Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

търся си нов лаптоп като основно ще ги използвам за обработване на снимки и вероятно видео. Програмите, които ще ползвам най-вече са Lightroom, Adobre Premiere и Photoshop.

Като цяло работя с големи RAW файлове(20-40мб), което мисля е от значение.

Предварително благодаря!

Поздрави,

Иван

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raw файловете са си по-подразбиране с размера посочшн от теб.

Проблема е в във видео-то където размерите са доста по големи. Ако говорим и за RAW видео, то тогава става...

И като цяло видеобработката си изисква по сериозна машина от обработката на снимки.

Толкова ли е наложително да е лаптоп?

Идеи:

ASUS TUF Gaming FX505GM-AL354 - 90NR0132-M09280_16GB

+Добавяш му един бърз SSD диск (500 GB или повече). С останалите пари вземаш поне 24 инча монитор (ако стигне бюджета и си готов).

или

ASUS TUF Gaming FX505GM-AL354 - 90NR0132-M09280_16GB_250SSDNVME + монитора.

Забележка: Примерите за монитор ги предложих, защото е несериозно да се работи на лаптоп с малък екран, ако работиш профи.

Ако, не се занимаваш професионално може да минеш и с по-скромна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, arestant написа:

msi ps63 modern 8rc

-тъкмо 2498 лв.с ддс конфигуриран с 16ГБ памет но без ос

thinkpad e590

Благодаря за предложенията!!

преди 27 минути, oic написа:

Raw файловете са си по-подразбиране с размера посочшн от теб.

Проблема е в във видео-то където размерите са доста по големи. Ако говорим и за RAW видео, то тогава става...

И като цяло видеобработката си изисква по сериозна машина от обработката на снимки.

Толкова ли е наложително да е лаптоп?

Идеи:

ASUS TUF Gaming FX505GM-AL354 - 90NR0132-M09280_16GB

+Добавяш му един бърз SSD диск (500 GB или повече). С останалите пари вземаш поне 24 инча монитор (ако стигне бюджета и си готов).

или

ASUS TUF Gaming FX505GM-AL354 - 90NR0132-M09280_16GB_250SSDNVME + монитора.

Забележка: Примерите за монитор ги предложих, защото е несериозно да се работи на лаптоп с малък екран, ако работиш профи.

Ако, не се занимаваш професионално може да минеш и с по-скромна машина.

Напълно съм съгласен за видеото и точно затова написах вероятно видео, тъй като знам, че за тази пари трудно ще стане.

Иначе да, на този етап ми е нужен лаптоп.

Сега относно това дали се занимавам професионално - ако се визира дали изкарвам пари с това - не, правя го изцяло за удоволоствие, НО реално резултатите които получавам не бих ги нарекъл любителски. 

До момента реално ползвах K55VM, като нали някакси се справях с по-бавната скорост.

Иначе съм съгласен, че трябва монитор за по-добри резултати, но на този етап ще е само лаптопа.

https://laptop.bg/laptops-asus-VivoBook_Pro_N580-asus_vivobook_pro_n580gde4201_90NB0HX4M078601TBSSD това как ви се струва? С 16гб естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се набуташ с още няколко лаптопа, може и да стигнеш до извода, че настолния компютър е в пъти по добър от лаптоп... от всеки лаптоп има по добър компютър, който е по бърз, по евтин и има по дълъг живот след гаранцията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Gr1zzlord написа:

Иначе съм съгласен, че трябва монитор за по-добри резултати, но на този етап ще е само лаптопа.

https://laptop.bg/laptops-asus-VivoBook_Pro_N580-asus_vivobook_pro_n580gde4201_90NB0HX4M078601TBSSD това как ви се струва? С 16гб естествено.

лаптоп и i7 процесор не бих препоръчал ,ако се натоварва става печка, поради лошото охлаждане.

Горното предложение от моя пост е доста по-добро. Да не говорим че ако се ползва за видео обработка gtx 1060 е мн. по добра карта от gtx

Ако не ти харесват предложенията търсиш нещо с Intel (i5) процесор от 8-мо поколение  (и видеокарта минимум gtx 1050 ti, в предвид че вече има gtx 1550 ti)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, the professor написа:

като се набуташ с още няколко лаптопа, може и да стигнеш до извода, че настолния компютър е в пъти по добър от лаптоп... от всеки лаптоп има по добър компютър, който е по бърз, по евтин и има по дълъг живот след гаранцията...

преди 30 минути, oic написа:

лаптоп и i7 процесор не бих препоръчал ,ако се натоварва става печка, поради лошото охлаждане.

Горното предложение от моя пост е доста по-добро. Да не говорим че ако се ползва за видео обработка gtx 1060 е мн. по добра карта от gtx

Ако не ти харесват предложенията търсиш нещо с Intel (i5) процесор от 8-мо поколение  (и видеокарта минимум gtx 1050 ti, в предвид че вече има gtx 1550 ti)

Ами принципно причината за лаптопа е свързана чисто с място - живея в квартира, която ми е добре като размер, но е обзаведена така, че е трудно да се сложи настолен компютър, но сега взехте да ме разубеждавате и да се замислям все повече за настолен и да обмислям как да го вместя.

Обаче при тях пък нямам никакви наблюдения - дали може тогава за г/д такъв бюджет да ми предложите настолен компютър с хубав монитор, че досега съм гледал единствено за лаптопи.

Блгаодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, oic написа:

И с 6-ядрения I5 процесор пак ще прегрява или ще работи на ниска честота. Намерих едно ревю, където се вижда при товар какво става:

http://translate.google.com/translate?tl=EN&sl=RU&hl=EN&js=y&prev=hp&u=https%3A%2F%2Fwww.ixbt.com%2Fmobilepc%2Fasus-tuf-gaming-fx505ge-review.html

Общо взето, лаптоп за тежка работа не става, освен ако не му моднеш охлаждането по някакъв начин или не намалиш честата на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай тази тема за избор на конфигурация да добиеш представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gr1zzlord написа:

Обаче при тях пък нямам никакви наблюдения - дали може тогава за г/д такъв бюджет да ми предложите настолен компютър с хубав монитор, че досега съм гледал единствено за лаптопи.

Блгаодаря много!

Тъй като твоята работа включва видеообработка, графичната карта ще изиграе своята роля, но за аматьорски занимания без да има гейминг една GTX 1650 с 4GB памет е добра основа.

ASRock B450M-Pro4
AMD Ryzen 7 2700
Corsair 32GB DDR4-3000C16 CMK32GX4M2D3000C16
Toshiba P300 2TB
ADATA SX6000 Pro 512GB
Team L5 Lite 3D SSD 240GB
Gainward GTX 1650 Ghost 4GB
Corasir Vengeance 550M
Sharkoon S25-V

AOC Q3279VWFD8 32" IPS 2560x1440

или по-малък: Philips 272B8QJEB 27" IPS 2560x1440

2136лв с първия монитор или 2257лв с втория. Ревю AOC.

Съответно имаш възможност за по-висок клас видеокарта като 1660 Ti, но по-скъпа от нея не бих сложил, тъй като тежестта не пада в този тип работа (ако съм разбрал правилно) и бонусът производителност няма да е голям. Второто SSD е предвидено като скреч за програмите от Adobe пакета и работни файлове, така че не е задължително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, PANOV написа:

Тъй като твоята работа включва видеообработка, графичната карта ще изиграе своята роля, но за аматьорски занимания без да има гейминг една GTX 1650 с 4GB памет е добра основа.

ASRock B450M-Pro4
AMD Ryzen 7 2700
Toshiba P300 2TB
ADATA SX6000 Pro 512GB
Team L5 Lite 3D SSD 240GB
Gainward GTX 1650 Ghost 4GB
Corasir Vengeance 550M
Sharkoon S25-V

AOC Q3279VWFD8 32" IPS 2560x1440

или по-малък: Philips 272B8QJEB 27" IPS 2560x1440

2136лв с първия монитор или 2257лв с втория. Ревю AOC.

Съответно имаш възможност за по-висок клас видеокарта като 1660 Ti, но по-скъпа от нея не бих сложил, тъй като тежестта не пада в този тип работа (ако съм разбрал правилно) и бонусът производителност няма да е голям. Второто SSD е предвидено като скреч за програмите от Adobe пакета и работни файлове, така че не е задължително.

Мерси много за предложенията!

Може ли само да уточниш какво се има предвид с - " Второто SSD е предвидено като скреч за програмите от Adobe пакета и работни файлове, така че не е задължително."

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има се предвид, че по-малкото SATA SSD е предвидено като устройство, на което да зададеш scratch disk частта в програми от сорта на Photoshop и да съхраняваш временно работни файлове / текущи задачи. Друият вариант е просто да си направиш дял на твърдия диск или основното SSD, но отделно устройство е най-доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, PANOV написа:

Има се предвид, че по-малкото SATA SSD е предвидено като устройство, на което да зададеш scratch disk частта в програми от сорта на Photoshop и да съхраняваш временно работни файлове / текущи задачи. Друият вариант е просто да си направиш дял на твърдия диск или основното SSD, но отделно устройство е най-доброто решение.

Много благодаря!

А какво мислите за следното:

MSI Motherboard H370 Gaming Plus (H370/1151/DDR4)
Intel CPU Core i7 9700K 1151/3.6 GHz
Toshiba P300 2TB
ADATA SX6000 Pro 512GB
MSI VGA GeForce GTX 1650 Ventus XS 4GB OC
Corasir Vengeance 550M
Sharkoon S25-V

(Знам че е над бюджета, но все пак какво мислите)

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си струва парите но ако решиш да се набутваш дъното го замени с Z390 чипсет и купи сериозен охладител за процесора (продава се без).

https://www.vario.bg/ekl-alpenfohn-brocken-3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Не си струва парите но ако решиш да се набутваш дъното го замени с Z390 чипсет и купи сериозен охладител за процесора (продава се без).

https://www.vario.bg/ekl-alpenfohn-brocken-3

Ако ще се търси нещо повече от 9700K този охладител ще му се стопят лагерите. Но не ми се вярва авторът да знае какво иска предвид питането му в началото. Аз бих предложил конфигурация с процесор със заключен множител от Интел или алтернатива от АМД последно поколение, но от телефона не ми се занимава, защото съм морски.😋 Само ще посъветвам човека да си вземе по-качествена кутия, ако ще се спира на настолна конфигурация. 

Поздрави от любимото ни черноморие!🕶️

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...