтове и форуми - особено пък калдата. Това е меко казано НЕЛЕПО!

За мен - периодично изскача подобно излияние, на различни места по форума. Регулярността им създава предположение че според мен някой се опитва да се прави на интересен,  да помпи форума и темите за участие или наблюдение на аудиторията.

Разбира се никой анализ не подава категорични и точни изводи, защото се борави с вероятности и обобщения, които се извеждат от много частни случаи, но синтезът не е валиден за всеки частен случай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, _ramus_ написа:

Това е меко казано НЕЛЕПО!

Пък виж друго си е да го играеш експерт- психоаналитик със знания придобити от треторазрядни книжчици от битака на старо - това не е нелепо, това вече е твърдо казано рационално. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, insec написа:

Пък виж друго си е да го играеш експерт- психоаналитик

Не е нужно нещо повече от обикновена наблюдателност, за да разпознаеш елементарните и повърхностни деца. Прозрачно... та чак невидимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

невербалните сигнали от текста имат несходства

Моля, дайте пример за намерено от вас каквото и да е несходство на неВЕРБАЛНИЯ сигнал в първия ТЕКСТ. Според мен в текст всичко е вербално, т.е. езиково, словесно. Дори и пунктуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Търсещ истини написа:

Мисля, че литературният герой добре съзнава, че няма връщане в миналото.

На литературния герой, просто му идват в повече отговорностите, които е поел.В живота, човек трябва да играе там където има шанс, а не там където му се иска.Много хора това не го осъзнават,и за тва не им се получават нещата и се чустват нещастни.Например по-добре да бъдеш добър бояджия и да те цени работодателя и да бъдеш желан от клиентите, от колкото да бъдеш лош предприемач и да ставаш за посмешище и само назад назад назад назад.Днес един приятел ми показа на скоро каква операция е претърпял.От стомаха до гърлото са го разпрали, едвам са го спасили.И той не ми се оплака, а просто ми показа.А нашият тука тръгнал да мрънка ,че не чуствал видишли щаслив..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Бай Тошо написа:

В живота, човек трябва да играе там където има шанс, а не там където му се иска.Много хора това не го осъзнават,и за тва не им се получават нещата и се чустват нещастни.Например по-добре да бъдеш добър бояджия и да те цени работодателя и да бъдеш желан от клиентите, от колкото да бъдеш лош предприемач и да ставаш за посмешище и само назад назад назад назад.

!!!

Само още нещо - че го има и този момент не всеки да разбира къде му шанса, което е по- рядкото де: в повечето случаи хората си загърбват късмета, преследвайки най- общо казано цели, които просто не са за тях. За този ти коментар, ако имаше как няколко палеца щях да ти дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Бай Тошо написа:

В живота, човек трябва да играе там където има шанс, а не там където му се иска

Пусто да остане, нали все ни се иска там, където мислим, че имаме шанс. Някой път този шанс е дори 80%, а ние сме в 20-те. Работата и женитбата са най- ярки примери. Играем за по- доброто, взимаме каквото падне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Търсещ истини написа:

Пусто да остане, нали все ни се иска там, където мислим, че имаме шанс.

Едно е да мислиш, друго това да е реално.Нали имаше ония лаф: ,, Една патка мислила мислила и умряла,,   Според мен човек трябва да мисли до към 21-22г. ,после трябва да действа.Ако след 30г. си още в процес на мислене, нещата са получват ,като да са качиш последен в пълен автобус, търсиш търсиш къде да седнеш, а то останали места само до не толкова лицеприятни пътници, и ако продължаваш да мрънкаш и да недоволстваш, има шанс и прав да се возиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Търсещ истини написа:

несходство на неВЕРБАЛНИЯ сигнал

не предполагаш колко отдалеч е нужно да се тръгне - още от обяснението "какво е това - в писмено слово, кое е невербално". Щото в живото слово - е ясно, че не е в словото, а се гледа сред 'Словесния'. Така е и в случая -  изявите на същото, но през самите думи. Защото конструирането, подреждането, подбора на думите.... Понятийните пълнежи и боравенето с тях - издават когнитивни характеристики и особености, те са наслагвания от много етапи... и т.н.

Техники и прийоми в анализ на писмено слово, в посока извеждане на особеностите на "Пишещия". Защото има и други посоки, но мен те не ме интересуват толкова.

Нека оставим това. Написах го за хора които вече имат знанията, практиката и опита...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _ramus_ написа:

не предполагаш колко отдалеч е нужно да се тръгне - още от обяснението "какво е това - в писмено слово, кое е невербално". Щото в живото слово - е ясно, че не е в словото, а е сред 'словесния'. Така е и в случая -  изявите на същото, но през самите думи. Защото конструирането, подреждането, подбора на думите. Понятийните пълнежи и боравенето с тях - издават когнитивни особености, те са наслагвания от много етапи... и т.н.

Техники и прийоми в анализ на писмено слово, в посока извеждане на особеностите на "Пишещия". защото има и други посоки, но мен те не ме интересуват толкова.

Нека оставим това. Написах го за хора които вече имат знанията, практиката и опита...

Добре, де. Просто друг път не пиши за невербалното в текста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Търсещ истини написа:

Просто друг път не пиши за невербалното в текста.

айде да не се прекалява с претенциите. Все си мисля че изборите са съвсем моя работа. А не ми е работа да угаждам на един или друг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Търсещ истини написа:

Добре, де. Просто друг път не пиши за невербалното в текста.

Далеч не си първия, който му го казва, ала .... "едно си баба знае, едно си баба бае".

преди 7 часа, _ramus_ написа:

айде да не се прекалява с претенциите.

хахахаххаха кой го казва само хахаххахахахах претенцията на претенциите изисква да не се прекалява с претенциите хахахахахахх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

деца, напъвате се в грешна посока. Не че нещо - когато някой се напъва много... става все по-възможно да се изпусне. Честичко се случва и се резултира до клозетни миризми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах, има ли си flashl ново гадже или не? А ако си има, хвали ли се или се оплаква? Дали пък не му се свири на арфа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.08.2019 г. в 2:10, Търсещ истини написа:

Така и не разбрах, има ли си flashl ново гадже или не? А ако си има, хвали ли се или се оплаква? Дали пък не му се свири на арфа?

нема и да разбереш, тоя яко ни пусна по пързалката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...